mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 10:25:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 148   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara  (Prebrano 280115 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #330 : ponedeljek, 02.03.2009 : 22:31:40 »

Cuker Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #331 : torek, 03.03.2009 : 10:25:18 »

Joj kako je luštna in po sliki sodeč sploh ne kaže let. Pa malo je moji Kaji podobna. Kako se zastopi s tvojo Kajo in Bagi?

Pa še nekaj bi te vprašala Tanja - kako Bagi reagira na tvoje domače kužke? Jaz vedno bolj razmišljam, da bi imela še eno pudljico, pa me malo skrbi kako bo Kaja reagirala glede na to, da je bolj sovražno nastrojena proti drugim kužkam.

lp

Sandra

Jaz je ne bi obremenjevala, ko pa je navajena, da je sama. Čist moje mnenje.  Smiley Sama se pa odloči.  Wink Smiley
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #332 : torek, 03.03.2009 : 21:53:13 »

Saj ravno zaradi tega tako cincam, ker ne vem kako bo Kaja reagirala. Večina mi pravi, da bi se navadila. Včasih si jo kar zamišljam kako s sestrico leta po stanovanju in skupaj izsiljujeta priboljške in meni kravžljata živce.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #333 : sreda, 04.03.2009 : 10:21:04 »

Hmmm, saj ideja ni slaba, če bi se ujeli. No, saj ponavadi se res navadijo eden na drugega, samo odvisno je, koliko časa preteče. Lahko pa tudi mlado pomladi staro  Wink velikokrat je tako. Če bi pripeljala mlado psičko, in če bi se Kaja lepo navadila nanjo, bi se še Kaja začela obnašat bolj po otročje  Grin Kaj pa vem. Moraš se res sama odločit.  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #334 : sreda, 04.03.2009 : 16:20:26 »

Bagi ima Kajo zelo rada, Vini pa bolj kot ne ignorira in obratno. Nisem pa nikoli imela problemov z njimi, ce so bile skupaj.
Prva je bila pri nas Kaja. Dobra tri leta kasneje je sestra pripeljala Vini, vendar nismo vec ziveli skupaj. Je bila pa Vini zelo veliko pri nas, ko je bila sestra v sluzbi in sta bili s Kajo kar prijateljici. Bagi je prisla ko je bila Kaja stara 10 let, vendar je ze od vsega zacetka zivela pri mojem fantu. S Kajo sta se vsakodnevno videvali. Kaja je bila na zacetku ljubosumna, vendar ji ni nikoli nic naredila. Malo je zarencala in savsnila, to je bilo pa tudi vse. Tak odziv sem tudi pricakovala. Zdaj obe zivita skupaj ze dobri dve leti in opazam, da sta se precej navezali ena na drugo.  Smiley Se pogresata, ce grem samo z eno na sprehod. Smiley Me pa malo skrbi kako bo Bagi sprejela, ko Kaje ne bo vec. Mislim, da bo hudo.  Sad Cry
Logiran

pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #335 : sreda, 04.03.2009 : 17:06:05 »

Hvala za odgovor.

Bom še malo razmislila glede še ene kužike, ker je to res velika odločitev. Ampak če so se vsi navadili potem mislim, da bi se tudi moja Kaja. Tako problematična pa spet ni. Wink

Upam, da bosta tvoji Kaja in Bagi še dolgo skupaj. Smiley

lp

Sandra
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #336 : sreda, 04.03.2009 : 20:21:55 »

Pred leti sem bila v podobni dilemi, ko sem imela dve yorkici (mamo in hčerko); nakar je ena pri 14 letih ostala sama. Po dolgotrajnem cincanju in raziskovanju sem se odločila za mladiča - to je danes desetletna Pepsi. Juna je bila prvih nekaj dni rahlo užaljena - pa ne preveč, ker sem ji na vse možne načine dala vedet, da je ona glavna in vedno bo. Zelo hitro je to dojela in bogato izkoriščala vse do svojega zadnjega dne, dočakala pa je kar 18 let.
Odločitev je bila pravilna, saj se je starejša psička pomladila, postala na sprehodih spet živahna, ponovno se je igrala - ampak samo, dokler je njej tako pasalo. Jaz pa sem se ji prilagajala in krotila "ta malo", da ji ni preveč težila - čeprav sta se večinoma zelo dobro zmenili kar sami med seboj. Juna je pokazala zobe, pa ja Pepsi vedela, da mora nehat. (In je naprej težila meni... Wink)

Vzelo ti bo malo več časa, saj boš morala mladiča - oziroma kakršnegakoli drugega psa, tudi odraslega - ustrezno zaposlit, zmatrat, vzgajat; in istočasno Kaji nudit še več ljubezni in pozornosti, kot jo ima sedaj. Dobro razmisli, saj Kajo ti najbolje poznaš. Ampak moja izkušnja je, kot rečeno, pozitivna, in bi še enkrat ravnala enako.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #337 : sreda, 04.03.2009 : 21:11:08 »

Hvala Pepsi za odgovor. Vem ,da bo več dela a bo tudi veliko veselja.  Smiley

Samo malo me je strah, da bi Kaja kaj naredila mladički. Predvsem v času, ko bom v službi. Ne predstavljam pa si, da bi morala biti mladička v boksu.

Kako si ti ravnala na začetku, ko sta psički ostali sami?

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #338 : sreda, 04.03.2009 : 21:49:05 »

Starejša se je lahko umaknila na kavč, kamor "ta mala" še ni mogla skočit, pa je bilo. Je pa imela svojo hišico pod kavčem (tako mačjo)  in tam noter je bila zelo rada. Pa zmatrala sem jo prej vedno in je potem vsaj nekaj časa spala.
Res pa je, da Juna ni nikoli kazala agresije, da bi ji hotela kaj naredit recimo. To je najbrž od primera do primera različno, čeprav naj odrasli psi načeloma ne bi "napadali" mladičev.

Prav dolgo mladička itak ne moreš puščati samega, že zaradi lulanja ne. Tako da mogoče boks vseeno ni slaba ideja - pa še Kaja bo pogruntala, da ima v tem primeru mir. Med službo boš pa itak morala enkrat domov, vsaj na začetku.
Bomo z zanimanjem spremljali dogajanje pri vas!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #339 : četrtek, 05.03.2009 : 08:03:41 »

Moji psici zelo dolgo nista bili skupaj ko sa bili sami. Nisem zelela, da Bagi tezi Kaji. Pa smo dnevno sobo pregradili z ograjico. Tamala je bila v njej, kaja pa je imela na voljo vse ostalo.  Smiley Zdaj sta seveda povsem normalno skupaj. Smiley
Logiran

pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #340 : petek, 06.03.2009 : 20:45:06 »

Tanja in Pepsi, s svojima pozitivnima izkušnjama sta me spodbudili, da grem čimprej v akcijo.  :)Sedaj moram najti še dobro leglo in vzreditelja. Pa še fanta moram prepričati. Je namreč rekel, da je samo Kaja njegova psička in da ne bo prevažal in sprehajal nobenega drugega psa.
Starše mi je že uspelo prepričati, kajti v času mojega dopusta mora biti stoprocentno zagotovljeno varstvo.
Samo upam, da se Kaja in Leon ne bosta "skupaj povezala" in preprečila mojo namero. Angry

Lep večer vsem
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #341 : sobota, 07.03.2009 : 10:09:03 »

Srečno, pudelj, mi smo s tabo  Smiley Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #342 : sobota, 07.03.2009 : 18:04:29 »

Hvala Branka. Bom poročala kako bo.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #343 : sobota, 07.03.2009 : 18:06:15 »

Takole jaz uživam ko je šefica v službi in sem v varstvu pri šefu.  Wink

[slika je izbrisana]
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #344 : sobota, 07.03.2009 : 20:52:18 »

hehe samo še plaža in vroč sonček ji manjka!!
 Cool Cool
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 148   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moja Kaja, moja Keli in moja Kiara
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines