mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 04:09:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 329099 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #75 : ponedeljek, 09.01.2006 : 13:52:22 »

Kimi, ne moremo metati vsega v en koš !
Tia je spraševala o brejosti itd.
Tebi bom pa odgovorila posebej.
Glede sterilizacije psic veterinarji priporočajo, da se sterilizira psice še pred prvo gonitvijo, saj se s tem izognemo delovanju hormonov nasploh. Drugače pa seveda priporočajo čim prej!
Seveda pa imamo rodovniške psice in je taka odločitev huda sloh pri 6 mesecih. Vsak od nas se mora odločiti po svoje, kot pač misli, da je za njegovo psico najbolje.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #76 : ponedeljek, 09.01.2006 : 14:03:35 »

Kalsang, tudi jaz sem pristaš sterilizacije samo v primerih, ko je ta nujno potrebna za naše psice.
Naša Čiči bo letos stara 9 let, zato sem se odločila, da jo poleti steriliziramo. Opažam namreč, da njeni hormoni ne delajo več čisto OK, ker se ji je spremenila tudi kvaliteta dlake. Prepričana sem, da ima na jajčnikih ciste.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #77 : ponedeljek, 09.01.2006 : 14:28:51 »

Prepričana sem, da ima na jajčnikih ciste.

Kako si pa to lahko prepričana?


Razen tega je treba operacijo planirati tako, da jo naredijo res takrat, ko so hormoni v "spečem" stanju, tam nekje sredi dveh gonitev, ker drugače lahko psica celo življenje diši, pa si življenje nisi prav nič olajšal. Prej nasprotno.


Ravno zaradi tega razloga priporočajo sterilizacijo pred prvo gonitvijo. Obenem naj bi bila to tudi preventiva, pred raznimi tumorji na seskih...
Vsaj tako je meni znano.

LP,
Diana
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #78 : ponedeljek, 09.01.2006 : 14:41:49 »

Diana !
Ti boj javila po operaciji, kako so zgledali jajčnika HA,HA !
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #79 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:05:44 »

Diana !
Ti boj javila po operaciji, kako so zgledali jajčnika HA,HA !
 
 Grin Grin Prav...

LP,
Diana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #80 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:10:36 »

Tagtu, kakšno je pa parkirišče?

Jaz ta vikend ne morem, ker oba dneva delam na CACIBU. Lahko pa začnemo čez 14 dni. Bom še Tanjo poklicala.

lp

Ne, parkirišče je še neuporabno - jaz sem parkirala ob cesti. Kakšno resno delo še ni možno, le igra - vseeno bo treba počakati, da skopni.

Se vidimo v nedeljo Wink
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #81 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:18:47 »

Ja - najlažje je vse ven vzet - potem res ni raka, če ni organa ... Undecided  Mah - jaz sem proti sterilizaciji; edino npr., če zato obstaja tehten vzrok (kot pri vas gremlin) in psička ni več mlada. Rozi je stara 11,5 let in ni sterilizirana ... Lani, ko smo jo dobili, je bila na kompletnem ultrazvoku (vse so ji pregledali; urin in blato potem redno 1x mesečno), zdaj jo moram pa spet peljat na podroben kontrolni plegled; od krvi do ultrazvoka ...

Gremlin - najlepša hvala za odgovor. Sem še v fazi odločanja, če bomo z Luno imeli leglo. Razmišljam pa zato, ker trenutno z možem ne bi zadržala mladička (zdi se nama, da bi bilo težje s tremi, ker gredo psi povsod z nama - pogosto tudi na službene sestanke in nimava nekoga, ki bi nama lahko redno čuval psički. Saj Kalsang ful pomaga, za kar sem ji totalno hvaležna, ampak ne morem ji naprtiti treh psov). No in ne vem, če je smiselno imeti leglo, če ne zadržiš potem enega. Čeprav je Lunca ful lepa in bi imela z njo leglo, pa mogoče se bodo zadeve tako izkristalizirale v roku 1,5 leta, da bova lahko imela tri Shih Tzuje ...
 Luna je zdaj stara 2,5 leti, ob naslednji gonitvi še ne bi imeli mladičkov (ker bomo takrat najbrž še v najemniškem stanovanju), potem pa bi jih imeli. Se pravi, da bo takrat stara 4 leta. Sem se bala, da bo potem že prepozno. Zdaj me ful daje, ko opazujem te male lepotce, ki so decembra prišli na svet - se mi zdi, da je to ena lepših izkušenj v življenju, da gledaš ta drobna bitjeca kako rastejo in odkrivajo svet. Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #82 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:53:33 »

Samo da ne bo kakšne pomote, kot sem že zgoraj povedala sem proti sterilizaciji in če se bom odločila da Lino steriliziramo bo to izključno iz zdravstvenih razlogov.

lpk
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #83 : ponedeljek, 09.01.2006 : 17:12:04 »

Tia, še vedno imaš dovolj časa za premislek okol mladičkov. Do takrat pa si malo ogleduj bodoče ženine za tvojo princesko. Tudi naša Kory je imela prvo in očitno zadje leglo pri štirih letih. Pa je bilo čisto OK. Te čisto razumem, da se težko odločiš še za enega. Tudi mi bi radi imeli še eno psičko, vendar bo treba še malo počakati. Tokrat bodo pač morali vsi od doma. Tako vsaj upamo. Se pa zarečenega kruha poje veliko, zato sem raje previdna.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #84 : torek, 10.01.2006 : 01:30:16 »

Saj ženine za Lunco si pa že dolgo ogledujem  Cheesy, točno vem iz kakšinih linij mora biti njen bodoči ženin ... pa kaj iščem.
Prej (zvečer) sem bila na obisku pri Darji in sem se čisto stopila ob gledanju njenih maldičkov. Res so lepi in izenačeni, z velikimi glavami in super teleščki - a fantek bo še posebej krasen. Pa kako se že igrajo, norijo, si nagajajo - res ne rabiš televizije, ko imaš malčke! Sem jih seveda pofotkala, takoj, ko bom imela čas, bodo slikice v mojem albumu.

Ja, imeti leglo je res nekaj najlepšega.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #85 : torek, 10.01.2006 : 01:32:47 »

Ja očitno sem se tako raznežila, da so moj post preplavile slovnične napake. Se opravičujem.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #86 : torek, 10.01.2006 : 12:05:20 »

Ja, se strinjam s Tio. Če vse preventivno ven izrežeš, potem pa res ne more biti tam nobenih tumorjev.... Sad

Ker poznam kar nekaj zdravih starih psic, pa tudi kar nekaj štorij o ponesrečeni sterilizaciji, sem proti. Seveda, razen v primeru, ko je že nekaj narobe, kot pravi Gremlin. Apriori preprečevati nekaj, kar se še ni pojavilo, je neumnost. To je tako, kot če bi 12-letni punčki odstranili jajčnike in maternico, da slučajno pozneje ne bi imela raka.... Lepo vas prosim! Tu se res poraja nekaj etičnih vprašanj. Zame so psi živa bitja kot ljudje...

Za preprečevanje nekntroliranega množenja psov je veliko bolje kastrirat samce. Operacija je veliko bolj preprosta in veliko manj nevarna. Ampak dedca objajcat je v naši družbi velik tabu. Ob tej misli se vsi moški primejo za svoje premoženje. A s psičkami pa je to OK? Ker so punce? Porkaduš, daleč smo od emancipacije....

Se opravičujem, nikogar ne napadam od sogovornikov, ampak samo premlevam, kar me tišči... Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #87 : torek, 10.01.2006 : 12:27:57 »

Za preprečevanje nekntroliranega množenja psov je veliko bolje kastrirat samce.

Kalsang, katere samce imaš v mislih? Če nerodovniške oz. mešance, potem že, če pa rodovniške, ki so morda zaradi svojih telesnih in tudi duševnih značilnosti celo predvideni za plemenjake, se pa nikakor ne morem strinjati.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #88 : torek, 10.01.2006 : 17:15:14 »

Ej, Tag Tu, ne se razburjat....

Pravim samo, če že morajo koga rezat, naj režejo tam, kjer je manj škode. Seveda ne plemenjakov. To, da je pes rodovniški, pa še ni noben razlog zakaj ga ne bi kastrirali. Vsi vemo, da ogromno rodovniških psov sploh ni za vzrejo.

Kakorkoli že, naj še enkrat poudarim, če bi bilo po moje, nobenega ne bi rezali, ne samic  in ne samcev. Še posebno za profit ne.

Ljudje naj se raje naučijo prav skrbet za svoje pse, da ne bodo spuščeni tekali naokoli in delali kržin v času gonitev. Ampak ne! Če imajo psicol, jo dajo rezat, ker se jim grauža ubadat s krvavimi izločki največ dvakrat na leto. To, da samci letajo naokoli in se ves čas gonijo, jih pa ne moti, saj nimajo oni nobenega dela z njegovimi potomci, pa še fajn je, če se goni, saj je dedec, madona...

Se opravičujem, tole ne spada več v to temo. Bom nehala... Čeprav vem že za kakšnega šicuja, ki je spuščen laufal naokoli in nazadnje tudi izginil, pa kakšnega sem tudi že iz zavetišča reševala...

lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #89 : torek, 10.01.2006 : 18:14:19 »

Se strinjam - za samce je to dosti manj zahteven poseg. Ja in plemenjake je treba pustiti pri miru! Wink Že tako ni ogromno kvalitetnih samcev ...

Jaz sem pa pri Rozi odkrila drobno bulico (npr. velikost borovnice) kakšna 2cm stran od seska. Sploh ne vem kaj bi bilo to; mogoče le vneta žleza ali posledica gonitve ... O čem hujšem nočem niti razmišljati. Cry sram Sem jo takoj naročila k dr. Zaninoviču na pregled in jutri popoldne bomo vedeli kako in kaj.
Zdaj je pa treba samo še do jutri zdržat in ohranit pozitivne misli.

Če smo se izmazal in pozdravili od še stokrat hujših stvari, bomo pa še to zrihtali!

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines