mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:23:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: knjiga Muc, ki je mijavkal na pomoč
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: knjiga Muc, ki je mijavkal na pomoč  (Prebrano 7472 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« : petek, 05.12.2008 : 13:02:42 »

Pozdravljeni
Zanima me, če že ima kdo knjigo Muc, ki je mijavkal na pomoč: psihologija mačk. Nanjo oz. na naslov sem naletela med brskanjem po internetu, pa me zanima, če je v njej kaj uporabne vrednosti, da ne kupujem mačka v žaklju ...
Lp
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1 : torek, 09.12.2008 : 08:59:46 »

Uf Mabu kje si to našla?  Shocked Jaz jo imam že nekaj let v italijanščini in sem si totalno želela, da bi jo prevedli, saj sem v njej našla ogromno koristnih informacij, razlag... toplo priporočam! Mene je mogoče zmotilo le to, da je napisana po ameriški logiki, ki precej hitro predpiše vsa mogoča zdravila, vendar pa je tudi povsem uporabnih nasvetov in razlag v tej knjigi kar precej. Meni je predvsem pomagala razumeti vzroke nastanka težav (nočnega mijavkanja, lulanja v stanovanju...) Odlična knjiga!

lp ostržka
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #2 : torek, 09.12.2008 : 09:12:30 »

evo jo:
http://www.debora.si/html/knjiga.asp?oddelek=1&omara=0&polica=0&offset=50&ID=2224

http://www.debora.si/slike/PDF_2224.pdf
lp ostržka
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : torek, 09.12.2008 : 20:48:52 »

Ostržka, hvala. Pri omenjeni založbi imaš tudi možnost prebrati eno poglavje, a me ni prepričalo; tudi v tem opisuje zdravljenje s tabletami. Če pa jo priporočaš, grem v nabavo. Hvala!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4 : torek, 16.12.2008 : 13:44:05 »

Hehe, babe, a tega našega foruma nobena ne bere?  Tongue KLIK
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : torek, 16.12.2008 : 13:46:22 »

Ups, sorry, jaz slabo berem.  sram Je prišla na naš forum kasneje.  Cool
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #6 : nedelja, 21.12.2008 : 23:14:48 »

Jaz sem si jo kupila, da bi mi krajšala čas, ko čakam po čakalnicah v službi pa me je zafrknila. Sem jo prebrala v enem dnevu.  Shocked  Cheesy

Super knjiga. Marsikaj ti postane jasno. Priporočam vsem, ki imate kakršenkoli stik z mačkami pa če imate težave z njimi ali ne. Jaz sem jo kar požrla. Smiley  

Prijetno branje  Cool
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #7 : petek, 02.01.2009 : 01:59:48 »

Mene ni ravno prepričala, je fajn, ker avtor razmišlja na široko, pa je tudi meni tuj ta način predpisoganja kemije mačkam, hmmm

Očitno sem sprožila naval, ker se ženske množično odločajo za nakup. Noja, knjiga vsekakor orje ledino na področju behavioristike.
Logiran
skiper
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #8 : nedelja, 25.01.2009 : 16:57:12 »

oj

Knjiga bo na voljo za izposojo v horjulskih licitacijah.

lp g.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #9 : nedelja, 17.05.2009 : 12:49:31 »

Mene ni ravno prepričala, je fajn, ker avtor razmišlja na široko, pa je tudi meni tuj ta način predpisoganja kemije mačkam, hmmm

Očitno sem sprožila naval, ker se ženske množično odločajo za nakup. Noja, knjiga vsekakor orje ledino na področju behavioristike.

Nasveti in primeri, ki izhajajo ali so podprti z behaviorizmom, zvenijo smiselno, podprto in uporabno.

Tudi sama pa sem skeptična glede uporabe farmacevtskih sredstev, sploh glede na to kako avtor knjige opisuje njihovo "uvajanje v uporabo" - npr. za mačke brez povprejšnjih raziskav ali testiranj uvaja kar zdravila, ki se uporabljajo v medicini in jih po nekaj časa uporabe "patentira", leprav včasih delujejo, včasih pa ne.

Na nekateri mestih me izredno moti njegov "point of view" - zagovarja, da je za mačke zunanje - notranje bivanje boljše zato, ker v Ameriki večino mačk evtanazirajo na željo lastnika, saj razvijejo vedenjske težave (vedenjska težava je za njih že to, da si mačka brusi kremplje). Evnatazije in odlaganje lastniških mačk v zavetišča pa je potrebno zmanjšati.

Da bi bilo manj mačk evtanaziranih, bi bilo po avtorjevem mnenju bolje, če bi živele (tudi) zunaj, "kratko, a srečno", po njegovem (čeprav mu je vse mačke povozilo, dokler njegova žena ni zahtevala, da so izključno notranje). Namesto da bi se osredotočil na pravi problem - neodgovorno lastništvo (ki vključuje puljenje krempljev, odstranjevanje glasilk itd., s čimer lastniki skušaj iz mačke narediti nek bonsai, s katerim se ne bo potrebno ukvarjati) in nikakršna zakonodaja na področju oskrbe živali.

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10 : nedelja, 17.05.2009 : 12:55:08 »

P.s.: Aja, še to - prevod je katastrofalen, kar je resna škoda  Undecided
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #11 : torek, 19.05.2009 : 09:22:15 »

sem jo naročila in komaj čakam, da jo dobim,....
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #12 : torek, 03.05.2011 : 14:18:55 »

Drugače je meni knjiga precej ok, samo tisto o zunanjih mačkah se sploh ne strinjam. Mi je čisto mimo da je boljše da muc živi zunaj pa malo kot noter pa je možnost vedenjskih težav.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.04.2012 : 21:20:47 »

Knjigo sem prebrala na dušek, pa me ni prepričala. Ne morem se najti v ameriškem načinu gledanja na mačje težave. Predvsem upam, da pri nas tudi glasilk ne operirajo. Tega še ne vem, se pa bom ob priliki pozanimala pri vetu.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: knjiga Muc, ki je mijavkal na pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines