mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:08:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Tačke pomagačke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tačke pomagačke  (Prebrano 21114 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 23.10.2008 : 00:12:40 »

S Tačkami pomagačkami sem se prvic srecala ob otvoritvi ranca Kaja in Grom, zdaj pa so se tudi na nas obrnile s prosnjo za podporo. Pisejo takole:

Revija Naša žena nas je letos, v oktobrski številki 2008, NOMINIRALA v konkurenco za izbor »Dobrotnika leta«. Naše delo je v prilogi revije z naslovom »judje odprtih rok«, na 12. strani, opisala novinarka Neva Železnik.

Na 31. strani iste priloge pa boste našli glasovnico kjer lahko glasujete za nas, če vas je naše humanitarno dobrodelno delo prepričalo. Več o prispevku najdete ... tukaj.
 
Našim TAČKAM POMAGAČKAM  lahko pomagate z glasovanjem za naše društvo, prosim posredujte mail naprej, kajti čas za oddajo glasovnic je samo še do 30.10.2008 in vključite čim širši krog Vaših prijateljic, tudi s tem nam boste omogočili pridobitev sredstev za naše napredovanje, učenje, delo....

Več o našem delu na: http://www.ognjena.com/tackepomagacke/
Lep dan, Nani Gerdina


Njihov dopis
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : četrtek, 23.10.2008 : 07:59:22 »

Enako delajo tudi Ambasadorji nasmeha http://www.ambasadorji.org/
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : četrtek, 23.10.2008 : 09:42:21 »

Sem razposlala Wink Upam, da uspe!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : sreda, 26.11.2008 : 19:57:02 »

In je uspelo!!! Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : sreda, 26.11.2008 : 21:32:55 »

In je uspelo!!! Smiley

ČESTITKE! Smiley Smiley Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : nedelja, 20.05.2012 : 18:33:57 »

V petek, 18. 5. 2012, so našo šolo obiskali terapevtski psi iz društva »Tačka pomagačka« iz Novega mesta. Cilj društva je pomoč pri rehabilitaciji in izboljšanje počutja otrok, mladostnikov, starostnikov ter oseb s posebnimi potrebami. Društvo je humanitarno, prostovoljno in nepridobitno.
Trije prijazni psički po imenu Tija, Indy in Maiki ter njuni vodnici, Meta Štravs in Teja Martinovič, so nam predstavili, kako poteka terapija s psi, ki jo njihovo društvo izvaja po šolah, vrtcih, zavodih, varstveno delovnih centrih, domovih starejših občanov, rehabilitacijskih centrih, v Pediatrični kliniki in drugod po Sloveniji.
Kužki so pokazali nekaj trikov in veščin, v katerih so sodelovali tudi otroci sami. Kužki so dovolili, da so se otroci ulegli na njihov trebuh in poslušali njihov utrip srca ter se tako popolnoma umirili. Njihov srček so lahko poslušali tudi s stetoskopom in se na ta način preizkusili v vlogi veterinarja. Prav tako so se poučili o skrbi za pse, pasmah, pravilnem hranjenju in pobiranju pasjih iztrebkov.
   
Srečanja s psi so se vsi otroci zelo razveselili, tudi tisti, ki so na začetku imeli pred njimi majhen strah, so ga na koncu premagali in pse božali ter tako uživali v njihovem druženju.

https://picasaweb.google.com/113922070061732467327/TerapevtskiPsi?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJXe47XLsY2q3gE&feat=directlink



Tačke pomagačke so nam podarile res izreden dan, posebno doživetje, ki se ga bodo otroci zagotovo še dolgo spominjali. Vodnicama smo se zahvalili z majhnim darilcem, kužkom pa smo podarili banane, ki so jih z največjim pasjim veseljem kar takoj pojedli.

Kako smo uživali v druženju s psički, si lahko ogledate v foto galeriji.
( Vir: http://www.osmsn.si/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=59, 20.5.2012)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 14.05.2015 : 16:16:07 »

TV Koper Capodistria
14. 5. 2015
"V tokratnem vrtincu smo govorili o štirinožnih prijateljih, ki nas včasih razumejo bolje kot ljudje. Danes so z nami Tačke pomagačke - terapevtski psi. Seveda niso čudežni zdravniki, prinašajo pa ljudem obilo svetlobe v življenje. S svojimi vodniki obiskujejo vrtce, šole, bolnišnice, knjižnice, domove starostnikov, rehabilitacijske centre in še in še - mehki kožuščki in vlažni smrčki so povsod dobrodošli."


video = KLIK
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Tačke pomagačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines