mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:18:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!  (Prebrano 31584 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #15 : nedelja, 05.12.2004 : 11:00:19 »

Ojla!
Potem pa bo lahko nafehtal še kakšen košček jabolka več  Grin in to brez moje slabe vesti. za grozdje sem pa že slišala, da je škodljivo ampak nisem vedela, da tako zelo. hvala za te naslove in odgovore. moj Tobi vam bo zelo hvaležen  Smiley
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #16 : nedelja, 05.12.2004 : 11:13:43 »

V 12. številki revije Moj pes je bil tale članek:

Ali naj pes uživa sadje?
Nobenih težav ni, če pes kdaj pa kdaj dobi jagodo ali malino, košček jabolka ali hruške. Škodljivo za psa pa je grozdje in seveda tudi rozine, zato mu tega sadja ne dajemo. Nekateri veterinarji pri driski proporočajo naribano jabolko, ki vsebuje pektin, ki veže vodo iz črevesja, vendar s tem drisko le ublažimo, ne pa zdravimo. Strokovnjaki tudi ne priporočajo več kot 10 gramov jabolka na kilogram tesne teže na dan, saj preveč zaužitih jabolk slabo vpliva na prebavo. Zelo pazljivi moramo biti tudi pri dajanju pečkatega sadja (breskve, marelice, slive, češnje ipd.) Še zlasti pri manjših psih namreč lahko pečke zaprejo črevesje in povzročijo hude težave, saj je treba koščico odstraniti s kirurškim posegom.
Nekateri psi imajo zelo radi banane. Tudi tega sadja ne smemo dajati v neomejenih količinah, ampak le približno 10 gramov na kilogram telesne teže. Banane so namreč za psa težko prebavljive.


Upam, da ti je v kakšno pomoč. Wink

                                          Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #17 : nedelja, 05.12.2004 : 11:23:21 »

Hm...jaz psu enostavno dam od časa do časa kakšen reželj jabolke, hruške, breskve ali česa podobnega. seveda pa mu ne dajem grozdja. mi je pa zanimivo, da od časa do časa bo azzuro sam pobral pod jablano jabolko in jo pojedel. mislim pa da mu to neb smelo škoditi. zato bom jaz rekla, da v normalnih količinah, oziroma pač kakšen košček dnevno ne bi smelo škoditi nobenemu psu.
Nina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #18 : nedelja, 05.12.2004 : 13:20:55 »

Kaj pa mandarine, pomaranče in grenivke?

Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : nedelja, 05.12.2004 : 22:00:25 »

tudi kislo zelje,  totalno je nor na zelje.
Koliko je pa to zdravo , pa ne vem.

Zelje imajo moji zelo radi. Pa pomaranče in mandarine tudi. Lucha ima rada v bistvu vse sadje in zelenjavo, psa sta pa bolj zelenjavna "tipa".
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #20 : ponedeljek, 06.12.2004 : 08:27:02 »

Ko sem šla jaz prvič pogledat mojega goldija, je bil star kakšne 3 tedne. Mislim, da je bilo v leglu 9 mladičev. Ko je vzreditelj odprl vrata pesjaka, je mama mimo njega in dveh neznancev (mene in mame) planila ven, tekla v sadovnjak in čez kakšni dve minuti prišla nazaj z veliko hruško. Potem se je ulegla k mladičem in z neskončnim užitkom pojedla tisto hruško.  Grin No, moj je to podedoval - hruške, jabolka, karkoli.  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 06.12.2004 : 19:30:39 »

Jabolko: vitamin C, beta karoten, B kompleks, veliko pektina-fino za crevesje

Hruska: vlaknine, pektin, vitamin C

Grenivka in pomaranca: priblizno isto kot zgoraj + flavonoidi; kao naj bi delovale antikarcinogeno (antikancerogeno, katero vam je pac ljubse).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #22 : torek, 07.12.2004 : 16:28:15 »

antikarcinogeno (antikancerogeno, katero vam je pac ljubse).

Kaj pa to sploh pomeni? Huh

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : torek, 07.12.2004 : 17:35:38 »

Deluje proti raku.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #24 : četrtek, 10.02.2005 : 18:51:12 »

mene zanima ce je sadje res skodljivo za pse?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : petek, 11.02.2005 : 10:45:15 »

mene zanima ce je sadje res skodljivo za pse?

Ljubi bog, preberi si vendar temo  Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #26 : petek, 11.02.2005 : 12:10:45 »

mene zanima ce je sadje res skodljivo za pse?

Kaki,
pes v tvojem avatarju je s temi očali res kot slepec, vendar dvomim, da ti ne vidiš Roll Eyes.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #27 : petek, 11.02.2005 : 12:34:07 »

Joooj, Luka, a si se od Yo nalezel  Wink Če nas mislita skupaj krotit, se nam ne piše nič dobrega  Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #28 : petek, 11.02.2005 : 19:22:30 »

 Grin Grin Tina,

nimam namena niti pravice kogarkoli krotit. Samo malo me je "privzdignilo"  to, da je bilo postavljeno to vprašanje na temi, ki obsega komaj dve strani. To, se pa že da pregledat in prebrat Cheesy. Če sem se pa slučajno česa nalezel od Yo, bom pa itak poiskal pomoč tu na foromu Grin Undecided Grin.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #29 : petek, 11.02.2005 : 20:07:10 »

Tud moja tamala bi pojedla vso sadje, ki ji pride pod zobke. Enkra nas ni bilo doma je z mize uspela jabolko dobit in je prakticno celega pojedla, pa ji ni prav nic skodovalo...od takrat dalje krade doma jaboka, ki jih nastavljamo ptičem (bogi reveži), sploh pa ne vem kaj bo jeseni ko bodo na drevesih in zacela dol padat, najbrz bo mela vsak dan pozrtijo. Dokler nima nobenih prebavnih tezav in je nasploh vse v redu z njo se jaz za taksne stvari nebom sikirala!

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Ali je sadje škodljivo za psa?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines