mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:09:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes za zunaj
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes za zunaj  (Prebrano 21677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #15 : petek, 14.11.2008 : 12:52:38 »

Jaz imam mojega mešanca med NO in huskyjem zunaj (je naš prvi pes). Imamo ograjeno hišo, on ima fajn izolirano kočo, v kateri je deka (taka topla, zložena na dva dela). Koča ima dva prostora-v zadnji prostor ne gre nikoli, saj potem ne vidi ven Grin. Ko je zelo mrzlo, je ponoči v garaži (ki sicer ni tako topla kot je toplo v drugih prostorih hiše, a je vseeno ene 15 stopinj). Prav tako je v garaži ali v kleti poleti, ko je zelo vroče (je potem tam hladneje). Zelo rad gre v hišo k meni (ga prešvercam kdaj, drugače oče ne pusti), vendar gre kar hitro rad spet ven. Se postavi pred vrata in gleda ven, ker hoče ven. Mu verjetno postane notri prevroče ali pa gre samo red delat okrog hiše. Sprehode ima vsaj 2 krat na dan po eno uro. Drugače se tudi jaz ali mami vsak dan poigrava z njim z žogico. Ima kvalitetno hrano in pazimo, da ima vedno svežo vodo. Jaz mislim, da mu nič ne manjka. Je zdrav in srečen veteran (star 10 let). Psov s primerno dlako za bivanje zunaj je pa kar nekaj, samo ne vem kakšna pričakovanja imate od psa. Naša naslednja pasma bo zelo verjetno veliki švicarski planšarski pes (upam, da ga dobimo, glede na to, da zgoraj berem, da je možnost, da ga ne dobimo, ker bi moral živeti zunaj Sad ). Ta pasma naj bi imela primerno dlako za bivanje zunaj. Bi pa bilo enako kot s tem zdaj-izolirana koča, deka in ob hudem mrazu ali hudi vročini, bi bil pes notri-v garaži ali kleti. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : petek, 14.11.2008 : 13:11:59 »

Pri nas sploh ni take zime, da jo pes ne bi mogel preživeti zunaj. Celo psi, ki nimajo podlanke in velikih zalog maščob se prilagodijo, če ne gre drugače in če so dovolj dobro hranjeni. Čeprav se verjetno ne počutijo ravno rajsko.
Kot so že drugi napisali, je glavni problem v tem, da psom, ki so samo zunaj močno manjka človeška družba. Zlasti pozimi in v slabem vremenu, ko se velikanski večini ljudi ne ljubi biti zunaj. To, da ga spustiš lulat in pa sprehod ni dovolj, še zlasti ne za mladega psa. No tiste redke izjeme, ki  tudi v dežju in mrazu vsak dan po več  ur zunaj veselo uživajo s psi, so izuzete.
S tem, da so psi zunaj ko nas ni doma in mogoče še ponoči, pa seveda ni nič narobe.

Polarci so sicer zelo radi zunaj in uživajo v mrazu in vetru (v dežju prav nič ne), ampak če so njihovi ljudje v hiši, hočejo biti notri tudi oni.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #17 : petek, 14.11.2008 : 13:24:47 »

Lanabela kaj bi dala, da bi Albo motil dež. No saj če je v pesjaku gre takoj notri, takrat res noče biti mokra. Ampak zunaj pa ponavadi laziva tako dolgo po dežju, da sem jaz samo še za v sušilca  Grin Cheesy. Nujno rabim gumijaste škornje.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #18 : petek, 14.11.2008 : 13:31:13 »

Ojla,

jaz ne obtožujem nikogar ki ima primernega psa zunaj v izolirani veliki koči in ki se veliko ukvarja z psom, vendar pa nikoli, nikoli v življenju ne bom imela takega psa. Ker enostavno nebi mogla ponoči zaspati, Undecided da vem da je moj kuža zunaj na mrazu, pa tudi če bi imel dlako primerno za zunaj, ko bi zunaj deževalo in grmelo,... Zvečer nebi mogla gledati televizije, da ni z mano v dnevni sobi ampak da je zunaj, ne bi mogla skuhat kosila brez da mi je skozi pod nogami in kaj sfehta Tongue, ni lepšega, kot da me pride zjutraj zbudit v posteljo in mi da ljubčka Kiss,...

Jaz raje psa nimam kot pa da je v pesjaku.

Če so razlog dlake (npr. da mama, žena,mož ne prenese dlak v stanovanju) ne bo niti pesjak in pes zunaj popolna rešitev,ker tudi ko greš samo na sprehod si poven dlak po oblačilih s katerimi greš potem v stanovanje.

Jaz sem mnenja da je pes član družine in mora bit z družino v stanovanju. Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #19 : petek, 14.11.2008 : 13:54:11 »

Ja luna83 vse to drži, čeprav če grem jaz Albo pogledat v pesjak, ko pridem sredi noči domov, je tako topla po dlaki. Res pa je, da ima izolirano kočo. Drži pa tudi da ob vsakem večjem nalivu ali grmenju vstanem tudi ob 2. uri zjutraj in jo dam notri spat.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #20 : petek, 14.11.2008 : 14:41:18 »

Nas prvi kuža je 60kg (imel jih je 80kg... pa smo ga zabremzali) novofundlandec, ki je do svoje odrasle velikosti živel v stanovanju v bloku (majhno stanovanje). Sedaj smo v hiši, kar pomeni, da imamo lahko še več psov notri (in vsega ostalega). Naš Jakob (ki upam, da se vrne), je mešanec med sibirskim huskyjem in nemški ovčarjem. To je pes, ki je vsako noč spal notri na kavču (njega je zunaj začelo hitro zebsti - v primerjavi z Mayem/novofundlandcem).

Prav tako je treba vedeti, da se bolj odlakani psi ravno tako prilagodijo življenju notri. Imajo pač manj bujen kožuh. Pa kaj. Plusi bivanja notri: prepuščam vam (predlagam, da bi se naredila tema, kjer bi vsak lahko napisal pluse in minuse za not/ven, pa se potem po premisleku bodoči lastniki štirinožcev odločite, če je res vaš stereotip o bivanju psa na pravem mestu).

Skratka vprašanje: "Ali imam lahko takega bolj odlakanega psa (polarca kot pravite) tudi notri?" Odgovor je: "Seveda ga lahko imate!"
In drugo vprašanje: "Ali imam lahko psa v 50m2 velikem stanovanju?" Seveda. Po pravilniku o zaščiti hišnih živali mora biti boks za psa težjega od 32kg velik 8,5m2. 50m2 je več kot dovolj.

Tak pes mora biti pač delež več sprehodov: zjutraj in pred spanjem hitrega (za potrebo), vmes dolgega. Zunanji po zakonu le enega dolgega (odgovoren lastnik mu bo nudil tudi tiste krajše, da lahko tudi ti psi opravijo potrebo drugje kot spijo).

Upam, da sem pomagala z malce drugačnim pogledom na pasji svet.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : petek, 14.11.2008 : 20:45:46 »

Mi imamo velik ograjen vrt na katerem sta psa  popolnoma varna. Kljub temu imamo pesjak, ki je brez vrat, ker jih ne potrebujemo, v njem pa izolirana koča. Spomladi in jeseni, ko je zunaj ravno prava prijetna temperatura sta oba psa rada zunaj, vendar le takrat ko sva zunaj tudi midva z možem ali eden od naju. Takoj ko greva v hišo gresta noter tudi psa. Tudi spita notri. Poleti, se hladita v senci pod drevesi, najraje pa v izolirani koči. Kadar je vročina previsoka jima prija v hiši, v kateri je poleti prijetno hladno. Torej kjer sva midva tam želijo biti tudi naši psi in mački. Ali z nama zunaj, ali z nama v hiši na kavču. Že tako so del dneva sami, ker smo v službi, zato vsaj čas doma 100% izkoristimo, da smo skupaj. Seveda pa sta dva dnevna sprehoda tudi naša rutina.In tako smo srečni vsi.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #22 : sobota, 15.11.2008 : 13:43:23 »

No LISA to kar si napisala je meni logično in sprejemljivo in super. Tako se meni zdi tudi prav. Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #23 : ponedeljek, 17.11.2008 : 17:55:22 »

zalarjeva, pri meni je zelo podobno kot pri tebi doma.

Avtorica teme, psi za zunaj naj bodo fino odlakani, kot so:

-aljaški malamut
-samojed
-husky
-bernski planšar
-nemški ovčar

...pa še bi jih našla.

Ja, nekateri res žal nimamo pogojev, da bi imeli psa noter. Nekateri ne živimo na svojem, in ne moremo sami odločati. Nekateri imajo željo, da bi imeli psa noter, drugi spet ne, zaradi higiene, dlak, ipd. Pač ljudje smo si med seboj različni, 100 ljudi 100 čudi. In ne vem, zakaj bi tisti ljudje, ki imamo psa zunaj, psa manj marali, od tistih, kateri se valjajo po kavčih...ne, to mi pa ni jasno.  Nekateri res nimamo pogojev, in psi so po mojem mnenju veliko bolj zadovoljni in zdravi, če živijo zunaj, saj so tako navajeni. Saj tudi volk ne rine noter. Drugače je za pasme kot so čivava, pinči, ipd. Samo moje skromno mnenje.

LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:24:35 »

V bistvu nimam nič proti, če je pes zunaj, seveda če ga ne zebe (dlaka, zavetje), če mu to ustreza po karakterju in če je zanj dobro poskrbljeno (fizično in psihično), ampak, za boga svetega, nehajte že enkrat psa primerjat z volkom. To sta dve popolnoma različni živali in nimata nič skupnega razen genov, ki kažejo, da sta enkrat davno nekoč nastala iz istega prednika. Od takrat sta pa šla vsak svojo pot. Govorit, da je pes za ven, ker volk ne rine v hišo je tako, kot če bi rekli, da ima človek rad banane, ker se z njimi prehranjujejo šimpanzi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:42:14 »

... kot če bi rekli, da ima človek rad banane, ker se z njimi prehranjujejo šimpanzi.

A se?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:45:03 »

Če jih najdejo, baje pa nimajo nič proti mesu in podobnim zadevam. Wink
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #27 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:50:17 »

zalarjeva, pri meni je zelo podobno kot pri tebi doma.

Avtorica teme, psi za zunaj naj bodo fino odlakani, kot so:

-aljaški malamut
-samojed
-husky
-bernski planšar
-nemški ovčar

...pa še bi jih našla.

Ja, nekateri res žal nimamo pogojev, da bi imeli psa noter. Nekateri ne živimo na svojem, in ne moremo sami odločati. Nekateri imajo željo, da bi imeli psa noter, drugi spet ne, zaradi higiene, dlak, ipd. Pač ljudje smo si med seboj različni, 100 ljudi 100 čudi. In ne vem, zakaj bi tisti ljudje, ki imamo psa zunaj, psa manj marali, od tistih, kateri se valjajo po kavčih...ne, to mi pa ni jasno.  Nekateri res nimamo pogojev, in psi so po mojem mnenju veliko bolj zadovoljni in zdravi, če živijo zunaj, saj so tako navajeni. Saj tudi volk ne rine noter. Drugače je za pasme kot so čivava, pinči, ipd. Samo moje skromno mnenje.

LP

Tudi beauceron je lahko zunaj.  Smiley

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #28 : ponedeljek, 17.11.2008 : 18:58:03 »

Če jih najdejo, baje pa nimajo nič proti mesu in podobnim zadevam. Wink

Šimpanzi se hranijo s cca 300 različnimi sadeži (preko leta), pa tudi z vsem ostalim. Banane vidimo v povezavi z njimi največkrat v ZOO-jih.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #29 : ponedeljek, 17.11.2008 : 19:17:18 »

Ej, Yo, s to primerjavo nisem mislila solit pamet o tem, s čim se prehranjujejo šimpanzi. Želela sem povedat nekaj popolnoma drugega in mislim, da je to jasno. Džizus...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pes za zunaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines