mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:18:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: primeren čas za nakup mladička
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: primeren čas za nakup mladička  (Prebrano 3580 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lady_T
novinec
*
Sporočil: 2


« : četrtek, 25.09.2008 : 16:02:04 »

Razmišljam o nakupu pasjega mladička. Do sedaj še nikoli nisem kupovala psa, ampak je le ta nekako prišel k hiši (najden, pretepen). Spomnim se, da mi je oče vedno govoril, da imajo jesenski psi (najbrž je mislil skoteni jeseni) težave z zdravje in je bolje kupiti spomladanske. Huh Vaše mnenje in izkušnje?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : četrtek, 25.09.2008 : 16:54:01 »

mi je oče vedno govoril, da imajo jesenski psi težave z zdravjem in je bolje kupiti spomladanske.

Lady_T, ta trditev je neumnost. 

Predvidevam, da si šele začetnica in se odločaš za prvega psička. Poglej, na tem forumu je že zelooo veliko napisanega o nakupih in drugih načinih "nabave" psa.  Predlagam, da najprej malo pobrskaš - obstaja recimo prav tema z naslovom "Nakup psa", pa cela vrsta tem o zdravju. Če takoj zdajle začneš, v treh dneh ne boš uspela vsega prebrati.  Če boš pa še potem imela kakšno bolj natančno vprašanje, se oglasi v ustrezno temo in boš hitro dobila odgovor. 

Naj ti ne bo žal časa za branje - če si psa resno želiš in si pripravljena biti odgovorna skrbnica, ti nihče na svetu ne more v petih stavkih povedati vsega, kar moraš vedeti - drugače se kaj lahko zgodi, da tudi tvoj še neobstoječi kuža končal v enem od zavetišč, ker  boš rekla, da "se mu nič ne da dopovedati".  (Psi, ki se jim ne bi dalo nič dopovedati, namreč ne obstajajo. Bolj zdravi "spomladanski" psi pa prav tako ne.)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #2 : četrtek, 25.09.2008 : 17:16:16 »

Kar se tiče mene (to je zgolj moje mišljenje) je razlika med spomladanskimi in jesenskimi psi v tem, da si spomladi lahko dolgo dolgo z njim zunaj, ker ga ne zebe, pozimi, pa so sprehodi malce krajši in malce oteženi zaradi snega.
Jaz vidim razliko le v tem.
Ima pa vsaka stvar svoje prednosti in slabosti:
spomladi kupljen pes - čez poletje se je lepo navadil, da se lula in kaka zunaj, jesen ko je prišel čas za šolanje, pa nama je nagajal mraz, dež in sneg
jeseni kupljen pes - čez zimo sva imela malce več problemov s sobno čistočo, spomladi, ko sva šla v šolo, pa sva uživala sto na uro, čez poletje je bil v puberteti (sva jo lepo pregurala), jeseni pa je bil že dec in pol.
Logiran
Lady_T
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #3 : četrtek, 25.09.2008 : 19:05:54 »

Lady_T, ta trditev je neumnost. 

Predvidevam, da si šele začetnica in se odločaš za prvega psička.

Res je, da kupujem prvega psa in sem se pač spomnila na očeta pa me je zanimalo vaše mnenje....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : četrtek, 25.09.2008 : 22:09:03 »

Če je pes od dobrega vzreditelja je popolnoma vseeno ali je spomladanski ali jesenski ali kakršnikoli je že, važno je tisto prvo, da je od dobrega in odgovornega vzreditelja.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #5 : petek, 26.09.2008 : 08:55:51 »

Lady_T, ne daj se! Ti kar sprašuj, čeprav boš naletela še na marsikateri bumerang.
Še prej pa ti priporočam, da si prebereš teme, ki so odprte na tem forumu, ker smo že marsikatero temo obdelali po dolgem in na široko!

Pa uporabi McKruserjev nasvet! Ter IZOGIBAJ se preprodajalcev - spoznaš jih po tem, da ti zrihtajo xxy pasmo (ni važno kaj si zamisliš) in oglašujejo se po miljon oglasov na enkrat na Bolhi.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #6 : petek, 26.09.2008 : 12:07:56 »

Najlažje v kolikor želiš pasemskega psička, da vprašaš prav v temi od te pasme. Tam so ljudje, ki imajo izkušnje s pasmo in dobrimi vzreditelji.

Mislim, da ni razlike med jesenskimi in pomladanskimi legli. Moja je iz jesenskega in je ok. Se pa spomnim, da so podobne zadeve razlagali moji starši. Ampak to ne drži.

Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #7 : petek, 26.09.2008 : 12:40:04 »

želim ti veliko sreče pri iskanju primernega kužka, pazi se preprodalajcev in koroške- mislinje in vseh drugih. veliko žalosti in jeze lahko prinese nepravilna odločitev. sicer si pa vprašala ne forumu in ker je tukaj zelo veliko izkušenih ljudi, ti bodo zagotovo znali in ti tudi bodo pametno svetovali. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: primeren čas za nakup mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines