mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:12:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 110831 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Princ Simba
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #645 : ponedeljek, 08.12.2008 : 21:45:38 »

hvala za nasvete
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #646 : nedelja, 19.04.2009 : 12:08:40 »

Pozdrav !  ;DImam pekinezerja, starega 8 mesecev. Ime mu je Tarzan Wink in ni kastriran, dlako ima srednje dolgo a še raste.
Imam par vprašanj. Vse bom vpisala sem, da ne bom odpirala novih tem in iskala primernih za moja vprašanja. Hvala za vaše odgovore ! Roll Eyes
1. Kdaj je pes spolno zrel ? To me zanima, ker ga ne mislim kastrirati in ga želim dati za naskok. Kiss
2.Kolikokrat je potrebno kopati psa? Jaz ga namreč kopam neredno, okoli 1x mesečno do 2x, saj se hitro umaže.
3. Imam ga že 6 mesecev, lepo se je navadil hoditi zraven mene a le brez vrvice. Če ga pripnem na fleksi, teče naokoli kot kura brez glave Angry. Če ga pripnem na 1,20m se skuša iztrgati, grize povodec in skače. Vleče zelo močno. Kaj naj naredim ? Undecided
4. Zelo težko ga je obvladovati, ko vidi psa. Steče čez cesto , če je privezan , se trga in laja ter cvili. Pomoč ?
5. Je dobro, če spi zraven moje pojstelje ? Strah me je namreč , da bo začel izsiljevati in želel spati gor na pojstelji, mami pa dega ne dovoli. Cry
6.Kolikokrat ga je potrebno česati. Jaz ga češem po kopanju,1xdo 2x mesečno. Je to dovolj ?
7.Smem striči dlako ob penisu ? Zelo me moti, ko se polula, ker ima potem use sprijeto in rumeno.
8.Menda je potrebno pekinezerjem in čivavam dnevno čistiti oči. Je to res ?
9. Smem uporabljati zatezno kovinsko ovratnico ? Je to slabo za psa manjše rasti in dolge dlake ? Kaj pa oprsnica ? Je bolje imeti ovratnico ali oprsnico ? Huh
10. Kolikokrat na dan je potrepno peljati psa ven ? Jaz ga odpeljem šele po šoli na daljši sprehod ( 1 - 2,5 ure) , nato pa še zvečer ob 5 uri . Ne lula in kaka po stanovanju ( živim v bloku). Prej je lulal na pleničke ( plenične podloge, ki se dobijo v lekarnah, trgovinah za živali ipd.), sedaj pa jih niti ne povoha ne. Me mora skrbeti, ker še ne dviguje noge ? včasih, ko lula ob kakšen vogal, jo dvigne za centimeter, dva, pa še to ne redno . Je to normalno za osem mesečnega psa ? Undecided
Hvala in lep pozdrav
                                                                                           Paty in Tarzan
                                     
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #647 : nedelja, 19.04.2009 : 12:13:59 »

Patrishk.  je rodovniški? Če ni (kar se mi zdi) ga kastrirajte in ne producirajte novih mešančkov, saj so jih zavetišča polna.

Ker se na pekinezerčke ne spoznam prav dobro ti bo kdo drug o ostalih vprašanjih bolje odgovoril.

Jaz ti priporočam pasjo šolo in nikar ga ne imejte spuščenega. Le kaj bo če ga bo kakšen drug pes ugriznil, ko se bo zagnal vanj?

Glede česanja pa mislim, da je 2 na mesec zelo premalo, saj je pasma dolgodlaka. Sorodnica je imela pekinezerko in vem, da jo je česala večkrat na teden, kopala pa po potrebi.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #648 : nedelja, 19.04.2009 : 12:16:54 »

Aja pa oči je res treba redno brisati, zaradi nagnjenosti k infekcijam.Wink
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #649 : nedelja, 19.04.2009 : 12:17:21 »

Pozdrav !  ;DImam pekinezerja, starega 8 mesecev. Ime mu je Tarzan Wink in ni kastriran, dlako ima srednje dolgo a še raste.
Imam par vprašanj. Vse bom vpisala sem, da ne bom odpirala novih tem in iskala primernih za moja vprašanja. Hvala za vaše odgovore ! Roll Eyes
1. Kdaj je pes spolno zrel ? To me zanima, ker ga ne mislim kastrirati in ga želim dati za naskok. Kiss
2.Kolikokrat je potrebno kopati psa? Jaz ga namreč kopam neredno, okoli 1x mesečno do 2x, saj se hitro umaže.
3. Imam ga že 6 mesecev, lepo se je navadil hoditi zraven mene a le brez vrvice. Če ga pripnem na fleksi, teče naokoli kot kura brez glave Angry. Če ga pripnem na 1,20m se skuša iztrgati, grize povodec in skače. Vleče zelo močno. Kaj naj naredim ? Undecided
4. Zelo težko ga je obvladovati, ko vidi psa. Steče čez cesto , če je privezan , se trga in laja ter cvili. Pomoč ?
5. Je dobro, če spi zraven moje pojstelje ? Strah me je namreč , da bo začel izsiljevati in želel spati gor na pojstelji, mami pa dega ne dovoli. Cry
6.Kolikokrat ga je potrebno česati. Jaz ga češem po kopanju,1xdo 2x mesečno. Je to dovolj ?
7.Smem striči dlako ob penisu ? Zelo me moti, ko se polula, ker ima potem use sprijeto in rumeno.
8.Menda je potrebno pekinezerjem in čivavam dnevno čistiti oči. Je to res ?
9. Smem uporabljati zatezno kovinsko ovratnico ? Je to slabo za psa manjše rasti in dolge dlake ? Kaj pa oprsnica ? Je bolje imeti ovratnico ali oprsnico ? Huh
10. Kolikokrat na dan je potrepno peljati psa ven ? Jaz ga odpeljem šele po šoli na daljši sprehod ( 1 - 2,5 ure) , nato pa še zvečer ob 5 uri . Ne lula in kaka po stanovanju ( živim v bloku). Prej je lulal na pleničke ( plenične podloge, ki se dobijo v lekarnah, trgovinah za živali ipd.), sedaj pa jih niti ne povoha ne. Me mora skrbeti, ker še ne dviguje noge ? včasih, ko lula ob kakšen vogal, jo dvigne za centimeter, dva, pa še to ne redno . Je to normalno za osem mesečnega psa ? Undecided
Hvala in lep pozdrav
                                                                                           Paty in Tarzan
                                     

Ni mi jasno, kako to, da nimate razciscenih niti osnovnih stvari glede psov, pa ste si psa omislili. Ubogi pes, samo to lahko recem. V takih primerih, kjer se ljudje sami cisto nic ne izobrazijo glede zivali (ze glede bistva imetja zivali - za naskok?Huh!!!), se mi res ne bi dajalo dajati nasvetov. Ne pricakuj potrpljenja ostalih clanov foruma, najprej si preberi kaksno literaturo, forum po dolgem in pocez, vprasaj veterinarje za nasvete, vpisi psa v solo in preberi zakonodajo v zvezi z zivami, da bos najprej uvidel, da je je npr. sprehajanje psa brez povodca kaznivo dejanje.

Tvoj post bi tolerirala le, ce si otrok, tam nekje do 12. leta starosti. Pa brez zamere, zal nimam potrpljenja, morda ga bo danes kdo imel kaj vec in vam kaj svetoval.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #650 : nedelja, 19.04.2009 : 12:24:11 »

Drugea pametnega nasveta kot to, kar sta napisali Katya in Nika2 ni.

Psa čim prej kastrirajte in ne razmišljajte o tem, da bi ga "dali za naskok". Glede na napisano, ni rodovniški pekinčan, ampak mešanček s krajšim gobcem, ki se mu po slovensko reče pekinezer. Vzreja ni nekaj, kar opravi pes sam, ko ga date za naskok, ampak trdo delo z ogromno znanja in prizadevanja. Ne se zezat. Zaradi takšnih romantično bebavih ambicij so slovenska zavetišča polna sadov "pasje ljubezni". Psa kastrirajte in ga še naprej imejte radi, na mladiče pa pozabite.

Pes mora ven na potrebo vsaj 3x na dan. Upam, da ga pelješ lulat pred šolo in da mu ni treba čakati od večera do naslednjega dne, ko prideš iz šole. To bi bilo občutno premalo in zanj zelo nezdravo (odpoved ledvic).

Za vse ostalo pa: v pasjo šolo in to čim prej, preden se psu kaj ne zgodi!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #651 : nedelja, 19.04.2009 : 12:57:50 »

Tvoj post bi tolerirala le, ce si otrok, tam nekje do 12. leta starosti.

Jaz pa ne. Imam hči, staro 11 let, pa česa tako blesavega ne bi niti v sanjah "spesnila" skupaj. Če pa bi, bi pa to pomenilo, da sem kot starš popolnoma odpovedala.
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #652 : nedelja, 19.04.2009 : 14:07:28 »

Nika2 , Yo in ostali , ki ste delili nasvete. Se opravičujem za vprašanja, ki jih je skupaj sestavila moja 9 letna sestra. Ima navado, da stika po mojih stvareh in po forumih , kamor sem vpisana, zato se vam za tole resnično opravičujem. Rada bi pa odgovore na 3. vprašanje - Kako ga odvaditi da vleče vrv ker je res neobvladljiv. Brez povodca gre samo na polje, kjer ga lahko nadziran. 5. vprašanje - spanje ob pojstelji ? in pa zadnje, za dvigovanje noge ?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #653 : nedelja, 19.04.2009 : 14:13:29 »

Nika2 , Yo in ostali , ki ste delili nasvete. Se opravičujem za vprašanja, ki jih je skupaj sestavila moja 9 letna sestra. Ima navado, da stika po mojih stvareh in po forumih , kamor sem vpisana, zato se vam za tole resnično opravičujem. Rada bi pa odgovore na 3. vprašanje - Kako ga odvaditi da vleče vrv ker je res neobvladljiv. Brez povodca gre samo na polje, kjer ga lahko nadziran. 5. vprašanje - spanje ob pojstelji ? in pa zadnje, za dvigovanje noge ?

Počitnice bodo čez en teden, ne vem, zakaj vas že zdaj mede.

Raje poskrbite za vse ostalo - česanje, kopanje... Če je tako, kot je zgoraj napisano, potem je to za pekinžana katastrofa.
Ne morate ga obvladat? Pa haloooo? Koliko je pa težak?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #654 : nedelja, 19.04.2009 : 14:40:21 »

Za hojo na povodcu je odprta že posebej tema na tem forumu, kjer je ogromno nasvetov. Pobrskajte med temami o vzgoji in šolanju. Sicer pa še vedno toplo priporočam pasjo šolo.

S spanjem ob postelji ni nič narobe. Če ne želite, da bi spal na postelji, mu hči tega ne sme nikoli dovoliti. Je pa vprašanje, ali lahko zaupate hčeri, da bo dovolj dosledna. Wink

Nekateri samci nogo začnejo dvigovati nekoli pozneje. To ni nič kaj takega. Samo nekaj več časa rabijo, da dozorijo. Wink
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #655 : nedelja, 19.04.2009 : 15:19:03 »

Nisem tako mislila , Yo. Vleče in grize vrv , se skuša izmuzniti iz ovratnice ipd.
Kalsang, hvala za odgovore. Glede pasje šole pa : predrago, mami pa pravi da ni dovolj časa. Pravi, da ne želi imeti šolanega / dresiranega psa in naj bo lepo doma . ( brezzveze če mene vprašate) jaz si pasjo šolo zelo želim, mami in babica pa me strašita, da jih tam tepejo in da prve ure ne smeš biti zraven, da ga naučijo poslušat in ga premlatijo , da še zase ne ve , ko pa sem rekla , da to ni res, sta mi rekle da sem še premlada in še nevem vsega ( 14 let imam mimogrede).
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #656 : nedelja, 19.04.2009 : 15:22:19 »

Naj si tvoja mama in babica malo pogledata kako je v pasjih šolah, ker govorita popolne neumnosti!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #657 : nedelja, 19.04.2009 : 15:58:31 »

Patrishk,

nic se ne boj, tudi ce si stara 14 let, ti oprostimo, hehe (cetudi sem prej zgoraj napisala, da do 12. leta Wink) Torej nic hudega, ce si pac pisala na nacin, kot si. Saj si vendar mlada. Zato res ni potrebe, da tvojo mlajso sestrico 'potunkas' in reces, da je ona pisala (poklicno se ukvarjam z jezikom in zelo rada preucujem tudi s povezavo pisec-besedilo in znacilnostmi besedil glede na pisca. Tako bi na hiro ocenila, da je avtor obeh postov pod tvojim uporabniskim imenom napisala ista oseba). No, pa saj to ni niti vazno ... Kot sem ze rekla - ce si stara 14 let, potem je lepo, da si na forum prisla po pomoc in gotovo ti bodo izkuseni uporabniki foruma svetovali.

Za situacijo nisi kriva ti, ampak tvoji starsi (no, pa se stari starsi zraven). Zelo neodgovorno je kupiti psa in ne imeti pojma o psih. In potem pricakovati, da bosta 9-letna in 14-letna punci poskrbeli zanj in se z njim ukvarjali. V bistvu se mi smilis, ker ocitno pomoc isces samo ti, starse in stare starse pa ocitno nic ne moti.
V bistvu sploh ni problem pes, ampak ljudje. To zna biti problem, ker sta vidve s sestrico mladi in bosta tezko starse prepricali v svoj prav (obiskovanje pasje sole, ipd.). Starsi in stari starsi so iz starejse generacije in imajo pac drugacna prepricanja. Vendar moras vztrajati, zaradi psicka, sebe in sestrice. Mogoce bo slo pocasi, a bo slo Wink

Glede pasje sole - psicka seveda tam ne bodo tepli, je pa res, da pasje sola stane in spet smo tu - mlada si in verjetno nimas svojega denarja za placati solo, nimas prevoza ... Tako sem zalostna, ko imajo mladi voljo, da se kaj naucijo, pa nimajo moznosti, da bi jo uresnicili ... Ves kaj, kaj pa, ce bi okrog povprasala, ce je kdo, ki hodi v pasjo solo, pa bi ti dal kaksen nasvet? Vem, da je sicer solanje vsakega psa drugacno in da mora instruktor vsakega psa posebej oceniti in videti, v cem je problem. A morda ti lahko dajo vsaj neke splosne napotke.
Morda je tu na forumu kaksen tak, ki se ti bo javil.

Kar lahko naredim jaz, je le, da stopim v kontakt z neko punco, ki uci v pasji soli na nasih koncih, morda bo privolila, da ti posredujem njeno tel. st., pa jo lahko poklices za kaksen nasvet.

Pa dele foruma, kjer pise o vzgoji, si preberi, gotovo bos nasla veliko koristnega.

Srecno.

P.S. (za Yo): ja, Yo, jaz bi rekla, da so tu gotovo starsi odpovedali ... Saj je jasno, a ne?
 

Ker si tako mlada, 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #658 : nedelja, 19.04.2009 : 16:13:48 »

P.S. (za Yo): ja, Yo, jaz bi rekla, da so tu gotovo starsi odpovedali ... Saj je jasno, a ne?

Ja, je jasno, žal.
Ne vem, od kod je dekle, če je blizu mene, sem ji pripravljena pomagat z osnovnimi napotki. To je tudi vse, kar lahko naredim.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #659 : nedelja, 19.04.2009 : 16:17:38 »

Paty, vidis, da se pomoc ze ponudbe za pomoc ze pojavljajo  Cheesy Wink
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines