mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 121207 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #15 : četrtek, 08.06.2006 : 23:29:35 »

Aja, če bo pogovor kdaj nanesel jih (prosim) vprašaj kje so kupili havančka (če lahko).
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #16 : petek, 09.06.2006 : 06:45:41 »

Na CACIB Portorož pridejo havancki iz Finske  Cheesy
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : petek, 09.06.2006 : 22:22:30 »

King, tako je havančku ime, je manj razposajen kot Loti. Na začetku je bil kar plašen, zdaj se je pa že navadil in je sproščen. Je pa hud piflar Wink

Je bel z nekaj šampanjskih odtenkov po hrbtu, ima pa malo slabši pigment (oči).

Če bo prilika nanesla, jih vprašam in ti sporočim.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #18 : nedelja, 11.06.2006 : 10:56:47 »

No super Kalsang.
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #19 : sreda, 14.02.2007 : 22:56:20 »

Kot sem že povedala v temi shih-tzu,  se selim v temo havanski bichon (mogoče pa bo oživela). Razlog, da sem se registrirala je bilo sporočilo Najstnice in slika njenega Dinota (kužek naj bi bil shih-tzu).
No dejstvo je tako, da imam doma enako psičko Aysho (kupljeno tudi tam kot Dino, le da je 8 mesecev starejša) ima pa enako napako in sicer slabo pigmentacijo enega očesa, s tem da je bila prodajana kot  havanski bichon. Psička je brez rodovnika (ena od pregretih zgodb o oglasih - čistokrvni brez rodovnika), tako da jo lahko kar štejem med "mešančke zelo podobne havanskemu bichonu).

Upam, da Najstnica ni preveč razočarana, ker kužek kar naenkrat ni več shih-tzu (to je pač posledica nakupa čistokrvnega psa brez rodovnika), po sliki sodeč pa kaže, da ima Dino kar precej bichonske krvi in ti s svojimi norčijami verjetno kar popestri dan.   

Lep pozdravček  Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #20 : sreda, 14.02.2007 : 23:57:24 »

Ajša nam boš pokazala kakšne slikce tvojeg kužka? Jaz vedno rada pogledam slikce (bišonastih) kužkov Smiley

Aja to me je že prej zanimalo pa ni pasalo v temo o shih-tzujih. Koliko pa potem stanejo tile "čistokrvni nerodovniški kužki"? Upam da nista drago plačali za nekaj, kar se na koncu izkaže da  to ni to.

Pa še to, verjetno mora biti kar zoperno če kupiš eno pasmo in potem ugotoviš, da si kupil čisto nekaj drugega. Drugače pa Najstnica, če smo te prepričali da tvoj kuža ni shih-tzu, so havanski bichončki tudi ful lušni in simpatični kužki (po opisih sodeč; so podobni cotončko, zato tako sklepam)

Lp
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #21 : četrtek, 15.02.2007 : 23:34:31 »

Slikic ne bo, dokler se vsaj malo ne posodobim, drugače pa bo kar morala zadoščati slikica Dinota, naša psička je enaka, le da ima okoli obeh očes belo dlako.

Če te zanima, ti lahko napišem štorijo o našem nakupu novega družinskega člana, se bo mogoče lahko kdo kaj naučil, čeprav glede na Najstničine reakcije dvomim v to (kljub temu, da nima rodovnika, pravi, da je kuža shitzu).

Za našo Ajšiko sva s hčerko plačali 85 tisoč SIT, in kot sem že povedala, sem vedala, da je psička daleč od čistokrvne pasme (predvsem zaradi pigmentacije očesa, tako na izgled pa jo kar lahko prištejemo k havanskih bichonom - na straneh ameriških psarn za to pasmo sem našla kar nekaj psičkov podobnih naši psički, tako da ni dvoma, da spada bolj k tej pasmi, kot h kateri drugi).

Mislim, da v Sloveniji ni vzreditelja z rodovniškimi kužki te pasme (ko smo kupovali Aysho je takratna lasnica povedala, da nabavlja rodovniško psičko in, da ne bo imela legla vsaj še dve leti).

Jaz v vsej zgodbi nisem nasankala, saj sem vedela, da kupujem mešančka za preveč denarja - je pač moja krivda, da sem se prepustila premamiti lepim slikicam mladičem in res prijaznim besedam takratne lastnice (razumem Najstnico, da jo nekako zagovarja, jo pa ne razumem, da vztraja pri nazivu pasme brez, da bi imela rodovnik, točno sem vedela, kakšni posti bodo sledili, ko je poslala sliko Dinota, zato sem se takrat tudi javila), konec koncev smo kupci tisti, ki ustvarjamo tržišče "takim kvazi" ljubiteljev psom,... kar se mene tiče bo naslednjič drugače.

So pa ti kužki resnično to, kar standard opisuje glede njihovega značaja, eno samo klovnosko obnašanje in zabavanje družine, moram povedati, da so moji starši preprosto zaljubljeni v Aysho (pred tem nasprotniki nabave psa) in ona tudi v njih - saj pri babici hiša ves čas diši po hrani in tam se dobi tudi kaj drugega in ne samo dolgočasni briketi. In torej to bi morala posneti - naša babica si želi privoščiti kakšen prigrizek in kako ji pri naši kužiki to uspe - ja tako, da drži časopis pred ustmi, Aysha pa se ponavadi zaganja v njeno "rit" in jo skuša uščipniti (ma daj še meni malo). Človek bi počil od smeha... kar se teh dogodivščin tiče mi ni žal tega nakupa, slab priokus imam glede služenja denarja na račun "čistokrvni in brez rodovnika" ampak o tem ne bi razpredala, saj je že bilo in še bo veliko povedanega.

Lep pozdravček  Wink
 
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #22 : petek, 16.02.2007 : 00:13:10 »

Ja lušni so tile bišončki. Tudi moja je taka, ni havaneser, je pa cotonka. In ko gledam opise in slike se mi zdita pasmi kar podobni.

Ja kar se pa Dinota tiče, me je pa takoj ko sem videla slikco spomnil na kakšnega od bichonov, pa pač nisem mogla mimo tega, da nebi tega tudi omenila Undecided. Se je pa tudi meni zdelo, da bo odziv tak kot je pač bil. Saj pravim, verjetno je težko reč čez noč OK moj kuža ni shih-tzu, ampak nekaj kar naj bi bilo podobno havanskim bichonom, ker nekdo drug tako pravi in ker se to da sklepati po tem kakšne pse ima gospa ki jih prodaja.

Me pa veseli da se vsaj ti zavedaš, kaj ta gospa dela in kaj si kupila in verjame, da ti ni žal, saj so tile kužki ful lušni in simpatični Wink

Lp Petra
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #23 : torek, 27.02.2007 : 20:39:37 »

Po prijetnem dopustu smo zopet doma in se navajamo na vsakdan, predvsem Aysha ne razume, kako nimamo več toliko časa za njo in zakaj ne more prosto tekati po parku.  Moram priznati, da so me ti forumi popolnoma "zasvojili" in tako sem danes pristala na enem in tam presenetljivo zasledila štorija (od poletja 2006 naprej), katere akterka se je zanimala za nakup pasme shih-tzu brez rodovnika in ga je kljub mnogim opozorilom tudi realizirala (črno beli shih-tzu, sedaj star 7-8 mesecev). Pri tem se je zadeva tako zapletla, da so ji nazadnje onemogočili sodelovanje na forumu. Med drugim je bila prijavljena tudi kot DINO - zveni znano ali ne???

No če gre za isto osebo, potem sedaj lahko razume vsa tista opozorila iz sosednjega foruma. 

Da pa se vrnem k havanskim bišončkom, vesela bi bila, če bi se oglasil kakšen lastnik, ena od Ayshinih sestric je bila prodana v Postojno, za ostale pa ne vem, vem da so pri nas redki, so pa to tako zanimivi kužki, da bi bilo lepo slišati, kaj se še dogaja.

Lp Darja  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #24 : torek, 27.02.2007 : 21:16:45 »

Nekaj me zanima. A je oče teh havančov tudi havanček?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #25 : torek, 27.02.2007 : 21:50:12 »

No saj vem, da se čudno sliši moje zgornje vprašanje, samo se mi res tako vprašanje poraja glede na poreklo kužkov.

AJŠA, glede iskanja še kakšnega lastnika havančkov pa... velko sreče Wink Mogoče se ti jaz čez par let javin če si ga zares umislim Smiley Zaenkrat pa ti  lahko tule delam družbo samo s sorodno pasmo, ki sta si za moje pojme zelo podobni.
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #26 : torek, 27.02.2007 : 21:57:03 »

ppetra pozdravljena

Povedano mi je že bilo tako, ampak kaj naj v vsej tej zgodbi sploh verjamem. Sama sem že sumila, da je imel mogoče kakšen maltežan prste vmes, saj imajo pri tej hiši tudi maltežane.

Vse skupaj je zelo žalostno, saj vedno bolj dobiva sliko "štepanja" psov, ko smo kupovali Aysho (leglo oktober 2005), so istočasno imeli leglo maltežanov in kot kaže v poletju 2006 leglo, ki se je prodajalo kot shih-tzu. Pri vsem tem pa so dajali vtis velikih ljubiteljev psov in ostalih živali. Pri nakupu mi je še bilo povedano, da je to leglo prvo leglo te psičke in ker je bila že stara več kot 6 let ali 8 let (ne morem se več dobro spominti), ga naj tudi več ne bi imela. Takrat naj bi tudi nabavljali rodovniško psičko pasme havanski bichon in vsaj 2 leti naj ne bi bilo legla.

Dodala bi še, da je psička prišla k nam z nekaj bolhami in z nečistimi ušesi, kar se je kasneje izkazalo za glivično obolenje (smo hitro sanirali), kar se pa pri resnem vzreditelju ne bi zgodilo.


Upam, da na ta način širimo "obzorja" vsem bodočim kupcem in da se naj rajši odločajo za mešančka iz zavetišča, kot pa da polnijo denarnico takim "vzrediteljem".

Hvala za ponujeno družbo, je lepo malo poklepetati, sicer pa mislim, da se glede na situacijo, lahko pridružim še kakšni drugi temi, še najbolj pa bi pasala k mešančkom, pa k maltežanom, pa še h kakšnemu od drugih vrst bišonov bi lahko pogledala. Wink

Lp

Darja
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #27 : sobota, 03.03.2007 : 14:27:54 »

Pa smo se posodobili in z manjšimi problemi uspeli priti do slik - zaenkrat samo dve, Aysha malo umazana - danes jo čaka kopanje.

http://anadarja.moj-album.com/

Upam, da bo delovalo Cheesy Cheesy

Lp, Darja in Ana
Logiran
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #28 : ponedeljek, 05.03.2007 : 17:21:57 »

Ojla. Je pa res mojemu shih-tzuju podoben. hehe samo ni pa isti se razume v ibraz mu je zelo podoben samo da je tvoj postrižen.hehe

lp, njstnica
Logiran
najstnica
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #29 : ponedeljek, 05.03.2007 : 17:24:33 »

aha pozabila sem ti še omenit daj pošlji sliko celotnega tko iz strani. hvala že vnaprej. Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines