mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:20:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Fotografiranje s flešom - težave?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fotografiranje s flešom - težave?  (Prebrano 4648 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cerae
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


« : ponedeljek, 29.11.2004 : 23:19:39 »

Živjo vsem!

Sem velik ljubitelj fotografije in dosti slikam tudi pse, trenutno je najbolj "popularno" leglo border collie-jev moje punce. Ko sem sliko objavila ne portal e-fotografija, so mi očitali, da sem psa (še posebno, ker je mladiček) dodatno osvetlil s flešom (pač, notranjost sobe in neustrezni svetlobni pogoji).

Skratka, nekateri trdijo, da je to slabo za psa, ker naj bi to lahko sprožil razne motnje, lahko celo sproži epilepsijo.

Če ima kdo kakšne informacije o tej zadevi, bi vas lepo prosil, da me razsvetli, da ne bom več presvetljeval živali Smiley

Hvala in lep pozdrav,
Cerae
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.11.2004 : 23:38:18 »

hallo!

Prenesi na cloveka in ti bo takoj jasno, hehe (pride prav kak druzinski album fotografij).

Za par flesov ne bo nobene tezave. Dvomim, da imajo mlade divje zivali v naravi po nevihti tezave z ocmi. Je pa povsem drugace, ce bi male psicke naucil igrat kako 3D igrico (ne poznam imen, ker jih ne igram in nocem jemat antiemetikov) na pc. Malo za salo malo zares...

LP
k.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : torek, 30.11.2004 : 08:06:45 »

Tole z epilepsijo je pa...  Roll Eyes No ja, če pes ima epilepsijo, lahko fleš verjetno res sproži napad. Ravno tako karkoli drugega. Če je nima je od fotografiranja ne bo dobil.
Vse moje živali so miljonkrat preslikane, pa nobena nima motenj od tega (če tegale ne šteješ za motnjo):

http://home.amis.net/lknova/ha1.jpg   http://home.amis.net/lknova/ha2.jpg

 Grin Grin Grin Grin Grin

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #3 : torek, 30.11.2004 : 09:54:09 »

Glede na to, da tudi jaz pogosto "strašim" ljudi in živali s fotoaparatom in po potrebi tudi s flešom, me ta tema zelo zanima. Komentar na e-fotografiji se mi zdi hudo za lase privlečen in brez vsake strokovne podlage. Zanima me strokovna razlaga (veterinarji?).

Cerae, poskusi poiskati, če je kak članek na to temo (Cobiss: kazala tujih znastvenih in strokovnih revij - SwetScan), meni na žalost zavrača dostop z domačega računalnika, drugače bi že sama pobrskala.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : torek, 30.11.2004 : 12:49:35 »

Mhm, pa nemške doge na stara leta ponorijo, ker jim začne baje v glavi rast ena kost k' pritiska na možgane  Wink, pa Tito je tud' še živ  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #5 : torek, 30.11.2004 : 13:29:15 »

Mhm, pa nemške doge na stara leta ponorijo, ker jim začne baje v glavi rast ena kost k' pritiska na možgane

A ne velja to za dobermane Wink?

Pa paradižnik raka povzroča. To vem zagotovo, ker je en sorodnik, ki je imel raka, dosti paradižnikove solate pojedel; pa zdi se mi da sem v eni reviji o tem brala...  Roll Eyes
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #6 : petek, 03.12.2004 : 21:15:59 »

Hehe, ja Živa,  Wink saj zato pa Dalmatinci oz. ljudje obmorskih pokrajin v Sredozemlju na veliko obolevajo za rakom, ko vsak dan jedo paradižnik v svoji sredozemski kuhinji Grin
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #7 : petek, 03.12.2004 : 21:33:10 »

se vam bom pridružila še jaz,ker zelo rada strašim z fotoaparatom po svetu in kdaj pa kdaj uporabim tudi fleš!!

Citat
Mhm, pa nemške doge na stara leta ponorijo, ker jim začne baje v glavi rasti ena kost, ki pritiska na možgane
ali ne velja to za Rottwejerje!!??

papa Kiss, pa še veliko uspešnih slikic!!
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #8 : sobota, 04.12.2004 : 11:07:17 »

Pa za bullterierje pa pittbullterierje????hehe...and pigs fly...
Logiran
Wega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 05.06.2005 : 08:50:09 »

Največ kar sem našel v zvezi s flešom se je nanašalo na morske pse, pa še tu ni bil problem bliskavica:
"Morski psi so zelo občutljivi na elektronski hrup. Zvok, ki ga povzroča polnjenje fleša lahko pritegne neželjeno pozornost morskega psa (iz osebne izkušnje, avtorja članka, ko so na Floridi besni morski psi konstantno grizli ohišje kamere). Najbolje je uporabljati digitalno video kamero s stalno prižgano lučjo."
 (vir http://www.sportpoint.com)

Sicer pa - ko govorimo o še živih - ne gre za Tita ampak je živ Elvis.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : torek, 12.07.2005 : 10:55:31 »

Razen tega, da nekateri psi fotografiranja s flešom ne marajo, ni nobene škode. Razen pri mladičkih, ki ravno odpirajo oči, torej nekje od 8 do recimo 20 dneva (po moje malo manj, ampak bolje je dodati kašen dan več kot manj). Takrat so občutljivi na močno svetlobo na splošno, ne samo za fleš.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #11 : torek, 12.07.2005 : 14:19:35 »

Pol pa super če pravite da fleš ne škodi, ker moja psička fuuuuuuuuul rada pozira, pred flešem in brez. Po moje ji je glih fleš zanimiv Cheesy Grin
Logiran
astyka01
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.06.2007 : 08:50:53 »

Prvič slišm da bi fleš psu lahko škodoval Roll Eyes Svojega psička slikam že od malih nog s flešem pa se nikoli ne upira zmeraj svoj smrček nastavi objektivu Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Fotografiranje s flešom - težave?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines