mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 09:32:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 972944 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1830 : torek, 07.04.2009 : 13:05:13 »

Ej, kakšen potopis ste nam pripravili. Za ime Bela golobica pa nisem vedela. Imam zelo lepe spomine na opisane kraje, sva bila pred leti z možem na kratkih počitnicah tam in sem ful uživala. Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1831 : torek, 07.04.2009 : 13:10:22 »

Ej, kakšen potopis ste nam pripravili. Za ime Bela golobica pa nisem vedela. Imam zelo lepe spomine na opisane kraje, sva bila pred leti z možem na kratkih počitnicah tam in sem ful uživala. Wink

A mogoče kdo ve, zakaj je Bela golobica?? Poskušam najt na netu pa mi še ni ratalo  Smiley


Flip je pregled zobovja zelo dobro prenesel  Roll Eyes. Verjetno si je mislil tole: "O kakšen velik golob. Malo je čuden, ampak nekaj perja po glavi že ima." To pa verjetno zaradi haltija. Na takšnih gužvah je zvest spremljevalec, pa Flipovo pozornost je lažje pridobit. So se pa včasih že haltija ustrašili, da je nagobčnik in potem delajo kroge okrog Flipa. Se saj meni ni treba boriti s Flipom, ker nima koga pohodt  Tongue


Danes smo bili spet pod napadom. Bilo je strašno. Mislim, da so vzeli Flipa na piko, napadena sem bila pa jaz. In to od goloba. Načrtovanlo jih je več, napadel je samo eden. Čakali so, da pridemo do točke trka in švisk, se spusti en golob dol iz drevesa, točno par centimetrom stran od moje glave  Shocked. Nisem ga videla. Lahko pa trikrat ugibate, kdo ga je. Vse golobe ima preštete. Flipi se z dušo in telesom vrže pred mene, da me zaščiti. Požrtvovalno skoči v zrak in šavsne proti golobu. Golob v milisekundi spremeni smer za 15 stopinj, kar ga reši iz zob strašnega bodyguarda Flipa. Golob odleti. Flip pristane na tleh in gleda po ptičarsko za golobom in si misli: "Šment, tale skok bo treba zvadit."  Ljudje gledajo mene, potem Flipa, nekaj jih zastane, spet drugi se smejijo, tretji odkimavajo, eni ploskajo (ok to sem jaz dodala  Tongue). Skratka, moje vprašanje je, ali so že kdaj golobi pokončali človeka in kako se pred tem zaščitit?

Lp, od zelo uživčene (ta izraz si bom sposodila, upam, da ne bo narobe, ker drugega ne najdem in je ta idealen  Wink) moonbeam  Lips Sealed
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #1832 : torek, 07.04.2009 : 15:11:17 »

ojoj...tole pa že sliči na kriminalko...  Wink)   he he he...

Lp, od zelo uživčene (ta izraz si bom sposodila, upam, da ne bo narobe, ker drugega ne najdem in je ta idealen  Wink) moonbeam Lips Sealed

a si mislila "uživčnene" - tako se reče po Missyjini slovnici Smiley
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1833 : torek, 07.04.2009 : 15:37:21 »

A mogoče kdo ve, zakaj je Bela golobica?? Poskušam najt na netu pa mi še ni ratalo  Smiley
Moja laična razlaga... verjetno ime izhaja iz krščanske simbolike. Golob pomeni mir, bela barva pa pomeni čistost, nedolžnost. Torej bi bela golobica predstavljala nekaj dobrega in čistega.
Pred Plečnikovo "obdelavo" se je cerkev imenovala cerkev Gospodovega vnebohoda.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1834 : torek, 07.04.2009 : 17:36:01 »

Golob je v krščanstvu simbol sv. Duha.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1835 : torek, 07.04.2009 : 17:52:53 »

Golob je v krščanstvu simbol sv. Duha.
Tudi, ja.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1836 : torek, 07.04.2009 : 20:17:26 »

O, Flipi pa uživa. Si bo ogledal celo Slovenijo.

Samo, da se ne bo poškodoval, ko te bo prihodnjič branil pred golobi.

lp

Sandra in en poljubček od Kaje
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1837 : torek, 07.04.2009 : 23:47:36 »

Moja laična razlaga... verjetno ime izhaja iz krščanske simbolike. Golob pomeni mir, bela barva pa pomeni čistost, nedolžnost. Torej bi bela golobica predstavljala nekaj dobrega in čistega.
Pred Plečnikovo "obdelavo" se je cerkev imenovala cerkev Gospodovega vnebohoda.

Verjetno je to res povezano. Je pa zanimivo, da nikjer ne pojasnijo razloga, zakaj se tako imenuje.

Samo, da se ne bo poškodoval, ko te bo prihodnjič branil pred golobi.

lp

Sandra in en poljubček od Kaje


Po mojem niti opazil ne bi, da mu kaj manjka. Pozdrav Kaji nazaj  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1838 : sreda, 08.04.2009 : 10:57:43 »

Danes sem dobila tale odgovor iz MS, glede Bele golobice  Smiley


''Primerjavo z belo golobico je povzel sedanji bogojinski župnik po nekem arhitektu (a se ne spomni več imena), ki je o cerkvi pisal na sledeč način:
"... lebdi na bregu kot bela golobica..."


Torej jo je tako poimenoval nek arhitekt, ki je pisal o njej. Res zanimivo!   Smiley
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #1839 : sreda, 08.04.2009 : 11:15:27 »

A ni bela golobica tudi ena vrsta gob?
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1840 : sreda, 08.04.2009 : 12:39:29 »

''Primerjavo z belo golobico je povzel sedanji bogojinski župnik po nekem arhitektu (a se ne spomni več imena), ki je o cerkvi pisal na sledeč način:
"... lebdi na bregu kot bela golobica..."
Zanimivo.
Meni je domišljija delala čisto v drugo smer... (se mi je že nebo odpiralo Roll Eyes-verjetno zaradi vročine)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1841 : sreda, 08.04.2009 : 13:10:36 »

Zanimivo.
Meni je domišljija delala čisto v drugo smer... (se mi je že nebo odpiralo Roll Eyes-verjetno zaradi vročine)


He he  Smiley. Sem jaz tudi mislila, da je ta tvoja smer legitimno potrdljiva  Tongue. Upam, da ni prehudo, z vročino. Mi smo se kuhali za vikend  Roll Eyes

A ni bela golobica tudi ena vrsta gob?

Od gob imaš slanikovo golobico, zeleno golobico, modrikasto golobico, brezovo golobico, črnikasto, lešnikova, modrolistno, sinjo, usnjasto, vijoličnobetno golobico... Bele nisem našla  Tongue. Očitno je tale golobica zelo popularna  Smiley

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1842 : sreda, 08.04.2009 : 13:13:04 »

A ni bela golobica tudi ena vrsta gob?

Samo golobica.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1843 : sreda, 08.04.2009 : 13:15:40 »

Ja, tudi jaz nisem bele našla. Mogoče bi bila bela, če bi bila gnila  Grin
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #1844 : sreda, 08.04.2009 : 20:40:46 »

A ni bela golobica tudi ena vrsta gob?
Mogoče si jo zamenjala z mlado poprovko (poprova mlečnica), starejša postane lijakaste oblike in jih je vse polno.
Drugače pa obstajajo tudi bele gobe, ki niso gnile in so užitne. Eno od njih sva lani z Župo v gozdu jedli - in preživeli Grin (Župa je dobila čisto malo pikico, bolj za šnoflo, kot pa za v gobec dat).

moonbeam, zdaj ti pa že res čisto temo smetim Lips Sealed.
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines