mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:05:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Posesivnost / ljubosumnost
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posesivnost / ljubosumnost  (Prebrano 14204 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : nedelja, 11.01.2009 : 20:06:47 »

Nekaj sem opazila pri vedenju Bučka, mojega psa, star 7,5 let, in sicer:

Ko okregam Piko - psico, me on pri tem "brani" tako, da jo bi najraje napadel - zarenči in skoči na njo. Prvič sem opazila lani poleti, večkrat se zgodi, če smo vsi notri.  Moram prav pazit, da je pred njim ne kregam. Kaj to pomeni ?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : torek, 20.01.2009 : 15:49:04 »

Verjetno se na ta način rangira. Izkoristi tvojo "podporo", ker psico kregaš za to, da se še on znese nanjo. Jaz bi ju na tvojem mestu dobro opazovala, kaj se dogaja med njima tudi v drugih situacijah. Pri rangiranju so zelo zviti. Moja mlajša psica se na primer nad svojo mamo rangira tako, da ko vsaki dam piškot, svojega ne poje, ampak ga odnese na ležišče in ga čuva. Starejša psica, ki je zelo požrešna, svoj piškot takoj poje, potem pa sede pred mlajšo psico, strmi v njen piškot in tuhta, kako bi ga ukradla. Mlajša psica pa situacijo izkoristi, da piškot čuva, ne pusti starejši psici blizu in renči. V bistvu si sama naštima situacijo, v kateri se lahko rangira.

Nekateri skrbniki vzdržujejo hierarhijo in red tako, da podpirajo najstarejšega, glavnega psa. Jaz tega ne počnem, ker bi lahko v določenih situacijah to vse skupaj še zaostrilo. Če se ena od psic rangira nad drugo (npr. ji ne pusti na kavč; to se je dogajalo na začetku, zdaj že dolgo nič več), preprosto nima nobena več dostopa na kavč. Če je razlog igrača, poberem igrače obema. V primeru piškota, nekaj časa ne dajem piškotov. Po navadi hitro ugotovijo, v čem je catch in se začnejo drugače obnašati.

V tvojem primeru bi pazila, da psice ne kregam pred psom, če pa že pride do takšne situacije, bi tudi njemu ukinila privilegije in mu dala vedeti, da se ne obnaša prav in bi oba nekaj časa ignorirala. Pazi, da noben od psov v taki situaciji nima nič od tebe.

To je sicer samo moje videnje in razumevanje situacije, mogoče bo kdo napisal še kaj drugega.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : sreda, 21.01.2009 : 09:24:44 »

Najlepša hvala za odgovor! Bom pazila, da je ne kregam pred njim, oz. to že sedaj delam. Je pa tudi delno res, da ima vedno prednost najstarejši pes, on je glavni. Ni pa tak, da bi ga zanimala Pikina hrana, prej njo zanima njegova, in prej bo ona renčala na njega, ko bo jedla - on nikoli na njo. Pa rep da med noge, kar Bučko ne da nikoli. Samo jaz ji ne pustim, da bi renčala, vzamem obema, pa je mir. ČE sta v pesjaku, pa najde Pika kakšno kost, jo zelo čuva, če pa jo najde Bučko, pa jo malo poliže in ponavadi pusti. Samo takrat pa jaz pridem na vrsto, in kost samo vržem čez ograjo. Pa je stvar rešena. Pika ima drugače Bučka zelo zelo rada, se mu ves čas meče pod noge, in ga izziva za igro.  Smiley Bučko pa se mi včasih zdi, da bi bil raje sam.  Roll Eyes
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 18.07.2009 : 09:56:41 »

Zivjo Pika!

Jaz sem imela podobne izkušnje.Imeli smo pudlja,ki se je enako vedel.
Tezava je v tem,da kuza misli,da je vodja krdela in tako se obnaša,ker te brani.
Zato ne pusti,da se ti kdo pribliza.
Poskusi tako,da najdeš nekoga,naj ti pomaga.
To osebo pripelji domov in naj se usede poleg tebe,ko bo pes renčal,se postavi pred psa in ga pošlji na njegov prostor.Prostor naj ima na tleh,ne na kavču.
Ko se postaviš pred psa,se drzi pokončno in bodi resna,da začuti,da si ti gazda.
To ponovi večkrat,da se ti bo podredil.

Po nekaj časa naj to stori tudi ta oseba,prijatelj druzinski član,kdorkoli.
Ko bo pes opazil,da je on zadnji se bo podredil tudi njemu.

Vsakič,ampak res vedno to stori.
Upam da ti bo uspelo,potrebno je dosti samozavesti in potrpljenja.
Lep pozdrav.
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 18.03.2010 : 08:52:43 »

Ne vem če paše glih v to temo, bom pa vseeno vprašala.  Smiley

Ko grem sama na sprehod z mojim psom, se lepo vede, me kolikor tok uboga, ampak nimam nekih večjih težav z njim...uboga na ukaze, lepo prinaša igrače nazaj ko mu jih mečem, itd.  Roll Eyes
Isto je ko gre moj fant sam z njim.  Smiley


A povsem drugače je ko greva skupa. Pes je čist drugačen, ne uboga, vleče, zaganja se vame (skoraj zmeraj vame) grize me po rokah....in sploh ne vemo zakaj tako.  Shocked
Ali je tako ljubosumen, ali je pač za to kriva puberteta. pojma nimam  Angry

Do kdaj približno traja puberteta pri samcih?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #20 : petek, 19.03.2010 : 11:29:07 »

Morda pa samo isce pozornost, ki so drugace dobi, ko sta sama na sprehodu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #21 : petek, 19.03.2010 : 11:32:28 »

Morda pa samo isce pozornost, ki so drugace dobi, ko sta sama na sprehodu.

mogoče, ampak dvomim. ker se isto ukvarjava z njim, ali pa še več ko sva oba skupaj. tako da ne vem kaj ga popade takrat.   Shocked
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #22 : četrtek, 17.02.2011 : 12:14:32 »

Naš tastarejši bo dopolnil 4 leta, tamala pa 2 leti.

Zadnje čase opažam, da Roy postaja tečen v družbi drugih psov.

Pes je bil vedno zelo prijazen, miroljuben, nikoli pa pretirano družaben ( doma se sili obiskom, da bi ga božali, zunaj ljudi ponavadi ignorira in se umika, ko ga hočejo pobožati, niti psi ga prav dosti niso zanimali, sploh pa odkar smo dobili tamalo)

Če npr.srečamo kakšnega psa, tamala nori od veselja ( včasih od daleč renči, potem pa utihne in skače kot kobilica ), Roya pa si ne upam več peljat k psu, ker ga odganja proč od Caroline, se je že zgodilo, da se je malo zakadil v sicer zelo prijaznega psa. ( Roy je bil na povodcu, ne šavsne ali ugrizne, bolj s telesom poriva psa proč). Isto dela, ko smo pri sestri na obisku. Njen zlatko je velik prijatelj naše tamale, in Roy ga odganja proč (jaz mu pravim,da se gre "šerifa").

Zadnjič mi je celo pasja frizerka rekla,da ko je dala Carolino v banjo, je prišel Roy in jo malo odrival stran (brez znakov agresije, samo "pejd stran").

Doma ni o tem ne duha ne sluha. Je ona veliko bolj ljubosumna od njega.
Pes je bil vedno bolj plašne narave, zelo podredljiv.

Logiran
BRihTaa
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #23 : petek, 27.01.2012 : 18:56:27 »

Lep pozdrav!

Imam problem. Imam kuža, mešanca s pittbulom. Star je 10 mesecev in do sedaj nismo imeli nobenih težav. Lepo se razume s starejšim psom , ki ga imava z fantom že od prej, skupaj lahko jesta in pijeta iz iste posode, se igrata, skupaj spita. Do drugih psov in psic je pravtako prijazen, le mačke mu niso najljubše. Do vseh ljudi je prijazen, vsakega obiska pri nas doma je vesel, vsem ''tala poljubčke''.. Sepravi do nikogar niti malo agresiven ali nezaupljiv..

Nas pa zadnje čase moti to, da ko objamem svojega fanta zarenči, ko leživa skupaj na kavču, mora biti vedno zraven oz. bolje rečeno ležati mora na nama.. Postaja resnično moteče in ''ne'' , ''nesme'' ali kaj podobnega ne zaleže.. (na ''ne'' in ''nesme'' v vsaki drugi okoliščini uboga). Sva pa tudi že opazila, da ko mu obrneš hrbet, pravtako renči in laja, ko se obrneš nazaj k njemu pa ves vesel maha z  repom in se ''prilizuje''..

Če ima mogoče kdo podobno izkušnjo in ve kako bi to lahko rešili oz. razlog zakaj se to dogaja, bova vsakega nasveta zelo vesela..
 
Lep pozdrav
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #24 : sobota, 28.01.2012 : 20:04:23 »

Pes mora imeti svoje meje do kje sme. Jaz mu za začetek nikakor ne bi dovolila na kavč, posteljo, pač tam, ko sta vidva. Ne smeta pa mu enkrat dovoliti na kavč, in drugič ne. Striktno ne sme, in konec.

Srečno, in poročaj, kako se zadeva razvija  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Posesivnost / ljubosumnost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines