mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:09:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.  (Prebrano 379639 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #75 : petek, 05.12.2008 : 10:16:30 »

V živo so slikce še lepše, Steva  Wink.
Sicer pa, imate vi tudi podobna mačka-otrok veselja trenutno, če se prav spomnim iz neke druge teme? A imate kje kako temo s foto materialom za potešit firbec radovednih forumovcev?

Moram pa seveda najprej pohvalit Pici, ker je to njena tema. Super se razume z našo malčico. Ju sicer poskušam nadzirat, ker se otroci znajo preveč razživet. Včasih v navalu navdušenja naša lumpa namreč začne na vso moč mahat z rokami in 'božat' Pici tako, kot lahko 9-mesečnik pač boža... Ampak Pici - ona prede!! Huh Enostavno si tako želi bližine, da dovoli čisto vse (kar je včasih tudi preveč...). Po stanovanju pa itak patruljirata večinoma v paru. Pa igračke si tudi 'sestrsko' delita, hehe.

Glede hrane je pa tako, da je mama vege (ata se noče pridružit, smrk...), mala zaenkrat tudi še, če se temu glede na njene podvige sploh lahko tako reče. Seveda pazimo in umikamo - nočem postat 'mačja mama' v kakem čudnem pomenu besede, ki zabriše meje med človek in žival. Se mi zdi prav tako. Ampak naša ta starejša maca Milenca ima tam okrog 8kg in če je hrana na višjem, je zanjo, kot da je izginila iz obličja zemlje - kaj zemlje - vesolja...! Jo je treba vsake toliko vseeno dat na tla, da nam revca ne ''umrčka od lakote''.

LP vsem!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #76 : petek, 05.12.2008 : 11:01:52 »

Sem odprla novo temo - 'Mačka v družini z otroki' ...

Se mi zdi, da je res ogromno predsodkov in napačnega mišljenja na tem področju. Lepo povabljeni vsi, ki imate izkušnje, fotografije, da se oglasite s svojimi pozitivnimi doživetji, da malo razsvetlimo to področje. Smiley

Naša Picika bo vsekakor poročala tudi tja.  Tongue

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26821.0.html
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #77 : petek, 05.12.2008 : 11:34:16 »

Joj FŽ, upam da se moje pisanje NI bralo kot kakšen predsodek Undecided - jaz definitivno podpiram sobivanje otrok in živali od samega otrokovega rojstva Smiley.
Vsekakor pa je neprijetno če večkrat zalotiš otroka kako je iz mačje/pasje sklede, sploh pa surovo meso.
Sem samo hotela dati dober nasvet, nič drugega. Da je to zaradi druge mace nesprejemljivo, tega pa nisem vedela.
Tudi moji otroci imajo pasjo družbo in tega sem vesela. Je pa tamala pač stara že tri leta preč, tavelik pa 8, tako da takih konkretnih težav s hranjenjem pač nimamo. Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #78 : petek, 05.12.2008 : 11:46:53 »

Nene, Kocka, sploooh ne. Jst ne berem med vrsticami Smiley. Pa za zamero boš morala tud kaj hujšega ušpičit  Wink

Samo na misel mi je padlo ob tem, da bi za razne zaskrbljene mame, ki se zbirajo na otroških portalih itd. prav prišla še kaka malo bolj 'objektivna' informacija iz druge strani. Bom tudi jaz kdaj pejstala, čeprav ne obiskujem preveč teh zadev, ker so v glavnem paničarke in komplikatorke tam, pa še podpirajo potem ena drugo...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #79 : petek, 05.12.2008 : 11:52:03 »

Ampak naša ta starejša maca Milenca ima tam okrog 8kg in če je hrana na višjem, je zanjo, kot da je izginila iz obličja zemlje - kaj zemlje - vesolja...! J

FŽ,

moji jedo brikete iz ene sklede in zdaj ko Merlin hujsam, sem brikete umaknila na omarico v predsobi (Merlin sicer ve da so tam, ampak se ni sestavila 1+1, tako da se ne skace gor). Moj Azo ima prav tako 8kg, pa sem ga nekaj dni gor postavljala, da je doejl, da so tam in zdaj ni nobenih problemov (druge dve sta tudi takoj pogruntale, da morata samo gor skocit). Je pa precej semsno, ker prej sem se vedno drla "dolll!!!!!", zdaj pa vsak ko malica na omarici cvikne, ko grem mimo in jim ni jasno, zakaj se ne derem Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #80 : petek, 05.12.2008 : 11:54:55 »

Aja, to pa ja. Predsodkov je svet poln do zadnjega kotička.
Kar lepi fejst pocukrane slikce tvojih treh nagajivk in dodaj kakšno stvarno informacijo na to temo, morda se katera mami le omehča in svojemu škratku privošči malo živalske dlake, sline in topline Wink
Jaz teh otroških forumov ne berem Lips Sealed in sploh nisem vedela, dokler nisem prebrala tukaj, da je taka fobija na skupno bivanje mačk in dojenčkov Sad
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #81 : petek, 05.12.2008 : 12:00:49 »

Gargamel, a ti imaš same težkokategornike  Roll Eyes
Mislim, da živali kr vedo kako zagrabit in kako se obnašat okrog nežnih bitij. Seveda morš bit previden, ampak to ne pomeni, da ko pa maček vstopi v sobo, da panično grabiš otroka. Moji bodo tudi deležni živalske bližine. Jim tega za nič na svetu ne bi odrekla.
Pici super si  Kiss
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #82 : petek, 05.12.2008 : 12:33:38 »

da je taka fobija na skupno bivanje mačk in dojenčkov Sad

ne samo na skupno bivanje...najini kolegi imajo vsi otroke/so noseci/so ravnokar rodili...pa je vsak na povabilo h nam, odgovoril v stilu: a pa so macke ciste? a se lahko dojencek kaj naleze? Jst raje nebi, dalke pa to...skratka efekt tak, kot da prsitonost macke poskodouje/okuzi dete. a niso stereotipi in tradicija fajn? Roll Eyes
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #83 : torek, 09.12.2008 : 10:00:12 »

...

Gargamel, jaz tudi razmišljam o tem, da bi malo zmanjšali doze hrane, ker tole ne pelje več nikamor.
Milenci se delajo - hja, no - 'joške', ko sede in da noge skupaj - take prav lepo viseče  Roll Eyes   Smo že dosegli mejo razumnega, pomoje...

Pici se je pa tudi malo 'popravila', odkar je prišla k nam, zato se bojim, da ne bi šla še ona po njenih stopinjah.
A tvoji tudi tekmujejo za hrano?

Pici je namreč nasmrtpozornostiželjna muca, včasih vse skupaj meji že na obsesijo... Če božaš koga drugega, takoj prileti in se 'uturi' zraven, če nagovarjam Milenco, priteče kot veter in začne na ves glas mjavkat in se postavljat pred njo kot bi hotela rečt: 'Lej me, jaz sem tuki, z mano se pogovarjej no!'. In isto je s hrano - čim gre Milenca k skledici, priteče od nekod še ona in se prav matra jest magari suhe brikete - pa četudi je minuto prej pospravila svojo dozo meska. Kadar ju med jedjo dam narazen, Milenca poje isto, Pici pa kar bistveno manj. Samo je kar težko tekat za njima in gladat, kdaj katera je, pa umikat brikete in jih nazaj postavljat...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #84 : torek, 09.12.2008 : 10:31:54 »

ajoj, Picika, ti si debestična mačkonka!  Cheesy Tanartabolša!  Cheesy Faca in frajerka in carica in modelka in za povrh še xxl mušnis.  Cheesy
Ni druge kot bit presrečen, da te imajo (ane FŽ Smiley).
Jst bi dala 5 let življenja, da bi bli moji mačkoni tolke, pa četudi je menda že kar malo preveč, mečkabilni, res. Tko pa lahko samo čakam, da se jim slučajno zljubi malo me pocrkljat in to je to. Undecided  Ah ja, desci (imam namreč, pa res zgolj po naključju, same mačje fantke no desce pač že).
Pici - pridna bod! Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #85 : torek, 09.12.2008 : 10:37:16 »

Milenci se delajo - hja, no - 'joške', ko sede in da noge skupaj - take prav lepo viseče  Roll Eyes   Smo že dosegli mejo razumnega, pomoje...
Grin Grin Grin Tudi naša Missy ima tole - se je začela rediti in smo jo sedaj spravili na normalo, je sedaj ravno prava - ˝joške˝ so pa ostale Roll Eyes Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #86 : torek, 09.12.2008 : 10:40:17 »

Joj, župca, ti pa res kravale delaš brez veze - zakaj pa misliš, da so modni kreatorji izmislili bikini? Nabaviš lepo Milenci enega, pa mir  Cool Pa še za Piciko, seveda, da ne ne zakompleksa, revčka boga  Kiss  Grin

http://www.cybersalt.org/cl_images/1zzzzxa/cats/catsummer.jpg

Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #87 : torek, 09.12.2008 : 11:14:00 »

Cats - ti si .. ...   Grin  Grin  Grin
Samo oranžni muci rep preč, tigrasto pa v črno-belo barvo pa bo...  Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #88 : sreda, 10.12.2008 : 08:52:20 »

ne samo na skupno bivanje...najini kolegi imajo vsi otroke/so noseci/so ravnokar rodili...pa je vsak na povabilo h nam, odgovoril v stilu: a pa so macke ciste? a se lahko dojencek kaj naleze? Jst raje nebi, dalke pa to...skratka efekt tak, kot da prsitonost macke poskodouje/okuzi dete. a niso stereotipi in tradicija fajn? Roll Eyes

No, stereotipi in tradicija je res nekaj tanarboljšga..... Tongue Roll Eyes Tongue Huh
Pa vseeno en kup težav... čeprav živali še blizu niso prišle. Eh...
Pici, ti si ena zlata mačica, kar uživaj. Zdej je čas za obloge, hujšali boste poleti, ane?

Čohca! Pa še kakšen posladek za čez!

Polonak
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #89 : četrtek, 11.12.2008 : 02:28:09 »

Bikini  Grin Grin Grin To je pa skor tako, kot štumfi za stonoge  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Leteča Pici, gospa Milenca in njuna speča trnuljčica E.T.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines