mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:01:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: bolečine v vratu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolečine v vratu  (Prebrano 5480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« : petek, 03.10.2008 : 13:04:43 »

Moja zgodba je pa takšna. Imam beaglico staro 4.5 leta. Zgodilo se je spomladi, ko se je dopoldan naenkrat pognala iz košare, upognila tresočo glavo in zgubila ravnotežje. Hoditi ni mogla, glava se ji je tresla, vrat je imela ukrivljen. Veterinar je rekel, da je šlo najverjetneje za vnetje živca, dobila je protibolečinsko terapijo.
Tako je bilo vse ok, do tega torka, ko se je vsa stvar ponovila, vendar je trajala malo časa - največ 2 min. Tako sva bili včeraj pri Matkotu, ki je rekel, da je to pogosto za beagle in da gre za poškodbo v vratnih vretencih, pojavi pa se med 4 in 6 letom. Dali sva tudi kri za borelijio in erlihijo, je pa rekel, da morava priti takoj, ko se stvar, če se, ponovi. No in danes ista zgodba, trajalo je minuto - bila sem že na poti k Matkotu, vendar so mi po tel. rekli, da operira in da bo odsoten do 17. ure. Tako da bom potem klicala ponovno, če se vseeno prideva pokazat.

Zanima me ali je imel kdo še takšen primer?

Hvala in lp.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1 : petek, 03.10.2008 : 13:23:48 »

Pri nasem psu sicer ni slo za kaksno prirojeno napako, temvec za poskodbo.
Imel je zelo podobne simptome, vendar ga je bolelo, saj je od teh "napadih" tulil od bolecine, cesar pa ti ne omenjas.
V glavnem, psu so slikali vratni predel, da so ugotovili za kaksno vrsto poskodbe gre, potem pa je dobil tablete, ki delujejo protibolecinsko in zmanjsujejo otekline. Ker se je zadeva cez mesec dni ponovila, je bil takoj operiran, ker mu je otekli del med vretencema pritiskal na hrbtenjaco, kar mu je povzrocalo hude bolecine.
Danes je sicer O.K., vendar pa mu moram obcasno zaradi hernije, se vedno dati tableto proti bolecinam, ker se bolecine ponavadi pojavijo spomladi in jeseni ali ob kaksni drasticni vremenski spremembi.  Takrat ga namrec ponavadi malce boli vrat, v najhujsem primeru, kar se je zgodilo samo 1x v dveh letih, pa je njegova motorika zelo okrnjena, skupaj mu vlece veko na levem ocesu in tudi ravnotezje mu dela probleme. Vendar to traja le nekaj minut in potem ima mir za nekaj mesecev.
Dokler bo tako, se ne bomo odlocali za ponovno operacijo, ker ni garancije da bi bilo po njej kaj bolje.

Psa vsekakor pelji h veterinarju, ker brez zdravljenja ne bo boljse, le slabse.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #2 : petek, 03.10.2008 : 13:54:03 »

Hvala za odgovor. Naša nič ne tuli od bolečine in sploh ne spušča nobenih zvokov, samo spodvije noge in vrat ter nima ravnotežja. Pri veterinarju se bova vsekakor še naprej zdravlili, vendar je danes bil v operacijski oz. je še in sva potem po nasvetu receptorke, ker je stvar minila, šle nazaj domov. Klicala ga bom ob 5. ko konča z operacijo, da vidim, če jo bo dal na slikanje jutri.

Hvala še enkrat!

Lp
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 26.05.2013 : 10:24:56 »

Tudi moj kuža ima probleme z vratom; rentgenska slika pokazala povsem zbita vratna vretenca. Vrat je imel v krču, pričel je tudi šepati sprva na sprednjo tačko, nato še na zadnjo. Ker lahko ukleščen živec potrdi le magnetna resonanca, vprašanje o njegovi diagnozi ostaja odprto (čakamo še na izvede za erlihiozo). Sicer nič ne cvili zaradi bolečine, vendar pa nima ravnotežja - kot da mu leva polovica telesa ne dela. Sad Zaenkrat ga zdravimo s kortikosteroidi in analgetiki. 
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : nedelja, 26.05.2013 : 10:32:47 »

Svetujem, da poskusite s fizioterapijo pri dr. Kristina Porenta.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : nedelja, 26.05.2013 : 11:17:09 »

Nekaj podobnega je imela naša pokjna Lana, vendar se je pri njej začelo tam nekje pri 13 letih. Znaki so bili podobni (zgledalo je, kot da nima ravnotežja, ni mogla koordinirano gibati s sprednjimi nogami), zdravljenje tudi (torej protibolečinska in protivnetna zdravila +masaža -fizioterapija takrat še ni bila na voljo), zadeva se je v recimo dobrem tednu lepo popravila. Vendar je bilo treba paziti, če se je nerodno obrnila se je ponovilo in je bila potrebna ponovna protibolečinska/protivnetna kura.
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 27.05.2013 : 13:05:45 »

No, danes smo se odločili za magnetno resonanco. Najverjetneje bo potrebna operacija, ker nekaj definitivno pritiska na hrbtenjačo. Malce sem sicer skeptična glede operacije, saj je kuža star že 10 let. Če se za to odločimo, vsekakor že imam v mislih ga. Porento za uspešnejše okrevanje. Hvala za nasvet.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: bolečine v vratu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines