mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:10:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 248344 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1515 : sobota, 26.01.2013 : 19:39:42 »

Res smo čis čis na koncu s člankom...  Grin Grin Grin

Vmes ko pa tako nestrpno čakate pa nekaj zimskih slikic naših bučmanov. Wink

Buxi


Betty


Kasja


in moja Bella, ki je praznovala že 6 rojstni dan..  ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1516 : sobota, 26.01.2013 : 19:49:39 »


ooooo vse najboljše bejbiki  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1517 : nedelja, 27.01.2013 : 04:11:50 »

Vse najboljše Belli za rojstni dan!  Kiss Kiss Zimske slikce so tudi krasne.. Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1518 : ponedeljek, 04.02.2013 : 17:44:15 »

Hvala za rojstnodnevne želje Smiley

Še par Bellinih ki res uživa v tem vremenu..  Kiss Kiss






Ja prav sumite resni fotoshootingi se spet dogajajo.. baje je Jana oznanla nov foto natečaj...  Roll Eyes Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1519 : sreda, 06.02.2013 : 10:53:15 »

Hehe, Jana čaka na slikce Cheesy Smiley

Sicer pa vabljeni k branju - Neža in Alenka sta pripravili prevod standarda za angleške koker španjele Kiss

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=513
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1520 : petek, 08.02.2013 : 20:13:50 »

Vau super lepe slikce od Belle, pa res zelo uživa na snegu... Cheesy Smiley
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1521 : nedelja, 03.03.2013 : 12:23:45 »

Ko sem konec devetdestih začela razstavljati s Teddy, smo skoraj vsako leto šli tudi v Gradec (Graz, Avstrija) in bili presrečni, ko smo dobili oceno odl. 2 ali odl. 3 ter ponosno hodili naokrog z modrim trakcem, pripetim na ovratnico.  Smiley
Občudovali smo prelepe pse v častnem ringu in potihem sanjali...

Z Buxijem in Nežo smo dobili prve CACE in R. CACIBE, s Kasjo decembra lani CACIBE - potem pa sta včeraj Neža in Kasja šli v Graz in osvojili EXC.1, CACA, CACIB,[/b] BOB IN BOG4Kiss Kiss Smiley
Moja Kasja v častnem ringu v Gradcu!!!!!!!! Skoraj nisem verjela, da je res.

Ni mačji kašelj zmagati v Gradcu, pod avstrijsko sodnico Sigrid Jarmer (vemo, kako stroga je), premagati blizu 50 španjelov... zato sem presrečna in se Neži zahvaljujem za enkratno friziranje in vodenje v ringu. Danes še garata na specialki, pričakujemo pa mnogo bolj "politično" sojenje... Bomo videli, vendar sta že z včerajšnjim rezultatom pokazali svojo vrednost.

Kasjo je fotografirala Neža prejšnji mesec.  Kiss


* Kasja recently .JPG (94.35 KB, 950x712 - pogledano 91 krat.)
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1522 : nedelja, 03.03.2013 : 12:38:43 »

joj, opravičujem se za povdarjen tisk - pozabila sem izklopiti ctrl B....staram se  sram
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1523 : nedelja, 03.03.2013 : 12:42:04 »


oooooo bravo neža in kasja  bravo bravo

držimo pesti še za danes  objem
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1524 : nedelja, 03.03.2013 : 17:34:57 »

Danes, na specialki smo dobili CACA, Kasja pa je bila najlepša večbarvna psica! Samo še 1 CACA nas loči od avstrijskega šampionata!

 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1525 : nedelja, 03.03.2013 : 20:33:54 »

A vidite to važičko, še domov ne pridem pa že vsi vejo kaj smo nrdil! Tongue  Wink

Kaj naj rečem? Niti v najbolj norih sanjah si ne bi upala mislit da bomo otvorili letošnjo razstavno sezono s takimi uspehi!
Kot je že alenka napisala je prvi dan sodila avstrijska sodnica Jarmer Siegrid, ki je Kasjo že ocenjevala na Pohorju lani. V konkurenci je imela 2 modri psici ena iz Avstrije, druga iz Češke, kateri je na obeh razstavah tudi premagala. Sodnica je bila zelo pikolovska in je podobno kot na Pohorju dala kar nekaj pravdobrih ocen, od psov pa je pričakovala odlično telesno kondicijo, ki jo je preverjala skozi ogromno število krogov, ki jih je pes v tistem neizmerno majhnem ringu poskusil naredit. Ne glede na to, da pa sem bila zelo skeptična (saj veste Avstrijski sodnik + Avstrijski psi...) je bilo sojenje korektno in upravičeno. Nenazadnje je poleg Kasje kot najboljšega samca izbrala modrega samca iz Slovaške, ki ga sama občudujem že od prve slike dalje.  ljubezen

Pa ena slikica Kasje (happy me) in sodnice Smiley


Danes pa je sodil Petr Studenik (ki je prav tako ocenil Kasjo par mesecev nazaj v Nitri.. v bistvu prav zoprno da imamo ves čas iste sodnike..). Podobno kot v Nitri je tudi tukaj dokaj vredu odsodil razrede potem pa je začel igrat svoje igrice za klubskega prvaka. Ko bi pred Kasjo postavil barvasto šampijonko bi bila tiho, tako pa žal ne morem bit. Tako CACIB samec prvega dne kot Kasja sta bila 2 za klubskega prvaka, oba mislim da za močno slabšimi psi. Tukaj je slika BOB (samec iz veteranov) in BOS (psica iz vmesnih):


Ampak vsake oči imajo svojega malarja in očitno sta te dva psa sodnika spominjala na njegovo vzrejo...  Roll Eyes Lips Sealed Tongue

Tole je pa še Kasja v gibanju  ljubezen


Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1526 : nedelja, 03.03.2013 : 20:50:17 »

Čestitke za tako lepe uspehe res vam gre fajn...  Smiley
Si vedno z veseljem pogledam vaše slikce. Cheesy
Logiran
TinaPino
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1527 : torek, 05.03.2013 : 09:51:17 »

Čestitke še tukaj!!!
Logiran
diva1
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #1528 : nedelja, 10.03.2013 : 15:21:25 »

Čestitke Kasji in Neži za odlično predstavitev in čudovite razstavne rezultate.  Smiley

Ja, saj ne bom prvič povedala, pa vendar še ena pohvala Kasji.  Mična je ta koker gospodična. Jaz se včasih pošalim in pravim da je "visoka parfumerija"... Cheesy

Tudi moja malenkost" je bila v Grazu v nedeljo, na klubski razstavi koker španjelov. Kar tako, iz "firbca". Saj nimam vsak dan prilike videti 50 kokerjev na enem mestu. 

Ja, mene  kot dolgoletno ljubiteljico te prečudovite pasme so najbolj zanimali "enobarvni" kokerji.  Pri teh se "znajdem", priznam, večbarvni pa niso moja "specialiteta".

Ampak glede na videno, se tudi jaz strinjam z Nežo, da je bila v razredu psic med večbarvnimi psicami njena "varovanka" Kasja razred zase.

Prav tako bi moralo biti tudi glede izbora najlepše psice te klubske razstave. Med "izbrankami" za podelitev tega naslova, sem glede na videno pričakovala da, bo Kasja proglašena za najlepšo psico .. Pa žal temu ni bilo tako. Sodnik se je odločil drugače...  Tako, da je tisti grenki "priokus" ostal. Ni zmagala najlepša.... 

Lažje je stati izven ringa in neobremenjeno gledati spremljati,komentirati,  kot soditi.. Psa in osebo, ki drži tisto razstavno vrvico...  Ampak,, kot je Neža rekla: "Vsake oči imajo svojega malarja..Upam, da je Neža že "pozabila"...

Sem pa se tudi jaz iz Graza vrnila z "mešanimi" občutki, tudi z malce grenkim priokusom.  Pa ne zaradi sojenja, ampak zaradi splošnega" vtisa".. Zakaj?

Včasih sem vedela (tudi brez razstavnega kataloga), kdaj so v razstavnem ringu na ocenjevanju samci in kdaj samičke.  Razlika je bila "očitna". Samci so (bili) večji, močnejši, kompaktni, močnejša glava.. Ni se jih dalo zamenjati.. Opažam, da se te zunanje "razlike" med spoloma vedno bolj zabrisujejo..  Samci postajajo "podobni" samičkam..Majhni, drobni... Višina max 37, 38 cm, pa teža, tako na oko 12 kg.. "Mere po standardu za psičke..

Nisem kupila razstavnega kataloga. In po enih 15 miniutah opazovanja in uživanja , sem bila trdno prepričana, da spremljam ocenjevanje enobarvnih psičk. Ko pa sem si sposodila katalog, skoraj nisem mogla verjeti.. Samci.

Do tega "spoznanja" sem prišla že večkrat. In nekako posledično ugotavljam, da gre vzreja kokrov v "minimalizem".. In psi, ki dosegajo  "NORMATIVE" IZ STANDARDA O KOKRIH, tako glede prdpisane višine in kilaže (samci 39-41 cm in psičke 37-39 cm), izgledajo v razstavnem ringu med temi zminimiziranimi primerki pravi SLONI, ORJAKI.. In na mojo veliko žalost prav tako ugotavljam, da jih tudi sodniki slabše ocenijo, kot bi jih lahko.. Očitno jim niso "všečni".. Ja, "moda" narekuje ocene.. Na žalost.
In modni psi so očitno tisti manjši...

In že kar nekaj časa nisem videla sodnika, ki bi vzel meter in izmeril višino tem majhnim  "modnim" primerkom.. Ja, znajo pa letati z metrom okrog tistih "ta večjih".. Vem pa, da če bi vzel meter in izmeril višino, bi jih moral kar nekaj "izločiti"... To pa bi bilo skrajno "nehvaležno" početje..  Ja, tudi sodnikom očitno ni več enostavno... In težko je ugoditi in ugajati  vsem sodelujočim. Ter izpeljati ocenjevanje tako, da bosta volk in koza cela in sita..

Me pa neizmerno  veseli, da je klubski prvak postal črni samec - veteran. Mene osebno spominja na tisti  zame t.im. "prvobitni" originalni tip koker španjela, kot ga poznam.. Močan, kompakten, "robusten". S tisto zame tipično španjelsko glavo...  In imela sem to srečo, da sem ga imela v rokah..
Njegov lastnik mi ga je "osebno" predstavil .. Hvala Madžarki Eriki, da mi ga je "predstavila"..

Imela pa sem se lepo. Odlična družba, prijazni ljudje, lepi psi...  Skratka, lepo preživeta nedelja. 

P.s.
Zgoraj napisano je izključno gledanje z mojega "zornega" kota.. In sploh ni nujno, da imam "prav... Jaz sem globoko iz prejšnjega tisočletja.. In ne dohajam "mode"... Ja, še vedno pa rada pokukam kokerje.. In tako bo ostalo. Cheesy Cheesy Cheesy










Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1529 : petek, 15.03.2013 : 16:15:18 »

Ah diva1, sem se pa že navadila na to sceno... sicer si pa bolj umaže ime sodnik ne pa mi, ki smo razstavljali. Sploh se mi je zdelo popolnoma nekorektno s strani Petra, da je po konačni razstavi vzel "najboljšo psico" v roke, jo zrihtal in slikal, potem pa objavil slike oz. jih posredoval vzrediteljici (čehinja), da jih je objavila ona. Lej sorry, če je psica bila popolnoma nepostrižena na razstavi nimaš kaj na računalniku brisat in risat dlako. To, to se mi je pa res zdelo ogabno.  butnglavc  bruham

Ja kot sem sama že velikokrat rekla je zelo zanimivo da se sodniki večinsko odločijo izmeriti prevelikega psa. Do sedaj sem samo 1x videla meter ob očitno premajhni psički, lani v Wellsu, pri ameriških koker španjelih. Drugače ne merijo, kar je škoda ker je standard tu zelo ozko pisan.

Joj zdej pa res moram že poslat ta tekst, mam vse take zadeve noter izpostavljene.. Samo še 1 sama stvar mi para živce.. upam da bom kmalu. Tongue

Medtem pa Bella in današnja uživancija:




Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines