mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:51:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 369614 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #45 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:26:15 »

Me srbijo prsti, da bi jo spustila sram, ker mi je res lepo videti psa, ki dirja na polno in se igra in zleta (tudi Missy bi uživala sto na uro) ampak kar ne morem. Odpoklic je pa itak Lips Sealed

Ne tvegaj. Šla bi direkt samo za svojim nosom.

Katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #46 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:29:18 »

In ja, veliko teh vodnikov (ki so prepričani, da je zletat se najbolj pomembno za psa) igra kar noro ruleto z lastnim psom, včasih se celo pohvalijo s tem. Angry . Kljub vsem napotkom, ki jih dobijo ob posvojitvi. Kaj je tukaj tako TEŽKO za razumet, mi res ni jasno.

Katarina
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #47 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:32:11 »

Jaz ne bi tvegala. Vem kako se počutiš, ko uide in ko jo iščeš. Moja je non stop na fleksiju, pa to ne pomeni, da se ne zabavava. Saj zjaga se lahko tudi tako.
Žal je njeno življenje zame predragoceno, da bi jo imela spuščeno.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #48 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:34:52 »

Jaz imam psa na sprehodu (seveda ne v mestu) vedno spuščenega, je pa "fora" v tem,da odpoklic deluje, pa še sam se nerad oddaljuje za več kot par metrov.
Smo imeli težave pri PNZ-ju,ker se ni hotel oddaljit od vodnika.
Imamo to srečo,da sliši tudi,ko dobi kaj v nos.
Je tak razvajenček,ki se rad mamice drži (pa še šolan je) 

Ga privežem samo,če srečamo ljudi oz kakšnega psa.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #49 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:42:57 »

Na-a Wink ne tvegat, jih je preveč škoda, pa še nenadomestljivi so Smiley
Seveda jih je krasno videt, a tolaži se s stem, da ti ta štrik v roki da ogromno varnost pa še za vas ni potuhe, pač pa se morate aktivno ukvarjati z njo. To lastniki namreč pogosto pozabijo, čim začnejo spuščati svoje pse Tongue Torej spuščate jo lahko, samo v namen treninga odpoklica, kar pomeni, da je varovana z dolgim štrikom.

Še ena tolažba: Pri mojem je trajalo bom rekla 3 leta, preden sem ga lahko spuščala ne glede na okolje, odpoklic deluje od drugih psov , od igrače, od  hrane,...  kar sama ne morem verjeti in mu zato še vedno ne zaupam, ampak: 1. še vedno ga zelo nerada spuščam 2. v bližini cest/urbanem okolju nikoli ni spuščen 3. sva zato trdo delala vsa ta leta (with ups and downs ;Smiley )

Tako da kar vztrajajte in ne obupat Smiley
Predvsem pa ne poslušat pametnjakoviče češ "a se ne upaš spustit psa" - "saj nima kam it" - "nič mu ne bo" --> enostavno ignore z mislijo, da vi pa boste sigurno prispeli domov skupaj z vašim psom Smiley
En tak pametnjakovič je celo moj dragi, ampak se je naučil Tongue
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #50 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:43:15 »

Kocka, Skoki je vedno privezan in bo tako tudi ostalo. Pa mu nič ne manjka zaradi tega. Ga pa včasih dam na tadolgi sledni štrik, ga peljem na kak travnik in ga "zlaufam". vedno pazim, da je štrik blizu mene in da lahko gor stopim, ko je treba.
me je tudi matralo, da bi ga spustila, pa sem poslušala našo Xeno in tega nisem naredila. tršico se splača poslušat, ker res ve kake pesjane imamo Wink in nam (in našim psom) želi varno, mirno in dolgo sobivanje Tongue

tamala veverica pa še za na sledni štrik ni Grin Grin še doma ga sračka kaj šele zunaj - tudi on bo doživljenjsko na štriku... pa se mi nič ne smili! kvečejemu hvalažen naj mi bo, ker sem tako fajn in odgovorna mama Roll Eyes Grin Grin

lp, maja Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #51 : ponedeljek, 17.11.2008 : 13:46:14 »

...hvalažen naj mi bo, ker sem tako fajn in odgovorna mama Roll Eyes Grin Grin

TO! Točno tako Cheesy
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #52 : ponedeljek, 17.11.2008 : 14:38:24 »

Ups, se je očitno malo narobe bralo. Saj VEM, da imam s temle štrikom problem jaz in ne Missy, vprašanje pa je bilo bolj retorično oz. sem imela očitno eno manjšo eskapado sram
Niti slučajno ji ne želim nič slabega in je res ne mislim spuščat, bom pa razmislila o kakšnem malo daljšem štriku Smiley.
Delamo pa intenzivno na tem, da bomo imeli v celoti ograjen vrt zelo kmalu, ker trenutno jo tudi na vrt peljem lulat z oprsnico in povodcem... Smiley, pa se mi to pri takem vrtu zdi le malo preveč. Ograja bo taka kot se šika in tudi tam je ne mislimo spustiti brez nadzora, saj mi ni prav, da je pes zunaj sam, tudi če je vrt ograjen.
Tako da nič skrbet ne bom je spustila, samo zanimalo me je, kako je to pri ostalih, za katere vidim, da imate pse spuščene. Ali so zares tako izšolani, ali kot sem že napisala vsakič malo tvegate.
Mi pa tašča in tast najedata, ker je njihov pes vedno spuščen in nikoli nikamor ne gre, naša pa je vedno na štriku Roll Eyes
No najedata ravno ne, ampak vedno vljudno vprašata a je še kar privezana Lips Sealed Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #53 : ponedeljek, 17.11.2008 : 14:46:49 »

Missy, sori, ker ti smetimo temo! Si itak frajerka in ker gre za vzgojne vsebine, ne boš jezna, kenede ne? Smiley

skogkatt - res si super napisala tistole o štriku.  Smiley In majas - se strinjam s tvojo izjavo o fajn in odgovorni mami.  Smiley
Tudi jaz svoje kuže ne spuščam s štrika - razen, ko vadiva dopoklic in je na tadolgem. Mimogrede, kocka - ko boš kupovala dolgi štrik, ti svetujem, da ni baš zelene barve, ker ga boš lažje in hitreje videla in pohodila (ti povem iz lastne izkušnje).
In mi grejo kocine pokonci, ko se sprehajam z mojo Piko zvečer po tistem delu večerne potke, ki je pač pločnik ob glavni cesti skozi naselje in gre po drugi strani ceste, po pločniku, ena teta s spuščenim malim ljubkim kužkom in kužek nakaže, da on bi se pa igral z našoa tamalo na drugi strani ceste, vmes seveda skoraj non stop kakšen avto mimo pelje...sicer uboga svojo teto, ko se zadere nanj - ampak ljubi boh, mene tisto sekundo vmes skoraj kap zadane.  Angry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : ponedeljek, 17.11.2008 : 15:09:29 »

Ej, ampak bolj jo gledam to tvojo Missy, bolj je podobna naši Piki. Missy je Pika na kratkih nogicah  Cheesy Kiss ali pa je Pika Missy na dolgih nogicah  Wink Je tud tako živa kot naša Pika ?  Smiley

Evo Piko:



Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #55 : torek, 18.11.2008 : 09:32:29 »

A ne da sta si fuuuul podobni Kiss? Samo Missy je bolj taka mala dolginka, jazbečarski tip.
Missy ni prav naspidiran pes, se ful rada zleta in sprehaja, ko pa je notri pa je pravzaprav ne opaziš, razen ko ima svojih 5 minut Roll Eyes Cheesy
Predvsem pa ne teži do nazavesti, kar je meni všeč (mi zadosti težijo drugi Tongue Roll Eyes, mali dvonožniki), tako da je za našo družino ravno taprava Kiss Kiss
Koliko je pa Pikica stara?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #56 : četrtek, 20.11.2008 : 08:42:42 »

Eh, mi imamao pa doma enega bolnika (ne Missy ampak mojega možička) in ker ga je tole precej zdelalo, mora doma ležat, je tako fuč Sad.
No to seveda ni bistvo zgodbe. Bistvo je, kaj medtem počne Missy. Moj se uleže na kavč, Missy pa se naguzi med njega in naslon od kavča in nepremično leži/spi ob njem tudi po dve uri in več.
Ko se moj premakne, pa ona začne prav puzat po njem, tako da prileze do njegovega obraza in ga malo prelupčka Kiss Kiss.
Imam občutek, da je Missy fino da se ob nekom crklja, ampak imam tudi občutek, da je nekomu še bolj fino, da se Missy crklja ob njem Cheesy Roll Eyes.
Lahko rečem, da je Missy ene sorte terapevtka, al kako. Res deluje ful pomirjajoče, pa še greje ga. O terapevtskem učinku dotika pa itak da ni za izgubljat besed Smiley Smiley Smiley.
Miska naša lubica Kiss Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 20.11.2008 : 14:29:52 »

o bravo, Missy - ti si čist taprava rita lubekana! Cheesy  Takele imamo najrajš! Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #58 : sobota, 22.11.2008 : 23:32:14 »

Evo nas z novim dokaznim gradivom, da Missy nismo spustili iz štrikca (in je tudi ne bomo Roll Eyes)
No, to je tista poza o kateri sem pisala kakšen post nazaj Kiss Kiss Kiss




Danes pa smo bili v živalskem vrtu in Missy se je od vonjav kar mešalo Shocked
Najprej semo izgledali takole - ušesa položena nazaj, nič nam ni bilo jasno...


Po nekaj slastnih priboljških pa je bila stvar čisto drugačna Cheesy
Kva pa je to - Martinovo je že mimo Tongue


Banzaiiiiiiiiiiiiii, kureeeeeeeeee (dobr no, pa še žirafce)


Za konec pa še bližnje srečanje tretje vrste Shocked


In tale cepec na zadnji sliki (osel, da ne bo pomote), je našo tamalo zagrabil za roko in je bizgec frdamani požrešni Angry ni spustil, tako da sem ji morala dobesedno roko spulit iz gobca (še dobro, da je imela rokavice), sicer bi se zadeva mnogo huje končala, kot se je.
Sploh ne vem, kdaj in kako mu je uspela roko stlačit tja notri Sad sram, vsekakor pa vem da sem jo morala pol spulit ven Cry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #59 : sobota, 22.11.2008 : 23:36:15 »

Ok, ena slikca je mal majhna, ampak bo takole bolje Smiley

Tukaj je, češpla smotana, hotela skočit kar dol v kanal poln vode... še dobr da sem jo pogruntala in jo potegnila nazaj, ker se je v tistem trenutku že odgnala, da bi skočila Shocked Huh
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines