mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:57:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje brk
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje brk  (Prebrano 14420 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : nedelja, 09.11.2008 : 19:39:50 »

Dolgodlakim pasmam, kot so shih tzu, lhasa apso, tibetanski terier, maltežan, yorkshirski terier itd. se brkov za razstave definitivno striže

definitivno ne striže

Nezzek, seveda ne Wink

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #16 : nedelja, 09.11.2008 : 19:51:45 »

Joj pa saj njej so brkov sploh ne vidi!! Grin Grin Kiss

Zdaj sem pa malo zmedena.. ali je razlika med tipalnimi brčicami (take kot na prvi sliki v mojem postu-bele) in brki??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : nedelja, 09.11.2008 : 22:54:05 »

Tole na sliki so definitivno brki, nekje v vsej tej dlaki pa so tudi tipalne brčice. Če bi pri tako odlakanem psu hoteli postriči tipalne brčice, bi mu morali posneti vse brke oz. vso dlako z gobca, toda potem se tak pes ne bi mogel razstavljat. Zato ni res, da vsem psom na razstavah brijejo brke (oz. tipalne brčice). Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #18 : ponedeljek, 10.11.2008 : 07:30:10 »

Torej jaz Belli postrižem tipalne brčice, kar pa ima od brk (v bistvu kaj nima od brk) pa s prsti potrimam...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : ponedeljek, 10.11.2008 : 12:11:37 »

Sram naj vas bo. Še malo, pa bomo po vzoru Amerikancev mačkam rutinsko amputirali kremplje, psom pa rezali glasilke. No tisti, ki od svojih psov nekaj več zahtevamo - recimo gibanje v temnih prostorih, vemo zakaj pes rabi brke (beri tipalne dlake)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #20 : ponedeljek, 10.11.2008 : 12:24:51 »

Meni je pa naša Missy tooolk lepa z dolgimi tipalnimi brčicami in tistimi dooolgimi ˝tipalkami˝ nad učkami. Ravno včeraj sem gledala, kako dolge ima Kiss Kiss Kiss
Ne vem sicer kako je z razstavljalci in zastvanimi psi in koliko to vpliva na lepoto/oceno, ampak jaz ne bi moji zmešanki postrigla nikoli.... Tudi rodovniškim nismo nikoli strigli.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : ponedeljek, 10.11.2008 : 12:26:44 »

Kot sem že rekla, pri nas se marsikateremu razstavnemu psu (seveda odvisno od pasme), tipalne brčice brije (pudlji itd.), v tujini pa je to marsikje nesprejemljivo in se to ne počne več.

To je sicer vse kar vem, saj sama nimam pasme, kjer bi se to počelo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 10.11.2008 : 12:29:38 »

Hja, pa tudi čez dan si z njimi pomaga.

Pes, kolikor je meni znano, zelo na blizu ne vidi in da kaj locira si pomaga z vohom in brčicami. Res ni tako "hudo" kot pri mačkah, ampak je razlika.

To so njihovi "prsti".

V bistvu, jaz tega pri psih, ki sem jih opazovala na razstavi nikoli nisem opazila razen nekaterih pasmah, res pa je, da niti nisem posebej gledala, ampak tudi nihče, ki ga poznam in razstavlja tega ne dela...

Ja kdaj se je pa to pojavilo v bistvu?
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #23 : petek, 20.02.2009 : 16:36:29 »

Evo, našla temo šele par mesecev kasneje ampak ok.
Me je Nezzek vzpodbudila z njeno anketo, da napišem svojem mnenje.
Meni se zdi popolnoma neetično psom strižti brke, saj je dokazano, da niso okoli gobčka slučajno, ampak imajo svojo funkcijo, ki jo psi s pridom uporabljajo. In žal, če vse živo poberemo od drugih razstavljavcev, je to pri nas zopet ena od modnih muh, saj vsi po vrsti strižejo psom brke sram
Nekoč je bilo samo par razstavljavcev, ki so brke strigli, danes pa, ko sem se o tem pogovarjala z nekaj razstavljavci, jim je to samoumnevno.  Sad
Zanima me predvsem, če ljudje sploh vedo, zakaj ima pes brke in kaj mu "pomenijo" ali sploh niti tega ne vedo in jim je to tako kot bi sebi obrili brke in ima potem za njih pes pač "lepši gobček". .... Za moje pojme bi morali biti takšni "lepotni" posegi na razstavah prepovedani. 
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje brk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines