mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:34:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje kuzka na boks  (Prebrano 34267 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ice
novinec
*
Sporočil: 19


« : četrtek, 07.09.2006 : 14:25:37 »

Mene pa zanima, kako mladicka navadis na boks, na kaksen nacin... Undecided   lp
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1 : sobota, 09.09.2006 : 23:52:06 »

kletko za v hišo?

Preprosto zapreš ga not in se sam navadi. Pazit pa moraš, da ga nikol ne daš ven iz boxa medtem ko laja... Razen pol ko je že navajen na box in veš, da je res nekej nujnega če laja,  ga lahko daš tud vn iz boxa medtem ko laja.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : nedelja, 10.09.2006 : 05:27:03 »

Navajas ga pocasi. Najprej mu das noter hrano ali igracko ter ga vzpodbujas, da gre noter. Vratica so odprta. Ko bo brez odpora sam odhajal noter in ven, zacnes za nekaj sekund zapirati vrata. Cas zaprtih vrat podaljsujes. Pri vecini psov je tako, da boks hitro vzljubijo in ga imajo za svojo "sobo". Nekateri imajo radi, da sta zadnja in zgornja stranica pokriti, skozi stranska dela in sprednji del pa opazujejo. Nic na hitro, da boksa ne bo zasovrazil.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 11.09.2006 : 07:58:36 »

Dani je lepo napisal.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : ponedeljek, 11.09.2006 : 08:39:49 »

Dani je lepo napisala, kako psa navajat na boks.
Sama sem prakticirala tako, da sem iz boxa naredila "brlog". Odprta je bila le stranica z vrati, vse ostale pa so bile dobro ovite v odejo. Notri sem dala predmet (igračka ali krpa), ki sem jo dobila od vzreditelja in je imela vonj po leglu iz katerega je mladic prišel.
Boks je postal njegov zapik in "skrivalisce" pred hisnim direndajem. Ce je zelel imeti mir, ga je imel v svojem boksu. To pomeni, da nihce ni drezal vanj, ko je bil notri. Ta prostor mora biti cisto in samo njegov.
Tudi hrano je na zacetku dobil izključno v boksu.
Odhod v boks mora povezati s pozitivno izkusnjo in ne negativno (kazen).

JB,
pes je zivo bitje in ne predmet. Kaj mislis, kako se je pocutil mladic, ki so/ste ga enostavno zaprli v boks in pustili samega, da se navadi? Bilo bi dobro, da najprej malo bolje spoznas pasjo nrav in pravilen pristop pri vzgoji, preden zacnes pisati nasvete.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : ponedeljek, 11.09.2006 : 08:47:02 »

Se ena pomembna stvar:
boks postavite v kot prostora, kjer se najvec zadrzujete, da  bo mladic imel obcutek varnosti in ne izoliranosti.
Ponavadi je to dnevna soba ali kuhinja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 11.09.2006 : 09:39:28 »

Dani in Drejči sta lepo napisali  Tongue Wink
 sram
Logiran
ice
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #7 : četrtek, 14.09.2006 : 13:18:10 »

LP

zdj jo pocasi navajamo da je ne bo strah....men se ps kr smili ce cvili al pa joka, tko da je zdj skoz odprt in se sama sprehaja po njemu...bila je samo 1x zaprta nekaj casa k sem sla jaz samo dol...pa je zelo cvilila...pocas se bo upam da navadla pa vsakic k kje zaspi jo probamo nest v boks in spi tam naprej... tko da boks s te strani ima ze rada  ::)mene zanima to kako jo navajat počas in s temi vzgojami k ste napisal eni (zlo lepo dani in drejci Wink) upam da ga bo osvojila ceprou pol k bo velika bo itak zuni po stanovanju zdj ns je samo strah, da nebi kaksen kabel zgrizla....tko da upam da nam rata se 1x hvala
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #8 : četrtek, 14.09.2006 : 13:33:37 »

Nič obupat. Psi hitro vzljubijo boks, ko ugotovijo, da je to nekaj dobrega. Jaz navajanjem nisem imela nobenih problemov. Ker sem navajala 6 let starega psa, sem računala na težave, pa me je tako presenetil. Ko smo boks prinesli domov, sem očiju razlagala, da grem iskat priboljške in kliker, da se bova začela navajat. V tistem gre pes noter in naju gleda Grin. Potem sem ga vsak dan malo spustila v boks in ga za kakšno min. tudi zaprla. Čez kak teden sem dala boks v avto in Bucko je kar skočil notri, ko sem mu rekla (na avto je skoraj tako nor, kot na hrano). Sem malo preskočila najino uvajanje in sva se šla peljat za kakšne 15 minut. Ko sva prišla domov sem ga spustila ven in mu še enkrat sekla, naj gre noter. Spet je skočil z največjim navdušenjem. Sedaj ga uporabljava že en mesec in je tako vesel, ko vidi, da nesem boks v avto. Doma gre pa včasih kar sam od sebe noter.
Z mladičkom je pa še lažje. Ko se ga enkrat pravilno korak za korakom navadi, brez prehitevanja, se v njem počutijo varni in se vanj umaknejo, kadar želijo imeti mir.
Logiran
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #9 : torek, 17.10.2006 : 22:42:51 »

Zgoraj je zapisano, da je priporocljivo če je boks v prostoru kjer se najvec zadrzujemo zato me zanima  ce mora biti boks vedno na istem prostoru npr. v dnevni sobi ail se ga lahko prestavi zvecer, ko gremo spat v spalnico?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #10 : sreda, 18.10.2006 : 17:35:57 »

To sploh  ni pomembno. Pomembno je, da se pes navadi na boks. Potem se bo v njem kjerkoli dobro počutil.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.10.2006 : 12:22:44 »

Od psa do psa je v bistvu individualno odvisno kako ga navajat na boks. Moje recimo so se ga kr same prisvojile, kaksen dan po tem ko smo ga nabavili so vratca ostala odprta in gospodicna si ga je izbrala za spanje, navajanje tako pravzaprav sploh ni bilo potrebno! Wink
Logiran
j0r3
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #12 : četrtek, 26.10.2006 : 17:34:29 »

V kratkem nameravam kupit psa (mladička). Tukaj sem zasledil, da je psa najprimerneje počasi navajat na boks. Kako pa naj poskrbim za mladička v prvih dneh? Verjetno ne bo prevec zadovoljen, če ga bom za celo noč zapr v boks. Ne morem pa pustit, da bo sam tekal naokrog po stanovanju (hiši)... Kako ravnati v tem primeru?  Undecided

LP Jure
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #13 : četrtek, 26.10.2006 : 18:15:46 »

Verjemi mi, ne bo tekal po hiši, ampak bo spal oziroma ostal čim bliže pri tebi.
Logiran
j0r3
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #14 : torek, 31.10.2006 : 11:18:30 »

Imaš prav. Hoče spati čim bližje meni. To niti ni tak problem, saj je celo noč mirna. Problem bodo dopoldnevi, ko bo morala biti sama (služba, šola). Postopoma jo že navajamo na boks. Dokler je kdo v bližini je mirna, ko pa je sama pa jo postane strah in začne cvilit in lajat....
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje kuzka na boks
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines