mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:28:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 248357 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1545 : ponedeljek, 20.05.2013 : 19:33:39 »

Torej, Buxija smo poredili in ga skupaj z Nezzekom poslali v Budimpešto na WDS. Bila sta prav imenitna, Buxi je dobil odlično oceno in bil izbran med 8 finalistov v skupini 23. prvakov!  Cheesy
Sodil je Moray Armstrong iz legendarne psarne Bitcon, zmagal pa je prelep SH CH iz Norveške.

  Smiley  Smiley  Smiley

Alenka



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1546 : ponedeljek, 20.05.2013 : 20:05:42 »

Čestitke Alenka! Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1547 : sreda, 22.05.2013 : 13:35:29 »

Moram še dodati da so se naši sosedje Madžari res potrudili z organizacijo, vse je potekalo gladko, hale so bile OGROMNE in ringi za kokre so bili res veliki, tako da se je tudi po 20 psov v njih popolnoma izgubilo. Wink Veliko boljše kot lanski Salzburg!

Nekaj utrinkov:

Izbor 9 najboljših šampijonov (Madžari ne ločujejo barv, a moram reč, da je bil sodnik popolnoma v prid barvnih, saj jih sam tudi vzreja.. Smiley ).


Samo malo za pomoč...
- Prva v vrsti sva z Buxijem; Int/A/Cro/Sk Ch Tamalanna Buxus Sempervirens,
- poleg naju je top koker finske za preteklo leto (na koncu je bil 2 v razredu); Coastline Johnny B Good,
- sledi mu pes vzrejen v ameriki, drugače Aust/Am Ch (3 v razredu); Ashwind's Ivy League,
- za njim pes iz italije; Francini's Privat Colection,
- rdeč je top koker Nizozemske in 2 najlepši pes v grupi za 2012 (pes katerega sliko gibanja sem skomentirala par postov nazaj Wink ); Albert z Vejminku,
- nato krasen pes iz Portrugalske;  Am/Esp/Int Ch Haradwater Nobleman (njega si zapomnite še za kakšen teden, vse ob svojem času),
- za njim lanski EWW + BOB + BOG2; Bachelor of Black Mirage,
- plavec je fenomenalen samec iz Norveške, ki je postal GbShCh in rBIS na največji klubski razstavi v Angliji (bil je tudi letošnji WW); Rainstorm's Latests News,
- zadnji pa je pes iz Rusije, če se ne motim je osvojil BOB na eni od Eurasia razstav (4 v razredu); Nickel and Dimes Oh Boy .

Vsekakor line-up poln kvalitete in nazivov Wink In res sem ponosna da sva stala ob njih po izboru sodnika katerega vzrejo res občudujem (še vedno je moj all time favorit njegov ShCh Bitcon Troubadour Wink ).

Še close up prvih treh:


Svetovni prvak je torej postal GbShCh Rainstorm's Latest News


 ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen


In pa prekrasna svetovna prvakinja, hči samca, ki je bil na naši evropski vice EW (njegov brat je bil EW in BOB): Rainstorm's No Doubt


BOB je nato osvojil pes iz veteranov, pri starosti 10,5 let. Vsi smo pričakovali tak izid, saj je sodnica, ki je sodila BOB enostavno zaljubljena v rdeče (in tokrat mislim da je neprofesionalno podelila BOB psu samo zaradi barve, ne pa tudi kvalitete).

Over all je bila kvaliteta zelo zaskrbljujoča, pri samcih razen v razredu šampijonov skoraj da nismo imeli na čemu pasti oči. Res je da mladih, puppyjev, veteranov in pa psic nisem imela možnosti gledat, a od videnega lahko WOW pse preštejem na prste ene roke.

Sicer je bilo pa super videt kar nekaj starih prijateljev, to je zame še zmeraj največji "point" takih razstav. Smiley Upam, da mi uspe naslednje leto na Finsko...  Cool Cool

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1548 : sreda, 22.05.2013 : 16:21:02 »

Vau Neža super ti gre in res se spoznaš na razstavljanje in tvojo pasmo...  Ta psicka na zadnji slikci je pa tudi meni zelo lepa. Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1549 : ponedeljek, 27.05.2013 : 21:35:16 »

No naj se še malo pohvalim...  Grin Cheesy Cool

Včeraj smo preživeli krasen dan na Hrvaškem, na razstavi CACIB Varaždin. Po pol letnem odmoru sem se namreč odločila prijaviti Bello na razstavo, in mislim, da sem naredila prav. Wink
Pod sojenjem Tine Sterguljic Krušič je Bella osvojila odlično 1, CAC, CACIB, BOB in BOG!!  ljubezen ljubezen ljubezen ljubezen

Psici za CACIB:


in pa line-up za BOB:


BOB Smiley



Seveda smo čakali tudi na grupo kjer je sodnica izbrala Bello kot najlepšo predstavnico FCI skupine!!!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Moj komentar??
 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Shocked Cool  Shocked Shocked Cheesy veselje veselje plesalec plesalec wtf Azn
(neki tazga najbrž..)

Moja Bella med 10 najlepšimi psi razstave? Uahhh nisem si nikoli mislila da bom to doživela, in še zmeraj ni prišlo za menoj.. samo tale pehar krasi mojo polico in mi poskuša dopovedat da je vse skupaj res Smiley


Res sem ponosna da sem jo ohranila v fantastični kondiciji, da je lahko konkurirala vsem psom pri svojih 6,5 letih. Marsikatere pse pri tej starosti nehajo razstavljati, ona pa mi vsako leto dokaže da je ena tistih, ki zorijo kot dobra vina.. z vsakim letom boljša. Wink In mislim, da ta slika iz gibanja pove dovolj. Smiley



Sicer pa je ta vikend bil produktiven še zaradi ene "malenkosti"... še malo bo za počakat Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1550 : ponedeljek, 27.05.2013 : 21:39:02 »


bejbi ... še tukaj čestitke  bravo Afro
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1551 : ponedeljek, 27.05.2013 : 21:44:56 »

Čestitke!!  bravo
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1552 : ponedeljek, 27.05.2013 : 21:55:38 »

Uau, čestitke puncam  bravo objem

Sicer vseh teh BOB(G)ov in CAC(IB)ov še vedno ne razumem  Roll Eyes  predaja, vem pa, da je fajn, če jih pes ima čim več  Wink Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1553 : ponedeljek, 27.05.2013 : 23:51:05 »

Nazzek, čestitke  bravo

A lahko samo eno "blont" vprašanje? Zakaj pa držite vsi hendlerji pse z desno roko čez gobček na fotki? A to je zaradi položaja glave ali kako drugače?

@Čarka, domača naloga te čaka za naredit, v natisovi temi kar nekaj strani nazaj je vse za "blondinke" (take kot sem tudi jaz) lepo po kmečko pojasnjeno Wink

Sicer pa - malo anleščino tolčejo, malo francoščino, naši šampioni Smiley
BOB - best of breed
BOG - best of group
CAC - Certificat d’Aptitude au Championnat
CACIB – Certificat d’Aptitude au Championnat International de Beauté
... potem imaš pa še ful enih naslovov, za prvaka mladih, pa BIS (best in show) pa ... tu mač, je dolga domača naloga Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1554 : torek, 28.05.2013 : 07:49:30 »

Hvala vsem! Kiss
Hehe zato jo primem čez gobec da je firbec pri miru in se ne obrača proti kameri Wink Saj načeloma tud jaz tega ne maram ker se ne vidi glave, samo kdaj ti nepustijo izbire  Evil Potem je pa bolje to kot pa da je cela zvita na štengah  Tongue

Pri nas je zdaj nastala šala da je Bella postala BOG...  Roll Eyes Sam jaz bi jo prej spakirala v tole ->  Evil <- kategorijo..  Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1555 : torek, 28.05.2013 : 10:24:19 »

Hvala za potešen firbec, nezzek Smiley
Zdaj mi je jasno - optimalno je, da je videt cel "stranski ris" (kot bi rekli v tehničnem jeziku), lepo poravnano silhueto, ne pa da je glava naprej obrnjena, ane?
V bistvu od pogleda spredaj razen v ringu (ko psa itak vidiš v živo) niti ne fotkate, je vedno poudarek na pogledu s profila, kajne Wink

No, kakorkoli, meni je najlepša fotka, ko obe skupaj tečeta ljubezen BOG Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1556 : sreda, 29.05.2013 : 15:32:19 »

Vau čestitke Neža za tako lep uspeh z Bello!  bravo  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1557 : torek, 11.06.2013 : 19:10:53 »

Tako ko smo se javljali iz WDS-ja sem omenila, da si zapomnite tegale samca:


Izbor 9 najboljših šampijonov (Madžari ne ločujejo barv, a moram reč, da je bil sodnik popolnoma v prid barvnih, saj jih sam tudi vzreja.. Smiley ).


Samo malo za pomoč...
...
- (L-D, 6 v vrsti) nato krasen pes iz Portrugalske;  Am/Esp/Int Ch Haradwater Nobleman (njega si zapomnite še za kakšen teden, vse ob svojem času),
...

Zdaj pa vam bom razložila zakaj.. Wink
Vikend v Varaždinu ni bil krasen le zaradi fantastičnih Bellinih rezultatov ampak tudi zaradi nove pridobitve: Black Lords Betty Boop aka Bonnie!!!!
Kakšna je veza med Nobelmanom in Bonnie? Naša mala črna princesa je njegova vnukinja (po mamini liniji).
Nekaj slikic princeze  ljubezen ljubezen ljubezen



Pa še mal  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss


A sploh rabim rečt, da jo že vsi po vrsti obožujemo??  Roll Eyes Tongue Tamala ima fantastičen karakter in brez problema se je ujela z ostalimi. Pravi srček, komaj čakam, da jo začnemo razstavljati! Smiley

Še kakšna informacija več pa na spletni strani. Wink
http://tamalanna.net/bonnie.htm
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1558 : torek, 11.06.2013 : 21:05:21 »

Lepa je Bonnie. In lepo ime ima...   Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1559 : sreda, 12.06.2013 : 18:15:04 »

Hvala Lynn! Smiley

Ja kljub temu da je v rodovniku Betty Boop (in bi bilo povsem logično da jo kličemo Betty), je mala morala spremeniti ime, saj je Betty že pri hiši (mama Belle, Buxija in Kasje).
Z alenko sva kar nekaj časa razmišljali o imenu, da bi bilo podobno Betty a ne preveč, toliko da bi se psici še vedno ločili med seboj (čeprav, ko nekoga pokličeš itak vsi pritečejo.. Tongue ). No in ker sem jaz izjemen pristaš tega, da se ime izbere vsaj nekako v smilsu rodovniškega sem enostavno "zgooglala" Betty Boop voice actresses, in jo našla; Bonnie Poe, ki je posodila glas med 1933 in 1934, ter ponovno leta 1938. Obe z alenko sva se takoj zapičili v to ime, kajti ustreza vsem kriterijem.
Tako je naša Bonnie postala Bonnie torej.  ljubezen

Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines