mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:53:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 366152 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #30 : petek, 31.10.2008 : 22:05:42 »

Ravno dons sem mojga poslala na en sprehod z Missy u dž, medtem sm pa use prpravla za kopanje za Missy, he he Cool....
K je nazaj pršla je fasala eno generalno pucanje, pa še poliranje za povrh Shocked.
Pol sm pa kkšno uro pucala kopalnco, ke je bla polna dlake Angry allover....
In ta dlaka frdamana se je infiltrirala po celm stanvanju, piskrih, cunah, povsod Angry.
Jutr bo generalka po celi bajti, da stanje spraumo u normalo Roll Eyes
Missy se ne mara kopat/fenat ipd, sploh ni ena fina dama kar se higiene tiče  Tongue, je pa tud res, da se kej dost ne mara umazat, tko da....
Zdej se šajna, diši in je oh in sploh krasna, še rep ma košat (skor ma mal zastavce Grin Cheesy) Kiss Kiss Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #31 : petek, 31.10.2008 : 22:44:00 »

ja fina dama, sej - ma tud ime tko neki  v tem stilu! Eh Missy, ti ne veš, kva zamujaš. A kocka, ti s jo pa kr generalno spucala pa še spolirala za povrh. Moja pujsa faše pranje podvozja in smo vsi lepi in hepi.  Cheesy
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #32 : petek, 31.10.2008 : 23:19:00 »

Pol sm pa kkšno uro pucala kopalnco, ke je bla polna dlake Angry allover....
In ta dlaka frdamana se je infiltrirala po celm stanvanju, piskrih, cunah, povsod Angry.

Dobrodošla v klubu Tongue
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #33 : sobota, 01.11.2008 : 08:23:51 »

mi smo tudi imeli generalko včeraj - šopi dlake (rednemu krtačenju navkljub Roll Eyes), tamali ni ravno fan umivalnega rituala, Skoki pa uživa - lahko Missy pokaže kako se gremo home-spa-treatment Tongue

frdamana dlaka je čisto povsod tudi pri nas - povsod - pa še tako fino ostra je, da se zapikne v vsako blago in režo...  Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #34 : sobota, 01.11.2008 : 15:54:16 »

Naša dlaka se pa ne zapikuje juuuupiiiii Cheesy Grin Wink Cool
Kr frli po zraku in se svalka po kotih Tongue Roll Eyes
Generalka je bla uspešna, Skokija pa povabmo na en zastonj kopalniški žur Cheesy Grin Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #35 : ponedeljek, 03.11.2008 : 14:04:29 »

Missy je bila prvič na morju, pravzaprav je prvič videla veeeeliiiiiko vodo. Do sedaj je videla samo manjšo rečico in luže, ki jih, BTW, ful rada pije...
Namočila je jeziček, se odločila da je bljak in potem ni zmočila niti krempeljca na tačkah Roll Eyes.
Ko smo šli na en plavajoč pomol v marini, pa je zategnila ročno in dala potem še v rikverc Shocked.
Ni šans, da jo spraviš gor. Strah jo je namreč tistih kovinskih reči (srebrnih) iz katerih delajo tudi rampe za invalide ipd... in na začetku pomola pa je bilo prav to čudo. Ko stopi na tisto stvar njeni krempeljci prav čudno ropotajo, morda jo to moti, ne vem.
Ampak po nekaj minutah ponujanja priboljškov se je opogumila in šla gor Cool.
In potem še na naslednjega in naslednjega, tako da sem bila res vesela, da ji je uspelo...
Bila je tudi prvič v restavraciji na kosilu in bila fuuul pridna, tako da se je res izkazala Kiss Kiss Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : ponedeljek, 03.11.2008 : 15:26:41 »

Jee morje je tko fajn za gledat  Wink Pocakajte na poletje, ko bo nuja se  ohladit. Sicer pa,tud vi niste sli plavat. Kaksen lastnik, tak tudi pes  Cool 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #37 : torek, 04.11.2008 : 07:55:36 »

O moonbeam tale je bla pa huda Grin - res nismo šli plavat, pa sej tud od Missy nismo pričakovali namakanja, res ne. Sam res si tud krempeljca ni zmočila, kokica mala Kiss.
Je pa en model šou plavat brrrrrrr.... Huh Huh Huh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #38 : ponedeljek, 10.11.2008 : 13:46:51 »

Tršica Xena, hvala za super nasvet Smiley.
Res deluje. Zdej tamala joka in sama obljublja, da ne bo več gnjavla Missy, ko jo odnesem stran. Saj včasih jo še zanese in ji teži, ampak takoj ko dam psa stran, je jok in stok...
Tako da bomo še mal ponavljali tole vajo, pa bo Wink.
Še razlaga za ostale, ki morda tole berete:
Naša tamal trma je gnjavla Missy, jo vlekla za vse sorte pritikline in to se ji je uiber fino zdelo. Itak Angry.
In se je že zgodilo, da je Missy šavsala proti tamali, ene dvakrat je bila tamala kar mal rdeča od pasjega zobka... (vedno takrat, ko nisem videla kaj se je dejansko dogajalo Undecided).
In tako sem za nasvet prašala tršico. Nasvet pa je bil - odnesite psa stran, ko ji tamala teži (beri: vzemite ji igračo). Dokler smo tamalo dajali stran od psa ni prav veliko zaleglo. Sedaj ko dajemo stran Missy, je pa jok in stok, hehe Roll Eyes
No skratka, mi ni tudi slučajno potegnila tale opcija, da je treba dat stran psa in ne otroka sram
Hvala še enkrat Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : ponedeljek, 10.11.2008 : 13:49:37 »

A ja, da ne bo pomote, tudi Missy ni od muh. Še vedno ko tamala leze k meni v naročje, se hoče večkrat v istem trenutku tja naguzit še Missy Angry
Ja itak da ne bo šlo Wink
Tukaj ima pa tamala prednost Smiley. Sorči Miska Roll Eyes Tongue
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #40 : ponedeljek, 10.11.2008 : 14:18:30 »

In tako sem za nasvet prašala tršico. Nasvet pa je bil - odnesite psa stran, ko ji tamala teži (beri: vzemite ji igračo). Dokler smo tamalo dajali stran od psa ni prav veliko zaleglo. Sedaj ko dajemo stran Missy, je pa jok in stok, hehe Roll Eyes
No skratka, mi ni tudi slučajno potegnila tale opcija, da je treba dat stran psa in ne otroka sram

Me veseli, da se ta strategija kaže za uspešno. Saj je iz situacije razvidno, da bolj malčica rabi lekcijo, kot pa Missy, čeprav mora seveda tudi pesjanka vedeti, da šavsati pač ne sme. Tako nekako "ohladiš" obe, pri tem, da se otroku dejansko zdi tako, kot bi mu vzel "igračo", kar pa se v svetu malčkov seveda smatra kot res huda posledica. V glavnem namreč razumejo šele, ko gre za kak "odvzem", he he...
Kot rečeno, res me veseli, prvič, da si vprašala in drugič, da je metoda uspešna.

Missyka lahko zasluži prva crkljanje za res kake vrhunske dosežke. Wink

Katarina

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #41 : ponedeljek, 10.11.2008 : 14:39:38 »

Ja, res je problem v tamali, itak...samo mi ni kapnila takale rešitev, pa sem rajš vprašala kako in kaj...
Pa za vrhunske dosežke je Missy nagrajena tudi s crkljanjem, brez skrbi Kiss
Tukaj sem pisala o čistem turjenju svoje riti tja, kamor jo je sekundo prej začela turit tamala, kar tako, da se vidi ˝ko je jači˝... Roll Eyes, se pa to vedno redkeje dogaja Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 10.11.2008 : 15:59:25 »

Missy, a ti lah mal mamico ukradem za minutko o hvala res s prjazna. Tongue
ej ti, kocka - ma ke s bla u soboto, menda s bla tam, sej veš u Izi baru, sm zvedla od eneface za kero se je izkazal da je najina skupna kolegica (ime se ji začne na Ž... in konča na ...ana (vsega pa ne smem napisat - sej veš, varovanje osebnih podatkov pa takle)). Cheesy Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : torek, 11.11.2008 : 10:03:26 »

Ja sm bla tam in sem te vidla, pa si bla čist na drugem koncu sobe, tako da se nism rinla do ke Wink. Mi je una na Ž frendica povedala, da si tam, sam kva nej rečem, tko je ratal.
Sem bla pa brez tiste priponke (kovačeva kobila je pač bosa, k sm kr precej zamudila Huh), tko da me u bistvu nis mogla spoznat....
Sm zlicitirala taprve koralde in Grrr majčko, mogoče zdej veš Cool....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #44 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:21:16 »

Večkrat prebiram tele teme na forumu in večkrat gledam slikice in opažam, da vas veliko pse na sprehodih spušča in da niso privezani. Ali imajo vaši psi res dober odpoklic ali vsakič nekoliko tvegate?
Jaz se pa Missy ne upam spustiti (no malo sem tudi komot, ker se mi je res ne da kakšne 3 ure iskati po gozdu v megli in blatu do kolen), ampak res se bojim da bi mi jo pobrisala Undecided.
V soboto smo bili na Blokah, kamor sicer redno zahajamo, trava, sonce veter, hribčki, Missy pa na štriku...
Mi jo je bilo kar žal, ampak ko sem videla tisti smrček non stop na tleh in vohanje na polno, si je nisem upala spustiti...
Nimam pojma ali je begosumna ali ne, je pravzaprav ena taka plašljivka, ki se vsakega pokca nekoliko ustraši, pa vseeno Smiley....
Me srbijo prsti, da bi jo spustila sram, ker mi je res lepo videti psa, ki dirja na polno in se igra in zleta (tudi Missy bi uživala sto na uro) ampak kar ne morem. Odpoklic je pa itak Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines