mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:15:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Dva samca in ena samička
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dva samca in ena samička  (Prebrano 2098 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Damjan
novinec
*
Sporočil: 7


« : torek, 02.09.2008 : 10:55:54 »

Pozdravljeni!

Doma imam 2 samca, nemški bokser. Eden je star in umirjen, drugi srednjih let, hiperaktiven, zelo potreben pozornosti in dominanten. Med sabo se odlično razumeta.
Zaželeli smo si še tretjega psa, tokrat psičko buldog. Ampak tukaj se postavi vprašanje, kako bi se to obneslo? Do psičke vem da nebi bilo nobenih problemov iz njune strani. Bolj me skrbi, kako bi se ona dva med sabo razumela? Bi začela med sabo tekmovat in se tepst za njo?

Ima kdo kake izkušnje s tako kombinacijo? Prosim nujno za pomoč!
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #1 : torek, 02.09.2008 : 11:20:22 »

Lahko pride do problemov, če sta nekastrirana in misliš imeti še nesterilizirano samico. V času gonitev se lahko odnos med samcema spremeni na slabše. To enostavno rešiš s sterilizacijo psičke pred prvo gonitvijo ali pa kastracjo samcev Smiley
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #2 : torek, 02.09.2008 : 13:54:02 »

Damjan, če psičke ne bo sterilizirana, bo pač v obdobju gonitev cel teater in bo potrebno imeti psičko res dobro izolirano pred samcema. Zna se tudi zgoditi, da ti bosta začela tudi samca bolj markirat, označevat svoj teren (tudi notri po stanovanju oz. hiši) in vse tisto, kar je itak že njuno Wink. Verjetno pa bosta na njo zelo pazila in bila do nje zaščitniška, sploh pred drugimi samci.
Logiran
Damjan
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3 : torek, 02.09.2008 : 14:06:04 »

bi jo dal stelirizirat. To da bosta zaščitniška je jasno. Mene skrbi, če se bodo pojavile med njima kake napetosti, ko bo psička prisotna? kaj jaz vem...ljubosumje, kdo je močnejši, kdo je glavni,... nekaj v tem stilu in bi zaradi tega en drugega napadel?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #4 : torek, 02.09.2008 : 15:18:36 »

Jaz mislim da bo vse v redu. Ker sta samca že nekaj časa skupaj, sta se že "rangirala" in imata te zadeve (kdo je glavni, močnejši) med sabo razčiščene.

Mene je to skrbelo v primeru naših 3 samic, ko smo imeli mladiče-sploh zato, ker imajo gonitev vedno skupaj in tako bi bila navidezna brejost istočasno z brejostjo... Skratka ni bilo nobenih težav, alfa samica je imela prednost, tako kot vedno.  Cool
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #5 : torek, 02.09.2008 : 20:38:55 »

No, kar se tiče odnosa dva samca in sterilizirana samica ni panike.  Cry
Mi imamo doma v stanovanju 2 samca in 3 samice, pa tudi nekih blaznih problemov v času gonje ni, ker ima vsak izmed njih svoj boks. Angry Sad
  Mislim, da ne more iti nič kaj narobe, če sta domača samca kolikor toliko socializirana in anavajena na življeje skupaj. Wink
Lp
Erik
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Dva samca in ena samička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines