mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:25:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 121463 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #585 : ponedeljek, 14.01.2013 : 11:17:13 »

Z veseljem sporočam, da je mlada psička Sirius Superstar's Bellatrix (aka Lola) na razstavi psov CACIB Ljubljana 2013 I in II dosegla dva naziva Prvak razreda mladih in dvakrat Junior BOB!  Cool  bravo Vse čestitke mali Loli in njeni skrbnici Poloni! Bravo, punce!  bravo Dobro vama je šlo!

Mama Tajga je tako ponosna, mi ostali pa tudi!  ljubezen  Kiss

No, sezona je zdaj odprta, Sirius Superstar's nadaljuje svoj pohod.  Wink Punca se je res krasno odrezala, v nedeljo je bilo celo videti, kot da se sodnik M. Zidar ne more odločiti, ali bi ji podelil kar BOB, ki je veljal kot kvalifikacija za Crufts.... Joj, sem bila čist živčna. Nazadnje ga je podelil samici iz razreda Prvaki (iz Velike Britanije), ampak je pa res trajalo, da se je odločil.

Naša havanska srenja ima torej novo konkurentko, ki bo zgleda dobro premešala štrene vsem nam. No, ja, se bomo pač morali bolj potruditi, ane.  Shocked
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #586 : ponedeljek, 14.01.2013 : 19:38:49 »

Po dodatnih poizvedovanjih in izdatnemu poduku (hvala, kalsang!) moram NUJNO povedati še, da se je kužica Sirius Superstar's Bellatrix - Lola v nedeljo na CACIB Ljubljana 2013 II kvalificirala za Crufts, ker je dosega naslov Junior BOB.  Cool

Čestitamo in se veselimo skupaj z Lolo in Polono! Bravo pounce! Tako se dela!  bravo veselje
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #587 : nedelja, 20.01.2013 : 05:02:13 »

Čestitke Loli in lastnici za super uspeh, pa še kej slikic bi bila vesela! Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #588 : nedelja, 20.01.2013 : 14:31:59 »

A dej dej, črno bela lepotička?? Sploh ne smem videt slik, ker to je čis 'moja barva'! Na še mnoge uspehe :*
Logiran
Sandra91
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #589 : ponedeljek, 25.03.2013 : 14:21:38 »

Pozdravljeni,

Oglašam se po dooolgem času, malenkost sem zanemarila ta forum 

Naš Huckleberry je sedaj že star skoraj 4 leta in je odrasel v prijaznega in lepega psička. ker pa pred njim še nikdar v družini nismo imeli psa, kaj šele rodovniškega, smo nekoliko nepoučeni o nekaterih zadevah, zato sem se odločila vprašati izkušene.
Razmišljali smo o razstavljanju in o tem, da bi ga dali na vzrejni pregled, pa ne vemo, kjer začet.

Ali mislite, da bi vzrejni pregled bil dobra ideja?  Glede na to, da psička še nismo razstavljali, je to smiselno oz. Ima kakšne možnosti za leglo, če nima nobenih nazivov?
Kakšna nega je potrebna za razstavljanje psa oz. Na kaj je treba biti pozoren pri razstavljanju? Kako sploh začet, kaj najprej priskrbet ? Zavedam se, da je dlako treba pustiti v naravni dolžini, kako vam uspeva ? Jaz ga češem skoraj vsak dan, pa velikokrat najdem kakšen nov vozel.  Pa okrog oči, kako vam uspe pustiti dolgo dlako tam? Smiley
Vseh informacij bom vesela in se toplo priporočam za nasvete Smiley

Lp, Sandra
Logiran
Sandra91
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #590 : ponedeljek, 25.03.2013 : 14:25:41 »

Aja, pozabila sem omenit, da je psiček iz psarne *****, njegova mama Szandra pa je (če se prav spomnim) njihova najuspešnejša psička, zato mislim, da naš Huckleberry (Lucky) ima potencial. Je skoraj čista mama Cheesy
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #591 : torek, 26.03.2013 : 12:03:33 »

Sandra91, moje mnenje je, da je kužka dobro peljati na vzrejni pregled. On bo še zelo dolgo zmožen za razplod in v tem času se bo že našla kakšna psička. Vzrejni je aprila v Mariboru (spletna stran SKPP). Pregledali mu bodo (poleg zunanjosti, zob in gibanja) tudi oči in pogačice.
Glede razstav pa priporočam, da si najprej kakšno ogledate, potem pa začnete z učenjem raztavne stoje in hoje. Jaz bom Ronija in Debi aprila peljala v Maribor.
Priložite kakšno fotografijo!
Okrog oči mu dlake ne strižite, ko bo dolga, ne bo nič moteča.
Prilagam fotografijo naše najmlajše članice družine (stara je 3 mesece).


[attachment deleted by admin]
Logiran
Sandra91
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #592 : petek, 29.03.2013 : 14:16:49 »

Hvala za odgovor, ga. Andreja, po naključju sem raznokar gledala epizodo oddaje na TV Maribor, v kateri predstavljate pasmo! Smiley aprila bo v Mariboru razstava? V tem primeru bi se je z veseljem udeležila!
Sem precej neizkušena glede vseh teh stvari  sram imava nekaj težav z zvozlano dlako, ampak jih poskušava reševati.  Kakšne priprave so potrebne za vzrejni pregled? Je nujno, da pes ni težji od 6 kg ali mora zaradi kakšnega kg preveč na shujševalno? Smiley

http://www.flickr.com/photos/smeglic/8599437387/in/photostream
Logiran
Sandra91
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #593 : petek, 29.03.2013 : 14:18:57 »

http://www.flickr.com/photos/smeglic/8599437387/in/photostream
povezava do slikice, upam, da dela!
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #594 : sreda, 10.04.2013 : 14:58:54 »

Sandra91,
a ste kužka kdaj postrigli? Če je na sliki kuža star 4 leta, je dlaka nekam kratka....  Huh Vsekakor se razstavni pes ne striže, niti okoli oči. Samo česanje, česanje, česanje....  Roll Eyes Vozli so pa itak vedno v igri. To bo psa spremljalo celo življenje, a se da to uspešno preprečevat z rednim česanjem. To hkrati tudi pomeni, da mora pes, ki se bo razstavljal, znati prenašati to "torturo" (včasih česanje res boli, zlasti, če to zanemarjamo).

Kar se teže in velikosti psa tiče, je seveda prava mera tisto, kar določa FCI standard. Pri teži se da vplivati, pri centimetrih pa žal ne in je odločitev o razstavljanju/vzrejanju res odvisna od lastnikove osveščenosti. Mislim, da je velikih in prevelikih havancev že zdavnaj preveč na sceni. Tudi čez mejo ni dosti bolje.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #595 : sreda, 10.04.2013 : 15:07:25 »

Melody 1, kakšen cukrček je tale Lina!  Kiss Smiley Huh, krasna je.... A hočeš reči, da imate zdaj že 4 havance doma? Pa vi ste neverjetni!  Grin Cheesy

Letos na vzrejnega peljemo našo Piko. Ha, me prav zanima, kaj bo... Novo je tudi, da smo Tajgo parili... Tudi glede tega me prav zanima, kaj bo....  Tongue Oče je Angelito De Kiraya's Joy, doma iz Avstrije. O podrobnostih kdaj kasneje.  Wink
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #596 : četrtek, 25.04.2013 : 08:49:25 »

Spelamg, ja, 4 imamo. Ko imaš enkrat tri, se četrti hitro vživi in sploh ni nobenih problemov. Uživajo skupaj.
V soboto smo bili na razstavi v Mariboru in je bilo super. Roni je postal šampion in je dobil BOB, Debby pa se je po dveh letih pavze in dveh leglih zelo lepo obnašala in dobila CAC, CACIB in BOS. Zelo sem vesela.
Kako je bilo na vzrejnem, je bilo veliko havancev?
Pa še o Tajgi kaj napiši!
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #597 : ponedeljek, 06.05.2013 : 13:11:21 »

Čestitke, Melody 1! To je res lep uspeh! Če se prav spomnim, ne Roni ne Debby na začetku kariere nista ravno uživala na razstavah, zdaj pa takole.... Res super!

Na vzrejnem je bilo havancev bolj malo, jaz sem videla le eno havanko v čokoladno rjavi barvi. Imena ne vem celega, le od psarne, kar pa ne morem tu pisat. Je pa z Madžarske. Lepa punca. Naša Pika je vzrejno dovoljenje dobila, tako da ni problemov. Tajgo bomo enkrat ta teden peljali na pregled in poskusili ugotoviti, kako je kaj s to njeno brejostjo tokrat. Upam, da bo vse dobro do konca.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #598 : petek, 10.05.2013 : 08:51:21 »

Tako, zdaj je pa potrjeno! Naša Tajga ima poleg svojega še šest vidnih malih srčkov, ki lepo bijejo in migajo, da je veselje!  Cheesy  Cool  veselje Včeraj je bila na ultrazvoku in moram reči, da je bilo prav zabavno. Kdo ve, ali smo prav prešteli, na zadnje smo šteli tako, kot da bo štiri do pet malih kužkov, bilo jih je pa 7.... No, bomo videli. Itak imamo še en mesec pred sabo. Zelo zadovoljni. Vsi.  Smiley Tudi Tajga, da se razumemo. Ona itak najbolj uživa, kadar je lepo noseča in ko so potem kužki lepo na kupu. Joj, ta je res ta prava.  Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #599 : petek, 10.05.2013 : 18:35:02 »

Cestitke za pricakovane mladicke in poljubcke za Tajgo! Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines