mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:32:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski govedar
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski govedar  (Prebrano 25725 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #15 : petek, 11.10.2002 : 13:00:02 »

Hojla Maja,

Kelpija, ki sem ga omenila sem videla na razstavi v Aradu v Romuniji prejšnji vikend. Je pa psička iz Finske..ful luštkana in prijazna.. in zelo temperamentna Smiley
Sej sem jo tudi fotografirala, pa ti lahko pošljem fotko kot zasebno sporočilo če želiš.

Mislim, da se v Sloveniji zdaj že kar ukvarjajo s pozitivnimi metodami šolanja..Sama sem imela pred desetimi leti velike probleme s šolanjem moje laekenoiske, ker so bile tedaj v galvnem samo klasične pasje šole. Tudi pri belgijcih nič ne dosežes s silo. No pa sem jo vseeno vzgojila v prijetno spremljevalko. Amapk mislim ad moraš biti pri vzgoji dosleden od začetka. Tudi kelpiji potrebujejo veliko gibanja. So tudi odlični ovčarski psi in jih uporabljajo za delo z ovcami.

Ali bi bil kelpie tvoj prvi pes ali imaš že izkušnje z njimi?

Lp,
Nati
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #16 : petek, 11.10.2002 : 14:09:28 »

Ne pse take in drugačne imamo pri nas že celo življenje. Bil bi pa prvi pes te pasme.

By the way tudi meni so bili belgijci precej všeč. Na žalost pa me vedno privlači tisto bolj neznano in eksotično. Psi, ki še niso tako množični oz. ki so še dokaj prvobitni.

Sicer pa obstaja toliko lepih in zanimivih pasem. Človek bi jih imel kar več...

Sicer pa imam že dva pesjanarja doma, ki me trenutno polno zaposlujeta.
Logiran
MISA
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #17 : petek, 11.10.2002 : 15:04:08 »

Prijateljica je prvic v zivljenju vidla Avstralske govedarje v Veroni na "Fiera Cavalli". Pse uporabljajo  za delo s konji in za druzbo v boxih. Takoj se je lotila iskanja mladicka  (ima namrec  konja) in ga konco dobili prav v blizini Verone. Prijazen par ima ranch s konji, moz vzgaja avstralske govedarje, zena pa Bobtaile.
Mladicek je postal najboljsi prijatelj zrebicka, kateremu je mama umrla po porodu,in tako,  sta postala sedaj nelocljiva.
Ce te zanima ti lahko poskrbim naslov gospoda.
Pozdrave
Irina in Misa
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #18 : petek, 11.10.2002 : 18:10:27 »

No, jaz grem letos tudi na sejem Fieracavalli v Verono in upam, da bom poleg konjev videla ša kakšnega zanimivega psa. Miša, zdaj sem še bolj navdušena, da grem tja!  Grin
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #19 : sobota, 12.10.2002 : 12:51:53 »

Maja
  Poišči me v nedeljo na klubski razstavi retrieverjev na Brdu pri Ljubljani.Organiziral ti bom ogled avstralskega govedarja uvoženega iz Avstralije,k je sedaj v lasti družine Mišica.Ta vikend kuža živi pri nas doma.
***
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #20 : ponedeljek, 14.10.2002 : 08:30:56 »

Ja na žalost nisem na forumu čez vikend. A je pes še pri tebi.

lp

Maja
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #21 : ponedeljek, 14.10.2002 : 21:45:14 »

Avstralski govedar Zigi živi v Grosupljem in ti lahko organiziram ogled.Pokliči.Tonko
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #22 : torek, 06.07.2004 : 09:31:27 »

Hojla!

Nati če se slučajno bereš to temo mi vsakakor pošlji slikco kelpija oz. psičke.
No v vmesnem času sem tudi jaz dobila svojega belgijca, še vedno pa me zanimajo kelpiji. V roku parih let si sigurno nameravam kupiti še enega psa in ne vem sigurno a bo to še eden belgijec ali pa kelpie. Odvisno od discipline, ki me bo bolj pritegnila...
Logiran
tukeric
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #23 : torek, 31.08.2004 : 10:54:59 »

Pozdravljeni,

zanima me ali je v Sloveniji možno dobiti psa pasme avstralski govedar in kolikšna je približna cena

LP
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #24 : torek, 31.08.2004 : 11:01:10 »


V SLO je trenutno samo en predstavnik govedarja, in sicer samec pripeljan direktno iz Avstralije v začetku leta 2000. Njegovi lastniki so družina Mišica, se ga da pa videti občasno tudi na razstavah.

Torej odgovor na tvoje vprašanje: ne, v SLO nikakor ne boš prišel do avstralskega govedarja, ker sploh niti ni še psičk.

LP

ps: cena pa je sicer nekje okoli 800-1000 ali celo več EUR.



Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #25 : sobota, 14.01.2006 : 17:29:29 »

En govedar iz današnjega caciba  Smiley

lp

[attachment deleted by admin]
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : torek, 28.02.2006 : 08:30:00 »

uaaaaaaauuuuuu! Cheesy  Kiss
Ta pasma je tudi pri meni na top listi, se pa nagibam bolj k dolgodlakim pasmam glede na izgled, zato 5. mesto. Karakterno pa ga uvrstim med prve tri  Wink
 Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #27 : torek, 28.02.2006 : 19:46:39 »

Citat
Ta pasma je tudi pri meni na top listi, se pa nagibam bolj k dolgodlakim pasmam glede na izgled, zato 5. mesto. Karakterno pa ga uvrstim med prve tri


No,pri meni je pa kar na 2. mestu.Takoj za borderjem in tik pred kelpijem.
Sem se pred leti sicer že zanimal za nakup nekje na Danskem,pa potem načrt ni uspel.



Lp
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #28 : nedelja, 19.11.2006 : 20:06:26 »

Mi je uspelo na svetovni razstavi ujeti enega govedarja, ki je delal družbo tibetanski mastifki. Je lastnica takoj hitela ga štimat za pred fotoaparat, da bo v najboljši luči poslikan. Grin



Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #29 : sobota, 12.01.2013 : 19:50:47 »



dalmatinski govedar  Wink
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski govedar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines