mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 22:59:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 228   Dol
Natisni
Avtor Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki  (Prebrano 489492 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1410 : sobota, 14.05.2011 : 18:21:33 »

Fifi tudi jaz sem ful razmišljala in še razmišljam o teh zadevah, še posebej zato, ker se sprehajam z mački.
ta zvok, ki ga spušča dazer - ali je usmerjen? če ni - a pol obstaja verjetnost, da se tudi tvojemu psu malo skeglja?
glede solzivca imam podoben pomislek - ali ga 100% uporabiš tako da kontraveter oz. malce bolj širok curek, ne poškropi tudi tebe oz. tvoje živalce?
s paralizatorjem pa itak nimam nobenih šans, da bi kaj pametnega naredila, ker sem prepočasna v primerjavi s katerimkoli kosmatim napadalcem.
zaenkrat smo kar se tiče obrambnih sredstev še kar na kick-in-the ass klasiki.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1411 : sobota, 14.05.2011 : 18:58:28 »

To je fina zadeva, ker imaš solzivec in paralizator v enem

Hehe, lej, oglašam se. Jst ga mam tud.
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1412 : sobota, 14.05.2011 : 18:59:21 »

Ja rava, zvok iz dazerja je usmerjen nekako pod kotom 60 do 70 stopinj. Saj psu se ne skeglja od tega. Počuti pa se podobno kot mi, ko pridemo v zobozdravstveno ordinacijo in zaslišimo zvok svedra. Tongue Pač nelagoden zvok, od katerega si želiš pobegniti po najkrajši poti. Grin Ampak vedeti moraš, da ni nujno, da bo deloval na vsakega psa, ki pride mimo. Zato imej za vsak slučaj pri sebi še solzivec. Glede solzilca je tako. Nikoli ga ne uporabi takrat, ko veter piha poti tebi, saj se zna zgoditi točno to, kar si prej napisala, s tem, da te pohrusta še napadalec (v tem primeru pes) Undecided. Paralizator pa pride prav takrat, ko že pride do kontakta. Upam, da se to ne bo zgodilo ne pri meni in ne pri tebi ali komurkoli tule... Ampak previdnost nikoli ni odveč. Za lažjo predstavo prilagam filmček delovanja Scorpy Max, ki je večji in neprimerno močnejši kot je moj (moj namen je odgnati in ne ubiti), delovanje pa temelji na istem principu. http://www.youtube.com/watch?v=xerOEShtjZ8
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1413 : sobota, 14.05.2011 : 19:03:37 »

Opala, se opravičujem, ker sem linke noter lepil. Se ne bo več ponovilo.  Smiley
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1414 : sobota, 14.05.2011 : 19:14:58 »

Xeni (obe) upam, da je vse tudi res ok Sad

Jaz imam tudi solzivec, pa moj ga ima tudi. Ga imam vedno (no večinoma) na sprehodu tako zaradi varnosti psa, pa po enem takem neljubem incidentu tudi zaradi svoje lastne varnosti.

Mah bolš je bit vsaj malo pripravljen kot sploh nič.


Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1415 : sobota, 14.05.2011 : 20:06:16 »

Xena je ok zaenkrat, sem jo pregledala in ni bilo nič videti. Psihičnih posledic po moje ne bo. Gre pa za psico, s katero se že od začetka ne moreta, tako da se da tako zadevo preprečiti le, če sta obe na povodcu in maksimalno izogibanje. Kar Xena seveda je, una druga pa kakor kdaj. Tokrat ne bi imela časa za kakšen spray ali dazer, saj smo se srečali nekako izza ovinka, tako da je una samo štartala. Incident ni imel nobene priče, tako da je moja beseda proti njegovi. Če bo on trdil isto za Xeno, kot jaz za njegovo (da ni bila na povodcu in da je napadla), potem se zadeva znajde na sodišču.
Po napadu me je tip samo vprašal, kaj se tako histerično derem in da bi se dalo razpravljati, katera je napadla katero, pripel svojo in odšel.
eh.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1416 : sobota, 14.05.2011 : 20:38:39 »

huh, samo da sta s Xenčko ok.
tamala je tako srčkana, da večkrat pogledam njene fotke in bi jih lahko bilo več.

-------
zdajle malo brskam po forumih in berem o izkušnjah s šokerji in spreji.
poleg ostalega sem na nekem ribiškem forumu našla še "čudežni" recept za obrambo pred totalnimi kilerji.
glejte in čudite se 

Citat
No, sam sem jo doslej še vedno dobro odnesel, vendar pa imam vselej pripravljen recept za obrambo, ki menda učinkuje zoper še tako besnega psa  Gre pa takole- s hrbtom se obrneš proti psu, razširiš noge, se skloniš in ga pogledaš skozi noge. Tako zmeden se menda potem vselej umakne  Ta recept je očetu zaupal vodnik službenih psov, oče ga je enkrat že uspešno uporabil, medtem ko sam nisem čisto prepričan, da bi obrnil hrbet kakšnemu pobesnelemu pit- bull-u...
   
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1417 : sobota, 14.05.2011 : 20:47:15 »

Ma ne se hecat Grin Grin ... Na RIBIŠKEM forumu Grin Grin Cheesy ! Haha, umiram!! Grin
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1418 : sobota, 14.05.2011 : 21:30:17 »

Pri nas pa dokler smo imeli Ayco nismo potrebovali nobene dodatne zaščite. Sedaj pa razmišlam, če bi mogoče za Eli kupili psa čuvaja Smiley Sigurno bi bilo super imet nekaj takega, kar odžene neljube prišleke.
Xena, upam, da se bo tudi na policiji izteklo tako kot se mora.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1419 : sobota, 14.05.2011 : 21:55:14 »

Mogoče je bil mišljen morski pes na ribiškem forumu Evil. Stojiš do kolen v vodi in mu pokažeš rit? Evil
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1420 : sobota, 14.05.2011 : 21:57:51 »

Hočeš rečt, kot v pesmici "Po morju plava mali kit..."? Grin

Glede napada, kaj naj rečem... Ah.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1421 : sobota, 14.05.2011 : 22:39:27 »

Samo da ni nič hujšega.

Jaz moram pa priznat, da glede na to, da imam dva večja psa, da vsi v strahu pripenjajo svoje male kužke in jih dvigujejo v naročje, da jih mojadva (privezana seveda) ne bi pohrustala Roll Eyes.

Je pa tudi res, da na našem koncu spuščenih psov praktično ne srečujemo, razen včasih kakega gonečega samca, ki pa se nas po vohljanju po zraku, ponavadi v loku izogne.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1422 : torek, 17.05.2011 : 12:25:45 »

Po napadu me je tip samo vprašal, kaj se tako histerično derem in da bi se dalo razpravljati, katera je napadla katero, pripel svojo in odšel.
eh.

Jaz sicer nisem nasilen človek, ampak takega bi ba kar brcnila v koleno, da bi ga bolelo!  jezen

Držim pesti, da se prijava razreši v tvoj prid!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1423 : sreda, 18.05.2011 : 11:38:00 »

Držim pesti, da se prijava razreši v tvoj prid!

V soboto grem do policaja, ki obravnava to zadevo in ga povprašam, kako je celo situacijo videl skrbnik napadalke. Sem ga tudi malo poguglala in med drugim izvedela, da ima enega od sinov v pravosodnih vodah. eh ja.

Medtem pa Rava, čist prav maš - premalo fotk moje bojevnice se tlele pojavlja, bo treba to popravit.... ampak saj veste, kako gre tista o bosi kovačevi kobilici....

"Nasvet" z ribiškega foruma bom pa lansirala v prakso takoj, ko se bo pred nami (spet) pojavil sosedov roti..... po moje ga bo kap od krohotanja. Tongue

K
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1424 : sreda, 18.05.2011 : 19:08:47 »

Xena, naredi, kakor misliš, da je najbolje Wink . Taki nevestni lastniki bi si takoj zaslužili enih par (sto;D ) evrčkov odbitka iz računa!
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 228   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: VIXI Sheena, Črni Vitez in bojevniki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines