mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:29:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: maremsko abruški ovčar
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: maremsko abruški ovčar  (Prebrano 21733 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24



« : sobota, 08.01.2005 : 00:04:26 »

Ima mogoče kdo od forumovcev doma takega psa oziroma ima kdo konkretnejše izkušnje s pasmo?
Zanimata me predvsem značaj - v praksi in če je pes primeren za začetnika - mlado družinico?
Hvala
ninka1
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : nedelja, 09.01.2005 : 11:30:18 »

Ne, pasma definitivno NI primerna za začetnike, še manj, če so v družini prisotni majhni otroci in še manj, če nimate npr. ovc in ogromnega posestva.
Nikar se ne spuščajte v nakup!

Nekaj o problemih s psom te pasme (gre za zelo podobno družinsko situacijo), smo se že pogovarjali na sosednjem forumu - bom poskušala najti temo.

Opozarjam, da to ne pomeni, da je slaba pasma kot taka, zavedati pa se morate, da gre za pse z zelo specifičnim temperamentom in karakterjem!

Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2 : nedelja, 09.01.2005 : 11:36:30 »

Evo, našla:

O pasmi (dobiš tudi info kje NE kupiti!):
**

Tukaj pa o psu omenjene pasme piše forumovka Tija (preberi do konca in pa tudi vse povezave, ki smo ji jih dali!)
**

Yo
Logiran
ninka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24



« Odgovor #3 : nedelja, 09.01.2005 : 13:01:45 »

Najlepša hvala yo!
Bom opozorila prijatelja, ker bi jima rada prikrajšala tijine muke!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : torek, 28.02.2006 : 08:45:18 »

je treba pazit ja.... niso pa vsi taki.
Znanka je kupila psičko. Je strašno prijazna in čeprav že ogromna zelo nežna. Je pa z njimi v hiši, ali pa imajo odprta vrata in šiba ven pa not... po želji. Zdaj imajo dojenčka...

Če se bodo prijatelji dobro pripravli, kaj prebrali, spoznali pasmo kot se jo le, da in se posvetovali z vzrediteljem, kateri psiček iz legla bi bil zanje primeren, bi ga lahko imeli.

Je pa treba pustiti čim manj stvari naključju in biti dosleden.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : torek, 28.02.2006 : 11:47:35 »

Ne, ta pasma NIKAKOR ni za začetnike. Naj si raje kupijo kakšnega drugega, bolj družinskega psa. To je pes za širne planine, čuvanje ovc in preganjanje zveri, ne pa za hišo/stanovanje.

Ker je zelo malo možnosti, da kuža sprosti svoje nagone in se zaposli v mestnem okolju, je zelo velika možnost, da postane agresiven in preveč zaščitniški do družine. Sploh pa to ni za majhne otroke.

AngSeter, tvoja prijateljica ima srečo ali pa res ve kaj dela. V našo pasjo šolo dobimo na svetovanje dosti podobnih primerov, imeli smo tudi že maremanca in družino, ki si ga je omislila kot prvega psa.... Preveč možnosti je, da se stvari zapletejo in premalo, da bi lahko bilo vse v redu.

Priporočam kakšno drugo pasmo, maremanci pa naj srečno čuvajo ovce na planinah.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : torek, 28.02.2006 : 11:59:28 »

ja ja... ugotavljam da res...
Sicer sem napisala...dobro je treba vedet v kaj se spuščaš in to, pri pasemskih psih, lahko predvidiš!
Seveda ne vse.
Sicer si pa upam trdit, da je ta pes lahko tudi srečen, če nima ovc za čuvanje, če ima sebi primerno vzgojo in dovolj psihičnega in fizičnega dela... povdarek seveda na psihičnem.

Toliko jih pa ne poznam, da bi lahko posplošila za vse. Dober pogovor z vzrediteljem seveda nikoli ni odveč  Smiley
Karakterji med psi se razlikujejo tudi znotraj pasme in znotraj legla. Za prvega psa je pa verjetno res bolje vzet lažje "vzgojlivega"...

Škoda je vzet psa samo za to, ker ti je vizuelno všeč, sam mu pa ne moreš nudit kar potrebuje... S tem se dela krivico psu in življenje s takim psom res ne more bit preveč prijetno  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : torek, 28.02.2006 : 12:02:16 »

Škoda je vzet psa samo za to, ker ti je vizuelno všeč, sam mu pa ne moreš nudit kar potrebuje... S tem se dela krivico psu in življenje s takim psom res ne more bit preveč prijetno Undecided

Pod tole se podpišem! Res je velik problem, ker ljudje psa izbirajo po videzu, ne pa glede na njegove predispozicije in namen.
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 08.03.2009 : 19:11:26 »

Mene pa zanima kakšna je plečna višina teh psov? Sem bila čez vikend v Avstriji pri prijateljih, ki imajo psičko take pasme pa je bila velika tam nekje 40cm. Po slikah pa mi ti psi delujejo veliko večji.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : nedelja, 08.03.2009 : 19:28:49 »

Tole so podatki na enem italijanskem pesjanarskem portalu:

Standard
Višina:
 - samci od 65 cm do 73 cm
 - samice od 60 cm do 68 cm
Teža:
 - samci da 35 a 45 kg
 - samice da 30 a 40 kg

Vir: KLIK
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.11.2009 : 12:59:04 »

No po dolgem casu lahko recem, da sem vceraj srecala pasmo o kateri se nikoli nisem nicesar slisala.  Shocked Popolnoma sem bila sokirana, da ostaja nekje se en pes o katerem ne vem nic hehe  Wink. .... takole pa stvarca izgleda:
http://www.mojalbum.com/data/images/9/116429/17374494/17453083.jpg

http://www.mojalbum.com/data/images/9/116429/17374494/17453089.jpg

http://www.mojalbum.com/data/images/9/116429/17374494/17453096.jpg

http://www.mojalbum.com/data/images/9/116429/17374494/17453098.jpg

Glede na opise tule na forumu, se mi je zdel dokaj stabilen in  popolnoma potrpezljiv predstavnik. Lezal je zunaj ograde, po njem so se obesali otroci, obiskovalci so ga veselo bozali. Popolnoma stoicno je lezal na tleh in vsake toliko veselo pomahal z repkom. Zanimiv kuza!  Smiley

lp
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : ponedeljek, 16.11.2009 : 13:01:46 »

O, čudovit pes!!! Kiss veselje
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.11.2009 : 13:16:16 »

Poznam eno psičko te pasme.
Je prava lepotička, je pa zelo "muhaste" narave  Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.11.2009 : 21:01:00 »

Velikanček, lep pes res  Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #14 : sobota, 12.01.2013 : 19:59:12 »

evo maremkico (mix), belo lepotico med svojo družbo   Wink    (nimam samo njene fotke Roll Eyes   )


je bila pri meni že lani 2 meseca, sedaj je spet tu Cheesy
je precej nezaupljiva, se jo sicer da božat, ni pa tiste vrste pes, ki skače od sreče v luft, ko vidi tujca...
je tudi velika čuvajka, avto odklenjen pustim in ni ga junaka, ki bi upal not Roll Eyes
super psica je drugače, drži se svojega človeka kot klop Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: maremsko abruški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines