mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:35:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Program za šolanje nevarnih psov
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Program za šolanje nevarnih psov  (Prebrano 17976 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« : petek, 07.11.2008 : 08:05:52 »

http://www.vurs.gov.si/si/javne_objave/program_za_solanje_nevarnih_psov/

Me prav zanima, kako bo tale program izgledal Huh
Logiran

Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #1 : petek, 07.11.2008 : 08:10:07 »

Najbolje, da VURS povabi Cezarja v Slovenijo.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : petek, 07.11.2008 : 08:16:18 »

Očitno še sami ne vejo, kako naj bi zgledalo, zato iščejo predloge in če prav razumem tudi izvajalce. Če se bo naša tršica potegovala za ta tečaj, jo podpremo Wink.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : petek, 07.11.2008 : 13:37:33 »

A se lahko prijavim za službo Cheesy  kje Huh  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #4 : petek, 23.10.2009 : 08:47:04 »

http://24ur.com/novice/slovenija/preostala-je-samo-se-evtanazija.html
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : petek, 23.10.2009 : 09:05:04 »

 Lips Sealed

Mislim kakšni članki, podobne bedarije kot zadnjič na sosednjem forumu, kjer je naenkrat delo s klikerjem zanič, zato ker ga en inštuktor ne obvlada in ni znal prenest naprej svojim tečajnikom. Ampak da to pišejo laiki na forumu, tu pa dejansko novinarji takšne kvasijo in to na najbolj branem portalu Angry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6 : petek, 23.10.2009 : 09:08:31 »

He he, ja vem, spremljam.

Škoda, da ni več informacij o vedenju psice, v kakšnih situacijah je prišlo do ugrizov, itn...
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #7 : petek, 23.10.2009 : 09:09:45 »

Če se bo naša tršica potegovala za ta tečaj, jo podpremo Wink.

Ne bo potrebno, ker se ne bom. Ampak hvala vseeno. Smiley

lp, Katarina

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #8 : petek, 23.10.2009 : 09:22:09 »


Znimivo Wink. Bom spremljala komentarje.... spet bo večina folka požrla vso pamet tega sveta. Lips Sealed
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #9 : petek, 23.10.2009 : 09:34:49 »

     

     Ja no, pa saj link pravi "error"!!!!!!!!!!!!!!!!! Grin Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : petek, 23.10.2009 : 11:03:47 »

5, 4, 3, 2, 1,.... odstevam do pljuvanja po klikerju. Smiley

Mi je pa zanimivo, da sta v celi Sloveniji samo dva, ki sta se bila pripravljena prijavit za ta program. Ce sem prav razumela clanek?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : petek, 23.10.2009 : 22:40:13 »

kako sovražim vse to komentiranje kmetavzarjev, ki mislijo, da so požrli vso pamet sveta Angry
psice sicer nisem (s)poznala, saj je šla na isti dan, ko sem postala ''frej zanjo',' v večna lovišča... Undecided
vendar po razgovorih sem dojela, da je bilo res najbolje to kar se je zgodilo, in sicer evtanazija...
4x ugriz človeka, psica ni bila predvidljiva, šole ki so z njo imele opravka v začetku pa problema niso jemale resno...

KDO bi takšno psico posvojil; NI ga junaka, ane Sad

skogkatt,
sprašuješ o ugrizih... na sosednjem forumu je bilo rečeno, da ne moreš od dobermana pričakovat, da ne bo čuval svojega doma... vendar kolikor je meni znano, je prišlo do grizenja tudi izven teritorija te psice...

morda res škoda, da je bila psica na hitro uspavana, pa vendar ga v celi SLO ni bilo junaka, ki bi se spopadel s problemom... ane... Huh oz. to do določenih oseb niti prišlo ni...

glede te psićke je nastala cela štorija in res mi je žal, da je nisem spoznala Tongue bi morda potem lahko vsaj konstruktivno sodila  Roll Eyes
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : sobota, 24.10.2009 : 07:51:06 »



Mi je pa zanimivo, da sta v celi Sloveniji samo dva, ki sta se bila pripravljena prijavit za ta program. Ce sem prav razumela clanek?

Nista se samo dva prijavila, v članku lepo piše, da vurs ni odobril programa od KZS.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #13 : sobota, 24.10.2009 : 08:21:59 »

Se pogovarjate o dobermanki Bes?
Žalostna zgodba. Nevem zakaj se nobeden ne vtakne v vzreditelja.
Baje je celo leglo tako. Verjetno ni edino.
Poznam osebo, ki jo je Bes napadla in videla sem rano. Groza!
Moti me pa iskanje krivca. Sedaj so vsega drugi krivi. Halo!!
Da se lahko zezneš pri nabavi psa razumem. Pse si ogledujemo na razstavah. Tam so ja najboljši primerki. In socializirani.  
Lastnik je imel prej nemškega ovčarja, ki ga je sam šolal!!!!!!
Videla sem precej psov, ki so bili "izšolani" doma. Rajši se jim izognem. Pa lastnikom tudi.

Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.10.2009 : 00:09:03 »

5, 4, 3, 2, 1,.... odstevam do pljuvanja po klikerju. Smiley
Itak, da "klasiki" in "klikeraši" pljuvajo drug po drugem, če le nanese prilika. Ketera metoda je prava in katera daje boljše rezultate, bi bila po mojem spet razprava brez konca.

Bi pa tu še enkrat izpostavila vprašanje, na katerega še nisem dobila smiselnega odgovora. Torej: ali je ali ni pomemeben karakter psa?

Namreč: bereš eno temo. Vsi v isti rog, da se psa ne izbira (predvsem) po videzu, da je treba poznati pasmo in značaj. Bereš malo naprej, druga tema, bolj ali manj iste osebe; da je vse odvisno od lastnika, da ni "neurejenih" psov, ampak so samo "neurejeni" lastniki.

In mi ni več nič jasno. Ali torej moram najprej poznati x-število predstavnikov določene pasme in njihovih lastnikov, preštudirati pisno gradivo in najprej ugotoviti, ali sploh lahko vozim s takšnim psom ali ne. Ali pa; si izberem psa izključno na podlagi videza, ker je itak vse odvisno od tega, kako bomo ravnali z njim od trenutka, ko prestopi naš prag.

Potem pa imam še eno vprašanje za vzreditelje: koliko pozornosti pri iskanju paritvenih kombinacij posvečate značaju v razmerju do videza?
(Moj zoprn občutek je, da bore malo. Ravno na podlagi splošno razširjene ideje, da si bo že bodoči lastnik psa uredil po svoje. Hm. Zakaj pa potem kupujem ravno vašo pasmo in ne katerekoli druge? Izključno zaradi videza verjetno ne; to smo obdelali na začetku. In se spet vrtimo v krogu.  Undecided)
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Program za šolanje nevarnih psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines