mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:49:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 181680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #135 : ponedeljek, 20.04.2009 : 14:32:08 »

Se opravučujem, ker je OT, ampak Smetka, a je samo valjanje po hrbtu tudi lahko nevarno za zasuk želodca Undecided? Naša Ave namreč skoraj vedno ko pride ven, se vrže na travo in se prav z užitkom valja po hrbtu tako, da se zvija kot en črv. Načeloma ni to nikoli po obroku, ker vedno gledam da jima dajem hrano tako, da sta potem vsaj nekaj ur doma pri miru.

Jaz nobenemu našemu večjemu psu ne dovolim valjanja po hrbtu, še manj pa štrudlanja. Tudi vsi zasuka zavedajoči se veterinarji pazijo (npr. pri UZ-ju ali kakšnih drugih pregledih, kako jih obračajo. Nam se še ni zgodilo, pazimo pa.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #136 : ponedeljek, 20.04.2009 : 14:47:58 »

Aha, najlepša hvala za info Smiley. Ji ne bomo več pustili se valjat, to počne skoraj vedno tudi med igro...

Ne vem pa kako naj Skipa odvadim štrudlanja med spanjem in samega spanja na hrbtu Undecided. On tako spi skoraj vsak dan, Ave redko.

Zdej pa res smetimo Roxijevo temo sram, mu pa prav zavidam tistole plavanje v morju. Mi bi tud Tongue.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #137 : ponedeljek, 20.04.2009 : 14:50:11 »

Kolikor vem, je zasuk možen tudi "na prazen" želodec in pri mladičih. Pazite torej vsi.

Katarina

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #138 : ponedeljek, 20.04.2009 : 17:52:03 »

cel dan letala po terenu in šele sedaj prišla od računalnika. In izredno vesela sem, da se je tole poročanje izkazalo kot koristno za več nas  Smiley
O zasuku želodca sem prebrala v knjigah in forumih... in si zapomnila samo to, kar so vsi ponavljali: 2 uri pred sprehodom in 1 uro po sprehodu nobene hrane. Ampak štrudl  Shocked, da je pa štrudl nevaren, to si pa ne bi mislila  Undecided
Hvala za našo Smetko, ki nas budno spremlja... čeprav mi ni jasno kako ti še to uspe, pri vsem delu, obveznostih...  Shocked
Hvala še enkrat!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #139 : torek, 21.04.2009 : 22:54:14 »

6.

Ker je pomlad dolga, in ker je imel naš zverinček slabo vest zaradi MOJEGA  Angry celomesečnega aktivnega čiščenja stanovanja, v katerem je sodeloval le v toliko, da ga je sproti odlakoval  Angry, se je prijazno ponudil, da se nam nekako oddolži.   Roll Eyes

Predlog je bil podan in po dolgem ter tehtnem premisleku od 1,4 sekunde tudi enoglasno izglasovan (s strani Roxy-ja, itak  Roll Eyes).
Spomladansko čiščenje se nadaljuje!!! Vendar pa smo NUJNO morali predlog nekoliko začiniti...
...med vsem trpljenjem ob odlični kavici na sončku na morju je ideja takoj padla.

Javni razpis projekta "Spomladanska čistka"
 
Lokacija: Sukošan
Mikrolokacija: Marina Sukošan
Naloga: Čiščenje Potapljaškega centra
Namen akcije: Priprava na sezono


 Grin

Nadvse "hvaležni" za celotno idejo in "vzhičeni" nad tako plemenitim predlogom našega pesjankota, smo morali potencialne prostovoljce dodatno motivirati... in smo razpisali fantastično nagrado za zmagovalnega čistilca: Osnovni tečaj plavanja po pasje!!!

Da pa bi bila čistilna akcija še bolj zanimiva in boj za zmago še hujši, smo celotni zadevi dodali še mali feferonček in Roxy-ju zamolčali, da je edini tekmovalec  Grin

Pripravljeni... Pozoooor... ZDAJ!!!
Tekmovanje se je začelo, strokovna komisija (moja malenkost  Tongue) pa je celotno dogajanje budno (z enim očesom) spremljala iz horizontalnega položaja na plaži  Cool Ampak, ne okrog govor't  Roll Eyes

1. etapa:

Najprej je bilo seveda nujno pregledati celotno okolico, se seznaniti s situacijo in podati strokovno oceno škode, ki je nastala med zimskimi meseci





Prvi del uspešno zaključen in to predčasno!
Na osnovi videnega oz. prevohanega ter zbranih dokazov CSI  je bila rešitev nastale situacije hitro na dlani... dokončno demoliranje že uničenega.
In tega smo se seveda lotili na popolnoma nov in sebi lasten način  Cool

2. etapa:



p.s.: v resnici način ni niti nov, niti sebi lasten... je pa originalno prekopiran in se v resnici imenuje zbut... naprej pa itak veste  Wink





Drugi del izpeljan do konca profesionalno; niti najmanjša podrobnost ni ostala nedokončana  Grin Ponovno vse točke tekmovalcu

3. etapa:

CILJ DOSEŽEN! Še enkrat preverimo, če slučajno nismo česa izpustili...



Nismo!!! YES!!!
A sem zmagal, a sem zmagal?!?





Valda, da je zmagal  Cheesy In dobil težko zasluženo nagrado...


Veselje ob svečani podelitvi glavne nagrade je bilo neizmerno  Cheesy






Tako, zdaj veste od kje izvira 5. točka  Grin

p.s.: lastnik potapljaškega centra je naš dolgoletni prijatelj in je akcijo z navdušenjem podprl   Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #140 : torek, 21.04.2009 : 22:58:14 »

Zmagal si, pišek. Dobil si najboljši možni dom zase na svetu.
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #141 : sreda, 22.04.2009 : 00:05:29 »

7.

Ptički letijo, avioni letijo, čebelice letijo... Hmmm, moram probat! NUJNO!!! Če lahko navaden komar leti, ni kaj, da ne bi tudi jaz  Cheesy

In kot običajno, so spontane stvari tiste ta najboljše.
Začelo se je pravzaprav povsem nedolžno na vikendu, kjer smo obiskali dedka in babico. In kjer so krasni tereni za znoret se. 40 hiš v vasi, od tega 2 naseljeni, ostale pa se počasi spreminjajo v vikende ali pa tiho propadajo. Ljudi ni, so pa srne, pa kakšen ris, pa divji prašiči in medvedi  Wink Vsi pa pridno lomastijo po prostranih gozdovih in se za nas nekaj vikendašev niti slučajno ne zmenijo.

Spokojnost in popoln mir. Vse kar slišiš so ptički in lajež kakšnega psa v daljavi.
Narava je krasna in greh bi bil, da ne izkoristiš priložnosti za preganjanje po hribčkih in dolinah... Še posebej je to Greh z veliko začetnico za Roxy-ja. Ne zdrži pri dolgo miru. In, če se nikomur od nas ne da početi nič drugega kot le ležati in uživati v tej idili, bo hitro prevzel pobudo. Jah, poletje prihaja, rekreacija le lahko samo dobrodošla, a ne?!  Wink

Dedi, dedi no, halooooooo, nehi se smejat pa se z mano ukvarji, dej no, dej noooo. Palco s'm najdu, lej, lej! Vrž' mi palco! Prec!!! Pa kaj je tako smešnega, no?!



Pri prosečem pasjem pogledu prav nihče ne ostane dolgo malodušen. kaj šele moj oče  Grin

Tekanje za brezvezno palico, ki jo lahko najdeš na vsakem koraku, ni niti približno tako zabavno kot lovljenje žoge. In se je takoj odločil... ta kosmati...

Pha, za palico na bom tekal, je popolnoma BV. Njega lahko bolje izkoristimo... On bi bil super za ponucat, da se greva mojo ta drugo najljubšo igrico: KDO JE MOČNEJŠI! Imam več zob in kar 4 noge. Hehe, izid je že vnaprej določen... spet bom zmagal  Grin


In sta se šla...

Moje, moje! Ne in ne, moje, če ti pravim, da je moje! No potrudi se malo, pa bo šlo  Tongue




Še vedno se ne damo. To je pravzaprav krasna igrica. Imaš kar 2 v 1  Wink Kdo je močnejši in kdo je vztrajnejši  Grin







Ne spustim, jaz sem močnejši. Matraj se kolikor hočeš, ampak ti povem, da nimaš šans. SPLOH!!!
Oooooooooooooooooo, ne čutim tal!!! Vzletamo???






Jeeej, juhej, vzleteli smo!!!!!! Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ptički prihajam!!!!




Pa naj še kdo reče, da nisem najboljši helikopter, ki ste jih kdaj koli videli  Cheesy Sem vedel, da lahko, sem vedel!!!




Dokazano je nekaj bullovskega v meni. Vsaj zobki so še preveč močni. Viseti pa tako ali tako nikoli ni bil omembe vreden problemček  Grin

Nadaljevanje sledi... ASAP  Cool


Zmagal si, pišek. Dobil si najboljši možni dom zase na svetu.


Sem, a ne da sem! Že večkrat! In približuje se obletnica moje prve in najpomembnejše zmage!
  Cheesy

Hvala za zaupanje!
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #142 : sobota, 25.04.2009 : 21:24:02 »

8.

nova prijateljstva so vedno dobrodošla, še posebej med štirinožnimi in komatimi. Prijazno poslušajo, ne da bi skakali v besedo, vedno so pripravljeni na vragolije, takoj ti povejo kdo si v njihovih očeh, ne mečejo ti polen pod noge ali zabadajo nožev v hrbet... definitivno NAJBOLJŠI prijatelji.

In Roxy, kot izjemno družaben kuža, jih ima vsak dan več. Tistih na 4 nogah in nas dvonogih.  Smiley

Posebej ga je impresionirala Živa.  Wink
Živa je prav tako dobro leto stara sterilizirana psička pasme bandog. Ja, neka "borbena" pasma, kao  Cheesy V resnici je še večja maza od našega pobalinkota, izjemno čuječa in navezana na svojega lastnika. Kot psička je večja in težja od Roxy-ja, čeprav sta iste starosti. Krasotica, res.

Kočno je dobil kompanjonko po svojih merilih. Do sedaj ga še nismo srečali psa, ki bi bil hitrejši... tale dama ga pa z lahkoto pusti zadaj. Roxy pa v jok in na drevo  Grin





Ne, sej ne. Samo ponižno jo gleda in z vsemi pasjimi aduti milo roti, naj mu vendarle da žogo, palico, ali karkoli že pač mečemo  Tongue Kot pravi gentelman, resnično  Cool
In ker se dekleta rada pustimo prositi, čez čas ugotovi, da bi se morda tale pasja damica morda rada malce prerekala... Potem pa revež ubogi ugotovi, da ni le hitrejša, temveč tudi močnejša. Jao, to pa je udarec za ego  sram








Nadvse simpatična pa mu je bila belgijska ovčarka Neli. Skorajda bi lahko rekli, da je bila ljubezen na prvi pogled...
Raje nisem slikala, ampak prisežem, da smo bili priča pravemu ljubezenskemu prizoru iz ene od mehiških nadaljevank s pridihom kamasutre  Tongue  Lips Sealed  Roll Eyes

Po ljubezenski uverturi je sledilo norenje, lovljenje, sopihanje, dirkanje... Škoda ker nimam fotoaparata za konjske fotofinishe, ker tole je bilo pa čisto preveč za moj trotelziht... ni ujel skoraj nič, razen trave  Cheesy
Redke uspele slike...  sram






Najpomembneje od vsega pa je, da smo z domačima mačkama že skoraj na TI  Cheesy Skoraj vsak dan se nasmejemo do solza našim kosmatincem.
Najprej skrivalnice, kot bi jih lahko našli v reviji tipa Razvedrilo  Wink

Kdo najde muco?




Kdo pa najde ta drugo muco?




Končno se prikobacata iz svojih skrivališč in naredita naredita bojni posvet. Plan podreditve ubogega Roxy-ja  je sprejet za tren oka Roll Eyes





Ti pejt z leve, jaz grem z desne. Začnem pri njegovi skledi za vodo. Vmes se pa delajva, da naju celotna zadeva ampak popolnoma nič ne zanima in da psa niti opaziva ne!  Cool










Potem se mu pa vzvišeno približaj, ampak se še vedno delaj, da te totalno ne zanima in je on ena navadna smetka na našem dvorišču. Tukaj sva midve gazdarici, a je to JASNO!!!  Grin






Revež naš, kaj mu je pa preostalo. Se je po hitrem postopku sprijaznil z usodo. Z dvema mačjima babnicama se ni za hecat. A ne? Sad


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #143 : sobota, 25.04.2009 : 21:44:34 »

9.

LABODI!!!!!!!!!!!! LABODI!!!!!!!!!!!!!!!! Strah in trepet!!! Grozn, obup, kriminalka, grozljivka...  Lips Sealed Undecided

Ko se približa labod, nimamo več psa, temveč kamelo! Grba čez cel hrbet, glas pa tako globok, da se ga sliši do MS, KP, NM, PO in še kam čez mejo.
Pa tako luštno smo se imeli na začetku sprehoda in obiska ljubljanskega bajerja...

Voda je že skoraj OK, nismo sicer totalni fan, je pa znosno




Kaj praviš, labod gre? Kaj je labod? Kje gre?




Še vedno nič ne vidim?! Kakšen labod, no??? Voham, voham, pa nič ne zavoham?!?






Aha, nekaj pluje!!!  Huh Je to labod? Vi temu pravite labod? Checking, checking...






Uuuuuuuuuuuuuuu, panika!!!!!!!!!! On piha, pa renči, pa večji je, pa... Sej jst se ne bojim, sam tebe je treba reit, TEBE!!!







Kako je frajar lahko tako flegma, jst sem pa skoraj dušo spustil, da sem te rešil?!   Undecided

Labod je namreč na pomoč poklical prijatelja laboda št. 2 in skupaj sta priletela iz vode na kopno, se zaletela v oba naju, mahala s krili, pihala, tleskala s kljuni, brcala z nogami...  sram Res je bila panika, sem pozabla na fotko, na sebe, edino Roxy-ja sem se trudila nekako odvleči stran. Me je kar orng stisnilo. Vse se je namreč zgodilo v nekaj sekundah... In proti vsem pričakovanjem... Skoraj me je kap, prisežem.

Ta bela "račka" je nonšalantno odplavala kot, da se ni zgodilo nič posebnega, in smo samo še eni debeli od mnogih že prej videnih  Undecided Lips Sealed




Sedaj pa študiramo, kako ga spoprijateljit še z labodi. Aja, pa z vsemi psi, ki imajo manj kot 7,3 kg. Tudi teh se namreč boji na smrt  Wink

Kakšen predlog? Somebody? Moonbeam, mogoče?!  Grin



Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #144 : sobota, 25.04.2009 : 22:52:07 »

 Grin  Mislim Roxy kakšne imaš pa ti. Tam se igraš s psico pasme "nevarna", tle te pa pernati labodi okrog preganjajo. Flip bi bil zelo razočaran  Tongue. Naš norc bi labodu na glavo skočil, če bi se preveč repenčil. Roxy, dokler greš ritensko nazaj, si fejst fant. Kr tko naprej. Z labodi pa itak ne moreš prijateljevat, ker so preveč fensi šmensi, tko da se ne sekiraj, če ti gredo malo na živce in jih pač nimaš rad  Wink. Flip jih žive videt ne more  Grin 

Ps. nisem vedela, da imate še leva pr bajt  Roll Eyes Tongue

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #145 : sobota, 25.04.2009 : 23:21:50 »

Grin  Mislim Roxy kakšne imaš pa ti. Tam se igraš s psico pasme "nevarna", tle te pa pernati labodi okrog preganjajo. Flip bi bil zelo razočaran  Tongue. Naš norc bi labodu na glavo skočil, če bi se preveč repenčil. Roxy, dokler greš ritensko nazaj, si fejst fant. Kr tko naprej. Z labodi pa itak ne moreš prijateljevat, ker so preveč fensi šmensi, tko da se ne sekiraj, če ti gredo malo na živce in jih pač nimaš rad  Wink. Flip jih žive videt ne more Grin 

Eh, sej vem  sram Jest jih tut ne morm - videt živih (sej to je ta glaven problem Angry)  Sem hotu skočit na glavo, pa vrat zavit... Sem se boril na življenje ali smrt... potem so me pa stran odvlekli... Ko je "šefica" skoraj v bajer štrbunknila od vse akcije, in vlečenja mene stran  Undecided


Hehe, ni čist tko. Kamela je bil, vam pravim, KAMELA in to DVOgrba!!! Vsaka dlaka na hrbtu je bila v vertikali - pomoje ne od poguma  Roll Eyes Boril se je pa kot ta pravi lev. Samo čakala sem kdaj in od kje bodo prileteli ptičji varnostniki  sram
Zdaj pa ne vemo, kako se te težavice lotit? Labodi naj bi bili fajn ptički, ali pač ne?!  Undecided


Ps. nisem vedela, da imate še leva pr bajt  Roll Eyes Tongue

Imamo, imamo... levinjo ta pravo - uvožena direkt iz črne Afrike, pretihotapljena čez 9 meja, gričev in dolin, komajda udomačena in še vedno futrana z 1 zebro tedensko Cheesy

V resnici je ena od tistih "čudežev narave"... ampak je postala naša čudežna mačkonka. Scrkljana do nezavesti in ljubljenka nas vseh, še posebej pa moje mame  Grin



   

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #146 : nedelja, 26.04.2009 : 00:05:20 »

Ne vem sicer, kako se tega s ptiči lotevajo drugi. Pri nas je bolj problem, da bi jih preganjal. Predstavit mu jih moraš, da niso nič posebnega in da se nima za kaj počutit ogroženega. Po mojem, če stojiš pri miru in čakaš, da se veliki labod približa, je to najhuje, ker se potem ustraši. Mogoče bi na začetku moral imeti Roxy ta srečanja zelo kratka. Torej gresta mimo laboda na razdalji, kjer veš, da ga še ne ogroža. Preusmeriš pozornost na žogco in lepo mimo. Ne se ustavljat, da ga gleda ali bežat. Pa potem bližino približuješ in dolžino podaljšuješ. Vmes mu pa mogoče govoriš mir, priden, bravo, karkoli da bo vedel, da je na varnem in da ga to ne ogroža, če se seveda obnaša sprejemljivo. Sčasoma se bo sprostil. Mislim, da je pomembno, da mu postopoma predstaviš, da to ni noben bav bav. Je sicer dolgotrajen proces, ampak sej imate tko časa ene 15 let in +  Tongue. Ogromno potrpežljivosti je potrebno. Jaz vem, kako je pri Flipu in preganjanju teh nesrečnih ptičev. Premikava se po mikroskopsko. Uspeh se skoraj ne vidi. Ampak jaz ga vidim in vem, da bo še napredoval. Tko da Roxy, mi vemo, da ti bo uspelo  Wink

Levinja je pa prava dama  Smiley  Tole bi šele Flip preganjal po stanovanju  Tongue
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #147 : nedelja, 26.04.2009 : 11:38:31 »

Bomo trenirali srečanja z labodi in majhnimi kužki. Velika prednost je prav žoga, ki je v vsakem trenutku pomembnejša od česar koli drugega v naši bližini.  Grin

Mi je pa res zanimivo, da mu samo ti dve "vrsti" sprožita tak neizmeren strah. Strah oz. bolj nezaupljivost do moških, ki jo je imel na začetku smo uspešno eliminirali.  Ni kaj, da ne bomo še tega. In kot praviš, časa imamo tako ali tako 15+ let  Cheesy

So me že večkrat vprašali prijatelji, kaj mislim, da bi Roxy naredil, če bi me npr. nekdo napadel. Vsi, ki so ga spoznali, so namreč fascinirani nad njegovo mirnostjo, poslušnostjo, navezanostjo in tolerantnostjo našega kuža. In ni ga še bilo človeka, ki ne bi rekel, da takega psa pa še v življenju ne. In, da smo lahko srečni, da ga imamo, da je resnično izjemen. Smo, smo srečni - PRESREČNI!  Cool Še v nekem lokalu, ki ima prepovedan vstop za pse, so ga povabili naprej, ker se niso mogli načuditi temu, da je samo mirno ležal in si nadal tisti srce-parajoč pogled.  Grin

Glede na to, da je najprijaznejši pes in celo lahko rečem terapevtski pes za vse, ki se psov zaradi tega ali onega razloga na smrt bojijo (dvema punčkama iz sosednjega stanovanja je že pomagal premagati neizmeren strah pred psi), si težko predstavljam, da bi me pred morebitnim napadalcem branil  Huh Rada se celo pohecam, da sem v tej familiji jaz tista, ki laja, grize in se me morajo bati  Roll Eyes Ampak, ko sem ga videla, kako me je branil pred labodom  Shocked Takoj bi se žrtvoval, samo da me reši pred to pernato pošastjo. Če ne bi bila zraven, ne bi verjela.  Wink
Tako da, mogoče bi me pa res poskušal obvarovati pred kakšnim nepridipravom? Ne bomo probali, nič bat  Roll Eyes

Bomo počasi, korak za korakom spoznavali labode in ugotovili, da so krasne ptice, s katerimi se ni potrebno borit za tisti meter obale. Dlje na kopno pa itak ne grejo  Tongue

Od majhnih kužkov pa bomo tudi, slej ko prej, spoznali enega "terapevtskega" za našo zverinico.  Cheesy


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #148 : nedelja, 26.04.2009 : 13:24:00 »

Soul, krasen je Tongue!

Glede branjenja se pa jaz spomnim naše punčke, da se ji je ta nagon zelo pozno razvil (rottiji pozno dozorijo, ostale večje 'pasme' verjetno tudi) - tudi Roxy je še mlad.
Jaz sem šele nekako po tretjem, četrtem letu opazila, da je naša začela špičit ušesa, če je stopil zelo blizu kdo, ki je bil po njenem sumljiv (pa še to samo na lastnem terenu, zunaj nikoli). Lajala ni kar brezveze, je bila pa zelo osredotočena in pogled je bil usmerjen v 'unga, za kerga nisem čist ziher, da noče kaj čudnega'. Je že po par minutah sledilo olajšanje in spoznanje, da očitno le ni tako sumljiv Smiley...

Ne rabite nič sami spodbujat tega (bohnedej, hehe).
Softiči so pa itak - če bi dotični 'čudnež' odločno ukazal 'sedi' in 'mir', bi takrat vsaj naša ubogala ne glede na njegovo čudnost in domnevno nevarnost. Wink
(Žal pa lumpi ponavadi za sumljivce označijo ravno na tiste, ki o psih nimajo pojma in se posledično štorasto obnašajo...)
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #149 : nedelja, 26.04.2009 : 13:47:35 »

Jaz sem šele nekako po tretjem, četrtem letu opazila, da je naša začela špičit ušesa, če je stopil zelo blizu kdo, ki je bil po njenem sumljiv (pa še to samo na lastnem terenu, zunaj nikoli). Lajala ni kar brezveze, je bila pa zelo osredotočena in pogled je bil usmerjen v 'unga, za kerga nisem čist ziher, da noče kaj čudnega'. Je že po par minutah sledilo olajšanje in spoznanje, da očitno le ni tako sumljiv Smiley...

Ne rabite nič sami spodbujat tega (bohnedej, hehe).


Ne, ne. Ne bomo, nikakor. Že to, da živimo v mestu je en fajn razlog, da je bolje imeti prijaznega kuža. Mogoče bodo pa tudi pri Roxu leta naredila svoje  Wink

Sicer je pa že kot pojava tak, da se mu redki upajo približat  Grin To je krasna prednost večjih psov s črno masko na obrazu. V majhne, luštkane, komate knedeljčke se ljudje veliko raje vtaknejo: "Joj, kolk je luštkan, buci, buci, buc." Da bi vprašali ali ga lahko pobožajo, je itak brez veze pričakovat.
Nam se do sedaj še ni zgodilo, da bi se nekdo zapodil v njega in ga ves navdušen začel "premetavati" po rokah. Vedno prej vprašajo, če je hud, in če bi ga mogoče lahko malo pobožali Cheesy

Zadnjič sva šla peš sredi noči iz obiska pri prijatelju iz Kosez proti Šiški. Za cesto je stal nek možakar v temnih oblačilih, zanemarjen, srednjih let... čuden, skratka. Nekih 50 metrov pred mano je tudi hodilo neko mlajše dekle, ki jo je tip nažvižgal, nakaj nagovarjal, se ji hotel približati. Punca je pospešila korak, on ni več vztrajal. Ko pa sem se mu približala jaz z Roxy-jem, se je samo umaknil v bližnje grmovje, se delal, da ga ni, in bil tiho kot miška  Grin

Meni se je pa tako fino zdelo, da imam strah zbujajočega bulla, ki me varuje, ne da bi komu sploh kaj hotel  Wink
Razen labodom  sram

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines