mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:58:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZNAČAJ PSA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZNAČAJ PSA  (Prebrano 33253 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #90 : sreda, 14.12.2011 : 11:03:19 »

Pes se ne rodi agresiven, pač pa se lahko rodi s karakteristikami, ki se kasneje pri zrelem psu razvijejo  v agresivnost - če se tega z zgodnjo in dosledno vzgojo in socializacijo ne prepreči.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #91 : sreda, 14.12.2011 : 18:40:23 »

Točno tako. Sama mladiča agresivnih staršev niti pod razno nebi vzela. Sem mela in vidla že kar nekaj "šol" na ta račun in se ni za hecat. Karakter je sestavljen tudi (ali pradvsem) iz podedovanih lastnosti. Sicer pasem itak sploh bilo nebi.
AndražM, upam, da s tvojim prispevkom nisi mislu, da lahko psa kar tako malo spremeniš. Lahko se ga usmeri, dobro navadi na najrazličnejše situacije, marsikaj lahko povdarimo ali preusmerimo in imamo pod kontrolo, sploh če znamo s psom sodelovati na njemu razumljiv način, ampak spremeniti v pravem pomenu besede ne moremo nobenega psa (ali človeka Wink )
Se pa skozi razvoj in odraščanje res "spreminjajo/mo". Faze odraščanja (hormoni), okolje, izkušnje usmeritve veliko pripomorejo, ampak tistega kar prinesemo s sabo na svet ne moremo spremeniti pa če se še tako "farbamo" Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #92 : sreda, 14.12.2011 : 18:44:22 »

Se absolutno podpišem pod to, da je genetika pri pasjem karakterju zelo velikega, če ne odločilnega pomena. Še najmanj sfališ, če si prej zelo dobro ogledaš oba starša.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #93 : sreda, 14.12.2011 : 20:46:36 »

Pa še nekaj: z vzgojo in šolanjem se da narediti marsikaj. Ampak to je tako bolj na površini. V nekaterih okoliščinah genetika kljub vsemu "ven udari".
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZNAČAJ PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines