mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:16:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Kako beagla naučiti na krvno sled
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako beagla naučiti na krvno sled  (Prebrano 8837 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
modras
novinec
*
Sporočil: 3


« : nedelja, 30.11.2008 : 11:24:59 »

Imam psa beaglna zato ker sem lovec moram imeti krvnoslednega psa če slučajno jaz ali prijatelj obstreli divjad da bi šel jo iskat. Kako ga naučiti.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 30.11.2008 : 14:12:55 »

wtf.. Shocked
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #2 : nedelja, 30.11.2008 : 14:21:46 »

se podpisujem wtf......
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #3 : nedelja, 30.11.2008 : 14:33:58 »

Vprašaj v svojem lovskem društvu ali karkoli že imaste lovci (lovske družine?  sram) kako tvoji kolegi šolajo svoje pse na sled in podobno...
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : nedelja, 30.11.2008 : 15:10:06 »

preglej si tole temo: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4128.0.html

lp, maja Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : nedelja, 30.11.2008 : 15:26:35 »

Koliko je pes star?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : nedelja, 30.11.2008 : 15:35:45 »

Če si lovec, bi ti moralo to biti jasno. Če ti ni, vprašaj svoje kolege. Gotovo si član kakega LD-ja ali LKD-ja, pa se pozanimaj glede tečajev. Do takrat pa spili osnovno poslušnost in odpoklic, pa bo. Srečno.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 30.11.2008 : 18:00:40 »

1. Med nastajanjem jezikov so izumili velike zacetnice in locila in normalni ljudje na tem forumu jih uporabljamo, je pa njihova uporaba zapovedana tudi s pravili.
2. Ne pise se "Beaglna" ali "beaglna", temvec beagla in pasma se pise z majhno zacetnico, razen ce je tvojemu psu tako ime.
Kar precej mi ze presedate vsi, ki ne uspete spraviti skupaj niti enega stavka. Ze prav grozljivo postaja.

Ce si lovec, so ti zadeve kristalno jasne, saj so za lovske kinologe pravila napisana in znana. Ce nisi lovec, s svojim psom, pa ce je beagle ali beageln, nimas kaj loviti v gmajni ali v gozdu.
Logiran

windsong
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #8 : petek, 25.06.2010 : 17:24:38 »

Mogoče je tema že malo stara, ampak...

Če je nekdo lovec, to še ne pomeni, da je avtomatično tudi strokovnjak za lovsko kinologijo (zakaj že je lovstvo tako stereotipizirano? Tudi VSI Cigani so zlobni in obvladajo krajo, kajne?  Huh).
Kdor hoče svojega psa naučiti krvosledništva, se lahko obrne na lokalno lovsko kinološko društvo (kjer vsako leto prirejajo tudi osnovni tečaj poslušnosti), ali pa na svojo (ali okoliško) lovsko družino, kjer se gotovo najde kdo, ki ima s tem izkušnje.
Sicer sta za krvosledništvo najboljši pasmi Bavarski (za strme/gorate predele) in Hanoverski (za nižine) barvar. Uporablja se lahko za to tudi terierje, ki pa so zaradi ognjevitosti manj zanesljivi. Za goniče (beagle, ...) si pa niti približno ne predstavljam, da bi delali po krvni sledi  Shocked , razen če imaš psa SAMO za to, ne pa tudi za preganjane žive divjadi. Je pa dobro, da pes, s katerim greš iskat zastreljeno žival, to delo obvlada - kajti če ti bo žival samo pregnal, je ne boš našel nikoli več, pa tudi noben bolj izkušen pes ne (ker so sledi potem zmešane), žival pa bo potem lepo "v miru" trpela do svoje poslednje ure  Cry


P.S.: Če imaš psa lovske pasme, ki ima narejen PNZ/delovni preizkus,  in si ga naučil dela po krvni sledi, se lahko javiš za občasno iskanje zastreljene divjadi v okoliških lovskih družinah, TUDI ČE NISI sam lovec. Mislim, da so te še veseli.


P.S. 2:  Če streljaš na žival, in ta ne pade na mestu, si PO ZAKONU DOLŽAN mesto nastrela vedno preiskati s psom krvosledcem - pa čeprav si prepričan, da si popolnoma zgrešil. NIKOLI pa ne greš sam iskat živali, ker jo boš le pregnal, nihče je ne bo več našel, in bo poginila (ali pa živela naprej) v velikih mukah.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : petek, 25.06.2010 : 18:10:38 »

Res je, ce si lovec, to ne pomeni, da si strokovnjak za lovsko kinologijo. Pomeni pa, da si povezan z drugimi lovci in imas neposreden dostop do informacij, kje in kako nauciti beagla cesarkoli lovskega, ne pa da za take informacije v na pol pismeni obliki sprasujes na nekem forumu.
Ali pa gre za "lovstvo" in "lovca", ki z uradnim lovom nimata nicesar skupnega. Samo pusko in psa kupit še ne pomeni biti lovec in imeti pravico streljati ter goniti z gonicem.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : sobota, 26.06.2010 : 07:09:09 »

Tisti ki imajo goniča... ali pa recimo kar barvarje... se itak štejejo pod " kao " elito Evil
To pomeni, da niso ravno začetniki Wink
So pa mislim , da oni edini ki grejo  zelo dosledno skozi vse ...najprej mala šola, potem VP1... Izpit PNZ...potem pa Mašun... kjer mislim , da en teden bivakirajo z psi in se učijo , na koncu je pa izpit. Pa tudi redno se udeležujejo tekem itd. Na koncu so pa na listi " vodnikov krvosledcov" ( čast in slava Grin)
Že prej pa vem ,da se v sklopu svojih " stanovskih kolegov" učijo postavljati krvno sled itd.

Koliko je pa med njimi nelovcev?..... pomoje, bore malo..

Tako nekako, je bilo ko smo še mi  hodili v  tečaj...
Nas je Voditelj tečaja poimenoval nekako takole:
Elita ( barvarji-> bodoči krvosledci)...( mogoče zato ker je bil tudi sam med njimi Evil)
Gospoda ( ptičarji)
Radnička klasa( ostali lovci)
In Raja.... tisti ki so bili tam zgolj zaradi tečaja- radi- reda  Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : ponedeljek, 28.06.2010 : 12:35:41 »

Kolikor jaz vem,lahko zastreljeno divjad išče samo "vodnik psa krvosledca",s katerim ima LD sklenjeno pogodbo.Se pravi priznana "elita".Seznam vodnikov mora imeti vsaka LD,je pa dostopen tudi na lovskem forumu.Ne more tega delati kar vsak,ki se tega spomni ali misli,da je njegov pes primeren za takšno delo.Lovci zahtevajo za krvosledništvo čitabo.Tudi za gonjo je potrebna,drugače "nema ništa".
Poleg tega mora vsak pes,ki uradno ne spada med barvarje najprej opraviti en kup drugih preizkušenj,ki jih predpisujejo za pasmo,šele na to se lahko udeleži tečaja za krvosledca.
LP Tjaša
Logiran
sara_nikki
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 28.02.2011 : 19:08:53 »

Imam psa beaglna zato ker sem lovec moram imeti krvnoslednega psa če slučajno jaz ali prijatelj obstreli divjad da bi šel jo iskat. Kako ga naučiti.
sicer je beagel lovski pes gonič se ga pa da naučit za krvosledca..........podatke se da najti v lovskih knjigah o pseh.......vsaj v tej ki jo imam moj oči............je lovec čez 1 mesec pa gremo iskat beagla mislimo ga imeti kot goniča saj ga je za krvosledca izučiti kar zanimivo saj je bol trmaste sorte :-)
Logiran
sara_nikki
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 28.02.2011 : 19:16:14 »

Če si lovec, bi ti moralo to biti jasno. Če ti ni, vprašaj svoje kolege. Gotovo si član kakega LD-ja ali LKD-ja, pa se pozanimaj glede tečajev. Do takrat pa spili osnovno poslušnost in odpoklic, pa bo. Srečno.
zelooooo se motiš..............živim z lovcem že kar nekaj časa , moj fant je lovec prav tako poznam ogromno lovcev in 90% teh lovcev nima pojma o lovskih pseh kaj šele o krvosledcih, ki so takorekoč zelo iskani in spadajo skupaj z svojimi lastniki v samo elito vsaj neše LD................tako da ni vse v tem da si lovec in moreš vedeti se o vsem kar ima veze z lovom in pd.
Logiran
sara_nikki
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 28.02.2011 : 19:21:02 »

sicer pa
zelooooo se motiš..............živim z lovcem že kar nekaj časa , moj fant je lovec prav tako poznam ogromno lovcev in 90% teh lovcev nima pojma o lovskih pseh kaj šele o krvosledcih, ki so takorekoč zelo iskani in spadajo skupaj z svojimi lastniki v samo elito vsaj neše LD................tako da ni vse v tem da si lovec in moreš vedeti se o vsem kar ima veze z lovom in pd.
sicer pa vse to povejo na pripravniških izpitih za sprejem v LD.........o tem se pišejo tudi izpiti
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Kako beagla naučiti na krvno sled
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines