mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:36:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: radi bi kužija
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: radi bi kužija  (Prebrano 30595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
samči
novinec
*
Sporočil: 7


« : četrtek, 25.09.2008 : 07:51:39 »

Pozdravljeni!

Odločamo se za nabavo kužka.

Dve in pol leti nazaj nas je žal zapustil naš ljubljeni kužek Samuraj pasme AST  Cry (american statdford terier). Z nama (mano in možem) je bil dobrih 11 let, z nama jedel, spal v najini postelji ( na sredini  Grin ), se z nama veselil in žalostil. Na koncu ni več ničesar obdržal v sebi, pri veterinarju so odkrili ( na rentgenu ) tvorbo v trebuhu in predlagali evtanazijo, saj bi se kuža samo matral. Mogoče kdo izmed vas ve, da je to grozna izkušnja za vsakega ljubitelja živali, saj nama je v bistvu predstavljal skoraj otroka. Če se nama ne bi v tem času rodil prekrasen sinko bi težko preživela izgubo Samuraja. No, takrat smo rekli, nobenega kužka več, saj je izgubiti živalco zelo hudo. Pa vendar pogrešam eno živalco, sinko tudi obožuje živali, pa smo se nekako odločili, da posvojimo kužka.

Zdaj pa vprašanje, nasvet...

Želeli bi kužka manjše rasti, ki je zadovoljen v stanovanju in ne pušča preveč kocin. To zadnje je predvsem pomembno zato, ker imam majhnega otroka. Samuraj je bil sicer enkraten pes ampak kocine smo imeli povsod, še pri mojih in moževih starših, pa Samuraja ni bilo na obisku  Cheesy

Torej prosim za nasvet, kateri kuža bi bil primeren za nas, pasma sploh ni pomembna, lahko je tudi kak mešanček, se mi zdi, da so mešančki še najmanj zahtevni kužki.

Zaenkrat bi to bilo vse in že v naprej hvala za vašo pomoč  Cool
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 25.09.2008 : 07:58:24 »

Pomojem je najboljse da poklices Polono (vodja zavetisca Horjul) v casu uradnih ur. Ona bo presodila kaksen kuzek bi "pasal" k vam in ce ste primerni lastniki.
Njene podatke najdes na spletni strani zavetisca Horjul Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2 : četrtek, 25.09.2008 : 08:00:59 »

Torej prosim za nasvet, kateri kuža bi bil primeren za nas, pasma sploh ni pomembna, lahko je tudi kak mešanček, se mi zdi, da so mešančki še najmanj zahtevni kužki.


Zakaj tako misliš? Če se odločaš za mešančka iz tega razloga, potem se raje ne odloči, saj te čaka kruta resnica - mešančki potrebujejo ravno toliko kot nemešančki.

Katarina
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #3 : četrtek, 25.09.2008 : 08:23:22 »

samči, sprehodi se po kužkih v tej rubriki, vsi so pri Poloni in vsi potrebujejo nov dom. Najbolje je, da jo pokličeš v času uradnih ur in se bosta zmenila, kako in kaj.
Katarina ima prav, pes je pes, mešanček ali ne, vsi potrebujejo lastnika, ki je odgovoren, ki posveča čas vzgoji, skrbi in ljubezni.
BTW, kratka dlaka še ne pomeni, da ni dlake po stanovanju ... Moj otrok odrašča z dvema kužikama, prej je bil majhen, zdaj že velik fant, dlake so, pa to za otroka pač ne predstavlja nobene nevarnosti. Zgolj estetika Wink
Logiran
samči
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4 : četrtek, 25.09.2008 : 08:36:53 »

Seveda je kuža kuža. In seveda prav vsak potrebuje vse to kar si napisala TinkaraC. In tudi smo mu pripravljeni vse to nuditi, saj imamo dobre izkušnje in premoremo ogromno ljubezni do vseh štirinožcev. Jaz bi samo rada takega kužka, da bi se on in mi dobro počutili skupaj.

Dlake pa kaj jaz vem. Se bojim da mali ne bi fasal kake alergije, pa da bi potem bog ne daj, morali dat kužka od hiše. Ker tega je bilo pri Samuraju res enormno. Še danes jih imam v čevljih, s katermimi sem ga vodila na sprehod. In vem, da kratka dlaka še ne pomeni da ni dlake, saj je bil Samuray kratkodlak  Wink. Prej je večja verjetnost pri dolkodlakih psih, ki se stržejo, tam baje ni toliko kocin  Huh

Da pa so mešančki "manj zahtevni" sem slišala od njihovih lastnikov. Meni je čisto vseeno kakšen kužek je, samo toliko dlak, kot smo jih imeli pri Samuraju, pa res ne bi imela. Ne vem, če si lahko predstavljate, to so bili kupi dlak, in nenehno sesanje le-teh. In glede na to, da bo katerikoli kužek že bo, bo spal z nami v postelji (če bo seveda to želel ) bi se temu rada izognila.

Bom pa poklicala tudi Polono. Po slikah, ki sem jih videla bi itak imela vse živalce  Shocked ampak ker to žal ni izvedljivo, se moram odločiti za eno pišiko.

Še kak nasvet bi bil dobrodošel  Kiss
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5 : četrtek, 25.09.2008 : 08:41:49 »

Glede dlake je tako, jaz imam huskyco, ki ima srednje dolgo dlako. Poleti, ko jo menja je to res kup dlak, ki pa se ga ob sprotnem izčesavanju lepo znebi. Ko je spomlad, jesen in zima, pa ji dlaka ne gre stran. Tudi v času največjega odpadanja dlake v stanovanju ni veliko dlak, jih pa vsak večer sporti posesam.

Sem pa opazila, da se čisto kratkih dlak ni tako enostavno znebiti kot daljše. No upam, da skupaj s Polono najdeta primernega kužka za na vaš kavč in posteljo.

Od čisto malega sem imela doma muco in verjetno nevede pojedla kar nekaj dlake, pa mi ni nič škodovalo Smiley.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #6 : četrtek, 25.09.2008 : 08:53:21 »

Jap, kratkodlaki psi ravno tako puščajo dlako, s tem, da jo je včasih še težje odstraniti, ker se kar zapiči v obleko ali tepih... Glede otroka pa ne skrbi, jaz sem bila od majhnega v družbi psov, z njimi sem shodila, spala (kadar mama ni zvečer pogledala v mojo sobo ;)9 in sem bila bolj zdrava kot marsikateri otrok iz ˝sterilnega˝okolja.
Le pokličite Polono, skupaj boste sigurno našli pravega psička za vas.
lp
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : četrtek, 25.09.2008 : 10:03:30 »

Ja, dlaka kratkodlakih psov je, vsaj po mojih izkušnjah, bolj problematična in daaaalec od tega da kratkodlaki psi ne puščajo dlake.  Bibina dlaka je povsod, iz gladkih površin kot je parket, ploščice jo posesaš brez problema, kavči, postelje, tepihi pa so druga pesem, ker se dlaka zapiči in jo še s sesalcem težko ven dobiš. Pri nama sesava najmanj 2x na dan, ščeševa jo vsaj 1x na dan pa je dlake še vseeno povsod. Jaz včasih pravim, da čudno da še ni plešasta. Pri dolgodlakih psih je pa drugače, dlako sicer tudi puščajo ampak jo je lažje pobrat, samo malo posvaljkaš pa je, tudi s sesalcem ni problema. Je pa dlaka pri dolgodlakih psih bolj problematična za negovanje. Moji proberejo vsak listek ali vejico in potem to doma ven pucat je katastofa. Pa redno razčesavanje je obvezno drugače so čisto zvozlani. Skratka psi imajo dlako, tako ali drugačno in z vsako se je treba ukvarjat. Ne pa mislit, da boš dobila psa, ki ne bo puščal nobene dlake, ker takih ni.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : četrtek, 25.09.2008 : 10:08:59 »

Ja, pa tako fino se zapiči..sploh v sedeže avtomobila, meni ga je res muka sesat Undecided

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #9 : četrtek, 25.09.2008 : 10:09:58 »

Srednja dlaka je najmanj problematična - očitno, ni treba razčesavat vozljev, stvari se ne zagozdijo vanjo, lahko jo je spucati.  Tudi avto hitro posesam.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #10 : četrtek, 25.09.2008 : 10:27:32 »

Pozdravljeni!

Odločamo se za nabavo kužka.

Dve in pol leti nazaj nas je žal zapustil naš ljubljeni kužek Samuraj pasme AST  Cry (american statdford terier). Z nama (mano in možem) je bil dobrih 11 let, z nama jedel, spal v najini postelji ( na sredini  Grin ), se z nama veselil in žalostil. Na koncu ni več ničesar obdržal v sebi, pri veterinarju so odkrili ( na rentgenu ) tvorbo v trebuhu in predlagali evtanazijo, saj bi se kuža samo matral. Mogoče kdo izmed vas ve, da je to grozna izkušnja za vsakega ljubitelja živali, saj nama je v bistvu predstavljal skoraj otroka. Če se nama ne bi v tem času rodil prekrasen sinko bi težko preživela izgubo Samuraja. No, takrat smo rekli, nobenega kužka več, saj je izgubiti živalco zelo hudo. Pa vendar pogrešam eno živalco, sinko tudi obožuje živali, pa smo se nekako odločili, da posvojimo kužka.

Zdaj pa vprašanje, nasvet...

Želeli bi kužka manjše rasti, ki je zadovoljen v stanovanju in ne pušča preveč kocin. To zadnje je predvsem pomembno zato, ker imam majhnega otroka. Samuraj je bil sicer enkraten pes ampak kocine smo imeli povsod, še pri mojih in moževih starših, pa Samuraja ni bilo na obisku  Cheesy

Torej prosim za nasvet, kateri kuža bi bil primeren za nas, pasma sploh ni pomembna, lahko je tudi kak mešanček, se mi zdi, da so mešančki še najmanj zahtevni kužki.

Zaenkrat bi to bilo vse in že v naprej hvala za vašo pomoč  Cool

1. če se odločate za "nabavo", ste se oglasili na napačnem mestu. Psi se iz zavetišča ne nabavljajo.

2. če se odločate za novega psa, verjetno ni preveč za pričakovati, če si ga sami poiščete. Tukaj na forumu so teme vseh psov, ki se oddajajo, zapisane so vse informacije, za drugo se poklice na stevilko, ki je navedena.

Lp, Maja
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #11 : četrtek, 25.09.2008 : 10:45:52 »

Seveda je kuža kuža. In seveda prav vsak potrebuje vse to kar si napisala TinkaraC. In tudi smo mu pripravljeni vse to nuditi, saj imamo dobre izkušnje in premoremo ogromno ljubezni do vseh štirinožcev. Jaz bi samo rada takega kužka, da bi se on in mi dobro počutili skupaj.

Dlake pa kaj jaz vem. Se bojim da mali ne bi fasal kake alergije, pa da bi potem bog ne daj, morali dat kužka od hiše. Ker tega je bilo pri Samuraju res enormno. Še danes jih imam v čevljih, s katermimi sem ga vodila na sprehod. In vem, da kratka dlaka še ne pomeni da ni dlake, saj je bil Samuray kratkodlak Wink. Prej je večja verjetnost pri dolkodlakih psih, ki se stržejo, tam baje ni toliko kocin Huh

Da pa so mešančki "manj zahtevni" sem slišala od njihovih lastnikov. Meni je čisto vseeno kakšen kužek je, samo toliko dlak, kot smo jih imeli pri Samuraju, pa res ne bi imela. Ne vem, če si lahko predstavljate, to so bili kupi dlak, in nenehno sesanje le-teh. In glede na to, da bo katerikoli kužek že bo, bo spal z nami v postelji (če bo seveda to želel ) bi se temu rada izognila.

Bom pa poklicala tudi Polono. Po slikah, ki sem jih videla bi itak imela vse živalce Shocked ampak ker to žal ni izvedljivo, se moram odločiti za eno pišiko.

Še kak nasvet bi bil dobrodošel Kiss

Kar se tiče dlake, te pa zelo razumem. Določenim ljudem dlaka ni pomembna, niti jim ni problem če je ogromno dlake, meni osebno pa gre dlaka totalno na živce. Sploh če jo dobim v solati ali pa v juhi. Raje čas, ki bi ga namenila sesanju, namenim otrokom ali psu.

Je pa tako, da majhen pes pomeni manj dlake, velik več, kratka dlaka je sicer manj vidna, a totalno zatežena za spravit ven iz cunj, dolga dlaka, bolj vidna, a jo mimogrede posesaš. Mešančkov, ki ne puščajo dlako je malo, za pasemskega psa pa si moraš malo pogledati v standardih - po večini so to psi, katere je potrebno trimat (ala šnavcer).

Še bolj kot dlaki, pa bi sama dala povdarek na karakter! Kaj si želiš, kaj pričakuješ, česa absolutno pri psu ne maraš....

Dober "nakup" ti želim.

p.s. psa sicer v zavetišču ne kupimo, a če ste namenili določen denar za psa, potem lahko Poloni donirajte za kakšno sterilizacijo/kastracijo - več kot dobrodošlo!
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #12 : četrtek, 25.09.2008 : 11:30:19 »

Sožalje za Samuraja  Cry

Ja, pa tako fino se zapiči..sploh v sedeže avtomobila, meni ga je res muka sesat Undecided
Pa v rjuhe   Undecided Če je črn pes, se pa še sploh vidi  Cheesy Če imaš pa mešanico barv pri psih (pri nas sta dva črna in dve svetli), je pa hudič...ker so dlake povsod vidne  Grin

Je pa res, pri nas imamo štiri, lahko bi se reklo kratkodlake in vsak dan sesamo tudi do trikrat, če sem pa lena,pa dvakrat  Tongue Se pa nabere dlak za eno vrečko na teden...kljub česanju in ostalim ukrepom...

Vsekakor je pohvalno, da ste se odločili za posvojitev psa iz zavetišča. Ker je zavetišč kar nekaj pri nas, ni vrag, da ne boste našli enega zase.

Veliko uspeha vam želim pri iskanju ljubljenčka  Smiley
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 25.09.2008 : 11:52:35 »

Ker je zavetišč kar nekaj pri nas, ni vrag, da ne boste našli enega zase.

Koliko nepotrebnega drkanja, to ne moreš verjet. Takega sofisticiranega...
Logiran

vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #14 : četrtek, 25.09.2008 : 11:53:16 »

Kar se tiče dlake, te pa zelo razumem. Določenim ljudem dlaka ni pomembna, niti jim ni problem če je ogromno dlake, meni osebno pa gre dlaka totalno na živce. Sploh če jo dobim v solati ali pa v juhi. Raje čas, ki bi ga namenila sesanju, namenim otrokom ali psu.

Ena od mojih mačk ima neobičajno gosto in puhasto dlako, ki jo zato vidim prej po zraku, kot na tleh. Zato sem po dobrih 10ih letih že »obupala« in se teh komaj opaznih kocin sploh ne trudim več pobirati iz kozarca vode, ali iz tiste v kateri se bo kaj skuhalo.  Shocked  sram Zase seveda. Ko bo pa moj mali nečak shodil, mu preprosto – tako kot 6letni nečakinji – ne bom pustila, da bi se valjal po tleh, po (moji) postelji in tistemu delu kavča, ki ga imata mačka rezervirana zase. Dlak že tako dobi dovolj ko se crkljajo  Smiley
Tko da pomoje ni treba preveč komplicirat… Ob normalni negi živali je dlak itak največ tam, kjer ta pančka in hodi, enemu ali drugemu pač omejiš področja za valjanje, če imaš predsodke.
Sploh pa, prej boš otročka začela privajati na kosmatince, manj problemov bo imel.

Drugače sem pa tud jaz v svojem mailu Smetki napisala, da »nabavljam« psa in se še dolgo grizla zaradi tega. Ni bilo mišljeno nič slabega, bolj kot pojem, ki zajema pač iskanje in vse ostale priprave na psa. Še dons ne vem, kako mi je ta beseda užgala u glavo.  Undecided
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: radi bi kužija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines