mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:04:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje kuzka na boks  (Prebrano 34407 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #45 : torek, 25.11.2008 : 22:02:26 »

Mislim da počasi napredujemo. Po večernem igranju je s priboljški prišel v boks, prav nič cvilil ko sva zaprla vrata, se mirno ulegel in zaspal...Sva bila sicer zraven, zdaj ko spi, pa naju ni...

Mislim, upam, da smo na dobri poti....

Da bi bilo še ponoči tako
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #46 : sreda, 26.11.2008 : 07:53:41 »

No sasica, kako vam je šlo?
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #47 : sreda, 26.11.2008 : 08:04:58 »

Spali smo celo noč!   Cheesy

 Takoj ko sva ga položila v boks se je ulegel in spal, tudi po tem, ko sem ga ponoči 2x peljala ven, je vedno takoj nazaj zaspal...Morda pa se le privadi tega njegovega brloga...  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #48 : sreda, 26.11.2008 : 08:29:20 »

Bližina človeka pa tudi pomaga Smiley
Super, da je bolje!
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #49 : sreda, 26.11.2008 : 08:54:09 »

Sigurno pomaga. Bomo šli počasi, pa bomo videli kako.

Na boksu pa vztrajava zato, ker se mora tako ali tako nečesa navaditi - škatle, boksa, sobe...In najbolje, če se boksa, ker meniva da je zelo uporaben in si zelo želiva, da bi se ga navadil. Zaenkrat dobro kaže, upam  Smiley
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #50 : torek, 06.01.2009 : 15:34:40 »

tudi mi se privajamo na boks in je pestro...svilnjenje,jokanje in kričanje kot bi ga z kože dajali...ker verjamem, da je boks prva stvar bomo vzstrajali kljub očitnemu nestrinjanju našega kužka...zanima me kdaj, približno se stanje v boksu umiri, mesec dva? kakšne so vaše izkušnje? naj še omenim, da je kuža star 8mesecev in, da smo priznam tudi sami krivi ker smo toliko časa čakali z boksom.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #51 : nedelja, 08.03.2009 : 09:48:54 »

aidaprana : pri nas je enako boks smo naredili ko je bila psička stara 6mes. zdaj je pa 8 mesecev. Na dan jo zapremo 2x po 2 ure ,včasih tudi dlje. Vendar je čisto zasovražila boks in v njem skozi laja (od 2 ure je tiho samo 20 min) Problem je tudi ker je boks tako da ne vidi pred vrate. V boks jo dobiš samo z priboljški in hrano ,če igračo vržeš noter pa si ne upa po njo. Vem ,da smo veliko sami krivi ampak...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : petek, 03.04.2009 : 12:33:12 »

Kako psa navaditi na boks ? Odgovor najdete v linku.
Logiran
tinchika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 23.08.2009 : 13:43:56 »

Mi mamo čivavico pa smo jo probal navajat na box pa ni in ni šlo vedno ko se peljemo na morje je to največji problem saj ko je notri cvili tko da mi gre kr na jok..sej pol čez čas zaspi sam ku je pa budna je pa katastrofalno.. Undecided sram
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #54 : četrtek, 10.09.2009 : 17:08:37 »

Mene pa zanima predvsem zakaj je psa pametno imeti v boksu (mislim na tistega v stanovanju, ne npr v avtu)?
Je to priporočljivo za pse, ki imajo težnjo k uničevanju ali na splošno za vse pse - prosim za vaše izkušnje/nasvete. Naj povem, da naši dve nimata hišnega boksa in čas, ko sta sami doma, preživita med jedilnico in dnevno sobo.
K vprašanju me je sicer vzpodbudila debata v neki drugi temi, bi pa rada slišala mnenja tistih, ki boks uporabljate, kot tudi tistih, ki ste boks uporabljali pa ga mogoče ne uporabljate več.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #55 : četrtek, 10.09.2009 : 17:16:05 »

Jaz sem kletko začela uporabljati,ker je pes v naši odsotnosti uničeval stanovanje.
Poleg tega,da je naredil precej škode, me je bilo strah,da ne bi kaj požrl oz.se kakorkoli poškodoval.

Sedaj me počasi mika,da bi poskusila spet brez kletke oz.z odprtimi vratci, vendar si nekako ne upam reskirat, da pridem domov in dobim spet kakšno stolico zgrizeno.

Ima pa kletko zelo rad in gre sam večkrat tudi čez dan noter počivat.
Mi je pa zanimivo,da vedno ko jo čistim ali pa menjam deko ipd., pes sedi poleg  mene in gleda kaj za vraga delam po njegovi kletki in takoj ko končam, gre noter vse prešnofat in pregledat.   Huh
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #56 : četrtek, 10.09.2009 : 17:25:15 »

Hja, uničevanje je vsekakor dober razlog, s tem se strinjam. Moram rečt, da sem do sedaj imela veelikooo sreče, da nisem rabila boksa zaradi takega razloga, ne morem pa ga a priori izključiti za v bodoče, tudi če sem zdaj proti uporabi boksa, to mi je jasno (ja, vem, enostavno je biti proti, če nimaš uničevalca pri hiši... Roll Eyes ).
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #57 : četrtek, 10.09.2009 : 17:26:28 »

Mi imamo vsega skupaj 4 pse. Eden, kadar nas ni, spi na kavču, eden v svoji bivalni kletki, dva pa v skupni bivalni kletki.

Bivalna kletka se super obnese - psi so radi v njej. V njej so predvsem zaradi lastne varnosti (da ne grizejo raznih kablov, rastlin, kavčev ipd.). Pa tudi tamali, ki je sam v svoji kletki je precej bojevite narave in mu ne zaupam (prepričana sem, da bi težil ostalim, ko me ni).

Tamaladva, ki si delita kletko, sta tudi nadvse zadovoljna, kadar gresta vanjo. Skupaj spita v svoji posteljici in se dodobra naspita. Če je fantek sam, pa joka in nič ne spi.

Najprej sem bila nasprotnik kletk, potem pa sem ugotovila, da so super in zdaj sploh ne vem, kako bi furala večpasje gospodinjstvo brez njih.

Pa pri nameščanju (začasnikih) so tudi nepogršljive!



Lp Maja Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #58 : četrtek, 10.09.2009 : 18:29:15 »

Jaz osebno ne bi psa zapirala v box, če bi se v moji odsotnosti lepo vedel. Ko je bil moj pes še mladiček, sem ga uporabljala do približno njegovega 4. meseca, potem sem mu pustila odprta vratca in je bilo ob prihodu domov vse v najlepšem redu. Od takrat naprej je prost. Ni bil pa nikoli zaprt po 8 ur, ampak smo imeli domači tak urnik, da je šel vsake 2-3 ure ven na sprehod. Se mi pa zdi, da mora biti hišni box kar velik, večji od tistega v avtu, če je pes celo dopoldne zaprt v njem. Moja psa v napi odsotnosti večinoma spita, vendar ne ves čas na istem mestu.
Pri mladem uničevalcu pa je box res nujen. Namesto boxa se psa lahko da tudi v kakšen prostor, kjer se ne more poškodovati in ne more prav veliko uničiti in predvsem ne more poškodovati sebe. Če bi mlajši pes med odsotnostjo "težil" starejšemu psu, bi jih prav tako ločila, ampak ker imam možnost, bi dala vsakega v svoj prostor.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #59 : četrtek, 10.09.2009 : 19:00:33 »


Najprej sem bila nasprotnik kletk, potem pa sem ugotovila, da so super in zdaj sploh ne vem, kako bi furala večpasje gospodinjstvo brez njih.


No, saj - zato sem pa vprašala, heh, ker sem tudi sama nasprotnica kletk  Wink oziroma kakršnegakoli omejevanja neproblematičnih psov. Me je pa nemalo čudilo, ko sem v raznih temah na tem forumu brala, kako jih marsikatera med vami uporablja in ker se mi zdi veliko ljudi s tega foruma dokaj "pasje razgledanih" in izkušenih, sem začela malce dvomiti v moje prepričanje, da je uporaba kletke tako zelo kruta zadeva in zato sem vesela vsakega dodatnega mnenja  Roll Eyes
Še vedno sicer upam, da jih ne bom potrebovala niti v bodoče, samo kaj ko človek dejansko nikoli ne ve, kakšen pasji osebek ga čaka za vogalom...  Grin

Hvala za mnenja in opis izkušenj  Smiley !
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines