mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:13:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje kuzka na boks  (Prebrano 34412 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #60 : torek, 20.04.2010 : 10:27:28 »

Crate games = navajanje na bivalno kletko

V več temah smo že debatirali o tem, pa lahko še tukaj napišem, da se splača malo po netu pogledati, recimo na youtube je nekaj fajnih video navodil za navajanje na kletko skozi igro, en primer tudi iz dogstrusta:

http://www.youtube.com/watch?v=c-yCrWTWNWY&feature=player_embedded
Citat
Sammy's a lovely 3 year old English Springer Spaniel. He can have separation fears, so to help make him more rehomable, dedicated canine carer Rachel is training him to enjoy sitting in his crate, with a view to building up to being able to leave him alone for a little while.

Logiran

NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 14.07.2011 : 10:38:53 »

Se vam bom pridružila, pri razglabljanju o tem kako spraviti psa v boks.

Imam mopsiko staro 1 leto in 10 mesecev in letos smo se odločil, da jo bomo vzeli s sabo na morje, ker je letos fuuuul vzljubila vodo (pred hišo ima bazen in skos skače notr in vn - noro).

Problem pa nastane pri boksu. Sicer se zelo rada vozi v avtu, ampak se je skos vozila na sedežu pripeta s pasom za pse. Ker pa sem prebrala, da je fino, če je pes v boksu, sem šla v Mr. Peta in kupila boks (plastičen). V trgovini je še šla notr, ko pa smo boks prinesli domov in ji ga dali vn na prosto, da se ga navadi pa je kasneje postal problem. Ni in ni hotela notr. Poskusili smo že vsek kar ima rada. Najprej z briketi, kasneje s sirom, ki ga ima najrajše, ampak je ugotovila, da lahko s tačko potegne vn odejco na kateri je bil sir in ga poje.
Mi smo že skor obupali, avgust pa je čim bližje.
Lahko še karkol druzga pomaga?? Mi ne vemo kaj bi še poskusili. Luna pa je ZEEELO trmasta in ne gre in ne gre po sir. Če pa že gre gre pa tok notr, da ima zadnje tačke zunaj in ne notr. Cela še nikol ni šla sama notr
 Lips Sealed Undecided Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #62 : četrtek, 14.07.2011 : 10:40:59 »

Ja, poskusi ji sir dati v transporter brez odejice  Undecided
Pa Poli salamo, pa hrenovke... čisto do konca transporterja.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 14.07.2011 : 10:51:57 »

Če ji dam odejico vn, pa sploh noče notr. :/
Pa ponavadi dam sir tko, mal izven boksa, pa kao tko ji potko nardim s sirom, da k enga poje more mal naprej, da poje naslednjega, na koncu jo pa čaka kopička sirčka, ampak nikol še ni pršla do konca. Ampak pride do sredine in noče naprej.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #64 : četrtek, 14.07.2011 : 10:54:33 »

Do sredine se verjetno že naje in želja mogoče ni več dovolj velika.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 14.07.2011 : 10:57:46 »

To pa težko dvomim ker je požeruh. Vse bi naredila za hrano, ker se vid, da bi na vsak način rada prišla do kopičke sira na koncu, ker potem dela kroge okrog boksa in vonja sir Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #66 : četrtek, 14.07.2011 : 11:04:41 »

Če ste že probavali bolj "na silo", se ji je box že zameril. In ji bo treba počasi in postopoma box spet prikupit. Igrat se v bližini boxa, tam not naj se pojavljajo same fajn stvari - njene najljubše igrače, priboljški, vse obroke ji postrezite tam not,... Vedno z odprtimi vrati, da se najprej navadi bit not pri odprtih vratih.
Tole navajanje ne bo šlo hitro, govorimo o tednih ali celo mesecih, odvisno, kolikšen je že njen odpor do boxa.
Glejte na to kot na dolgoročni projekt. Če ga bo sprejela, boste box lahko uporabljali ne le za pot v avtu, ampak tudi na dopustih npr. v hotelskih sobah, saj bo v boxu bolj varna v primeru, da bi npr. uletela kaka čistilka, ko vas ne bo v sobi, in bi se ustrašili ena druge.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #67 : četrtek, 14.07.2011 : 11:05:25 »

No saj ne vem, ampak jaz nisem kaj dosti komplicirala, ko se ja naša ustavila in ni hotela naprej sem jo samo do konca notr potisnila in ji pot ven zaprla z roko in priboljški in jo medtem ko je bila še notri obilno nagradila s hrano. Ker ji je pred nos nonstop prihajala Poli, sploh ni imela časa ven silit. Ko je bila notri in je pojedla ene tri kose, sem ji dovolila da gre ven. Ko smo to ponovili nekajkrat (ne v istem dnevu), sem pa začela zapirat vrata in jo hranit skozi mrežo in potem je bilo vse ok. Brez pregovarjanja, prošenj, pretiranega vzpodbujanja. Pride do pol, pa puf nežno do konca, pa takoj, še preden se obrne že Poli pod nos, da sploh nima časa razmišljat, kje je.
Pri naši je odlično delovalo. Če imate pa glede boksa zdaj že celo dramo in že čuti tvoje nelagodje in strah, bo pa malo več časa trajalo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 14.07.2011 : 11:11:42 »

Če je plastičen je tudi razstavljiv. Če je nočeš prijet in dat kar noter, je ena varianta, da daš boksnarazen in posebej učiš, da je v spodnjem delu in posbej pod zgornjim, če je dovolj prostora...
Tam delaš tudi kako vajico ali trikec. Po enem tednu združiš.

Če učiš s klikerjem princip poznaš in lahko delaš poenakem sistemu.

Kaj pa če bi jo daš  preprosto noter, ko je čas hranjenja. Najprej njo, pol skledo in lepo zapreš. Pes, ki rad je, bo pojedu takoj. Vsak obrok na tak način...

Če pes ni navajen shapinga in je trmast v svoji odločitvi, da ne gre not ne vem, če boš mela dovolj časa za navajanje na način, ki ga opisuješ...

Ji pač poveš, da mora not in to je to  Wink
Manj boš komplicirala, lažje bo Tongue
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 14.07.2011 : 11:26:41 »

Na silo ni šlo nikol, tko da se ji ni. Ampak ona se že nasplošno boji bolj zaprtih prostorov. Mislm ne prov boji, sam mal večji problem je Smiley vse gre pol ampak traja.

Nisem pa še poskusla z obrokom v boksu, to mejbi pride naslednjič.
Boks dam pa lahko narazen, ampak gre s težkim srcem na spodnji del. Tm da tud prostor ko ji rečem in nekaj časa zdrži ampak ne dolgo. Kakšno minuto Smiley

Ker če jo bom pa kr potisla notr, se bo zihr upirala, k je tok trmasta in težko kaj dosežem pr njej!
Strah me je, da če jo bom potisla pa zaprla ter jo pohvalila in ji dala poli, bo vseen živčna.
Nevem res..
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #70 : četrtek, 14.07.2011 : 11:33:54 »

Začni jo hranit v boxu. Vsako hrano, vsak priboljšek, vse v boxu.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 14.07.2011 : 11:41:19 »

Sej bom poskusla, ker to je resnično edina stvar, na katero jo je težko privadit. Sem pa tud že razmišljala, da je mogoče boks premajhen, ampak v trgovini je šla notr in je prodajalka rekla, da je čist ok, sicer lahko sedi notr pa tud uleže se lahko, stoji pa lahko glih za glih... a je mejbi premajhen?? SmileySmileySmileySmiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #72 : četrtek, 14.07.2011 : 11:44:15 »

Prava velikost je, da lahko normalno stoji not z dvignjeno glavo. Za daljšo pot je to kar pomembno, sicer se začnejo tudi kuhat not. Sploh ti plastični, ki so še bolj zaprti. Če ga še lahko zamenjaš, bi bilo morda vredno it po večjega. Bi znal bit to trik za lažje sprejemanje boxa.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 14.07.2011 : 11:47:28 »

Mogoče bi res morala po večjega, pa še tak zaprt je z vseh strani, samo na sprednji strani ima vratca. Sam ne vem, če obstajajo večji plastični boksi .. al bi blo potrebno kovinsko vzet?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #74 : četrtek, 14.07.2011 : 11:49:29 »

Plastični obstajajo v vseh velikostih. Plastičen ali kovinski je pa tvoja izbira.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines