mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:53:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 110834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.09.2005 : 18:34:05 »

Mi smo našo kupili v Trbovljah. Ne pri vzreditelju, slučajno so imeli mladičke pa smo izrabili priložnost, je pa zato brez rodovnika. No danes nismo bili v Švrku ampak v KD Ljubljana samo brez smrklje. Sem bila zelo zadovoljna  Smiley. V kateri knjižnici pa si dobila knjigo "Psi za telebane"?
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #31 : torek, 06.09.2005 : 12:57:30 »

Jožeta Mazovca, v Mostah. samo po moje imajo tudi drugje. Spada v zbirko Računalniki za telebane, pa ne vem še katere. Vprašaj v knjižnici, sigurno vejo katera je to. Taka rumena platnica
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #32 : sreda, 07.09.2005 : 15:35:18 »

Kal!
Včeraj smo šli v isto knjižnico in smo dobili knjigo.Je res dobra.Hvala za nasvet. Smiley
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #33 : sreda, 07.09.2005 : 19:14:09 »

Ni panike. Če lahko pomagam, rade volje. Ti boš pa naslednjič meni, pa je Wink
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #34 : sreda, 14.09.2005 : 14:57:36 »

Kal a imaš še kakšno drugo žival? mi imamo še dva morska prašička pa je lumpa z njima zelo groba. Sevede bi se ona z njima igrala prestrašena revčka pa ne vesta kaj bi. K enemu je že skočila v kletko ki je na tleh in je bila odprta (pujska fantek in punčka se na žalost ne marata zato sta vsak v svoji kletki). Misliš da se bo uredilo ko starejša?
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #35 : sreda, 14.09.2005 : 15:10:11 »

Jo boš mogla kar zdaj bremzat. Znajo bit kar agresivni. Jaz poznam enega pekineza, ki se mu tudi približat ne smeš. Poskrbi tudi, da bo veliko blizu otrok, da se bo na njih navadila.
Imam pa mačko, ki pa mu kar hitro pokaže, kam spada Wink Ribice ga pa itak ne motijo, ker do njih ne more. Jih samo opazuje, včasih tudi po 15 min stoji pred akvarijem. Tudi do drugih psov je zelo prijazen in nič ne renči, čeprav ga je že enkrat eden ugriznil. Tako, da jaz nimam nekih problemov, razen letanje za ptiči, kar pa  mislilm, da se je naučil od moje nečakinje, ker je ona vedno za njimi letala.
Res ga pa je potrebno precej socializirat. Veliko bodi z njo pa s prašičkoma. Bilo bi tudi dobro, če bi jo naučila ukaz PUSTI. in ko bo hotela zagrabit, kot svojo igračo Shocked, takrat daš ukaz pusti ali pa AU, ne vem, kaj boš dala. Moj pozna oba. Pusti, pusti čisto primiro, au pa pomeni, da boli in začne lizat.
Meni je tako ratalo, zdaj pa ne vem.
Mislim pa, da je pomembno da veš, da so lahko kar hudi psički, če jih ne vzgajamo pravilno. Če se boš tega zavedala, bo vse v redu. Ne smeš pa puščat, čeprav vem, da je kar težko, ko te pogleda z tistimi učki, a ne? Joj, meni se kar srce para, samo vem da ni dobro zanj. Sploh pri kakšni hrani, me tako gleda...... joj
lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #36 : sreda, 21.09.2005 : 19:16:23 »

Kal iz kje pa si? A si mogoče iz Fužin? Se mi zdi da smo se danes srečali na večernem sprehodu!
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #37 : sreda, 21.09.2005 : 21:10:37 »

hahahaha, a tista mala zverca!! Moj je bil potem cisto blesav!!!! haha, skoda ker mi nisi povedala!! Super, vidim da napredujeta! Me res veseli. Aja, je bila puncka, ker moj sploh ni prisel k sebi, ga ful razganja in mi ni bilo jasno kaj mu je, hi hi. Naslednjic upam da se srecamo ko bo svetlo, da se malo igrackata Wink
lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #38 : sobota, 24.09.2005 : 07:22:30 »

Kal, super , da smo se srečali Cheesy. Ali ste tudi iz Fužin? Upajmo, da se še srečamo z našimi pekinezki. Mi smo iz Pot na Fužine in se sprehajamo bolj na tem koncu.  Če ste zato, se enkrat dogovorimo za srečanje. Lepo se imejte, poseben pozdravček pa Kalu od Tai-Či Kiss.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #39 : sobota, 08.10.2005 : 14:52:52 »

Ja Marička si se v zemljo vdrla pri tejle temi  Grin (hec Wink)

Ej, kaj pa je tale tvoj srčkani Kal? A ima rodovnik?
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #40 : sobota, 08.10.2005 : 18:22:24 »

Hm, tistega prejšnjega posta sploh nisem vidla! Čudno!
Ne, Kal nima rodovnika, ker je bilo treba ful čakat, pa prej nisem mislila, da je rodovnik tako pomemben! No, ampak hvala bogu je Kal normalno zrasel in je tudi po karakterju čisti pekinez. Ne moreš ga zgrešit! Na Vevčah ima en stric pekinezerko zlato, ata pa je iz Viča je pa ful lep, tak bel pa črn! Kal pa je zdaj ravno nekaj vmes, bel pa neki siv al kaj jaz vem!
Se je pa prejšnji teden skregal z mačko in ga je po učku, tako da smo imeli malo panike! Ampak je hvala bogu zdaj vse v redu in ni oslepel, samo mrežnico mu je poškodovala! Če ne bi bil tako požrešen se ne bi skregala!
Kako pa kaj Tai-či? Raste verjetno, ne! Jaz za Kala sploh ne vem, kdaj je zrasel! Zdaj ima že čisto pravo velikost in tudi 5 kg, se pravi že čisto odraslo težo. Ga moram kar pazit, ker bi vse pojedu!
Jaz sem iz Brodarjevega trga! Se tudi tam sprehajam, čeprav grem vedno ob ljubljanici, tam ZA grmovjem, da ga spustim, da se zlaufa! Ker je drugače pravi hiperaktivec, hi hi! Tam pa ni skoraj nobenega psa, vsi hodijo tam po asfaltu!
A Tai-či kaj uboga? Moj je ful priden, samo ko vidi psa pa samo na igro misli! Je še vedno otroček, se mu opazi! Psičke pa ga še vedno pobebajo! Mislim, da tam okrog, kjer smo se zadnjič srečali, še zdaj vsakič ovohava! Čist je zmešan, hi hi!
lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #41 : sobota, 08.10.2005 : 19:25:55 »

Ja Tai-Či kr raste ima že 3 kg pa zmeri večji apetit ma. Sam lula pa še zmeraj notr kr tok velikrat na dan da je ne morš sploh vn pelat. pol ko se pa polula pa začne lajat na enga da mora it pobrisat lužco pa te zraven še usmerja. Uboga pa še kar sam se mora še ful velik stvari naučit. Mi se zdaj nismo skor nč sprehajal za grmovjem ker je blo ful blatno in smo šli lepo po asvaltu. Pa Tai-Či bi se šla kar kopat v ljubljanco. Je bla že z vsemi štirimi notr. Na sprehodih bi se pa tud z vsemi igrala pol pa tko žalostn gleda ko gre kuža naprej. Sicer pa jo imajo nasploh vsi kužki radi.
Danes je barabica dobila nov plašček za po džju pa zgleda da se ji kr dopade kr se ni nč upirala.
Kdaj se pa ti kaj sprehajaš s Kalom?
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #42 : sobota, 08.10.2005 : 20:19:40 »

Zjutraj ob 8-ih gre z mano ali pa z mojim fotrom, potem pa okrog treh, pa zvečer okrog osmih! Ja, zdej je res ful blatno, samo sva midva danes šla tja, pa je blo kul! A tvoja bi pa kr v Ljubljanico Wink Samo zdaj bi pa že lahko zdržala! Koliko pa je stara? A se polula na eno mesto, ali kjerkoli spusti?Včasih ga jaz ne peljem čez dan ampak šele okrog šestih in takrat se polula doma, na časopis! Kaj pa kaka, samo zunaj?
Se bomo enkrat zmenili, samo zdaj s tem njegovim okecom malo pazim, da ne nori preveč in ker je tvoja  psička, bom raje malo počakala, da se mu ne sfuzla, he he!
Kakšen pa ima karakter tvoja? Zna bit kaj huda? Naš se tudi razume z vsemi psi, samo ga je en ugriznil, kakšne tri mesece nazaj! Ampak Je kal še vedno ful zaupljiv in igriv, sem se kar malo bala takrat! Samo včasih pa ima moje nečakinje dost, pa kar malo zarenči! Samo to smo zdaj nekako ustavili, tako da že dolgo ni zarenčal, samo še vedno kar pazim, ko ga mrcvari!
A se plašček kaj obnese? Kal kar dobro prenaša tole vreme, verjetno je drugače, ker sem ga dobila januarja, ti pa si jo dobila bolj v poletnih mesecih, ne?
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #43 : sobota, 08.10.2005 : 20:39:19 »

Midve hodva pa na sprehod okol 7-ih zjutri , popoldne okol pol treh zvečer pa okrog pol osmih. Večinoma se polula na hodniku bolj na istem koncu.Drugače pa kaka zunaj. Samo se mi zdi da zadnje dni še posebej veliko lula in sem pomislila da ima prehlajen mehur. Je pa že bil kakšen dan brez brisanja lužic.
Jah kaj pa vem kakšen karakter ima huda niti ni samo kdaj pa kdaj se spomne pa kr laja na koga ki ga prvič vid pa se ne ukvarja ravno z njo. drugače se pa hoče vsem prikupiti kar se mi zdi da ji v večini tudi ratuje in rine prav v vsakega ki ga vidi. plaščka še nisva sprobali na džju kr ga je šele danes dobila ga bova pa takoj oblekle ko bo dež saj drugače pride čisto premočena domov. upam da se bo obnesu.
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #44 : sobota, 08.10.2005 : 20:54:25 »

Veš kaj se meni zdi! Teli naši pekinezerčki, ko so mali, so ko eni plišeki in ga vsi božajo, kala so kar v roke dvigovali .... in se pes razvadi in zdaj misli, da ga bojo kar vsi skoz božali in dvigovali! Zdaj se je Kal že odvadil k vsakemu človeku laufat, samo nekaj časa pa je bil prav zopern. V bistvu bi mogla jaz, ko ga je kdo začel božat pa dvigovat, rečt, da ga naj pustijo. Čeprav bi ful zoprna izpadla, samo sem rabila kar nekaj časa, da se je odvadil tečt za ljudmi! Verjetno je blo pri tebi isto! Samo so tako lepe bunkice male, da se ljudje res težko uprejo, kaj čmo!
O lulanju pa sem ti že nekaj v tej temi napisala, nekaj pa tudi v tisti temi lulanje malo drugače! Saj pravim, kal še zdaj ne zdrži cel dan, samo se polula na papir, če mi slučajno ne rata ga popoldan ven pelat! Če kaka samo zunaj potem je v redu. Po moje, da ni nič narobe z mehurjem, samo je še mladiček in ti ful veliko lulajo, čeprav ne pijejo veliko! Imajo še mali mehur!
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines