mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:47:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje kuzka na boks  (Prebrano 34266 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #15 : torek, 31.10.2006 : 20:42:28 »

j0r3,
samo v premislek...
1. Mladic mora jesti na cca. 4 ure
2. Na potrebo hodi zelo pogosto, ponavadi takoj ko se zbudi, po hranjenju in se vmes kar precejkrat.
Zdaj pa vprasanje. Kako si predstavljate, da bo tako mlad pes zdrzal zaprt v boksu vsaj 8 ur dnevno in pri tem ostal cist, da hranjenja niti ne omenjam?
Mladic se ne more nadzorovati urina in blata, zato lahko mirno pricakujete, da boste vsak dan, ko se boste vrnili iz sluzbe, nasli eno premoceno in smrdeco kepo dlake.
Boks je nekaj kar se uporablja po potrebi in obcasno, ne pa kot prostor, kjer pes svakodnevno zaprt prezivi celo noc in se tretjino dneva.

To ni opcija niti za odraslega psa, ki ne potrebuje tako pogostega hranjenja in je cist.

Pes mora imeti dovolj prostora za gibanje, tudi ko vas ni doma in ne glede na to ali govorimo o mladicu ali odraslem psu.

Cviljenje in lajanje je tu se najmanjsi problem, ce ji boste na pravi nacin znali dopovedati, da je to njen dom, kjer je varna.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #16 : ponedeljek, 21.05.2007 : 09:24:22 »

Mene pa zanima koliko časa so vaši kužki v boksu?....a je predolgo če je noter od 21.00h do kakih 9.00h zjutraj?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 21.05.2007 : 16:54:22 »

Po moje sigurno.
Kaj ne gre nič lulat? (če ne drugo...)
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #18 : torek, 22.05.2007 : 10:13:05 »

Kako dolgo pa imete vi pse v boksu?Huh...a jih nimate celo noč???...naš mali ima 2,5 meseca in nikoli ne kaka noter pa čeprav je celo noč zaprt...polulal se je samo 1x....
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #19 : torek, 22.05.2007 : 18:39:03 »

pa kaj se potem nič ne upira da nebi šel zvečer v boks?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : torek, 22.05.2007 : 19:16:33 »

Moja že dolgo ni več v boksu, upirala se ni mislim da nikoli. Ampak 12 ur se mi zdi preveč. Sploh kar se lulanja tiče. Naša dva skoraj nikoli nimata tako velike pavze, če se tako izrazim Wink
Za mladega psa še toliko bolj...
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #21 : sreda, 23.05.2007 : 11:01:06 »

Ne kuža se nikoli ne upira it v boks.....veselo skače za mano in ko prideva v boks steče v uto in se v njo uleže - včasih imam občutek, da želi ponosno pokazati, da to pa je njegova uta, ker se tako ponosno vanjo uleže in me gleda.....naj povem še to, da kuža je cel dan zunja, samo čez noč in zgodaj zjutraj je v boksu, morda se tudi za to ne upira it v boks, ker mu verjetno tudi paše, da gre malo "se spočiti", ker cel dan nima mira, ker je tako radoveden, da skoz kaj počne, pa tudi mi se z njim igramo, ga učimo, pa gremo na sprehod 2x dnevno....Žla ne vem kaj drugega naredit glede boksa, ker pač po 21.00h ni nikogar več okoli hiše, samega pa zunaj ne bi pustili (ni zagrajeno), pred 9.00h zjutraj pa spet ni še nobenega zunaj in bi spet moral biti sam.... naš prejšnji kuža je bil tudi tako dolgo v boksu, se je lepo navadil in sploh ni bilo problema, vendar ta je res še zelo mali (2,5 meseca) pa me malo skrbi če ni za mladiča predolgo, da ne bi postal napadalen, nesocializiran itd...naj povem, da se še nikoli ni pokakal v boksu, čez dan gre 2-3x (a je to normalno za mladiča kaka le tako malo krat?), polulal se je danes drugič v boksu, vendar ima za uto kot nek "kanalček" in se tam polula tako, da urin takoj odteče po temu kanalčku tako, da on po tem ne taca - tudi ker je drugače skoz pred uto....
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #22 : ponedeljek, 24.11.2008 : 14:47:22 »

Najin mladiček, ki je včeraj prišel v nov dom,doživlja grozne travme, ko ga dava v plastičen boks in ne veva kaj narediti.

Že ko sva ga pri lastniku naložila v avto v boks, je dobil paničen napad, se pokakal, polulal, tako da je preostanek poti preživel v naročju...Doma, ko smo šli spat, sva ga dala v kletko, da bi noter spal, se mu je totalno strgalo...Joka, praska, grize...Noter gre, lahko po igračko, lahko po hrano...Ampak ležati noter noče. Niti pri odprtih vratih.

Na kakšen način bi ga bilo najbolje navadaiti na kletko? Nočem ga zafrustrirati, saj bi kletko uporabljala potem za potovanja, doma za nočno spanje...nočem pa tudi, da bi se poškodoval...

Hvala za odgovore
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #23 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:00:06 »

Koliko je pa ta boks velik?
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #24 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:00:38 »

Jaz sem moji psici, ko je bila mladiček, v boks dala eno fino ekstra mehko dekico (mojo seveda Roll Eyes) in po tistem ni bilo nikoli več težav s tem, da bi ostala v boksu. Prej pa je bilo seveda ogromno cviljenja, praskanja, vreščanja ...


Lp,
Vesna
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #25 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:06:04 »

Boks je velik (primeren bo tudi za kasneje ko odraste), ni pa gromozanski...(pes je border collie).

Notri ima tudi mehko dekco, pa igračko...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:10:09 »

Evo tema je že odprta, tukaj si preberi več o tem: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8583.0.html
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #27 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:10:49 »

sasica počasi ga navajajte in naj poveže boks s čim pozitivnim npr,. s kakšnim priboljškom, igračo ipd. Ne smete ga pa nikakor silit.
Počasi z veliko pohvale Smiley
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #28 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:14:12 »

Najbolj sva v dilemi, kaj narediti, ko ga zapreva v boks in začne takoj na ves glas tuliti.

Takrat odpreti boks bi bila napaka, saj bi dosegel svoje. Po drugi strani se pa resno bojim, da ga bo zasovražil...

 sram
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #29 : ponedeljek, 24.11.2008 : 15:18:52 »

Jaz naše nisem na začetku sploh nikoli zaprla v boks. Vedno je imela prost izhod. Ko se je navadila brez problema hodit ven in notri, smo ji dajali notri igračke in priboljške, ko pa smo zaprli vratca, smo ji skozi vratca dajali priboljške in čas ko je ostala v boxu poooočasi podaljševali. Prvič je bila notri ravno toliko časa, da je pomalicala priboljšek in nato sem jo takoj spustila ven. In tako postopoma, vsakič kakšen trenutek več...
Če bi jo že prvič zaprla v box bi se ji popolnoma strgalo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines