mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:53:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: nega pasjih spolovil
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pasjih spolovil  (Prebrano 15261 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« : sobota, 30.08.2008 : 19:15:46 »

Ker imam prvič psa moškega spola, mi ni preveč jasno kaj in kako je z "nego" njegovega spolovila...
Nasvetov sem dobila že precej, samo so si med seboj zelo različni: od vsakodnevnega pranja spolovila, pa do pustiti popolnoma pri miru...
Ubrala sem neko srednjo pot in pimpeljček 2x tedensko spiramo s tekočino namenjeno pranju pimpeljčkov Wink (dog foreskin cleanser)
Z nego sem začela, ker se mu je na morju izcedek obarval zeleno, pa tudi sam se je nehal umivati. Sedaj je izcedka spet manj, barva je tudi ok. In moje vprašanje - naj z nego nadaljujem 2x na teden, morda le 1x, ali naj za nekaj časa prekinem?

Lp, Maja Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1 : sobota, 30.08.2008 : 19:27:10 »

Mi smo imeli prej moškega kužata, pa mu nismo nič spirali, razen ko se je kopal se je pač spralo zraven kolikor se pač spere ko se kuža skopa Smiley Res pa je, da nikoli ni imel problemov s pimpeljčkom in posledično tudi nismo videli potrebe po kakšni nadstandardni negi Smiley
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #2 : sobota, 30.08.2008 : 21:19:58 »

In tudi ni najbolje redno spirat z raznoraznimi sredstvi, razen če ni potrebe po tem, tako kot pri vas. Sluznica na pimpiju ima svojo floro, če jo porušiš, se zveča možnost nastanka in razvoja bakterij, pes si sam čisti umazanijo... 
Jaz samo tedensko preverjam, če je doli vse kul  Cool Umivamo pa takrat, ko umivamo celega Klaja  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3 : nedelja, 31.08.2008 : 09:29:54 »

Tudi jaz umijem samo takrat ko ga celega kopam. Pa je že 10 let tako in ni nobenih problemov. Si ga pa sam umije, tako da tam doli pustim čisto pri miru Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 31.08.2008 : 09:40:06 »

no evo - tudi mi smo pimpija rihtali Triškotu tko, kot pišejo Zala, Klaj in zalarjeva. Se reče - samo takrat, ko je blo "spotoma", pa ni bilo nikoli nič narobe. Tko da, majas - rajš kšn cekinček za horjulčke namest tekočince za pimpija, bo bolš.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 31.08.2008 : 09:42:50 »

Mi imamo tudi enga samca pa mu niti takrat, ko ga kopamo nič ne umijemo. V bistvu ga nismo še nikoli v dveh letih in pol, kar je pri nas.
Pa tudi prejšnji lastnik ga sigurno ni nikoli, samo ta še česa drugega kar bi moral, verjetno ni naredu...  Roll Eyes
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : nedelja, 31.08.2008 : 09:57:57 »

Hehe, jaz med kopanjem bolj vodo špricam v tisti predel pa je to to Grin Bo že sam porihtal. Wink Če bi si pa recimo zelo veliko lizal, bi me pa zaskrbelo. Wink
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #7 : nedelja, 31.08.2008 : 17:11:23 »

Jaz niti pri bejbah niti pri fantu tega ne prakticiram  sram
Se ''umijejo'' sami in ni problemov.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : ponedeljek, 01.09.2008 : 10:11:13 »

Tudi mi nikoli nismo pri samcih nič spirali - se jim je tudi kdaj kaj malega naokoli nabralo, pa so sami poštimali  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #9 : torek, 02.09.2008 : 09:37:55 »

Jaz tudi pri psički ne umivam nič posebaj. Saj sama uredi.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #10 : torek, 02.09.2008 : 20:54:52 »

Jaz jima umivam noge redno po sprehodu, pogledam, če je rita čista in jo umijem, če ni. Aja ima zadaj zelo dolgo dlako in če klobasa ni res trda, je groza, včasih cela ostane na dlaki, bljak. Miško revček pa kaka sede, ker ne more počepniti in se tiste klobase potem čisto sploščijo. Ker je že itak pot po sprehodu direktno v kad, še občasno umijemo spolovilo, kar Aji zelo paše. Je pa res, da uporabljam kar milo Dove Ph 5,5, bi bilo pa mogoče bolje uporabiti kakšno stvar z ustreznejšim Ph.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : sreda, 03.09.2008 : 06:48:17 »

Malo OT ampak glede na zgornji post:
Meni je pa veterinar svetoval, naj perem Missy z Johnson otroškim šamponom Ph 5,5 in naj jo spiram z deževnico/destilirano vodo, ker se potem, ko nimajo na sebi trde vode baje bistveno manj praskajo??
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 03.09.2008 : 10:14:53 »

Ha... Ne vem če ta vet ve, da z mehko vodo zelo težko spereš bilo kaki šampon...  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : sreda, 03.09.2008 : 10:39:31 »

Ja tega pa ne vem - morda pa spereš najprej s trdo do čistega in nato še na koncu z mehko Roll Eyes..
Nimam pojma, nisem se šla tega poizkusa Cool.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 03.09.2008 : 13:20:16 »

Si se ga ja. Vsakič, ko si se s psom sprehajla po džju hi hi  Grin
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: nega pasjih spolovil
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines