mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:46:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje v avtu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje v avtu  (Prebrano 2655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« : ponedeljek, 29.11.2004 : 10:42:42 »

 Huh
Moja psička je stara 5 mesecev in vedno bruha v avtu. Vem, da mladički ponavadi bruhajo, ko se prvič vozijo z avtom, vendar smo našo Kali peljali že večkrat, pa še vedno vsakič bruha. Avta se sicer ne boji in takoj skoči noter, ampak ji je vedno slabo. Po desetih minutah vožnje pa bruha. Drugače je zdrava in živahna. Ali obstaja kakšen način, da bi to preprečili, ali kakšne tabletke proti slabosti, ker bi jo radi pileti vzeli s seboj na dopust, pa dolga vožnja očitno ne bo dobra zanjo?
 Hvala za odgovore.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.11.2004 : 11:23:17 »

Priporočam da naj pred vožno ne je! Mislim da obstajajo neke tabletke ..nevem natančno!
Drugče pa mi nimamo problemov glede prevoza (da bi ji bilo slabo je pa 1 mesec starejša od vaše)

lp NIna
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:00:43 »

Mi smo ta problem resili tako, da mu vsaj tri ure prej nismo dali za jest, vozili smo ga pa v plasticnem boksu.
V njem se je pocutil dosti bolj varnega in je takoj zaspal, slabosti pa sploh ni bilo. Ce nas je bilo v avto vec, smo imeli boks na zadnjih sedezih, drugace pa na sovoznikovem (stole smo vedno nastavili tako, da smo boks zafiksirali z njimi - da se ni mogel med voznjo premaknit).
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:04:55 »

Jaz svoji naredim ''kuro'' z Dramino (v lekarni se dobijo tablete), vendar bi ti priporočala, da se glede tablet posvetuješ z vet. (doziranje...)

LP
Logiran
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.11.2004 : 15:45:08 »

Hvala, za nasvete. Mogoče bi jo res morali voziti v boksu. Vozimo jo namreč na zadnjem sedežu, ampak je vedno kdo pri njej, tako da jo lahko drži ali pazi, da ne bi kam padla. Ampak jo med vožnjo vseeno malo premetava.
Neko prijatelj ima dva odrasla psa, bratca in sestrico, pa je rekel, da psica v avtu vedno bruha, pes pa nikoli.
Poskusili smo tudi, da ji pred vožnjo ne bi dajali za jest, vswaj ne preveč, pa je vseeno izbruhala vse. Na primer, jedla je ob 8h zjutraj, pa je ob 15h popoldne bruhala. In smo ji nato dali dva koščka sirčka, da ne bi bila lačna, pa je čez dve uri, ko smo se peljali domov, izbruhala tista dva koščka.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.11.2004 : 16:20:16 »

Če so ovinki in psičko premetava sem ter tja in ko avto ustavlja - zavira in speljuje, to je najslabše in bo takoj bruhala. Sploh če je tisti dan že kaj jedla.... pa še tako mlada je, nekateri psi so tudi bolj občutljivi. Najbolje je, če pred vožnjo res ne je in če nimate boksa, da jo nekdo drži. Moj je bruhal vedno, ne glede na to, kdaj sem mu tisti dan dal obrok. Se mi pa zdi, da starejši je, več voženj je za njim in bolj se navaja. Saj so tudi otroci bolj občutljivi, s starostjo pa se navadijo. Se pa meni smili pes, kadar mu je tako do bruhanja, ker je to res matranje.

Sem pa tudi jaz slišal za tablete ja, vendar ne vem kako je s tem.
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:31:00 »

Mi smo tudi imeli probleme z Glorijo,z Oskarjem pa nikoli.Glorija je sedaj stara malo manj kot 9 mesecev bruhala je pa nekje do 7 meseca starosti,tako da se je sedaj navadila in nebruha več.Sem jo pa večkrat prevažal v avtu le par km,nekje po 5-7 min,potem sem se ustavil ju spustil ven in po 5 minutah spet v avto.Vajo smo ponavljali po vsaj 4× dnevno 2× na teden in se je navadila.Probaj jo privajati na tak način in bo bolje vsaj pri nas je bilo tako.
Logiran
cvirk
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 21.06.2009 : 13:34:34 »

Imam 4 mesečeno psičko ki bruha samo kadar gre na res dolge vožnje ki jih še ni vajena drugače pa pred vožno z avtomobilom ne dam hrane mogoče par briketov da je bolj umirjena. Dragače pa priporočam vem kateri psa prevažate na zadnih sedežih da jih zamotite z čim se najraje igra.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje v avtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines