mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:55:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ponovno srečanje psička z mamo
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ponovno srečanje psička z mamo  (Prebrano 4988 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Anchea
novinec
*
Sporočil: 5


« : četrtek, 16.10.2008 : 15:57:09 »

Upam, da mi boste znali odgovoriti na moje vprašanje. Moja psička je stara dva meseca in pol. Psičko sem vzela pri svoji sestrični, s katero živiva v isti vasi. Sedaj se izogibam, da bi se psička in njena mama srečali - zanima pa me, kdaj je primeren čas, da se znova vidita? Psičkina mama se je od svojega zadnjega mladiča poslovila šele pred dvema tednoma. Že vnaprej hvala za vse dogovore!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 16.10.2008 : 16:06:30 »

Zakaj se pa izogibaš srečanju?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : četrtek, 16.10.2008 : 16:49:20 »

To zanima tudi mene:
Zakaj se pa izogibaš srečanju?

Jaz v tem ne vidim nobenega smisla...
Logiran
Anchea
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3 : četrtek, 16.10.2008 : 16:52:46 »

Ker se je psičkina mama zelo čudno vedla med tem, ko je imela psičke, postala je zelo napadalna, sedaj, ko je šel zadnji psiček, je kar depresivna - čeprav je sedaj že malo bolje ... In se bojim, da če bom šla s psičko k njej, bo spet kaj narobe oz. da bo tudi psička potem jokala ... Ali so te moje skrbi povsem odveč?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4 : četrtek, 16.10.2008 : 17:22:22 »

Mirno se lahko srečate. Zna se zgoditi, da bo mama svojemu otroku primazala kakšno vzgojno, vendar pa to običajno ni nič hudega. Sploh, če živite blizu in če mama pogreša družbo, bo za obe koristno in prijetno, če postaneta ne samo mama in hči, ampak tudi prijateljici.


Kar čimprej na obisk ali skupen sprehod Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #5 : četrtek, 16.10.2008 : 17:46:31 »

Se strinjam s TagTu.
Pa misliš, da psička sploh še ve, da je to njen mladič..??
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : četrtek, 16.10.2008 : 18:15:35 »

Oja, brez skrbi, da še ve Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : četrtek, 16.10.2008 : 18:41:01 »

Tudi, če ve, to ni pravilo, da bo mladiča "lepo sprejela". Bo treba postopat (na začetku) enako kot pri srečanju z neznanim psom.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #8 : četrtek, 16.10.2008 : 19:02:12 »

Oja, brez skrbi, da še ve Wink

Aja?? Nisem vedela.. sram
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #9 : četrtek, 16.10.2008 : 19:40:13 »

Ne, ni rečeno. Sem že povedala, da se zna zgoditi, da ji bo primazala kakšno vzgojno. Imam kar nekaj takih izkušenj.

Vsekakor priporočam, da se čimprej srečata...mama svojega mladiča prav gotovo ne bo poškodovala in glede na to, da bivata v isti vasi, bi bilo prijateljstvo med njima lahko zelo prijetno za njiju in družini obeh.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #10 : četrtek, 16.10.2008 : 19:55:15 »

Moji tamali so trenutno stari 6 mesecev in z mnogimi sem se v tem casu ze srecal.
Na prvem srecanju pri samcku iz legla je Trixy bila kr navdusena. Na zacetku ga je malo gnjavila, ampak je hitro nehala, ker je mali bolj umirjene sorte.

Drugo srecanje je bilo z drugim samckom na nasem dvoriscu. On je kr lepo dobil okoli uses, sploh ker je bil malo nadlezen. Ampak sta se kasneje tudi lepo igrala.

No, pri tretjem srecanju pa je bilo popolno nasprotje. Bil sem na obisku pri psicki, ki je bila v leglu med najbolj mirnimi. Zdaj pa je pravi hudic. Tukaj pa je, zanimivo, Trixy potegnila ta kratko. Ceprav jo je Trixy tudi "sparila" (v igri) nazaj, je tamala gnjavila in gnjavila. In to celi dve uri. Moja Trixy pa je taka, da negoduje, malo zarenci, zgrabi, to pa je tudi vse. Ne zna oz. noce bolj ostro nastopit. Tukaj bi lahko rekel, da je za razliko od prejsnih srecanj, ko je Trixy igrala glavno vlogo, tukaj bila bolj "podrejena" Smiley

V soboto pa imamo srecanje mladicev, tako da bomo vidli kaj se bo dogajalo, ko jih bo vec na kupu.

LP, Marko
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #11 : četrtek, 16.10.2008 : 21:00:34 »

Tudi meni se zdi samo pozitivno da ima mama stik z mladiči in obratno in pri nas to tudi redno prakticiramo. Četudi odmislimo "sorodstvene vezi" so le psi in naj se družijo, kar tudi pripomore k temu da se bojo kot starejši dobro razumeli.
Logiran
Anchea
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #12 : petek, 17.10.2008 : 15:27:52 »

Najlepša hvala za vse odgovore - bomo poskusili že jutri s sprehodom, pa bomo videli ... Ja, je res fino zaradi družbe, saj je aljaški malamut moje prijateljice sploh ne "šiša" Smiley Ona bi se pa ful igrala ... Bom poročala!
Logiran
Anchea
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #13 : ponedeljek, 03.11.2008 : 11:37:38 »

Ja, prvo srečanje je bilo zelo zanimivo - mamica (Neli) je bila čisto navdušena in je skoraj jokala, najina mala Gaja pa se ji sploh ni hotela približati, je sploh ni zanimalo ... To srečanje sem nekajkrat ponovila in včeraj se je tudi Gaja približala Neli, ta jo je pa potem malo nakurila - jo nalajala ... Prav smešno je bilo. Tako da se mogoče lahko kmalu veselim kakšnega skupnega sprehoda ...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #14 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:14:10 »

Ooo super! Smiley
Počasi in previdno, brez siljenja psov pa bo! Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ponovno srečanje psička z mamo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines