mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 10:29:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: radi bi kužija
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: radi bi kužija  (Prebrano 30677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 25.09.2008 : 14:44:11 »

Jst bi kar ponovila, če smem... ker si s tem ne morem pomagat: kaj tebe muči?
Logiran

nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #61 : četrtek, 25.09.2008 : 14:44:59 »

Če se nekdo odloči v rubriki zav. Horjul odpreti temo, kateri pres bi bil primeren zanj, se mi ravno ne zdi najbolj primerno ga pošiljati v druga zavetišča. Nekak no, ne vem, zakaj.
Kam pa sem pošiljala Samči pravzaprav? Sem omenila kaka imena? Sem dala kake linke? Kakršenkoli kontakt?

Res vas ne razumem, no... A smo tukaj zaradi psov?

Marsikdo dela v dobro psov (zavetiških), pa ga lahko čisto lepo gledam. Tudi mene večina ljudi čisto lepo gleda, čeprav pomagam iskati nove domove.
Horjulskim, koprskim, mariborskim, novomeškim,...psom in mačkam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #62 : četrtek, 25.09.2008 : 14:45:55 »

Sem prestavila temo v primernejso rubriko.
Komentirala bom po pikniku, ko bo kaksna minuta odvecnega casa, saj za tele klobase ali "drkanje" kot vi temu pravite, pac ni dovolj en stavek.

Bi pa prosila vse, ki ste pisali v to temo, da razmislite o tem, cemu se sploh tukaj vsi zadrzujete. VSI, da ne bo kdo samo v svoje ogledalo pogledal ali v ogledalo kaksnega starega ali novega prijatelja.
Do sedaj sem mislila, da smo tukaj zaradi druzenja in psov. Ocitno se nekateri akterji te teme zato, da kontrolirate, kje kdo kaj napise, kam kdo koga poslje in kdo s kom kafe pije.

Ja, sem jezna, se najbrz vidi. Zal bo pri tem tudi ostalo najmanj do ponedeljka.
Potem bom pogledala, kdo je po tej temi se ostal ziv.

Vsem vam zelim prijeten vikend in upam, da ga zelite tudi vi nam - tistim, ki bomo na mojpes.netovem pikniku in ki se bomo izognili vsem "strankarskim" razprtijam.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #63 : četrtek, 25.09.2008 : 14:46:20 »

Citat
Tole je realnost. Vsi visite na naših temah, vsi bi za pse in mačke krasne domove, če pa kdo dela tako, ga pa videt ne morete v resnici.

 Lips Sealed
Ja, preziramo take.  Shocked
Drugače pa cenim vaše delo in trud ampak zavedajte se, da niste edini, ki se trudite za živali.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #64 : četrtek, 25.09.2008 : 14:49:35 »

Moram nekaj dodat, oziroma pokomentirat kar je bilo zgoraj napisano.

To da se psi deluje glede na vrsto zavetišča na horjulske in nehorjulske in da so eni več vredni kot drugi mi ni všeč. Pa ne zato, ker bi bilo to povsem neresnično, ampak iz preprostega razloga ni fer do psov.
Jasno kot beli dan mi je, da Smetka vloži daleč največ dela in ljubezni v kosmatinčke, ampak na žalost je Smetka ena in ne more poskrbeti za vse zapuščene pse v Sloveniji. Delo v ostalih zavetiščih razen v gmajnicah ne poznam. Kot glavno razliko pa vidim, da je Polona 24 ur s svojimi zavetiščniki, drugje se zaposleni menjajo, da nekje oddajo psa, da se pač odda. Ampak ne glede na to, si prav vsaka zavržena žival zasluži še eno priložnost. In to je poanta vsega kar si ljubitelji živali želimo a ni tako? Če se že morajo pojavljati zavržene in zapuščene živali.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 25.09.2008 : 14:50:24 »

Lips Sealed
Ja, preziramo take.  Shocked
Drugače pa cenim vaše delo in trud ampak zavedajte se, da niste edini, ki se trudite za živali.

Pa kaj se imam jaz tega za zavedat? A sem kje rekla, da sem edina, al kako??
Logiran

AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 25.09.2008 : 14:52:09 »

kaj mene muči?
Muči me to, da je na forumu vedno bolj očiten krog ''tistih'' in ''onih''. In če nisi ''tisti'', nimaš kaj praskat.
Me čudi, da recimo Vis in Nox ni bila citirana, čeprav se je oglasila z očitnim provokativnim sporočilom, ki je, kot je napisala (ALBA) samo prilivanje olja na ogenj. Moti me tudi to, da imajo novopečeni člani, ki se včlanijo na ta forum z dobrimi nameni, kmalu dosti vsega, ker si nihče ne vzame časa, da bi jim stvari razložil. Ker se pač niso rodili izobraženi. Ker se pač nihče ni.
Ker takoj, ko skoči eden, skočijo vsi. In se sploh ne ozirajo niti na okoliščine, niti na sogovornika...na nič.
V čem je fora, da ne smemo komentirat tem? Nekateri jih lahko. Nekateri jih ne smemo.
Nekateri lahko napišejo marsikaj. Nekateri pa niti ne dobijo priložnosti, da bi razložili, kaj mislijo s svojim pisanjem. To me moti oziroma muči. Forumi so za izobraževanje, ne pa za znašanje nad ljudmi, ki vedo o določenih problematikah manj kot nekateri.

Če že vprašaš,...
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #67 : četrtek, 25.09.2008 : 14:52:54 »


Do sedaj sem mislila, da smo tukaj zaradi druzenja in psov. Ocitno se nekateri akterji te teme zato, da kontrolirate, kje kdo kaj napise, kam kdo koga poslje in kdo s kom kafe pije.


Ja, jaz sem tudi tako mislila...  Lips Sealed
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 25.09.2008 : 14:53:35 »

A smo tukaj zaradi psov?
Zase lahko odgovorim: Sem Smiley In zaradi mačk Smiley Itak.

Eno napisano se da prebrati na xy možnih načinov. Normalno Smiley . Lahko pride do nesporazumov. Normalno Smiley . S tabo nimam v bistvu nič, sem pisala na splošno. Nič takega, kar se mene tiče, sem samo podala svoje mnenje, svoj pogled na stvar ter svoj nasvet za pobudnika te teme - samči Smiley

Veliko uspeha, pri iskanju idealnega psa Smiley sem prav vesela, da se meni ni treba (se ne smem Grin) odločati, ker bi se zelo težko.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #69 : četrtek, 25.09.2008 : 14:55:36 »

Pa kaj se imam jaz tega za zavedat? A sem kje rekla, da sem edina, al kako??

Sam odgovorila sem. Sem že tih.  Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #70 : četrtek, 25.09.2008 : 15:16:29 »

Sam ta forum je ratal res pravo bojišče.  Undecided
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #71 : četrtek, 25.09.2008 : 15:28:52 »

No, in po štirih straneh razprtije, samči, ti lahko povem, da je šnavcer en ogromen klovn, ki ne pušča dlake.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #72 : četrtek, 25.09.2008 : 20:55:14 »

Muči me to, da je na forumu vedno bolj očiten krog ''tistih'' in ''onih''. In če nisi ''tisti'', nimaš kaj praskat.
Moti me tudi to, da imajo novopečeni člani, ki se včlanijo na ta forum z dobrimi nameni, kmalu dosti vsega, ker si nihče ne vzame časa, da bi jim stvari razložil. Ker se pač niso rodili izobraženi. Ker se pač nihče ni.
Ker takoj, ko skoči eden, skočijo vsi. In se sploh ne ozirajo niti na okoliščine, niti na sogovornika...na nič.
V čem je fora, da ne smemo komentirat tem? Nekateri jih lahko. Nekateri jih ne smemo.
Nekateri lahko napišejo marsikaj. Nekateri pa niti ne dobijo priložnosti, da bi razložili, kaj mislijo s svojim pisanjem.

Zelo dobro si ocenila situacijo. Do podobnih zakjučkov sem malo nazaj prišel tudi sam.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #73 : četrtek, 25.09.2008 : 22:37:22 »

DEJTE NEHAT. Ker je vse skupaj že prav res smešno. Res.

Kaj vam ni jasno? Kaj natancno vam ni jasno ali pa ne znate prebrati? Kaj?

Horjul ima svoj del v Kajinem kotičku. Če želiš imeti žival, NE odpreš teme in napišeš "radi bi takšnega pa takšnega kužija/mačka". Ampak si jo poiščeš sam. Ja? Al je to preveč za zahtevat? A si predstavljate da vsak možen intersent za posvojitev živali iz zav. Horjul v njegovem delu odpre temo: Jst bi pa tacga in tacga, a maš Smetka prav tega za nas? A ste zmešani al kaj? v Zadnjih 2 tednih sem dobila NAJMANJ 5 mailov, kjer je pisalo nekaj v stilu: iščemo tacga psa, a pozante koga ki bi ga imel/oddajal. Pa kaj sem ti jst? Info center al kaj?

In tema je bila tam odprta kar nekaj ur kjer ste razglabljali o:
- dolžini dlake
- lorry kaj je napisala in kaj je s tem pravzaprav mislila
- etiki in morali
- o teh in onih
- o manjvrednih/večvrednih
- o rodovniških psih
o kaj vem še čem.

Še 1x vas VSE ki tukaj pametujete vprašam:
Kaj zavraga ima tema, v kateri je 1. stavek, da si NABAVLJAJO psa, išče v Horjulskem delu? Kaj?HuhHuhHuhHuhHuh Zaradi mene lahko doktorirate iz dolžine dlak, ampak dajte to narest tukaj v temi "nakup psa" ali v katerikoli drugi temi, kamor pač paše.

Drugje v Kajinem kotičku - ciljam na rubriko mačke in psi - so se tudi že velikokrat odpirale teme raznih prišlekov, ki se jim ni dalo računalniško miško malo gor/dol pomakniti, ampak so raje odprli svojo temo: iščemo takšno žival, kdo nam jo da. Dejte se malo potrudit no, dragi posvojitelji, ali je res to preveč? In prav v tistih temah, je šlo kar nekaj forumašev v luft, da naj se zaboga potrudijo malo sami. Ampak tokrat ne. Tokrat bi radi na vsak način nekatri razpravljaji o dolžini dlake, o manjvrednih in večvrednih, o snobih in ne vem še čem.

Dejte 2x vdihnit preden se imate za "TE" ali "ONE". A je kul? Al se raje preselimo na en otok, naredimo mejo in se gremo plemenske vojne?

Ampak vsaka stvar je za nekaj dobra, pravijo. V tem unikatnem prepircku v tej temi, se je fajn pokazalo, kako nekateri zelo ocitno prezirate vodjo zavetisca Horjul/Smetko/Polono. Ne, njenih varovancev ne, saj vam gre VSEM za najvecjo dobrobit le teh (pravite), ampak prav njo. Zasledila sem namrec zapise kot so: ne morem posvajat od tebe, razen ce ne poznam nekoga (veze), a mislis da je zavet. horjul vecvredno od drugih, Smetka nisi edina, ki pomagas zivalim ipd. Mogoce niso zapisi ravno taksni, se pa vsekakor tako berejo. In se mi sanja ne, kaj ima to pravzaprav veze s cimerkoli, razen s tem, da hocete nekaj prezirov zelo ocitno izraziti tukaj na tem forumu.

In najbolje je seveda to, da potem vrtiš očke in se delaš do skrajnosti nevednega...in na koncu trdiš, da je vse za živali, saj se gre za njih. No, če je to res tako (resno mislite), potem pustite Smetko zavraga na miru.

in še nekaj besed le za Samčija,
drugič lepo prosim poglej, kje zavraga odpiraš temo. če te zanima pes iz zavetišča horjul, imaš prav vse osnovne informacije in fotke v temi od živali, za kaj več pa pokličeš vodjo zavetišča horjul na telefon, ki ti ga je folk še 10x napisal.

Lp vsem, Maja
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #74 : četrtek, 25.09.2008 : 22:58:49 »

Pozdravljeni!

Odločamo se za nabavo kužka.

Dve in pol leti nazaj nas je žal zapustil naš ljubljeni kužek Samuraj pasme AST  Cry (american statdford terier). Z nama (mano in možem) je bil dobrih 11 let, z nama jedel, spal v najini postelji ( na sredini  Grin ), se z nama veselil in žalostil. Na koncu ni več ničesar obdržal v sebi, pri veterinarju so odkrili ( na rentgenu ) tvorbo v trebuhu in predlagali evtanazijo, saj bi se kuža samo matral. Mogoče kdo izmed vas ve, da je to grozna izkušnja za vsakega ljubitelja živali, saj nama je v bistvu predstavljal skoraj otroka. Če se nama ne bi v tem času rodil prekrasen sinko bi težko preživela izgubo Samuraja. No, takrat smo rekli, nobenega kužka več, saj je izgubiti živalco zelo hudo. Pa vendar pogrešam eno živalco, sinko tudi obožuje živali, pa smo se nekako odločili, da posvojimo kužka.

Zdaj pa vprašanje, nasvet...

Želeli bi kužka manjše rasti, ki je zadovoljen v stanovanju in ne pušča preveč kocin. To zadnje je predvsem pomembno zato, ker imam majhnega otroka. Samuraj je bil sicer enkraten pes ampak kocine smo imeli povsod, še pri mojih in moževih starših, pa Samuraja ni bilo na obisku  Cheesy

Torej prosim za nasvet, kateri kuža bi bil primeren za nas, pasma sploh ni pomembna, lahko je tudi kak mešanček, se mi zdi, da so mešančki še najmanj zahtevni kužki.

Zaenkrat bi to bilo vse in že v naprej hvala za vašo pomoč  Cool

Kaj pa je naredila narobe?
A priporočaš, da takoj, ko se odločijo, da bi posvojili psa, pokličejo v zavetišče in rečejo: A maste kakega za nas? Ali kako... Fino bi bilo napisati postopek, kaj mora človek, ki se odloči za psa, narest...ker na forum očitno ne sme prit vprašat za nasvet. Ali pa je forum sam sebi namen?
Ali kaj je namen foruma? Jaz živim v prepričanju, da je namen foruma izmenjava izkušenj in pomoč tistim, ki iščejo informacije. Ali pač ne...

Citat
Pa kaj sem ti jst? Info center al kaj?

Kaj pa si? Mislim, kakšen je tvoj namen? Ljudje te kontaktirajo, želijo, da bi jim pomagala najt psa. Si nekakšna oseba, ki predstavlja zavetišče (med drugim). A je narobe, da ljudje logično sklepajo, da jim lahko pomagaš?
Saj je vse za živali, mar ne?


Ne vem...zakaj vsakogar, ki vpraša v temi vzgoje, kako naučit psa sedi - ne naderemo in ga pošljemo v šolo? In mu zraven še oponesemo, da bi pa to ja moral sam vedet?
Zakaj se sploh ukvarjamo z ljudmi, ki pridejo vprašat, če se sterilizacija pametna zadeva ali ne? Mislim, kako si drznejo! Saj imajo veterinarja, pa naj njega sprašujejo  Roll Eyes
Zakaj dajemo podatke o razstavah, saj je pa ja povsod kontaktna številka, pa naj si ljudje pokličejo pa bo.
Zakaj obstajajo forumi?
Saj je vse za živali...


Citat
in na koncu trdiš, da je vse za živali, saj se gre za njih. No, če je to res tako (resno mislite), potem pustite Smetko zavraga na miru.
Ja, resnično je za živali. In Polono sem pustila pri miru, žal pa ona mene ni, ker se ji je zdel moj stavek o zavetiščih sporen  Roll Eyes
Saj je vse za živali, mar ne?

Citat
Če želiš imeti žival, NE odpreš teme in napišeš "radi bi takšnega pa takšnega kužija/mačka". Ampak si jo poiščeš sam. Ja? Al je to preveč za zahtevat?
Kako pa jo poiščeš sam? Se odpraviš na potep po ulicah in iščeš žival? Ali pa...kaj pa vem...se včlaniš na največji forum v Sloveniji, ki pomaga pri oddaji živali?  Roll Eyes
Weird people, for real  Tongue

Citat
Kaj zavraga ima tema, v kateri je 1. stavek, da si NABAVLJAJO psa, išče v Horjulskem delu?
Tako je Smiley Kaj hudiča je mislila Samči, da se je med vsem svojim pisanjem celo napisala eno tako besedo, kot je ''nabavljati''. Oh, groza  Roll Eyes
Čudno, da ni zmotilo večine, ki je uspela razbrat kontekst in to je: da iščejo psa in da so pripravljeni posvojit mešančka iz zavetišča.  Shocked
In samo to je pomembno. Ostalo pride kasneje. Izobraževanje. Ne pa nadiranje.



Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: radi bi kužija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines