mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 21:55:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 53935 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #225 : petek, 25.02.2011 : 09:42:56 »

Jaz dodajam najcenejši kis najboljšega soseda, ali pa alkoholni kis, oboje v predel za vstavljanje mehčalca in nikoli ni bilo vonja po kisu, tudi zdaj ne, ko sem prala z oreščki, pa sem ga enkrat prav zaradi tega dodala. Zdaj me ni več strah kamna (bože mili, kakšna kemija se nam prodaja v obliki Cal**n-a in v obliki mehčalcev).
SD, hvala za en kup novih idej!  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #226 : petek, 25.02.2011 : 10:13:04 »

SD, hvala za en kup novih idej!  Wink
Ma jst sm res vesela, če je kdo pripravljen kaj razmišljat v cruelty-free, eko, pa konec koncev zelo varčno smer, pa sprobat in ne le vihat čela, češ, "kr neki", a je s tabo vse OK. Roll Eyes Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #227 : petek, 25.02.2011 : 10:41:35 »

Ma jst sm res vesela, če je kdo pripravljen kaj razmišljat v cruelty-free, eko, pa konec koncev zelo varčno smer, pa sprobat in ne le vihat čela, češ, "kr neki", a je s tabo vse OK. Roll Eyes Evil
hehe, pri nas sicer vsi sodelujejo, ampak moram pa jaz prva sprobat....drugače ni nič
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #228 : petek, 25.02.2011 : 11:28:00 »

SD, ne vem, prav te zelene krogle so mi bile priporočene kot antidlak sredstvo - sem šla gledat, če sem kaj narobe pokapirala, pa nisem. Eh, bomo videli.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #229 : četrtek, 03.03.2011 : 10:56:27 »

Mene še nekaj zanima: dejstvo, da določen proizvod nosi oznako Soil Association in/ali Organic Food Federation in/ali EcoCert
- a to pomeni, da ne testirajo na živalih ali temu ni tako? Namreč, jaz sem na posameznih spletkah teh treh organizacij (kjer je primarni poudarek sicer na organski pridelavi) iskala ta podatek, vendar ga ne najdem. Lahko kdo pomaga? Mel  Smiley ?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #230 : četrtek, 03.03.2011 : 11:14:58 »

Je tako ... vsaj za soil association vem da je, ker že oni zahtevajo, da je netestirano, mislim pa, daje pri ostalih enako
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #231 : četrtek, 03.03.2011 : 11:19:36 »

Ja, enako info imam tudi jaz, vendar ne najdem nikjer navedbe/podatka na njihovi spletni strani, čeprav je res še nisem zelo pedantno secirala in zato dopuščam možnost, da sem kaj spregledala.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #232 : četrtek, 03.03.2011 : 11:32:15 »

Aha ... še tole ... sem šla za vikend oni detergent iz vode, naravnega mila in sode bikarbone delat ... in moram priznati, da je zaenkrat super. Nismo sicer imeli priložnosti oprati še česa resno "usranega", je pa perilo res mehko in diši pač po čemerkoli že dodaš noter. Če ne bi dala nič eteričnega olja v "zmes" bi najbrž imelo čisto blag vonj po čemerkoli bi bilo že v milu ali pa sploh nič.  Mislim, da učinek na okolje bi moral biti enak kot pri oreščkih, vzame pa res 5 min za pripravo pa potem kolikor že, da se ohladi in ga "preliješ". V navednicah zato, ker je res majo gostejši kot so običajno. Stane pa tam ene 2 € za milo, pa tisto simboliko za sodo bikarbono. Najdražja sestavina je pomoje eterično olje, ki ga pa načeloma že vsi imamo nekaj doma ... Se pravi tam nekje 3 ali 4 € na 3 litre  detergenta  (ali se mu še tako reče, če je glicerin noter?) ...


Mislim, da bo moj naslednji projekt izdelava mila, samo kaj ko tako dolgo traja, da vidiš, če si naredil OK ...

Me pa nekaj zanima, ker sem sedaj že kar na nekaj koncih prebrala, da tudi saponin v oreščkih ni popolnoma neškodljiv vodnim organizmom ... ima kdo mogoče čisto ziher informacijo glede tega?


Glede certifikatov pa še tole - ravno včeraj sem na tole naletela WinkKLIK in pravzaprav piše enako
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #233 : četrtek, 03.03.2011 : 11:49:00 »

Itak da saponini niso neskodljivi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #234 : četrtek, 03.03.2011 : 12:35:21 »

Houdini, saj v temu je catch - da na (v mojem postu) omenjenih certifikatih navedbe "not tested on animals" ali karkoli podobnega nisem naletela, zato si bom nocoj vzela čas in njihove spletke prešnjofala podolgem in počez  Wink
Ne mroem namreč vzeti "zdravo za gotovo" da izdelki z znakom Soil Association apriori niso testirani, če to ni nekje zapisano (minimum, ki ga pričakujem) - vem, da gre za drugo štorijo, ampak podobno, ko se je v 90. letih The Body Shop skušal neopazno preleviti iz "not tested on animals" v "against animal testing"  butnglavc
Ziher je ziher  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #235 : četrtek, 03.03.2011 : 18:41:47 »

moksa, za OFC najdeš tukaj (str. 31) zapis: No animal testing is permitted of raw materials, ingredients, manufactured products or those in development.

Pri BDIH:
2. Animal Protection
- No animal testing may be performed or commissioned when end products are manufactured, developed or tested.
- Raw materials that were not available on the market before 01.01.1998 may only be used if they have not been tested on animals. This does not include animal testing performed by third parties who neither were ordered/prompted by the ordering party to do so nor are associated to the ordering party by company law or by contract.
- It is prohibited to use raw materials obtained from dead vertebrates (e.g. spermaceti, terrapin oil, mink oil, marmot fat, animal fats, animal collagen or living cells).

* raw material pomeni sestavina.

Za Ecocert in SA še napišem, sem zdajle v gužvi ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #236 : petek, 04.03.2011 : 09:39:16 »

To! Mel hvala Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #237 : nedelja, 06.03.2011 : 15:26:35 »

Cats, si že poskusila prati s kroglo ?  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #238 : nedelja, 06.03.2011 : 20:57:43 »

Sem, ravno zdaj sem dajala iz stroja cunje in lahko povem preliminarne rezultate:

- spalne srajce in občutljivo perilo: krasno oprano
- rjuhe, brisače in bombaž: oprala na 60, zdi se mi zelo lepo. Pa dlak ni bilo nikjer videti.
- puloverji: eh, ne vem... zdi se mi, da moja uboga črna jopica še nikoli ni bila tako kosmata...  Sad Bom še počakala, da se posuši.

Pravi preizkus bo te dni, ko bom prala temne cunje, na njih se pa vsekakor najbolj vidijo rezultati.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #239 : nedelja, 06.03.2011 : 20:59:11 »

Aja, pa samo eno kroglo sem dala v stroj, ker na škatli piše (originalno navodilo), da je ena dovolj za 5 kg perila, jaz nikoli ne nabašem stroja do konca. Nasploh so nekatere razlike med originalnim navodilom in prevodom, tako, da sem se držala tistega, natisnjenega na škatli.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines