mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:12:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 247876 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1590 : torek, 24.09.2013 : 09:03:34 »

airdale10 oprosti sem ti pozabila odgovorit.. Ja pridemo v Vrtojbo z Bonnie ampak nje si ne upam dat se v JH, se mi zdi da ni se zrela za tolk casa stat v vrsti in delat cudne like..  Tongue
Mogoce bom imela Bello seboj, njo lahko dobis brez problema, ker razstavljala se najbrz ne bo. Za 100% ti pa se ne morem nic rect..  Wink

Hvala Lynn! Hehe ja veliko ljudi je norih na poletje, jaz pa uzivam ob pogledu na zasnezeno pokrajno.. In nobeno vroce poletje se ne more primerjati z mrzlim svezim zrakom zime (pa se zuzkov ni nikjer..)  Smiley
Stvar okusa v glavnem  Wink
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1591 : torek, 24.09.2013 : 14:11:12 »

Hvala za odgovor Neža!  Smiley Saj ti bom še kaj pred Vrtojbo na privat napisala.  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1592 : nedelja, 29.12.2013 : 18:41:40 »

Pok… pok… pok…

Upam, da je pri vas kaj bolj mirno. Pri nas je, ne glede na to da smo na vasi, pokanje aktualno že od začetka meseca. K sreči Bella ni streloplašna, nasprotno, pokanja se ne boji tudi če prihaja izpred naše hiše; teče k oknu, maha z repom in gleda kaj je ta "žur" zunaj..  Roll Eyes Kiss
Mene osebno ne moti toliko, bolj sem kisla zaradi vremena.. moker, deževen in meglen Božič.. ne to ni za nikamor, jaz bi sneg, zasnežene hribe, ful minusa.. Potem bi vsaj imela voljo da peljem Bello ven, tako pa..  Lips Sealed
Tičim v hiši in delam vse kar na "tem grdem faxu" od nas zahtevajo. In končno sem si vzela pavzo tudi za kakšen up-dejt tukaj na mojpes.net-u. Smiley

Če naredim re-view za letošnje leto lahko rečem samo to, da je bilo, iz stališča pesjanov, zelo pestro. 5 novih Ch titul, od tega 2 mednarodni razstavni prvakinji (Bella in Kasja-3 mesece po svojem prvem leglu), avstrijska, r. srpske in mladinska slovenska prvakinja… Ni kaj punce so osvojile kar nekaj odmevnih rezultatov.


Poleg razstavnih uspehov pa je tu še F-leglo in z njim prva čokoladna serka v sloveniji. Smiley




Upam, da bo naslednje leto polno prijetnih dogodkov, toplih ljudi in mahajočih repkov. Smiley
(pa še obujanje spominov na lansko zimo..)
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1593 : nedelja, 29.12.2013 : 22:04:19 »

Bella je ista kot moj Poppy, gremo ven na sprehod in poči in jaz se po mojem bolj ustrašim nepričakovanega poka kot Poppy, on voha veselo naprej, če pa poči v bližini hiše pa teče k oknu in se malo jezi, tako kot da čuva. Smiley Tudi mene moti to kislo vreme, dež in megla kar naprej.. Čestitke za vaše uspehe, vaša čokoladka je prava lepotička. Kiss
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1594 : torek, 01.04.2014 : 10:38:02 »

Pravkar sem ugotovila, da se na teh straneh nismo javili že od lanskega leta!  Tongue  Nujno je torej, da nekaj malega napišemo o tem, kaj počnemo v Tamalanni.  Cheesy

Za nami sta dve veliki razstavi, CACIB Ljubljana in CACIB Padova in neizmerno smo zadovoljni z uspehi naših mladih in malo starejših tekmovalcev!  bravo

V Ljubljani smo se postavili s 4 tekmovalci: Buxi je prvi dan postal SLO CH, Kasja pa je naslednji dan, poleg tega, da je osvojila slovensko prvaštvo, postala še najlepša samica, saj je osvojila CACIB in BOS. Prvič smo predstavili tudi naša mlada upa, čokoladno Frajo in oranžnega Fraxija in oba sta se res izkazala, obakrat z lepim opisom in zelo perspektivno oceno. Predvsem drugi dan je bil za nas izredno zanimiv, saj nam je sodil sodnik iz Finske Juha Kares (slavna psarna Chic Chix, eden najboljših vzrediteljev in sodnikov na svetu), zato mi rezultati tega dne pomenijo še toliko več! V BIS ringu sta nastopila naša mladiča, prvi dan Fraja, naslednji dan Fraxi ,vendar pa ne eden ne drugi nista bila opažena (kakšna stara zgodba je to, kajne - španjele opazijo le takrat, ko jih vodijo znani ...   Lips Sealed ).

To je bil res vzpodbuden začetek leta.

V soboto 29. marca smo odšli v Padovo, kjer smo razstavljali mamo Kasjo in oba njena otroka, naša dvojčka Frajo in Fraxija, tokrat prvič v zahtevni skupini mladih španjelov. Za to razstavo sem se odločila predvsem zaradi sodnice Roxane Opris, ki je tudi sama vzrediteljica kokeršpanjelov (Roxicocker) in seveda, ker sem pričakovala zelo veliko konkurenco. Nisem se zmotila, prijavljenih je bilo 57 kokeršpanjelov... (v nedeljo na Barju jih bo 9...  sram ). Dosegli smo krasne rezultate! Vsi trije so zmagali vsak v svojem  razredu, s hudo konkurenco. Kasja se je potem borila še za CAC in ga osvojila, čisto na koncu pa se ji ni več ljubilo (mislim, da se že počasi pripravlja na gonitev  Wink ), vendar je kljub temu osvojila rCACIB!

Najbolj nas je razveselil Fraxi, ki je osvojil naziv JBOB - torej najlepši mladi španjel! Ponosna pa sem na vse tri! Dobili so krasne opise, predvsem je sodnica vse tri opisala kot "odlične tipe" in vse tri označila za elegantne. To je tisto, kar sem si želela, zato hvala Neži za odlično hendlanje kljub bolezni in seveda solastnicama Martini in Anami!  Kiss  Kiss  Kiss

Pohvalila se bom še z objavo v reviji Kužek.  Cool  Napisala sem 6 strani dolg članek o koker španjelih, Neža pa je prispevala čudovite fotografije naših kokerčkov. Tako da, dragi prijatelji na mojpes.netu, veste, da migamo!   veselje

Alenka
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1595 : torek, 01.04.2014 : 10:40:26 »

Dodajam še nekaj fotografij!


* Tamalanna Cassia Corymbosa - kopija.jpg (98.94 KB, 1150x811 - pogledano 140 krat.)

* Tamalanna Fragaria Mosquata - kopija.jpg (97.48 KB, 1200x818 - pogledano 171 krat.)

* Tamalanna Fraxinus Excelsior - kopija.jpg (95.12 KB, 1150x824 - pogledano 160 krat.)

* CACIB LJUBLJANA 2014.jpg (69.68 KB, 781x960 - pogledano 153 krat.)
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1596 : torek, 01.04.2014 : 18:31:39 »


Čestitke našim zvezdam tudi od

Pure Paws Slovenia - Croatia



[attachment deleted by admin]
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1597 : sreda, 02.04.2014 : 10:04:06 »

Čestitke tudi od mene, za vaše uspehe.. Ampak Tamalanna Excelsior mi je pa fuuul lep! Cheesy Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1598 : četrtek, 10.04.2014 : 16:14:30 »

Joj čisto premalo se javljamo..  sram sram

Pretekla nedelja je bila za nas zmagovito obarvana. Tokrat smo se udeležili razstave CAC Barje v mladi zasedbi. Wink
Fraja in Fraxi, naša barvna dvojčka, sta se namreč prvič v Sloveniji predstavila v razredu mladih, kjer sta oba osvojila prva slovenska PRM-ja! Ker pa to ni bilo dovolj, sta se pomerila še za najlepšega mladega psa, kjer je torkat zmagal Fraxi, ter vsak še za najlepšega v spolu. Fraja.. je bila skoraj da pridna, SKORAJ  Evil  Evil in tako ostala pri nazivih PRM in JBOS, medtem ko je Fraxi vzel stvari veliko bolj profesionalno ter sodnika Jožeta Marklja iz Slovenije (drugače tudi vzreditelj španjelov) tako očaral, da mu je pri še ne polnih 10 mescih dodelil naziv najlepšega samca in najlepšega v pasmi - BOB!  Cheesy  Cheesy



A nismo se ustavili samo pri pasmi. Fraxi je imel 3 BIS nastope, najprej za mlade (kjer ga sodnik ni izbral), nato za najlepšega v 8 FCI skupini, kjer je ponovno sodil Jože Markelj in mu dodelil 3 mesto ter za najlepšega psa lovskih pasem, kjer ga je Francesco Chocetti iz Italije postavil na 2 mesto!!!!!

Kaj sploh lahko rečem? Ostala sem brez besed, drugič v razredu mladih in 2 BIS naziva za našega mladega fanta!  ljubezen bravo veselje Azn




Res sem vesela, da imamo dva tako perspektivna <3 v dveh redkih barvah, kjer je težko doseči visoko kvaliteto. Upam, da se kmalu spet javimo s kakšno lepo novico Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1599 : četrtek, 10.04.2014 : 18:28:57 »

Čestitke Cheesy, lepo vas je brati, Fraxi je pa tudi meni zelo lep!  Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1600 : petek, 25.07.2014 : 20:04:42 »

Spet me dolgo ni bilo, ampak zaradi dobrega razloga (aka. fax Smiley ).
A zdaj so tudi zame prišle mislim da zaslužene počitnice. In ni dolgo trajalo, da sem spet postala tista “pasja Neža”. Dva tedna po zadnjem izpitu sem se namreč že odpravila na dolgo pot v Malvern. Za kokeraše bi to že moralo povedati dovolj, za ostale pa … v Malvernu (UK) je vsako leto v juliju največja specialka za angleške koker španjele. Letos je bilo prijavljenih 333 kokrov, tako, da smo res imeli kar nekaj za videt.
Marsikdaj občudujem slike iz tujine in si mislim waw, kakšne krasne pse imajo tam. Vsi tako močni, lepo urejeni, s krasno dolgo dlako in edino normalno je da si enkrat greš to lepoto ogledat v živo.

Tisto krasno navdušenje in naivno mišljenje preden te zadane resnica, ja bi z veseljem ostala v njem, a po drugi strani sem srečna, da sem vse to videla na lastne oči. Ker zdaj še bolj cenim vsakega dobrega psa ki ga vidim tu okoli. Ker anglija ni to kar se vidi po slikah.

Kaj me je pravzaprav tako motilo? Poskušala sem gledat večji del barvnih samcev in psic in moram rečt da sem bila zelo razočarana nad tistim, kar sem uspela videt.
Samci so bili po večini nenormalno masivni, tako že na meji kakšnega večjega, masivnejšega španjela. Odprte oči, težke glave, masivna telesa, mehki sklepi. Nič “sporting” na njih kot to zahteva standard. Pri samcih so po večini šli v čisti ekstrem, kar potrjujejo tudi izjave vzrediteljev, ki trdijo da mora samec imeti najmanj 41 cm (za tiste, ki ne veste je to zgornja meja v standardu naše pasme).
Še bolj kot to pa se moram ustaviti na karakterjih. Psi so popolnoma zamorjeni, ni videti tistih “wagging tails”, nikjer ni tiste vesele španjelske navdušenosti ampak le težka zamorjenost in nejevolja. Tak karakter in slaba zgradba ter masivnost pa logično pripeljejo do tega, da se samci ne morejo normalno gibat. Od tromestne št. prijavljenih samcev sem videla mogoče 6 takih, ki so bili res dobri moverji, od tega sta bila 2 veterana, 2 pa iz celinske vzreje.

K sreči so psice veliko boljše, bolj tipske, kratke, kompaktne, nemasivne a kljub temu prave koker “cobby, sproting type”. Ne pravim da so vse perle a v primerjavi s samci so mnogo boljše.

Kar takoj postavi logično vprašanje kako imajo lahko tako lepe psice pri takih slabih samcih. No mogoče zato, ker tistih samcev, ki te lepe psice “delajo” nismo videli. Ker so to že upokojeni psi, ki v življenju samo še uživajo v produciranju novih generacij. Kar je tudi potrdilo vsako “čekiranje” kataloga, ko mi je v oko padla kakšna psica ali pa kakšen od redkih samcev.


O zmagovalcih raje ne bom izgubljala besed ker so evropske razstave in sodniki kar se politike tiče vajenci proti temu, kar se je dogajalo tam, ampak to je že druga tema. Smiley


Bi pa pokomentirala par stvari na splošno.
1) Bojim se za pasmo. V angliji praktično ni več psov, ki bi jih lahko koristili, evropejci pa na veliko uvažajo pse iz anglije, kar zna marsikateri problem prinesti sem. Žal še vedno mnogi mislijo da kar je iz anglije spada avtomatsko v smetano vseh kokrov. Bojim se za karakterje, bojim se za zgradbo. K sreči v angliji nisem opazila agresije, kot je pogosta pri enobarvnih v evropi, a ne morem rečt, da mi je bila angleška apatičnost psov kaj prida pri srcu.
2) Kokri so ena zelo pokvarjena scena. Mislim zelo zelo pokvarjena scena. Ali pa sem jaz slepa, kar mislim da nisem. Recimo, da kot vizualec nisem. Sprašujem se kako lahko ljudje po 30 letih vzreje enostavno popustijo, pustijo da gre kvaliteta njihovih psov rakom žvižgat. Ne saj ne rabim odgovora na to, ker mi je jasno. A zakaj ne morejo enostavno končati, zakaj je treba zapirati pot mladim navdušencem, ki imajo še celo lepe pse, ki si zaslužijo marsikaj več kot le plasma v razredu. Ljudje niso neumni, po določenem času odnehajo in mlade generacije se tako izgubljajo. Sama se močno sprašujem kaj bo čez 10–20 let, ko bodo te stari vzreditelji odšli iz razstvnih krogov. Kdo jih bo nadomestil? Kdo bo skrbel, da bo prijavljenih 300+ kokrov na specialke? Ne vem. Upam, da se najdejo novi obrazi, ki bodo poskrbeli da se bo po angliji spet sprehajalov veliko zavidanja vrednih psov.
Enako pa velja tudi za evropo, le da je tu vseeno več ljudi, ki so trmasto vzstrajni. Ker je pač lažje najti razstave, kjer prav tako lahko dosežeš lep uspeh, kar je v angliji praktično nemogoče.
3) Ne morem se odločit ali so ljudje toliko pokvarjeni ali pa toliko slepi, da dobrih psov enostavno ne prepoznajo več. Kako lahko v razredu masivnih psov, ki ne dvignejo repa (kaj šele da bi z njim mahali) edini pes ki se z veseljem giblje izgubi? Zakaj je tako težko opaziti dobrega psa oz. zakaj ga je še težje nagraditi, ko pa si več kot očitno zasluži. In to ne leti le na sodnike, kako lahko ljudje koristijo pse, ki so več kot očitno polni hib. Zakaj se temu nihče ne upre? Je res lažje uporabiti zveneče ime in upati, da bo na ta račun prišel tisti žarek slave tudi na potomce?
4) Izgublja se pravi grooming naše pasme. Psi v angliji so bili kar velikokrat bedno urejeni, imeli so preveč dlake ali pa neke čudne frizure. Sama sem potovala v skupini parih vzrediteljev in dan prej sem pomagala urejati 8 psov za razstavo. In ne glede na to kako samovšečno se to sliši, mislim, da so naši bili daleč najbolje urejeni (no saj vsak pes je šel skozi tri roke perfekcionistov, bi že bilo čudno če ne bi bili Wink ).
No ampak velikokrat vidim tudi po evropi, da več truda vložijo mladi vzreditelji ali pa novi vzreditelji, ker si želijo, da bi njihovi psi kar se da lepo izgledali, medtem ko pridejo stari vzreditelji skozi itak na račun svojega imena oz. obraza.


Ok anglija je pač svoja zaprta scena, ki bo sama sebe uničila s takim odnosom kot ga kažejo. A v evropi imamo vzrejne komisije, vzrejne preglede. Nekje zelo stroge, drugje pa samo zato, ker pač morajo biti.
Zakaj se nihče v komisiji ne pobriga kaj se spušča v vzrejo? Zakaj se ne preveri uvoženih psov, paritvenih kombinacij ali pa psov samih. Zakaj se ne pregleda ali so primerni za vzrejo skozi realne oči in ne tako da pač vsi dobijo odlično brez neke realne selekcije. Da se spusti skozi pse z manjkajočimi zobmi ali pa dedno agresijo (oboje diskvalifikacijske hibe po našem standardu), te pa potem veselo producirajo. In to ne eno ali pa 2 legli v življenju ampak poparijo vse kar pač lahko (kar lahko nanese 100 mladičev v recimo samčevem življenju).

Kar me res boli je to, da se kupci sami tega ne bodo uspeli pozanimat. Utopično je, da bi znali brat rodovnik in vedet kateri od psov je tisti, ki znano nosi agresijo ali neko drugo hibo. Kupci samo slepo kupijo, komisija in tudi vzrediteljeva vest pa bi morali opraviti ostalo. Da na “trg” pridejo le psi, ki so tipični predstavniki pasme. Ki bodo tisto, kar si družina/posameznik želi, ko se odloči za našo pasmo. Torej karakterno stabilnega, neplahega, NEAGRESIVNEGA psa.

Pasma je že imela en hladen tuš in bojim se, da se bo ponovil še preden bi kokre spet lahko spravili na tak glas, ki jih realno opisuje. A dokler se bodo tu sprehajali "vzreditelji", ki pač parijo ker lahko in nimajo odprtih oči in pregleda se situacija pač ne bo mogla spremenit.


Upam, da vas nisem preveč zamorila s tem pisanjem, a bojim se, da se ljudje še premalo zavedajo kaj se dogaja.


Pa še slika mojega zmagovalca med samci, ki je bil 2 uvrščen v svojem razredu.


Ki ni bil lep le ko je stal ... Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1601 : torek, 11.11.2014 : 19:00:09 »

Španjelsko življenje Wink Cheesy

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1602 : torek, 11.11.2014 : 19:07:24 »



ja ...  Cry reva boga ...  Cry fejst se matra

ampak jo je pa užitek pogledat kako dober pogled ma ... deeeej puuuuust meeee v dnevno  Tongue
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1603 : torek, 11.11.2014 : 19:14:22 »

Ful ji je hudo, res ... pa kdo je sploh kriv da je dobila tole kost? Tongue

Hahaha dnevna ja ... za vse tiste, ki pravijo, da kokri niso več sposobni nest nobene zadeve, tale kost je že 2x romala v dnevno sobo brez kakšnega večjega mučenja. Enostavno si je dama zamislila da je zunaj za njeno razvajeno ritko prehladno ... pa se je pa kost nesla v posteljico. Da dami ne bi bilo slučajno premalo udobno. Tongue

 veselje bravo  ljubezen ljubezen Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1604 : torek, 11.11.2014 : 20:30:59 »

Vau, kakšna kost!  Shocked Pa sej je večja od nje same. Grin
Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines