mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:22:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: zastrupitev krvi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: zastrupitev krvi  (Prebrano 1706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
xdomenx
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« : sreda, 08.12.2004 : 23:06:08 »

Lep pozdraw vsem skupaj ;)Danes je bil zame eden najtezjih dni v mojem zivljenju. Zvedel sem, da ima moj Asko secne kamne. To sem opazil, ker ze nekaj casa ni mogel opravljati male potrebe. Danes je bil tudi operiran. Skrbi mi povzroca novica, da je zaradi zadrzevanja urina v telesu prislo do zastrupitve. Prejel je tudi infuzijo. Ne morem in ne upam si predstavljati, kaj bi bilo, ce bi se ta zastrupitev izkazala za usodno Cry ima kdo s to tematiko kakrsnokoli izkusnjo? LP, domen Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1 : sreda, 08.12.2004 : 23:55:41 »

Samo eno vprašanje : a sploh ni mogel lulati, ali je poskušal in je urin pritekel po kapljicah? Je bilo vmes mogoče kaj krvi, a je bilo videti boleče zanj, ko ni mogel? Huh
A potem si ga peljal k vet, in tam so ti takoj ugotovili sečne kamne, potem so morali verjetno biti kar veliki, da se je urin zadrževal v telesu... , in  so ga takoj operirali?
Kakšen pa je tvoj kuža in koliko je star ?
No, samo, da se je problem rešil, saj si bo hitro opomogel, boš videl  Wink
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #2 : četrtek, 09.12.2004 : 00:54:12 »

Si imel srečo, da mu niso odpovedale ledvice. Kamenčki so lahko tudi manjši in ti lahko zaprejo sečevod pa ne more lulat. če je kamen v steni mehurja, ni tako usodno, le težje nadzoruje uriniranje in psu večkrat "uide". buldoginja od prijatelja je imela to težavo, pa še breja je bila.
Logiran
xdomenx
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #3 : četrtek, 09.12.2004 : 15:07:50 »

krvi v urinu nisem nikoli opazil. zadnje dni je lulal zelo "cudno" - po kapljicah. lokalni vet je postavil diagnozo, da se je najedel kosti (tudi kakati ni mogel), naslednji dan pa je njegov kolega ugotovil, da je mehur ze skoraj pri koncu in mu skusal vstaviti kateter. secni kamni so mu to preprecili zato ga je poslal u lj (prva klinika). takoj je bil operiran. njegovo stanje je sedaj dobro, maha z repom, vendar se pozna, da je se bolan (zastrupitev). aja, je dalmatinc, star 5 let (pri dalmatincih je pojav secnih kamnov pogost) - zaradi takega metabolizma. zdle pa cakam fotra, da ga peljava na infuzijo;) lepo se mejte Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: zastrupitev krvi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines