mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:49:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: entlebucher
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: entlebucher  (Prebrano 27080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dante
gost
« : petek, 28.06.2002 : 06:45:40 »

kje ste entlebucherji ? a kdo ve kaj o tej pasmi ? kdo ima pri nas entlebucherja ?
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #1 : petek, 28.06.2002 : 12:20:03 »

hvala. sem pogledal. mogoce se kdo drug kaj ve ?
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #2 : sobota, 29.06.2002 : 08:44:47 »

Se nekaj : a se je mogoce kdo udelezil letosnje razstave CAC v Grosuplju ali CACIB v Portorozu ? Zanima me namrec, ce je tam bil razstavljen tudi kak Entlebucher. Ce je, naj prosim zabelezi podatke o razstavljavcu, ki jih lahko najde v razstavnem katalogu. Hvala !
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #3 : sobota, 29.06.2002 : 08:53:44 »

dante,
v Grosuplju ni bilo nobenega entlbucherja, v Portorozu pa je bil eden. Zal v tem trenutku ne najdem portoroskega kataloga :-/ ampak ce se ne motim je to bila ista psicka, kot je bila februarja v Vrtojbi. to je psicka Calma Vom Scliernberg, roj. 20/04/01
O: Domino V. D. Vehfreud
M: Aurora Vom Ahornwald
Vzred.: Ilse Hugentobler (CH)
Last.: **
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #4 : sobota, 29.06.2002 : 09:47:10 »

Hvala ! Ja, ***je navajal, da bi moral v Grosuplju nekdo razstavljati Entlebucherja. No, sicer pa se lahko vsak tudi zmoti. Ce pa najdes portoroski katalog, pa prosim preveri, ce podatki drzijo.

Ce se kdo drug kaj ve o Entlebucherjih, ali ima sam izkusnje, ali pa je celo lastnik, ali pa pozna kaksnega lastnika, naj kaj pove. Entlebucherji so res krasna pasma, in o njih je na webu tudi veliko napisanega, ampak fajn bi bilo, ce bi lahko kaj brali se v slovenscini, a ne ? Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 29.06.2002 : 11:01:46 »

Zivjo dante,

v Portorozu ni bilo nobenega entlebucherja, prav tako ne v Grosuplju (vsaj v katalogih ga ni).
Sem pa prebrskala ostale kataloge, ki jih imam (za lansko leto) in v njih je sledece:

CACIB Ljubljana, 28.-29.4.2001
in CACIB Portorož, 23.-24.6.2001
psicka AIRA ESSI, roj. 10/11/1998
O: Jacko vom Kutscherhof
M: Annie Scarlett from Bilihara Ranch

CACIB Lendava, 22.-23.9.2001
psicka CH. Heila von Garstnaeck, roj. 11/06/1996
O: Caesar vom Hugeli
M: Liesl von Zusamtal

Za Vrtojbo je ze napisala Sally, za Ljubljano 2002 pa naj se kdo pomaga, ker nimam kataloga.

V Kinologu, st. 4, april 2002, pise pod statistiko KZS, da je bil od 1.1.2001 do 31.12.2001 vpisan v rodovno knjigo 1 entlebucher, ni pa bilo nobenega legla.

Lp,
Logiran

ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #6 : nedelja, 30.06.2002 : 20:36:41 »

hvala Jana. to pa je bilo izcrpno. sicer pa je nekaj razstav bilo tudi v nasi blizini (avstrija - graz, italija - ?, hrvaska - ?). a je bilo tam kaj vec entlebucherjev ? zgleda, da po razstavah sodec to ni ravno najbolj razstavna pasma, a ne ?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 30.06.2002 : 21:53:38 »

uf, za tuje razstave pa rabiva se kaksnega pomocnika.

Torej, ce je kje kdo, ki ima kataloge iz tujine, pomagajte!
Logiran

NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #8 : ponedeljek, 01.07.2002 : 11:46:39 »

Ojla Dante, Smiley

Na internetu sem našla še eno zanimivo stran o entelbuscherjih (ima veliko informacij; poglej tudi med linke):
****

Kar pa se tujih razstav tiče, sem bila jaz v Avstriji, Nemčiji, Italiji, pa bom pogledala, koliko je bilo kaj entelbuscherjev na razstavah, a prav?

Ti sporočim čimprej ko bom mogla; ker imam kataloge doma.

Lep pozdrav,
Nati
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #9 : ponedeljek, 01.07.2002 : 13:57:51 »

super nati! ti si dusa. ko bo cas poglej in povej. da vidimo koliko imajo okoli nas radi ENTLEBUŠKE PLANŠARSKE PSE. Roll Eyes
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #10 : ponedeljek, 01.07.2002 : 14:11:12 »

Ojla, Dante Cheesy

A veš, da so na spodnji avstrijski strani o švicarskih planšarskih psih objavljeni vsi rezultati z razstav v Avstriji in tudi predvidena legla in paritve:
****

Poglej pod Austellungen in Ergebnisse... Na klubski razstavi jih je bilo blizu 20 - to je pa kar lepa številka, a ne?

Za legla in paritve pa poglej pod Wurf in Deckmeldungen..

Bom pa po katalogih poiskala, koliko je kaj entelbuscherjev na razstavah v Italiji in Nemčiji, a prav?

Pa-pa, Wink
Nati
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #11 : ponedeljek, 01.07.2002 : 20:22:56 »

Zivjo Dante,

Malo sem pobrskala po katalogih tujih razstav, a žal v italijanskih in hrvaških nisem zasledila nobenega entelbuscherja, v madžarskem 3 iz Avstrije (ki se razstavljajo tudi na avstrijskih razstavah) in iz slovaške psičko od g. in ga. Liptaja kot je napisala že Jana. Sad

Je pa precej entelbuscherjev na nemških razstavah. Na letošnji VDH Europasieger razstavi, ki je bila maja v Dortmundu je bilo prijavljenih kar 22 entelbuških planšarskih psov...Če te zanima kaj več, morda vzreditelji, pa se še oglasi..

Zaenkrat izgleda da je entelbuških planšarskih psov največ v Švici, Nemčiji in Avstriji.

Pozdravček,
Nati
Logiran
Tone Hočevar
gost
« Odgovor #12 : ponedeljek, 01.07.2002 : 21:00:46 »

Spoštovani Dante
No nekaj literature u entlebuharjih imam v svoji kinološki knjižnici.Posebnega znanja in vedenja pa nesmeš pričakovati ne od mene osebne ne od kašnega "poznavalca",ker je pasma takole na razstavah še vedno eksotična to je redka.Nisem pa odkril zakaj so etlenbuharji bistveno dražji od apencelerjev.Sedaj ko ni dovoljeno več kupirati repov v pretežno vseh Evropskih državah so seveda etlenbuharji na močpostali podobni apencelerjem.Kolikor vem je precejšna razlika v karakterju.Apiji so zelo dobri dvoriščni čuvaji medtem ,ko so etlenbuharji,kot je meni znano pravi hišni ljubljenčki.Oprosti za nepravilno izpisovanje obeh pasem.Veselilo me bo ,če me boš obiskal in si v živo ogledal Apenzzelerje.
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #13 : torek, 02.07.2002 : 11:31:58 »

hvala, NATI. sedaj pa res imamo kar nekaj informacij o entlebucherjih. imajo jih v svici, odkoder izvirajo, pa v nemciji in avstriji. glede na to, pa pasejo tudi v nase kraje, pri nas jim menda recemo ENTLEBUSKI PLANSARSKI PES, saj imamo tudi vse druge svicarske plansarske pasme. Bernije imajo tako povsod, tudi pri nas jih je veliko, lahko smo ze prebrali o Babnikovih iz Artic in njihovih Swissy-ih, in Tone pravi, da ima Apije. torej tudi entlebucherji, najmlajsa in najmanjsa svicarska pasma, mora biti tu nekje.

tone, kupiranje repov res vec ni dovoljeno, ampak kljub temu so entlebucherji ocitno se zelo drugacni od appenzellerjev. so hisni ljubljencki, so zelo igrivi, se krasno ujamejo z otroci, zelo vdani gospodarju in celi druzini, zelo ucljivi, pa nezni in obcutljivi, znajo pa biti tudi dobri cuvaji, in prezimujejo pa lahko tudi zunaj hise. ne potrebujejo dosti nege, vec pa telesne aktivnosti in pa pozornosti svojih domacih. slabo sprejemajo zanemarjanje in osamo, to je najhujsa kazen. bolj kot karkoli potrebujejo druzbo. to in se mnogo vec se da prebrati na internetu od srecnih lastnikov entlebucherjev. gotovo pa se da najti tudi kaksen pri nas. zato bi bilo krasno prebrati se kaj, o tem kaksno je zivljenje z entlebucherjem v sloveniji bi po mojem zanimalo zelo sirok krog ljudi.

pa lep pozdrav !
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #14 : nedelja, 14.07.2002 : 16:17:35 »

pozdravcek Smiley
ravno sem hotla vprasat ce kdo ve kaj o entlebucherjih saj smo se (jaz in moja druzina) nedavno "zaljubili" v tega psa  Grin no kot vidim nismo edini. !! zelo bi si ga zeleli imeti in me zanima ali je sploh mogoce dobit tega psa tudi v sloveniji?  Huh bi ga mogli kupiti v tujini? kaksne so pa cene? upam da bo kmalu teh psov vec in jih bomo lahko obcudovali tudi pri nas.

Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: entlebucher
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines