mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:14:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: ŠČITNICA  (Prebrano 30649 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #45 : četrtek, 08.12.2011 : 15:37:15 »

V bistvu je imel večkrat kakšen črn, bled flek na trebuhu, ampak zaradi folikulitisa, sem pač pripisala to temu, ker je z uporabe plivasepta to izginilo. Kakšna dobra dva tedna nazaj mu je začela dlaka izpadati bolj kot ponavadi. Najprej sem mislila, da je zato, ker smo šli iz lososa na lamb. Zdaj mi je pa vse skupaj sumljivo, ker ima dlako na repu že tako redko, da je kr groza. Pa zadnje tace tudi. Prej je imel kosmat, lep rep isto po tacah in okrog vratu, zdaj pa nič več. Vedno je imel malo prhljaja, ampak nikoli toliko kot zadnje tedne. Pa ta prhljaj je drugačen, kot tisti prej. Koža je zelo suha, dlaka tudi in ni več mehka, ampak trda. Potem se mi zdi, da se veliko prej utrudi, ko mu žogce mečem, čeprav zunaj na sprehodih pa ni opaziti, da bi bilo kaj drugače, samo ob večjih naporih, kakšnemu laufanju.
Jutri smo naročeni in gremo dati kri. 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #46 : četrtek, 08.12.2011 : 15:45:44 »

Hm, po znakih bi čisto lahko bila ščitnica.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #47 : petek, 09.12.2011 : 09:00:59 »

Pa verjetno nobene prave volje, ane? Znaki bi lahko bili za ščitnico, se strinjam s sanco1a, ampak pri tej zadevi nikoli ne veš do izvidov. Držimo pesti!  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #48 : petek, 16.12.2011 : 10:23:11 »

S ščitnico je vse ok. Se premikamo v smeri alergij...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #49 : petek, 16.12.2011 : 10:44:49 »

Super! Vesela, čeprav je to res najmanjše zlo.... Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #50 : petek, 16.12.2011 : 10:49:05 »

Ja, na nek način sem tudi sama vesela, vsaj to, da zdaj sigurno vem, da je s ščitnico vse ok in da je problem nekje drugje.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #51 : petek, 16.12.2011 : 11:10:54 »

probajte hormone ... pri nas se je izkazalo namreč točno to in ne ščitnica ....
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #52 : petek, 16.12.2011 : 11:15:35 »

probajte hormone ... pri nas se je izkazalo namreč točno to in ne ščitnica ....

Ne razumem čisto. A to teste al dodajat kaj?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #53 : petek, 16.12.2011 : 13:47:48 »

teste 

sem malo čudno napisala sorči
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #54 : petek, 16.12.2011 : 15:50:22 »

Katere hormonske teste imas v mislih? Pri scitnici se namrec tudi gleda koncentracijo hormonov v krvi.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #55 : petek, 16.12.2011 : 21:08:54 »

pojma nimam kaj točno so delali ... začeli so s ščitnico in potem naj bi naredili še te teste ... hormone ... vzeli so ji en lavor krvi (beri: precej epruvetic) in poslali vse v nemčijo. teste sem čakala cca 14 dni (raje dan več kot manj) in vse je bilo b.p. razen enega povečanega hormona.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #56 : sobota, 17.12.2011 : 12:10:07 »

Ves vsaj kateri je bil povisan? Smiley
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #57 : četrtek, 03.03.2016 : 12:45:31 »

Psici sem dala preventivno preveriti delovanje ščitnice. Zakaj preventivno? Že dlje časa ima težave s kožo in dlako. Kar nekajkrat smo z antibiotiki in plivaseptom zdravili infekcije z bakterijami, glivicami in kvasovkami, ki so se prekomerno množile na koži. Ima simetrično oguljen rep in zadnjo stran zadnjih tac, nekoliko tudi na obeh straneh bokov. Koža je na teh mestih tudi temnejše obarvana. Veliko sem prebrala o možnih vzrokih in na koncu vedno prišla do zmanjšanega delovanja ščitnice, čeprav drugih simptomov hipotiroze nima (je normalno živahna, ješča, pije normalno). Trije različni veterinarji so mi svetovali, da počakam nekaj mesecev, da si dlaka opomore po vseh teh infekcijah. Meni pa ščitnica vseeno ni dala miru in sem se odločila, da preverimo hormonske vrednosti. Rezultati:

Test          Rezultat       Enota       Referenčne vrednosti

TSH           0,12             ng/ml       0,03 - 0,40
Free T4     12,23           pmol/l      7,72 - 47,62
Total T4    11,42           pmol/l      19,3 - 57,9

T4 je pod referenčno mejo, medtem ko sta prosti T4 in TSH sicer na spodnji meji, ampak še vedno v referenčnem okviru. Vrednosti ne kažejo (očitnih) znakov hipotiroze. Veterinar mi je dal dve možnosti: začnemo terapijo z dodajanjem tiroksina (če sem si prav zapomnila) ali počakamo 2 - 3 mesece in ponovimo test, če bo potem pokazal bolj jasno sliko. Načeloma mi je to čakanje vsakič po nekaj mesecev precej zoprno, nebi pa rada za "brez veze" dodajala hormonov. Ima kdo kakšen nasvet ali je imel podobno sliko, pa se je izkazalo, da gre vseeno za hipotirozo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #58 : četrtek, 03.03.2016 : 13:04:24 »

Mogoče bi bilo bolj pametno počakat. Če boš začela dodajat hormon, se zna stanje (začasno) izboljšati tudi če ni kriva ščitnica, ti prikrije simptome in bo težko postavit pravo diagnozo. Simptomi, ki jih opisuješ imajo lahko številne vzroke. Če gre za ščitnico čakanje ne bi smelo imeti trajnih posledic. Ponavadi je takrat, ko ščitnica peša in deluje na meji povečan THS. Načeloma imaš pri pomanjkljivem delovanju ščitnice občutek, da je celoten metabolizem upočasnjen.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 03.03.2016 : 13:05:42 »

http://thyroid-and-dogs.com/

Kaj pa T3?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines