mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:06:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Canicross- tek s psom
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Canicross- tek s psom  (Prebrano 50479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #60 : četrtek, 11.04.2013 : 22:32:06 »

takole pa bikejoring zgleda z mojim novim tekmovalcem in bivšim začasnikom  Grin

na žalost je Mikec pikec za 32 sekund zgubil ''boj'' za zlato Tongue  bravo, Clemen! Smiley
na laufu sem bila pa že skurjena do kraja  Shocked  (hja, trening se pozna, če ga bolj redno izvajaš Tongue  ), ampak še vedno zadovoljna z njegovim delom in pričakovano uvrstitvijo  Smiley



[slika je izbrisana]
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #61 : petek, 12.04.2013 : 00:56:10 »

Bravo, Teja! A Miko ostaja v tvojem krdelu? če je tako, pa dvojne čestitke, za super uvrstitev in za super novo pridobitev Cheesy bravo
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #62 : petek, 12.04.2013 : 07:40:15 »

Teja, čestitke za super rezultat in za novega člana tvojega krdela!  bravo
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #63 : petek, 12.04.2013 : 10:02:52 »

Mene pa zanima kako se sploh lotiš canicrossa? Kaj vse moraš naučit psa?
Lahko to potem preneseš še na kolo?
Za kaj pa imaš psa pripetega na kolesu?-na kolo ali na sebe?
Je za začetek navadna oprsnica ok ali je bolje že na začetku kupit oprsnico namenjeno vlečenju?
Hvala za pomoč.
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : petek, 12.04.2013 : 15:40:35 »

LacenS, upam da ti bo kdo od poznavalcev odgovoril Smiley, jaz pa bi vse zainteresirane povabila v nedeljo, 12. maja 2013, ob Gradiško jezero, kjer Kinološko društvo Polarius organizira dryland tekmo.
Več informacij - KLIK
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #65 : petek, 12.04.2013 : 16:12:56 »

LacenS, jaz bi šla na tvojem mestu kar na tekmo pogledat, pa se na koncu malo pomenit z izkušenimi tekmovalci Smiley Boš po mojem največ izvedel iz prve roke, pa tudi v živo videl, kako različna oprema izgleda. pa kakšna je primerna za začetnika, za različne pse itd.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #66 : petek, 12.04.2013 : 16:46:59 »

LačenS, kot ti je že mamaF odgovorila, lahko pa drugače tudi kakšnega treninga se udeležiš in kjer ti bodo vse lepo razložili kaj in kaj. Predlagam pa že koj uporabo prave vlečne oprsnice. No moje mnenje. Pri kolesu imaš psa privezanega na kolo.

jaz pa bi vse zainteresirane povabila v nedeljo, 12. maja 2013, ob Gradiško jezero, kjer Kinološko društvo Polarius organizira dryland tekmo.
Več informacij - KLIK
Jana, hvala za objavo Smiley. Se še kdo iz tega foruma te tekme udeleži? 
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #67 : petek, 12.04.2013 : 18:06:25 »

LacenS, tudi jaz ti priporočam, da se udeležiš kakšnega od skupnih treningov ali pa kakšne tekme, kjer boš lahko dobil številne informacije iz prve roke. Obvestila o terminih treningov in tekem se sproti objavljajo na klubskih/društvenih spletnih straneh: SKVVP, DŠPS, Polarius.

Se še kdo iz tega foruma te tekme udeleži? 
Midve ne, sva še vedno na prisilnem tekaškem počitku. Edino navijat lahko prideva, če se ne bo prej že kaj drugega uštulilo na koledar.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #68 : petek, 12.04.2013 : 18:16:18 »

Midve ne, sva še vedno na prisilnem tekaškem počitku. Edino navijat lahko prideva, če se ne bo prej že kaj drugega uštulilo na koledar.
Sad Držim pesti, da bo čimprej konc tekaškega počitka. Pridita pa navijat Smiley Evo z mojo "super" tekaško formo in brez treningov sem se vseeno ojunačila in sem naju prijavila. Bo še zanimivo Grin Pa važno je sodelovati in ne zmagati. Enkrat do večera že prideva do cilja  WinkGrin Evil
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #69 : petek, 12.04.2013 : 18:58:07 »

Držim pesti, da bo čimprej konc tekaškega počitka.
Iz tvojih ust v božja ušesa, kot radi rečemo...

Pa važno je sodelovati
Seveda. Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #70 : sobota, 13.04.2013 : 08:56:18 »

kot nekajletna tekmovalka ti laično odgovarjam  Roll Eyes
ti pa priporočam informacije za moje pojme najbolj izkušenih -  SKVVP; Slovenski klub vodnikov vlečnih psov. poglej njihovo stran, s(m)o tudi na FB, seveda pa se največ odnese od skupnih organiziranih treningov Grin
najprej se moraš vprašat kaj ti bo canicross pomenil; rekreacijo in sprostitev ali hudo resno tekmovalno disciplino  Wink
jaz sem začela z 10-kilskim psom, ki je zelo rad vlekel. Mi je pomagal, ni pa bilo da bi me ''ubil'' s svojim vlečenjem  Wink  hodila sem z njim na tekme, takrat še predvsem v tujino, ker se je pri nas šele dobro začel ta šport razvijat.
tako da za obojestranski užitek - psa in tebe ni važno kakšne pasme je pes. je pa fino da rad teče in še bolje, če rad vleče Wink
Mene pa zanima kako se sploh lotiš canicrossa? Kaj vse moraš naučit psa?

tako da pripneš psa na sebe in laufaš   Tongue Smiley
dobro je, če ima tendenco vlečenja in da je vseskozi pred tabo Wink
fajn je, če pozna ukaze levo, desno, ampak pri CC itak ni tako velike hitrosti, da bi bilo nevarno, če jih ne bi poznal Wink
recimo moj tekmovalni pes ima ukaze: LEVO, DESNO, MIMO (za mimo psa, če ga slučajno prehitimo  Grin ). Za štart je GO, za konec OK...
to itak psa učiš skozi trening, tako da ti priporočam da se udeležita naslednjega skupnega treninga...

Lahko to potem preneseš še na kolo? Za kaj pa imaš psa pripetega na kolesu?-na kolo ali na sebe?

če je pes dovolj močan za vlečenje kolesa te zadeve enako preneseš na kolo. gre pa zadeva bistveno hitreje, tako da moraš biti tudi ti kar dober šofer, pes pa tudi ne čisto začetnik. mora biti spet pred tabo in te vlečt  Smiley

Je za začetek navadna oprsnica ok ali je bolje že na začetku kupit oprsnico namenjeno vlečenju?
[/b]
vlečne oprsnice so bolj oblazinjene in oblikovane tako da pes primerno vleče svoj ''tovor''. za čisti laični začetek lahko tudi navadna. probajta že danes it v hosto  Cheesy
Manmatova oprema je zelo kvalitetna in primerna za vlečne športe...
javi kako vama gre Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #71 : sobota, 13.04.2013 : 09:03:48 »

aja  Cheesy hvala za čestitke Smiley
ja, Miko je novi član  Cool
frajer borderski  Grin
bom odprla temo tudi zanj v Mešancih, seveda  Wink
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #72 : sobota, 13.04.2013 : 14:57:24 »

 Hvala vsem za odgovore!
Se bom udeležila kakšnega treninga v Ljubljani, samo bo rada vsaj malo
kondicije prej nabrala Tongue(trenutno sem čist brez).
Nič tekmovalnega, samo ker začenjam laufat bi rada vključila še psico. Pa sem razmišljala, da če bo vlekla bo zraven delala še miselno(kao v smislu, da ima neko nalogo), pa bo na koncu tudi zmatrana.
Čez vikend sem šla domov in pozabila njeno oprsnico v Lj  Angry.
Je možno to počet, da imaš vprežena 2 psa? (Srednji šnavcer in vižla)
Lp
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #73 : sobota, 13.04.2013 : 15:29:09 »

Se bom udeležila kakšnega treninga v Ljubljani, samo bi rada vsaj malo
kondicije prej nabrala Tongue (trenutno sem čist brez).
Saj ti ni treba že takoj cele proge odlavfat, lahko tudi samo nekaj sto metrov za začetek oz. kolikor se pač čutiš sposobno. Smiley Pa če psica vleke še ni navajena, jo bo tega itak treba naučiti. To pa pomeni, da boš v začetku tako ali tako z njo vadila smo na krajše razdalje (vsaj tako sem jaz razumela, ko so mi SKVVP-jevci razlagali teorijo Tongue). Skratka, kar pogumno. Smiley

Je možno to počet, da imaš vprežena 2 psa?
Seveda. Smiley Ampak o tem ti bo kdo drug kaj povedal, jaz imam samo eno 'vlačilko'. Tongue
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 13.04.2013 : 20:10:11 »

O super Cheesy. Sem se bala, da moras že na začetku na polno Smiley.
Potem pa jih res grem pogledat že na naslednji trening.
Občasno sprehajam še vižlo pa bi mi bilo super, da bi lahko obe vključila-pa če si prav predstavljam jih lahko na ta način fajn zmatraš.
Pa še meni se bo zdelo fajn kak lahko kar naenkrat tolko več prelaufam Cheesy.
Je to, da te pes vleče izvedljivo tudi pri hoji v hrib?
No pa saj jih bom na treningu povprašala Wink.
Hvala še enkrat za vse odgovore!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Canicross- tek s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines