mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 22:03:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 422876 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1710 : petek, 11.03.2011 : 19:52:27 »

Okoljevarstvena tema Cheesy hehe  Smiley nimam nič proti   Cool

Upam, da je "moja" najljubša smreka označena zato, ker mora biti posekana zaradi pametnega razloga, čeprav se mi zdi na oko popolnoma zdrava, lepa, čvrsta...   Smiley Saj pravim, bom spremljala njeno zgodovino še naprej  Smiley Lastnik pa seveda, kot pravi Itlam, lahko smreko tudi zažge (čeprav je sigurno ne bi, ker je veliko vredna, vkolikor je zdrava ) ali pa jo poseka, in pusti, da zgnije na tleh...

Eh..

No, danes je bil pri nas krasen lep in sončen dan, na sprehodu smo bili na sončku, nismo šli v gozd (mi pravimo gozdu "hosta"  Grin Smiley). Bili smo v vinogradu, (še neki opravki  Smiley), v glavnem, smo se imeli super.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1711 : sobota, 12.03.2011 : 17:11:39 »

Naše današnje fotke  Smiley

Bučko, okoljevarstvenik  Cool


Pika s kapico  Smiley


Bučko z očki  Kiss


Ena izmed mojih rožic  Smiley




Buči  Kiss


Zagledana Pika  Smiley


Pikin jeziček  Kiss  Tongue


Pika počiva  Smiley


Pika in njena kura  Smiley


Bučko in teniška žogca  Smiley


Bučko kar tako  Wink


Oba  Smiley


Spet zagledana Pikaču  Tongue


Bučko  Tongue


Končno igra  Cheesy




Bučkova zmaga, jo je treba fino scufat  Tongue




Bučica moja  Kiss Kiss










Poleg tega norenja, smo bili še v gozdu, nabrali nekaj drv, pridni smo bili vsi skupaj  Smiley Cool
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1712 : sobota, 12.03.2011 : 17:15:51 »

Tukaj sem jo morala še približat  Tongue Smiley, mi je tako simpatična  Smiley

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1713 : sobota, 12.03.2011 : 20:24:09 »

Afna mala Grin
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1714 : sobota, 12.03.2011 : 20:30:52 »

Hehe, cufa skoraj večja od nje. Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1715 : sobota, 12.03.2011 : 21:32:42 »

Uuuu, dobre slikice, kužki na njih pa ... srčki Kiss Kiss
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1716 : sobota, 12.03.2011 : 21:47:38 »

Bučko se mi zdi vedno večji v primerjavi s Piko. Sta pa oba tako srčkana.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1717 : nedelja, 13.03.2011 : 10:01:37 »

Smrekca ni čisto od lastnika Tongue. Vsaj na tleh je ne sme pustit, ker se tako lubadarje futra.
Kakšno ima pa krošnjo, a se fajn vidi skozi, če jo pogledaš od daleč ali je taka, neprepustna za poglede (to naj bi bil tudi en kazalec zdravja)? Deblo pa res zgleda strašno mogočno.

Bučko je pa čist zatravmiran pod tisto kučmo, hehe. Zato pa Pika s kapico tolko bolj skulirano gleda, prav paše ji. Jaz tudi moji skoz nekaj na glavo tlačim, ampak žal nima preveč posluha za modo. Skorda bi lako rekla, da se je po lastnici vrgla - vse za udobje in da ne bi slučajno kaj  utesnjevalo Roll Eyes.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1718 : nedelja, 13.03.2011 : 17:06:54 »

Ja, hehe, cufa je res skoraj večja od Pike  Grin
pudelj, a ne veš, da Bučko še raste ?  Grin Wink

FŽ, se kar vidi skozi, ja. Poglej, če boš kaj videla na teh slikah:





Glede na to, koliko je debela in visoka, nima ravno bogate krošnje.  Undecided

Ja, Bučko tako nori, če mu dam kaj na glavo, da se mu kar meša  Grin, Pika pa kar pusti, pa še če ji "zagroziš", potem pa še bolj  pusti pri miru.  Grin Prav hecna je  Smiley

Itlam, hvala  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1719 : nedelja, 13.03.2011 : 21:04:29 »

Bi se lepše videlo od strani, ampak je glede na velikost najbrž težko slikat. Jaz nisem nek stručko, ampak toliko vem, da osutost smreke kaže na njeno (ne)vitalnost. Krošnja mora bit čim gostejša, višja drevesa, ki štrlijo ven imajo lepo možnost za razrast, nižja so praviloma bolj osuta, ker jih ta visoka ovirajo. Tako visoko drevo bi torej moralo bit 'gosto'. Drevo ki ima 'prozorno' krošnjo bo tudi slabo raslo. V neki oddaji je bilo rečeno, da je tudi onesnaženost faktor in da se tako kaže propadanje drevesa zaradi nje. Škoda, ker je prav častitljiva starka...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1720 : nedelja, 13.03.2011 : 21:24:23 »

Vau, vidim da sem kar veliko zamudila... krasne slikice Cheesy Cheesy od Bučka in Pike, oba sta krasna, Bučko Kiss pa je lep prav na vsaki slikici Cool, pa rožica mi je tudi zelo všeč! Smiley

Je pa res cufa skoraj večja od Pike Cheesy Kiss, moji imajo tudi radi te cufe! Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1721 : ponedeljek, 14.03.2011 : 09:33:40 »

Ja, res jo je nemogoče slikat v celoti  Smiley je previsoka. In nima prav goste krošnje... Undecided

Lynn, hvala  Smiley a ne da je lep  Wink Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1722 : ponedeljek, 14.03.2011 : 11:40:16 »

Ko je bil pri nas lubadar, so bile veje smrek rjave in gole - seveda ne vse, veliko pa.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1723 : ponedeljek, 14.03.2011 : 13:01:57 »

Hehe, lubadar je zelo verjeten, saj take krošnje nima ravno ena zdrava smreka. Poglej krošnjo sosednje smreke, ta je lepo oblikovana...čeprav ji bi lahko pripisala isto usodo kot sosednji.
Glede na lepo (zaenkrat še) deblo, a verjetno slab prirast glede na krošnjo (in glede na slikce), pomeni za to drevo odstrel in zadnji čas, da se iz takega debla kaj dobi in iztrži. S tem bo pač naredila prostor drugim smrekcam (upam, da ne, ker smreka v teh koncih - sklepam po vinogradu-ni ravno "domača" vrsta). V gospodarskem gozdu je pač tako. Glavno je, da ne gre pol gozda, pa potem ostane pustinja za nekaj desetletij, če se ničesar ne naredi....
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1724 : ponedeljek, 14.03.2011 : 13:08:03 »

No, sedaj sem pogledala še ostale slikice... to je čisti gospodarski gozd, ki izgleda zelo dobro gospodarjen. In, smreka se ne pušča dolgo, ker izgublja prirast in kvaliteto lesa, pa še gojišče lubadarjev zaradi slabe vitalnosti postane...torej nič dobrega.  Lips Sealed
In, ja, ta pika je odkaz. Po mojem vedenju (če to še velja) bi moral biti nekje na korenu debla še štampiljka - udarec s kladivom z vsebino. Potem veš, da ni bilo na črno posekano..... To se mora narediti tudi, ko se drevo že poseka in koren oguli, tudi tam bi morala biti štampiljka. če je ni, potem je spet bilo na črno posekano....
Lahko pa pokličeš na kakšno krajevno enoto zavoda za gozdove, pa ti bodo povedali, kakšna je situacija v tem gozdu oz. dali kontakt z revirnim gozdarjem, ki je to odkazal.

Upam, da sem ti kaj pomagala k lažjemu pridobivanju informacij. Wink

Logiran
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines