mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:58:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: ŠČITNICA  (Prebrano 30499 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« : torek, 23.11.2004 : 08:14:46 »

A kdo ve koliko stane testiranje ščitnice?Tomy je danes teden naročen za odvzem krvi in me malo zanima cena.Ima mogoče kdo izkušnje z nepravilnim delovanjem ščitnice?


LP Renata
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : torek, 23.11.2004 : 08:38:22 »

Kateri test pa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #2 : torek, 23.11.2004 : 08:47:02 »

A obstaja več vrst testiranja ščitnice?Naša veterinarka je samo rekla, da bomo testiral ščitnico, ker Tomyu ne raste dlaka oz. se ne obnavlja, odpada mu vsake tolk časa kar brez razloga, rep ima čisto gol in zgleda kot kakšen podganji repek.Najprej smo odpravli bakterije in glivice, potem smo opravili še alergijski test (pozitiven) zdaj pa čakamo na imunoterapijo.Sumljivo se nam pa zdi, ker se Tomyu stanje kljub dieti stanje ne izboljša.


A imate kakšen nasvet?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : torek, 23.11.2004 : 08:52:09 »

Em, ko sem jaz brskala za info. o scitnici, sem nasla tri teste: T3, T4 in TSH in pa kombinacije teh. Cene so bile razlicne, ampak ne precej. Tam okrog 6000, 7000. Se mi zdi, da je bil T4/TSH test okrog 7 in pol. Nekaj informacij imas se tule.
Sicer pa pohvalno, da se je vet. sploh odlocila za test scitnice, hehe. Jaz sem se vedno v fazi "saj je pes samo predebel"...in to kar nekaj razlicnih vet. tupi... Jao, diagnostika... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #4 : torek, 23.11.2004 : 09:01:49 »

Kar se tiče naše veterinarka sem zelo zadovoljna.Že prvič, ko je videla Tomya je sumila na nepravilno delovanje ščitnice ampak smo se potem bolj posvetili odpravljanju glivic in bakterij ter alergiji.Jaz sem tudi malo brskala po internetu in Tomy ima več kot polovico simptomov.Edino kar se ne klapa je teža.Tomy ima normalno težo, čeprav poje 2 ali 3 merice več, kot je za njegovo težo predpisano.
Logiran
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #5 : torek, 23.11.2004 : 09:03:23 »

Aja!Te tri vrste testov sem tudi jaz zasledila ne vem pa za katerega se bo odločila naša veterinarka.Bom do torka še malo pregledala gradivo iz interneta, da jo bom potem znala tudi malo vprašat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : torek, 23.11.2004 : 18:50:02 »

Jaz sem se na koncu odlocila za TSH/T4 test. Zal do samega testiranja se ni prislo, ampak upam da bo v kratkem dala psicka tudi to cez.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #7 : četrtek, 25.11.2004 : 07:41:56 »

A ima tvoja psička še kakšne druge znake nepravilnega delovanja ščitnice razen debelosti?Tomy se ne nič zredil, je pa res, da poje več kot bi moral.Je pa Eukanubo Dermatosis (mogoče si ni zredil zato, ker je to dietna hrana).Poleg tega mu vsake toliko časa odpada dlaka, ne raste mu nova, to pa katero ima je zelo, zelo redka (pes je povrhu še črne barve in vse skupaj izgleda grozno).Opazila sem tudi, da se doma zelo rad nastavlja soncu (tam kjer svetloba iz okna pade na tla tam tudi leži).Malenkostno se je spremenilo tudi njegovo obnašanje (mogoče je malo bolj agresiven).Vsi članki katere sem prebrala opisujejo tudi podganji rep in tega Tomy tudi ima.Spi zelo veliko, ni pa depresiven.Zelo rad se igra.Kot vidiš ima nekatere simptome nima pa vseh.Testiranje pa bova vseeno opravila še preden začnemo z imunoterapijo.


LP Renata
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 25.11.2004 : 08:09:22 »

Hitro povecanje telesne teze (pretezka za ca. 15kg) kljub zmanjsanim obrokom, ful slaba dlaka (suha, izpadanje), psica obcasno obupno smrdi, gonila se je...mogoce 3x v petih letih, nihanje razpolozenja (obcasni pojavi agresivnosti), taka bolj lenobna je,... Gre na test za scitnico, da to izkljucimo (ali potrdimo), potem pa dalje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #9 : četrtek, 25.11.2004 : 08:29:42 »

Tomyu se dlaka sveti (ta katero ima).Po vsakem kopanju ga polijem z mešanico kisa in vode.Mislim, da mu to tudi malo pomaga.Dlaka se mu pa na repu in drugje po telesu kar lomi.Res pa je, da ima suho kožo (prhljaj).Tomy je tudi smrdel, ko je imel bakterijsko in glivično okužbo zdaj je pa vse v redu.
Logiran
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #10 : sreda, 01.12.2004 : 08:00:13 »

Včeraj sva dala kri zdaj pa nama samo še preostane, da čakava teden dni na rezultate. Veterinarka se je odločila, da bomo opravili TSH/T4 test.Vam sporočim razplet.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : petek, 03.12.2004 : 18:37:00 »

Nestrpno cakamo kako in kaj. Z "naso" (ni moja, je od zlahte) je pa spet kriz...spet ima neke cudne "izpade".  ::)Res upam, da nam jo uspe se letos testirati.  Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #12 : četrtek, 09.12.2004 : 07:16:35 »

Ni ščitnica.Ampak dlaka pa še kar odpada.Zdaj smo na strogi dijeti in čakamo na imunoterapijo.Vzeli smo tudi ostružek kože pa tudi ni nič.Zdaj nam ostane še biopsija kože.Ampak to bomo delal po imunoterapiji.Če ne bo počasi boljš bom obupala.

LP Renata
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : petek, 10.12.2004 : 14:10:51 »

Skoda (po eni strani-bi vsaj vedela pri cem si).  Undecided
Kako je pa samo testiranje potekalo? So mu vzeli kri, pa potem vbrizgali "nekaj" in potem se enkrat vzeli kri, pa primerjali rezultate?
A vet. kaj sumi ali gre pac zdaj cisto na slepo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #14 : torek, 28.12.2004 : 12:22:17 »

Se opravičujem, da je vse skupaj toliko časa trajalo ampak jaz imam že vsega poln, da ne povem kaj. Za navaden TSH/T4 test ne vbrizgajo nobene tekočine. Pač mu vzame kri in to je to. In pri nas je bil test negativen. Ampak poslušaj ti to! Mojemu psu že mesec in pol odpada dlaka pa noben ne ve zakaj. On bo pa kmalu Kitajski goli pes! In potem mu veterinarka vzame ostružek in pravi, da je vse v redu. Ampak psu še vedno intenzivno odpada dlaka! Vsak dan sesam tako, da se že Tomy nič več ne boji sesalca. Postelja je pa taka, da je boljše da ne govorim. In zdaj je bilo meni vsega dost. Skenirala sem alergijski izvid, slikala psa in v angleščini napisala krajše besedilo o tem kako je potekalo zdravljenje mojega psa in vse skupaj poslala veterinarjem v Ameriko. Na internetu sem dobila nekaj e-mail naslovov veterinarjev, ki se ukvarjajo z Shar Pei. Pa tudi nekaterim klubom sem poslala. V mailu sem še napisala vse sestavine od hrane, šamponov in dodatkov, ki jih pes dobiva. Cel dan sem se mučila, da sem prevedla sestavine iz šampona Oronazol, ker nisem dobila angleških navodil. Baje jih sploh nimajo, ker imam sorodnico, ki dela v Krki in je iskala tudi po arhivu pa ni bilo nič. Ampak tudi to mi je uspelo. In na koncu sem včeraj vse to odposlala in dobila danes že prvi odgovor ene veterinarke in dveh klubov. Veterinarka mi je priporočila, da ponovim test za ščitnico in sicer naj se osredotočijo še posebno na  FREE T4 BY EQUILIBRIUM DIALYSIS. Napisla sem kar v angleščini, da ne bom kaj narobe prevedla. Svetovala mi je tudi biopsijo kože za demodectic, sarcoptic mange. Pa tudi zamenjavo hrane je priporočala, ker Dermatosis vsebuje živalske maščobe. Priporočala je Hills Science diet. Jezna sem pa še zaradi ene stvari. Ko sem brala angleško literaturo na internetu sem zasledila, da se Shar Peiom ne vzame ostružka, ker ta ne bo nič pokazal, ker imajo predebelo kožo. Za njih takoj priporočajo biopsijo. In zdaj me zanima, če tega naši veterinarji ne vedo?Zakaj hudiča sem jaz plačevala ostružke? Se opravičujem za besedni zaklad. Če sem jaz čisto preprosto prišla do te informacije bi lahko tudi vsak vetrinar, ki vsaj malo obvlada internet prišel do tega podatka. In zdaj gremo v četrtek nazaj veterinarju, ker so prišle injekcije za imunoterapijo. Tudi to dr. Koen Loeven priporoča.
Zahtevala bom tudi ponovitev testa za ščitnico in biopsijo kože.

Mogoče se komu zdi, da pretiravam ampak jaz sem za svojega psa pripravljena na vse. Če si bo zaželel zvezde iz neba bo tudi te dobil. Tudi stroški, ki bodo nastali  me ne zanimajo. Pa tud če vzamem kredit. Jaz vem, da se mojemu psu da pomagat in če bo potrebno sodelovati z veterinarji iz tujine bom pač to tudi naredila.

Vem pa tudi, da pri nas veterinarji ne morejo imeti toliko izkušenj z to pasmo kot veterinarji iz tujine, ker je pasma pri nas sicer še zelo redka. Zamerim jim samo to, ker se tudi sami malo ne angažirajo. Če imajo pacienta te pasme bi se lahko tudi sami kdaj vsedli za računalnik in poiskali informacije, ki jih potrebujejo. A jim je tako težko vprašati za mnenje drugega veterinarja?

Upam, da nisem bila predolga!
Nanook, če hočeš slike mojega psa, da boš lahko videla v kakšnem stanju je ti jih z veseljem pošljem.Pa tudi izvid za alergijsko testiranje imam na računalniku.

Renata!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines