mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 14:58:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 975712 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4620 : četrtek, 04.11.2010 : 12:14:02 »

Flili - Flipi Roll Eyes Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4621 : četrtek, 04.11.2010 : 12:22:11 »

moon, a si halti uporabljala tudi v kombinaciji s flexijem? Jaz sem ga zaenkrat samo z običajnim povodcem, ker se mi zdi, da jo flexi ves čas malo zateguje, tudi ko se lepo obnaša. Misliš, da kompliciram in bi lahko bila tudi na flexiju, ko ima halti na glavi?

Sem uporabljala halti na navadnem povodcu in na fleksiju. Vedeti moraš, kaj je halti in kaj pomeni, če ga pri neki hitrosti povlečeš. To ni ovratnica in fajn je, če si previden. Poznam halti že 15 let in mi znam delati z njem. Samo paziti moraš. Je pa res, da je fajn, če je pes navajen na halti preden sploh greš na kolo. Ti še najbolje veš, kje ga lahko uporabljaš pri svojem psu. Jaz sem tudi Rokija na kolesu najprej na haltiju okrog vozila, potem ko sem pa ocenila, da je pripravljen brez, smo ga pa ukinili.
Speedy, pri fleksiju je mogoče le to, da je skoz malo napet, ker ga noter vleče, zato se zdi, da se mora malo bolj potruditi da kam pride, medtem ko je na navadnem povodcu skoz popuščeno. Ampak meni so to ni zdelo nek problem, sploh pri 30 kg psu in če sem ocenila, da je fajn, da ima na fleksiju halti, ga je imel in ga to ni oviralo. Če pa misliš, da haltija na fleksiju ne potrebuje, jo vodi brez.   

Draga moon Shocked Shocked
Točno tako kot Flili pleše pred ˝medvedom˝ naša Missy pleše pred skoraj vsakim psom Cool. Razen NO, njih se zares boji in to tudi pokaže.
In pazi sceno - sploh če je pes velik, ga lastniki začnejo vlečt stran, ker ocenijo, da se ga mala kao presrana Missy BOJI Shocked Shocked butnglavc butnglavc predaja predaja
Ne moreš verjet, res. Šele ko jim povem, da tkole blesavo leta, ker jih vabi k igri, se nekateri pomirijo in popustijo psa, nekateri pa še po tem ne...

He he, Missy pleše  Tongue  Ja, eni psi tako bezljajo sem in tja od strahu in se poskušajo snet z ovratnice, zato mogoče mislijo, da je Missy strah. Amm Missy, a pol boš naslednjič zaplesala pred Flipijem. Take ima Flipi najraje  Cheesy 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4622 : četrtek, 04.11.2010 : 12:23:10 »

Flip je najbolj priden žleht kolesar!  Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4623 : četrtek, 04.11.2010 : 12:25:33 »

Ja, vem kako izgleda, ko se boji.  Čisto drugače Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4624 : četrtek, 04.11.2010 : 12:26:20 »

Jaz pa nimam kolesa  sram ker takšnega, kot si jaz želim, je čez 1000 €  jezen butnglavc in bom najbrž še dolgo brez.  Roll Eyes

Flipi, res si priden spremljevalec kolesarke  Kiss sem se pa zelo nasmejala, kako si zalil tista dva drevesa.  Grin Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4625 : četrtek, 04.11.2010 : 12:29:30 »

A veš, timing is everything Wink Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4626 : četrtek, 04.11.2010 : 12:36:58 »

Uf Branka, če bi jaz čakala na tisto kolo, ki si ga želim, pa avto, ki si ga želim, bi lahko čakala in čakala  Tongue 
Tole kolesarjenje s Flipijem je tko trening za Flipa, zato jaz načeloma na potrebujem neke hude mašine. Bo verjetno naslednje kolo tudi nekaj povprečnega, da bom lahko Flipija peljala kolesariti in niti ne bom upoštevala svojih želja. Po možnosti takšno, da bodo zavore prijele  Roll Eyes  Sem glih Boštjanu razlagala zadnjič, da zdaj je pa res čas, da zamenjam, ker je zavorna pot, khm...  Roll Eyes
 
Ja, vem kako izgleda, ko se boji.  Čisto drugače Tongue

Jaz sploh ne dvomim o pogumu Missy  Kiss  Ampak, tale ples na kratkih noga bi pa res rada enkrat videla  Cheesy Wink   
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #4627 : četrtek, 04.11.2010 : 13:05:32 »

Speedy, pri fleksiju je mogoče le to, da je skoz malo napet, ker ga noter vleče, zato se zdi, da se mora malo bolj potruditi da kam pride, medtem ko je na navadnem povodcu skoz popuščeno. Ampak meni so to ni zdelo nek problem, sploh pri 30 kg psu in če sem ocenila, da je fajn, da ima na fleksiju halti, ga je imel in ga to ni oviralo. Če pa misliš, da haltija na fleksiju ne potrebuje, jo vodi brez.   
Ja, skoz je malo napet, ker ga noter vleče in to nisem ziher, če je ok. Hvala za opis tvojih izkušenj. Verjetno bo še najbolje, da poskusim še s fleksijem in jo pač opazujem, kako bo... Je pa Neli po kilaži skoraj za polovico lažja od Flipa, tako da vprašanje, kako bo... Eh bom probala čim manj komplicirat in sprobat zadevo, pa bomo videli, kako bo. Aja, ob kolesu ipd. ga ne uporabljam (v bistvu teka ob kolesu nisem nikoli prakticirala). Nujen pa je tam, kjer pričakujem npr. druge pse, ker čisto podivja (skače, glasno laja in se tako zaganja in vleče, da komaj še diha, če je pripeta na ovratnico), ko kakšnega zagleda/zasliši in ne more/sme do njega. Brez haltija je v takih situacijah nikakor ni za umirit.


Hvala in Kiss vsem kosmatim in repatim. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4628 : četrtek, 04.11.2010 : 13:21:51 »

Bom še tukaj, še enkrat napisala, da ne bo kdo poskušal kaj takšnega doma.

Flipi teče po cesti strogo ob kolesu in fleksi ni spuščen. Torej kak meter stran, strogo ob kolesu. Tale del, kjer je posnetek, je na sprehajalni ob Savinji, kjer avtomobilov ni. Takole s fleksijem voziti psa je nevarno. Jaz Flipu pustim dolžino fleksija samo na makedamski ob Savinji, pa še to grem jaz zelo počasi, se skoraj ne premikam. Zatikanje fleksija ali povodca na kolo je nevarno in tako se ne kolesari s psom. Jaz sem fleksi zataknila samo zato, da sem lahko posnela tole minuto. Povodec držiš v roki. Pa še nekaj. Midva s Flipijem kolesariva že 2 leti. Najprej sva kolesarila leto in pol na haltiju, zdaj pol leta že brez. Flip ve, da je sekanje pred kolesom na levo prepovedano. Potem ve, da če je kaj med njim in mano, da mora  okrog po moji strani in tako, da se zatika okrog dreves ali grmovij. Še vedno obstaja možnost, da to naredi, zato je pri odpetem fleksiju, hitrost mojega kolesarjenja ekstremno počasna, da lahko odreagiram.
 
Kako lahko kdo kolesari s svojim psom, ve še najbolje sam. Da lahko midva kolesariva takole, je bilo vloženeg kar nekaj truda in energije in tole ni nastalo čez noč. Ko kolesarim ne gledam okrog, ampak samo Flipa in opazujem njegove odzive, da lahko pravi čas odreagiram.

Me zdaj ena gospa kopira in svojega terierja vozi na kolesu na fleksiju in izgleda porazno  Lips Sealed  Ženska psa sploh ne obvlada, ne posluša nobenih ukazov in bezlja sem in tja. Torej, niti podrazno ne kopirajte tega.

Samo toliko, da boste razumeli kje je nastal posnetek in kako sem se kolesarjenja lotila jaz. Jepa še vedno bolje, da če je pes preveč naporen za ob kolo, da greste pač peš. 

Upam, da sta razumeli  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4629 : četrtek, 04.11.2010 : 13:23:40 »

* da se NE zatika okrog dreves in grmovij
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4630 : četrtek, 04.11.2010 : 17:03:29 »

Župa ima podoben plesni korak Grin.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #4631 : petek, 05.11.2010 : 01:22:37 »

Kdo da ni žleht?  Roll Eyes  Tle je celo en posnet dokaz   Tongue

http://s407.photobucket.com/albums/pp154/moonbeam1983/?action=view¤t=10052009002.flv&newest=1

Oprosti, ampak v tem filmu nastopa samo en žleht lik - in to ni Flip!  Angry
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #4632 : nedelja, 07.11.2010 : 21:50:10 »

Vidim, da šefica noče nič napisat Roll Eyes Pa tooolk velik je za povedat Cheesy
Najprej Cool moram povedati, da je bil Flipi danes groooznoooo priden  Grin


A-a-a, a sm priden, a-a-a-? Azn




Celo takooo zelooo priden, da je na samo celjskem sijalo sončece  Grin





Danes je namreč lepota Flipi Flopijeva prestopila med... NOSKE bravo






Začelo se je s teorijo, kjer so vsi pozorno poslušali velike besede tršice Smiley














Flipi je še posebej nazorno pokazal kaj in kako si misli o novi nalogi, ki se jo je spomnila njegova šefica Grin

Aha, a tko, ja, ja, razumem, slediti moram stopinjam...





Vklopiti moram nos. Urejeno, nos vklopljen Smiley





Pozoren moram biti na vsak atom, ki ga je za sabo pustila moja "vaba" D-d-d-d, pozornost, obvladamo, itak Cheesy





Vse jasno, a to je to?





Ajojmene, njej mora še enkrat razložiti butnglavc





Dolgačas Evil





A-ha, zdej pa bo Cheesy

   





A lahko, že, nooo. Pa kaj počne tolk cajta butnglavc





Akcija!!!! bravo bravo bravo











Zmagu sem!!! veselje









Za nagrado sem lahko zbutal Roxy-ja Evil









Pa če jst nisem en tak pasji multipraktik, potem pa tudi ne vem, kdo je Tongue




Noski, resno konkurenco ste dobili v svoje vrste Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4633 : nedelja, 07.11.2010 : 21:55:54 »

Super reportaža.
Bravo. Afro
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4634 : nedelja, 07.11.2010 : 22:25:58 »

 Grin  mislim kere face  Grin  Od dolgčasa in čakanja, reveža  Roll Eyes    Multipraktik  Afro   Pa sama tršica se je pripeljala k nam v Celje za te instrukcije. Hvala Xena Kiss 
Roxyjeva, super reportaža  Cheesy   Šefica je bila preveč zasedena, da bi slikala, smo pa veseli, da je Soul naredila posnetke, ker so super  Afro
Logiran
Strani: 1 ... 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines