mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:21:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana shih-tzujev  (Prebrano 6725 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #60 : petek, 29.08.2008 : 14:17:29 »

Felina kako te razumem...tudi mi smo iz trgovine velikokrat odšli praznih rok, no sedaj smo itak na RC Hypoallergenic, bi pa z veseljem še kaj novega poskusila, bolj kvalitetnega...
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #61 : petek, 29.08.2008 : 14:42:07 »

Jaz se držim, kot sem že napisala, nekaj pravil pri hrani: Ne dajem hrane, kjer so noter stranski proizvodi živali (ker to vkljuèuje tudi obolela tkiva, kremlji in rogovi so še najmanj), hrana je iz samo enega živalskega izvora, nima konzervansov in nima žitaric, razen rjavega riža (kaj riž spada med žita ali ne? uf! sram), je meso na prvem mestu po kolièini.
Stranski proizvodi zivali... tole je za proizvajalce zelo sirok pojem... Tega ne privoscim svojim psom, ne glede na alergije. Mislim, da se na netu da najti pricevanja o proizvodnji "top quality" pasji hrani in kaj pade v mlin za izdelavo briketov.
Priporocljiva hrana je: meso namenjeno za clovesko uporabo (brez mesne/kostne moke), brez koruze, psenice, glutena, umetnih barvil...

Rjav riz je v veliko kvalitetnih hran, pa so ga nekateri (C. npr.) umaknili oz. zmanjsali v recepturah zaradi visoke cene...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #62 : petek, 29.08.2008 : 18:02:53 »

meni se zdi najboljša hrana za mojo žabo, ko ji skuham sama. Dam ji malo pustega belega mesa, divji riž, kak korenček zraven. Ma to najraje in mislim, da je tud bolj kvalitetno kot briketi.
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #63 : petek, 29.08.2008 : 18:24:06 »

Mi pa smo šli pokazat zobke k veterinarju v Slovenjo vas. Tam smo srečali tudi Felino  Smiley, upam, da je Žepov mehur že bolje  Huh! Nad veterinarjem sem bila zelo navdušena, Luna je celega pregledal, ne samo zobke in se na moje veliko veselje odločil, da bi še kakšnih 10 dni počakali z zdiranjem, ker se zobka malo majata. Zdaj na veliko grizemo in se igramo tako, da čimveč vlečemo in cufamo razne igračke.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #64 : petek, 29.08.2008 : 22:41:16 »


Vidim, da imamo, za debato o prehrani, odprto čisto novo temo. Smiley

Sedaj se pa lahko razpišemo....
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #65 : ponedeljek, 01.09.2008 : 14:08:45 »

in potem vse tiho je bilo  Grin
Mene res zelo drži da bi poskusila z Orijen...Agnesana a ti še vedno hraniš svoje s to znamko?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #66 : ponedeljek, 01.09.2008 : 14:42:52 »

Ne, trenutno hranim z Arden Grange, s katerim sem tudi zelo zadovoljna. V nacrtu imamo tudi Acano, ki je v istem konceptu kot Orijen, Eagle Pack holistic in hrano Fromm, ki ima kot sestavino tudi sir cheddar Smiley.
Obcasno zamenjam med temi znamkami, da spremenimo okus. Vse so ze prej preizkusene, da ni potem kaksnih presenecenj Roll Eyes (z dlako, drekci...).

Poskusi najprej z vzorcki Orijena, ce bodo vsec tvojim sladokuscem  Tongue. Ko sem jaz odpirala vreco, je disalo tudi meni (pa sem se zadrzala Grin)...
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #67 : torek, 02.09.2008 : 08:19:53 »

Ko sem jaz odpirala vreco, je disalo tudi meni (pa sem se zadrzala Grin)...
Grin 

Čeprav roko na srce, se meni osebno tudi to se zdi pomembno. Vonj namreč. Ker če nekaj ogabno zaudarja, človek tudi ne dobi občutka, da je to neka super fina zadeva. Lahko pa da sploh ni rečeno. Kdo bi vedel. Huh

Mi smo sedaj začeli počasi uvajati Eagle Pack holistic (jagnjetina), dobila sem še testerja za ribice (okus treh - sardelice, sardine, losos) ter račko. Jagnjetino lepo poje, pa tudi ostala dva okusa ji dišita, tako da upam, da se bo obneslo.

Khm, vem da vsak svoje hvali, ampak mi je gospod (verjetno direktor) distributucije E. Pack-a pri nas, povedal, da Orijen hrana ni preveč primerna za pse mlajše od dveh let. Ravno zato, ker naj bi bila malo bolj močna hrana. To nasvet sem vzela bolj tako tako. Agnesana, kaj imaš ti kakšne podobne informacije ali je to bolj za lase privlečeno?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #68 : torek, 02.09.2008 : 09:00:33 »

Pokica, ene stvari nam ogabno smrdijo, psom so pa naravnost nebeške - na primer kuhani vampi.  Roll Eyes
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #69 : torek, 02.09.2008 : 09:10:37 »

Pokica, ene stvari nam ogabno smrdijo, psom so pa naravnost nebeške - na primer kuhani vampi. Roll Eyes

Res je! Smiley Cheesy
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #70 : torek, 02.09.2008 : 09:26:38 »

jaz sem naročila Orijen...vam sporočim rezultate Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #71 : torek, 02.09.2008 : 09:28:08 »

jaz sem naročila Orijen...vam sporočim rezultate Smiley

Super, le pogumno. Upam, da se vam obnese. Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #72 : torek, 02.09.2008 : 09:33:41 »

Punce ne vem ali sem kaj spregledala, kje se naročijo recimo testerčki za tale Orijen?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #73 : torek, 02.09.2008 : 09:51:55 »

Jaz sem našla en e-mail naslov...zgoglala sem orijen pa malo prebrskala in našla e-mail kamor se pošiljajo naročila  Wink So mi takoj odgovorili.

LPK
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #74 : torek, 02.09.2008 : 10:50:55 »



Khm, vem da vsak svoje hvali, ampak mi je gospod (verjetno direktor) distributucije E. Pack-a pri nas, povedal, da Orijen hrana ni preveč primerna za pse mlajše od dveh let. Ravno zato, ker naj bi bila malo bolj močna hrana. To nasvet sem vzela bolj tako tako. Agnesana, kaj imaš ti kakšne podobne informacije ali je to bolj za lase privlečeno?

Sem tudi jaz prebrala na dogfoodreview, da ni priporocljiva za mladicke zaradi visoke vsebnosti proteinov. Motilo pa me je, da ni poleg tudi obrazlozitve, zakaj ni priporocljiva.
Menim, da tukaj ni pomembna samo kolicina proteinov, ampak tudi njihova kvaliteta. Hrane s visoko vsebnostjo proteinov naj bi povzrocale prehitro rast dolgih kosti pri velikih pasmah, povzrocala probleme z ledvicami, izgubo kalcija iz kosti (osteoporoza)...

Tukaj lahko najdete izvlecke iz studij in njihove naslove(The Juornal of Nutrition). Lahko pa preberete se komentarje uporabnikov te hrane.

Tule pa je dokument (s strani Orijen-a) z razlago vsebin hrane.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines