mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:17:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 228   Dol
Natisni
Avtor Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki  (Prebrano 488617 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #1275 : sreda, 19.01.2011 : 13:57:02 »

Če sta pa samo dve  Grin
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1276 : sreda, 19.01.2011 : 17:08:26 »

Nekoč, pred davnimi časi, ko sem imela samo enega psa, sem mu dovolila vedenja, ki jih mojim zdaj prepovedujem (ja, izkušnje in znanje so naredile svoje), med katerimi je bilo tudi teženje psom za ograjami.  Na srečo je bil samo en tak, kjer se je moj vedno ustavil in začela se je lajajoča dirka - moj na eni strani ograje, drugi pes pa za to ograjo.
No evo, imam enak problem. Ko greva po vaški cesti mimo določenega psa (vedno je v pesjaku, kakšnih 40m stran, nikoli nista imela bližnjega kontakta, samo takole na daleč besno lajata), so vsakič cele scene. Neli se čisto sfuzla (tako je že od prvega mimohoda tam), laja kot ubrisana, skače, skoraj se zadavi z ovratnico... Se mi pa zdi, da vsakič ona začne. Že nekaj deset metrov pred tem se prav pripravlja (vleče, posluša, javka). Ko ji pride pesjak v vidno polje, takoj zalaja. V naslednjem trenutku se oglasi on, Neli ponori, on pa tudi. Poskušala sem že preusmeriti pozornost s hrupom (pločevinka napolnjena s kamenčki - je za nekaj sprehodov zaleglo, potem pa se je na hrup nehala ozirati - jo je za trenutek sicer zmotil, takoj v naslednjem hipu pa je že spet pobesnelo lajala). Ker je požrešna, sem jo probala zvabiti mimo brez besnenja tudi s priboljški - ne zaleže, ker se ji takrat res odpelje. Ignoriranje ne pomaga, kreganje jo še bolj razburi (pred dnevi me je kar ugriznit hotela; pa tudi zadnjič v Tivoliju, ko jo je en mali kuža že od daleč nadiral, se je hotela kar nad mano znesti, ker ji nisem pustila, da se tako obnaša). No, pa sva spet prešaltali na halti. Če jo cuknem z njim, v navalu histerije ne odreagira fajn, mislim da je potem še bolj razburjena. Zaenkrat deluje samo to, da s povodcem halti čisto zategnem in hodim naprej, kot da nič ni (v tem primeru sicer na ves glas jezno javka in cvili in se poskuša izmaknit). Pomaga tudi izvajanje vaj tam, seveda s celo goro briketkov (takrat je tiho) in trenutno obvezno s haltijem (da ji z njim preprečim, če se hoče znašat nad mano ali če kakorkoli podivja). Imate morda kakšen predlog, s čim še lahko poskusim? Aja, Neli imam 4 mesece, je posvojena. Nad živalmi nasploh je navdušena, nekaterih osebkov (redkih) pa ne prenese. Glede na dosedanje izkušnje bi rekla, da je morda malenkost bolj dominantna kot pa podredljiva.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1277 : četrtek, 20.01.2011 : 11:35:45 »

Speedy, a greva na ZS s to zadevo?
lp,k
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1278 : četrtek, 20.01.2011 : 16:20:09 »

Flipiju se je tudi spipalo v takšnih situacijah, pes za ograjo, pes na povodcu, ki ga nadere in je itak moral vrnit. Sva to vedenje že skoraj izkoreninila in trdo delala za tak uspeh  Smiley  Sem prepričana, da ti bo znala Xena svetovati, ker ni lepšega, ko si že tako daleč, da lahko psa obvladaš oziroma ga umiriš, tudi če dobi kakšen izpad.  Afro
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1279 : četrtek, 20.01.2011 : 17:13:30 »

Flipiju se je tudi spipalo v takšnih situacijah, pes za ograjo, pes na povodcu, ki ga nadere in je itak moral vrnit. Sva to vedenje že skoraj izkoreninila in trdo delala za tak uspeh Smiley Sem prepričana, da ti bo znala Xena svetovati, ker ni lepšega, ko si že tako daleč, da lahko psa obvladaš oziroma ga umiriš, tudi če dobi kakšen izpad. Afro
Ma vidva sta mi že od vsega začetka za zgled. Smiley Vsekakor ne mislim obupati, vem pa, da bo preteklo še precej vode, preden jo bom v takih situacijah zares obvladala. Je le šele 4 mesece, odkar je pri meni... Ampak mi se ne damo, nikakor ne. Evil Aja, sva s Xeno prešaltali na ZS.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1280 : četrtek, 20.01.2011 : 17:25:32 »

Super  Afro  Samo za info, jaz sem rabila okrog leta in pol, da so se stvari začele premikati na bolje, pa sva fejst trenirala in se trudila. Zdaj so pa sprehodi pravi balzam, čeprav še dobi kakšne prebliske in izpade, ampak ga hitro umirim, kar je bilo na začetku nemogoče dosečt. Zato, kar pogumno  Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1281 : torek, 25.01.2011 : 09:43:08 »

Aja, sva s Xeno prešaltali na ZS.

Naveza vzpostavljena, Speedy zelo vzorna učenka in v uspeh ne dvomim. Smiley Afro

K
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1282 : torek, 25.01.2011 : 09:56:21 »

Tršica, a na dom tudi sprejemate težke primere? Bi ga pripeljala ob ene 16 in ga pridem iskat ob 20  Evil
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1283 : torek, 25.01.2011 : 10:53:27 »

Naveza vzpostavljena, Speedy zelo vzorna učenka in v uspeh ne dvomim. Smiley Afro
Xena pa še bolj vzorna in super fejst tršica. Smiley (si upam to trdit, pa čeprav se še nismo v živo spoznale)

Tršica, a na dom tudi sprejemate težke primere? Bi ga pripeljala ob ene 16 in ga pridem iskat ob 20 Evil
Hehe, moon se pa znajde. Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1284 : torek, 25.01.2011 : 20:32:33 »

..... čakajoča na sled in smejoča na vsa usta. Smiley Kiss



K
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1285 : torek, 25.01.2011 : 20:43:08 »

Kje ti vidis kaksno blato?  Roll Eyes
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #1286 : sreda, 26.01.2011 : 10:59:17 »

A se "učita", ja?!?  Roll Eyes  Piflarki!  Wink  Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1287 : sreda, 26.01.2011 : 11:10:48 »

Xena je carica, še vedno mi z mesta brez težav skoči v naročje. Afro

K
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1288 : sreda, 26.01.2011 : 11:49:02 »


Kakšna fejst ušeska. Cheesy Punca zažiga. Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1289 : sreda, 26.01.2011 : 12:17:39 »

Meni je pa en tak škrat tale Xenca, vedno me nasmeji njena pojavca Kiss.
Pa res se smeji Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 228   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines