mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 10:35:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 181706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #195 : nedelja, 07.06.2009 : 15:41:13 »

 Kiss Kiss
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #196 : petek, 12.06.2009 : 22:39:40 »

 Cheesy

Veliki in mali Horjulc


       



Mali Horjulc v ozadju se reži na ves gobček... da ne bi kdo na kaj drugega pomislil   Grin






Hehe  Wink

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #197 : petek, 12.06.2009 : 22:47:40 »

Aja, Roxy, ful maš nobl in hudo ovratnico. Prav moško izgledaš z njo Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #198 : petek, 12.06.2009 : 22:48:11 »

Ja kje ste pa našli mojega Murija? Jaz ga pa iščem že cel dan  Roll Eyes Tongue Wink
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #199 : petek, 12.06.2009 : 23:07:23 »

Ja kje ste pa našli mojega Murija? Jaz ga pa iščem že cel dan  Roll Eyes Tongue Wink


Grin


Aja, Roxy, ful maš nobl in hudo ovratnico. Prav moško izgledaš z njo Grin

Ooo, hvala lepa  Smiley Zadnjič so naju prepričevali, da je punčka, ker ima punčkasto ovratnico  Shocked In se je odločil, da hoče imet novo, pa pika!!! Jaz sem pa spet brez novih čevljev ostala Angry
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #200 : ponedeljek, 15.06.2009 : 21:55:19 »

Je bil Roxy danes slucajno na 300 kosmatih? Smiley
Logiran

Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #201 : torek, 16.06.2009 : 08:17:38 »

Bil, bil Roxy
In je bil zeeeeloooo priden, ga moram pohvalit  Smiley

A vi ste bili tudi?
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #202 : torek, 16.06.2009 : 08:25:50 »

Sem prisla samo po hrano in sem vaju (no, Roxyja  Smiley) ujela, ko sta cakala. Nisem bila sigurna a je pravi ali ne.  Wink Sem ga nazadnje videla se v Horjulu. Luskan peso.  Kiss Kiss
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #203 : ponedeljek, 05.10.2009 : 09:26:53 »

Ko je Roxy včeraj galopiral za žogico, se je tresel cel travnik Cheesy.
Krasen je Kiss Kiss
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #204 : ponedeljek, 05.10.2009 : 09:31:53 »

Ja, skoraj celotno publiko je tekom dneva zokupiral, da so mu žogo metali Grin En čas mu je služil Asov mlajši skrbnik, malo je mene ponucal (čeprav sem pretežno nesposobna za metanje na Roxyjevem nivoju Tongue ),... vedno se je našel nekdo, ki mu je prijazno podal žogico. Čim dalj, tem bolje.

Duša srčna žogarska  Kiss
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #205 : ponedeljek, 05.10.2009 : 10:10:28 »

 Smiley Žoga - njegove sanje, hrana, smisel življenja  Cheesy
Taki pikniki so super priložnost, da si spočijem svojo ramo  Tongue Drugače bom kmalu zgledala k bodybuilder... in to samo v desno roko  Undecided
Tako, da... HVALA vsem žogometalcem  Cheesy, ki ste pripomogli k temu, da je bil ROXY zvečer le še za v posteljo  Cheesy Grin Cheesy

Še dobro, da jo je Asova familija odnesla brez poškodb  sram  
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #206 : petek, 20.11.2009 : 12:20:18 »

Khm...

Bilo je pred letom dni…

… ko sem šla po gobe…

Ne, nimam nevemkoliko življenj  Wink Bil je le čudovit dan za gobarjenje in obujanje spominov iz otroštva, ko sem zadnjič našla kakšno gobico. Sledila sem intuiciji, sedla v avto, prižgala svoj najljubši CD in uživala v vožnji. Končno sem ga zagledala – gozd, ki je bil drugačen od drugih – zame poseben. Lomastenje po neurejenem terenu, izogibanje vejem, plezanje čez štore, polomljeno drevje, po hribčkih in dolinah se je obrestoval. Rezultat je bila taka bera god, da sem komaj nosila košaro  Cheesy Grin Nujno je bilo potrebno organizirati gobovo pojedino, na katero sta prišla tudi Tanja in Robi. Ne spomnim niti vseh hodov, niti okusov. Preživeli smo vsi  Smiley Roll Eyes Tongue


Ta večer se mi je odprl nov pogled na svet, na življenje, na neizpolnjene želje. Pa ne zaradi gob.  Grin


Že med večerjo mi Tanja pove,da se je njuni mački pridružil nov kosmatinec.
»Res, imata še eno mucko?«
»Neeeee, kužka!!!«
»Psa v stanovanju?!? Čivano?«
»Niti ne, je nekoliko večji, cca. 25 kg bo imel.«
»V stanovanju??!!??«
» Ja, itak, zakaj pa ne?«



Drugo polovico večera sem tako preživela pred računalnikom.
Tresočih rok in široko razprtih oči sem požirala slike, po glavi pa so mi, polni pričakovanj o uresničitvi ene mojih največjih želja, 100 na uro letele neverjetne misli. Na eni strani spletna stran http://www.zavetisce-horjul.net/iscejo.php in na drugi pomisleki, dvomi in nekje v daljavi tih odmev Tanjinih besed… Tanja, ki mi je argumentirano razlagala zakaj pes v stanovanju nikakor ni enako kot pes v zaporu.  Huh


Sama sem namreč zrasla v hiši z velikim vrtom na obrobju mesta. Lahko bi celo rekla na podeželju. Otroštvo mi je izpopolnjeval pes, ki je živel zunaj na vrtu. Kot otrok sem se torej naučila, da je pes primeren zgolj in samo v hiši z ograjenim vrtom, kjer se lahko prosto, in bolj ali manj neomejeno giblje, lula, kaka, igra in počne pač to, kar psi počnejo. Pes, sploh pa velik, ni za notri, nikakor pa ni za v STANOVANJE. Kaj šele za v stanovanje v centru mesta, kamor sem se odselila. Moja želja, imeti dva velika oz. večja psa, je na osnovi naučenega, ostala nekje v podzavesti in čakala na trenutek, da bom »velika in bogata«, in bom imela svojo hiško z velikim vrtom. V resnici pa je čakala na jesensko bero gob in Tanjo  Smiley Wink


Kuža, ki mi ga je Tanja prvega pokazala kot potencialnega zame, me je prevzel. In vsak naslednji prav tako. To je bila le tista nežna »brca«, da sem ponovno začela prebirati pasje forume in knjige, gledati oddaje o vzgoji psov, se pogovarjati o temi PES V MOJEM ŽIVLJENJU in PES V STANOVANJU z vsemi, ki so mi prekrižali pot.


Starši so bili absolutno proti. Za psa nočejo niti slišati, kaj šele ga videti ali celo sprejeti kot del mojega življenja. Partner načeloma ni imel nič proti, v kolikor bo pes moja odgovornost. Vendar mi vsak dan znova našel nov potencialen problem, ki bi lahko nastal s prihodom psa. Pes namreč je ODGOVORNOST in potencialno pomeni določene TEŽAVE. Na primer: kje bo pes med dopustom; kdo bo zgodaj zjutraj vstajal za prvi sprehod (vključno z vikendi, mračnimi, deževnimi in mrzlimi dnevi!!!); kdo ga bo pozno zvečer peljal še zadnjič na WC; kaj bomo naredili, če se bo pes med odsotnostjo drl in metal iz kože, ker bo sam; kako ga bomo odvadili uničevanja pohištva, copat; kako bomo handlali slabe izkušnje iz preteklega življenja psa; kam ga bomo vozili k veterinarju; kdo bo kril vse stroške; kaj bomo naredili, če bo pes pokazal agresijo do tujcev ali drugih živali; kako bomo psa postopoma navadili na novo okolje, da bo prehod zanj čim manj stresen, dlake in ostala umazanija v stanovanju; in še in še. Na izpostavljene težave sem gledala kot na IZZIVE in se aktivno lotila iskanja rešitev. Še posebej, ker je novi potencialni član, ki mi ga je »izbrala« Tanja, HIPERAKTIVEN pubertetnik!   Smiley Roll Eyes Smiley


Ja, če na težave gledaš kot na izzive, se hitreje najdejo tudi učinkovite rešitve. Če seveda poslušaš, dopuščaš možnost različnih mnenj, argumentiraš stvari in pustiš drugim, da argumentirajo svoje, se posvetuješ s strokovnjaki…In upoštevaš dejstvo, da bo novi pasji prijatelj s teboj 15 let. In, da bo šel nov pasji prijatelj le na enako dobro ali boljše kot je sedaj. 


Minil je tudi najdaljši mesec v mojem življenju. Poln neprespanih noči. Neprestano razmišljanje o tem kaj je pametno, razumsko, možno in kaj nesmiselno, prenagljeno, neizvedljivo. Mesec prežet s čustvi ter željami na eni strani in razumom na drugi. Mesec dni pred računalnikom, knjigami, pogovori po telefonu in ob kavah. Mesec dni v katerem sem dvakrat v živo videla »svojega« psa; vsako noč pa se mi je prikazoval v sanjah in uganjal norčije v glavi skozi dan. Mesec dni, ko sem že dobila potrditev Polone, da se bomo ujeli in ga lahko odpeljem domov na kavč. Mesec dni, ko sem bila bitko sama s seboj: Ali sem kos ODGOVORNOSTI?


20.11.2008 je bil D day. Nisem spala. S-P-L-O-H! V službi sem razpisala dopust in požela salve smeha. »Ker grem po psa, moram imeti teden frej?! Zakaj že? Saj je samo pes! Itak bo srečen, ko ga boš rešila iz zavetišča.«
 Lips Sealed  Angry Angry Angry

Preden sem zaprla vrata stanovanja, sem še zadnjič preverila ali je REEES vse pripravljeno za prihod novega družinskega člana. Postelja je. Poletna rezidenca tudi. Posode za hrano in vodo imamo, igrač za izvažat. Hrana je. Priboljški tudi. Krtače, povodci, ovratnice, obesek s kontaktnimi podatki,… S cmokom v grlu sem se spomnila zadnjega pogovora s starši, ko sem jih obvestila, da sem se odločila in grem po psa. Naj si ne nakopljem take obveznosti, odgovornosti, so rekli. Naj si ne zakompliciram življenja… Da mi bo žal… Undecided


Pot v Horjul še nikoli ni bila tako dolga in hribček še nikoli prej tako visok. Nikoli ne bom pozabila Poloninega nasmeška, ko sem stopila pred vrata.  Smiley Pregnal mi je še tisto malo dvoma, ki se ga nisem uspela znebiti. Takoj sem vedela, da je bila odločitev prava!


Danes, ko je minilo leto dni skupnega bivanja z mojim ljubim kosmatincem v STANOVANJU!, lahko z gotovostjo potrdim, da je bila odločitev definitivno PRAVA. Smiley Smiley
Niti v najboljših sanjah si ne bi upala predstavljati takega scenarija. Še starši niso dolgo zdržali, odtajal jih je skoraj za »tren oka«.

Ne vem kako, ne vem od kje… vsekakor je v Poloni neka čudovita čarovnica, ki je v moje življenje pričarala zame popolnega psa. Neustavljivega, hiperaktivnega žogarja, ki se v teh dneh uspešno pripravlja za B-BH izpit – izpit za psa spremljevalca!



Kakor koli obrnem… res je... Roxy je v vseh pogledih đek od đekov!





Neustrašen žogar




Prijatelj z vsemi...















Ljubitelj narave...













Včasih klovn...






Včasih šišmiš...










Včasih največji pozer...





   





Vedno pa zadovoljen ...




in pripravljen na akcijo    Cheesy Grin Cheesy Grin





Sonček moj Smiley ki poskrbi, da je vsak dan pester, nepozaben, navihan  Cheesy Grin

Ki uspe še v najbolj turobnem dnevu, na moj obraz zvabiti nasmešek in odgnati slabo voljo





 Kiss Kiss Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #207 : petek, 20.11.2009 : 12:24:55 »

Soulu in Roxy, vidva sta se pa res našla Kiss Kiss pa še mnogo skupnih čudovitih in veselih žogarskih let vam želijo bežigrajske pošasti Cheesy
Logiran
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #208 : petek, 20.11.2009 : 12:31:02 »

Hehe, zdaj bom pa jaz kriva, da sem ti "izbrala" najboljšega možnega psa Grin Grin Grin. Povej ko boš želela, da ti izberem še enega Tongue

Roxy, P&S Kiss Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #209 : petek, 20.11.2009 : 12:31:47 »

ROXY ti si pa res car Cheesy Kiss  Kiss Kiss
Vse naj naj, za prvo obletnico vseh prihajajočih let!!

Hehe, naša zgodba je pa ravno obratna. Prišli smo po Missy BREZ VSEGA sram
Nismo vedeli Roll Eyes, da je ne gremo samo pogledat. No, bolj natančno - moj Čohalnik ni vedel Tongue
Ob osmih zvečer nam je potem znanka odprla trgovino za male živali, da smo kupili, z Missy v naročju, nujno potrebne zadeve. Hvala Wink
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines